Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182486 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #220 : Kasım 01, 2017, 22:18:55 »
5,550 benzin fiyatı  olunca acaba bende mi taktırsam tüp;
yakın zamanda varsa fiyat alıp taktıran yazabilir mi marka marka?
yalnız benim mesafe 5km kısa her gün git gel. acaba ilk başta benzinli çlışacagı için çok bir yakıtı tasruufu olmaz mı?
(araç 2014 1,6 benzin premıum otomatik)

birde yani bu marka olayı nedir ya, biriler birini tutuyor diğeri diğerini, hiç biri babamızı malı değil.
ha taktırıp kulanıyrsan memnunum dersin ona lafım yok.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #220 : Kasım 01, 2017, 22:18:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #221 : Kasım 01, 2017, 23:29:48 »
yalnız benim mesafe 5km kısa her gün git gel. acaba ilk başta benzinli çlışacagı için çok bir yakıtı tasruufu olmaz mı?

birde yani bu marka olayı nedir ya, biriler birini tutuyor diğeri diğerini, hiç biri babamızı malı değil.

5 km için çok da birşey değişmez. Hele kışta yeri gelecek 2 km de motor ancak ısınacak. Yazın hemen geçiyor ama. Uzun yıllar elinizde tutmayı ve arada uzun yol yapıyorsanız taktırmayı düşünebilirsiniz.
Atiker grand obd 1600-1700 tl civarında. Önemli olan yol ayarı yapabilen usta ve bence obd.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #222 : Kasım 02, 2017, 07:23:18 »
Benimde ev ile iş arası 4,5km.
Mutlu beyinde dediği gibi kışın lpg ye geçiş 2-2,5km yi buluyor.
Aracı çoğunlukla şehir içi ve kısa mesafe kullanıyorsanız bence gerek yok.
Ancak benim gibi sık sık şehir dışına çıkıyorsanız kesinlikle şart derim.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 42000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #223 : Kasım 02, 2017, 17:17:57 »

Kardeş bende senin gibi günlük 4-5 km yol gidiyorum. Ama nadiren sağa sola çarşı pazara galan gidiyoruz onda max 10 km. Kabala düşününce gerek yok gibi ama ben geçen senede aynı yolu gidiyordum bu senede aynı yolu gidiyorum. Benzinde km de 60 kuruş yaktığını hesaplamıştım aracın şimdi ise 30 kuruş civarı tüp için yüksek bir değer farkındayız ama mesafe kısa oldugundan böyle. Aylık 150tl gaz da yetiyor bana çok şükür. Geçen sene 300 den aşagı benzin almıyordum 😬 en az 300 veriyorsum aylık

Mesaj Birleştirildi: Kasım 02, 2017, 17:20:48
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim 2 hafta önce 1.6 otomatik corolla mı aldım.tüp taktırmayı düşünüyorum birçok yerde brc seq32 tavsiye ediyor sizin tavsiyeniz nedir?ve ben osmaniyeliyim maraşta görev yapıyorum bu iki ilde önceliğim brc olacak bir lpg montajcısı var mı usta bulmak zormuş meğer
Usta maraşı bilmem ama osmaniyede ben güvenecek yer bulamadım adanada gidip taktırdım. Polat otogaz da yaptırdım montajını. 20 küsür yıllık yermiş baya araştırdım herkes orayı önerdi bende oraya gittim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '17
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #224 : Kasım 02, 2017, 22:41:11 »
Lpg olayı ustada bitiyor. tabi markada önemli. Ustaya gidiyorsun şukadar araca taktım senin araca şu olur biz hep takıyoruz falan filan  :blink: ama başımdan zamanında geçen bir olayı anlatayım kısaca motor üst kapak saç kızından daha ince birşekilde çatlatılmış bunuda ancak yağ sızıntısı belli bir seviyeye geldiğinde farkettim okadar az sızıyordiki, neyse birde brc nin dizel gibi çalışan enjektörleri arabayı gören dizelmi diyordu 😂 hele birde araca ibre düşmesini önlemek için role takmışlardı uzun yolda hanım arka koltukta çocuklarla dedi bir yanık kokusu dedim dışardan gelmiştir. Tabi bir mola verdim araba tekliyor boğulmuş gibi çalışmıyor neyse zorla zorla çalıştı hemen yol üstünde yakın bir ilçede bulunan lpg ciye gittim. Çünkü uzun yol yapacağım diye bakımı serviste yaptırmıştım ayrıca araç daha 3.5 yaşındaydı lpgci demezmi abi role yanmış role benzin pompasına takılı. Allahtan dedi role tutuşmamış çünkü pompa tutuşsa depo falan duman olurduk araçta neyse roleyi söktük attık yanmış diye yanlış bağlamışlar ondan dolayı kısa devre yapmış tabi çıktım yola gidiyorum lpgde gidiyorum ama 😋 otobanda araç enjeksiyon arızası dedi motor kapattı. Benzin var lpg var bakım yeni araba yeni çalışmadı çekici geldi koskodan dedi siz şuraya gitmek istiyormuşsunuz dedim fikir değiştirdim oraya gitmeyeceğim şu ile götür para almazsam götürmem dedi neyse aracı götürdüm mazot pompasıda yanmış lpg den dolayı daha birkaç şeyde var. Söktüm sanayide lpg tesisatının tankın içindeki gazla attım. Brc 2A mühendisliği aradım mesaj attım olay böyle oldu bayinizden kaynaklı bunları yaşadım dediler kusura bakmayın yapacak birşey yok. Yok motor garantisiymiş bilmem neymiş boş. Mahkemelerde uğraşmak istemedim öylece bıraktım.
UZUN LAFIN KISASI LPG DE OLAY USTA VE ARACA UYGUN KİTTE BİTİYOR. Fransız grubu ve opel marka araçlara bence lpg olmuyor en uyumlu olanlar HONDA TOYOTA VE HYUNDAI BMW yoksa lpg olayı tasarruflu
🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔🚓🚔
Bir zamanlar arabada...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #225 : Kasım 02, 2017, 23:06:38 »
Şu lpg uyumludur değildir olayını da anlamıyorum. Opel uyumlu değil de astra j kasa 1.4 turboda nasıl kullanılıyor?
Madem Toyota çok uyumlu neden 50bin km. sonra subap yakanlar var?

Geçin bu uyumluluk olayını, ustada bitiyor. Her lpg takılan araç da subap değişimini er geç tadacaktır. Bunun uyumla alakası yoktur.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '16
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #226 : Kasım 21, 2017, 00:04:54 »
ben de yenileidim 23.000 km de. lpg ye ne desiniz? önceki corollam subap yakmıştı lpg kaynaklı. 2016 corolla multidirve s araç. uzun yolda 5.2 litre yakıyor. şehir içinde ise 7.4 civarı yakıyor. lpg olursa sizce nedir durum*
garanti bozulur mu 2022 ye kadar uzatılmış garantili. kayseri aksoy bana; biz 3.500 tl ye takıyoruz garanti bozulmuyor ama dışarıda italyan marka taktırırsanız garanti bozulmaz dediler. sizce ne yapalım? brc toyota özel kit ile birlikte 2500 tl dediler ... ne yapalım? esi aracım 2006 1.4 terra idi. şehir içi 23 kr şehir dışı 195 kr yakıyor idi (lpg litre 3 tl) sizce ne yapayım
2016 Corolla Advance multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '15
  • 26 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #227 : Kasım 21, 2017, 09:04:00 »
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim 2 hafta önce 1.6 otomatik corolla mı aldım.tüp taktırmayı düşünüyorum birçok yerde brc seq32 tavsiye ediyor sizin tavsiyeniz nedir?ve ben osmaniyeliyim maraşta görev yapıyorum bu iki ilde önceliğim brc olacak bir lpg montajcısı var mı usta bulmak zormuş meğer
Osmaniye de deniz otogaz var fahri abi ben orada taktırdım brc bu 3. taktırışım orda hiçbirinde sorun yaşamadım tavsiye ederim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 35000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #228 : Kasım 21, 2017, 12:48:58 »
arkadaslar Ankara icin iyi bir lpg montaj servisi arıyorum. hatta servisten ustanın adını verirseniz daha iyi olacak benim icin. Atiker yada BRC dusunuyorum . herkese kazasız belasız Toyotalarınızı guzel gunlerde kullanmanız dileklerimle
IYININ DE IYISI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 129
  • Model Yılı: '06
  • 8 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #229 : Kasım 21, 2017, 13:04:11 »
arkadaslar Ankara icin iyi bir lpg montaj servisi arıyorum. hatta servisten ustanın adını verirseniz daha iyi olacak benim icin. Atiker yada BRC dusunuyorum . herkese kazasız belasız Toyotalarınızı guzel gunlerde kullanmanız dileklerimle

Hocam ben Mavidenizler'de yaptırdım burası zaten BRC Ankara bölge bayisi. Açık konuşmak gerekirse,  ustalara pek güvenemedim. Ben de taktırmadan önce herkese sordum, o kadar çok öneri geldi ki kafam beynim çorba oldu. Memduh Usta'yı çok duydum meşhur olduğunu biliyorum.  Yani buranın alt katındaki çalışma ortamını görünce kurumsallık bilincini verdi yaptırdım. Memnun muyum, 20 bin km geçti herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Atiker Gold'u herkes önerdi ama ben 600 TL fark olmasına rağmen BRC'den şaşmadım. BRC kullananlardan tek şikayet duymadım.  zaten taktıracaksan bu ikisini taktır. Diğerlerine pek bulaşmamanı tavsiye ederim.
Toyota Corolla Terra Otomatik - 2006 - BRC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 35000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #230 : Kasım 21, 2017, 20:28:03 »
Hocam ben Mavidenizler'de yaptırdım burası zaten BRC Ankara bölge bayisi. Açık konuşmak gerekirse,  ustalara pek güvenemedim. Ben de taktırmadan önce herkese sordum, o kadar çok öneri geldi ki kafam beynim çorba oldu. Memduh Usta'yı çok duydum meşhur olduğunu biliyorum.  Yani buranın alt katındaki çalışma ortamını görünce kurumsallık bilincini verdi yaptırdım. Memnun muyum, 20 bin km geçti herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Atiker Gold'u herkes önerdi ama ben 600 TL fark olmasına rağmen BRC'den şaşmadım. BRC kullananlardan tek şikayet duymadım.  zaten taktıracaksan bu ikisini taktır. Diğerlerine pek bulaşmamanı tavsiye ederim.

cevabınız ıcın cok tesekkur ederım. Kıymetlı dusuncenızı dıkkate alacagım.
IYININ DE IYISI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #231 : Kasım 27, 2017, 23:48:38 »
ben 2009 da uzun araştırmalar sonucu ankarada mavi denizlere taktırdım. memnun idim. süper idi hiç lpg arızasıhatası yaşamadım.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 27, 2017, 23:50:37
ben de yenileidim 23.000 km de. lpg ye ne desiniz? önceki corollam subap yakmıştı lpg kaynaklı. 2016 corolla multidirve s araç. uzun yolda 5.2 litre yakıyor. şehir içinde ise 7.4 civarı yakıyor. lpg olursa sizce nedir durum*
garanti bozulur mu 2022 ye kadar uzatılmış garantili. kayseri aksoy bana; biz 3.500 tl ye takıyoruz garanti bozulmuyor ama dışarıda italyan marka taktırırsanız garanti bozulmaz dediler. sizce ne yapalım? brc toyota özel kit ile birlikte 2500 tl dediler ... ne yapalım? esi aracım 2006 1.4 terra idi. şehir içi 23 kr şehir dışı 195 kr yakıyor idi (lpg litre 3 tl) sizce ne yapayım
neden cevap yorum yok arkadaşlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #232 : Aralık 12, 2017, 18:12:37 »
iyi hesap etmek lazım; LPG ile aracı kaç km daha kullanacaksınız? hele ki siz acı bir tecrübe yaşamışsınız....ben kendi aracım için ikilemdeyim;ama bi türlü LPG yi içime sindiremedim..zaten senede 9-10 bin km yol yapıyorum;onu da kafam rahat - ağız tadıyla yapayım istiyorum..yok orası titredi-yok silkeledi-yok tekledi- yok rölanti si dalgalandı ...adamın psikolijisi bozulur..ama senede 20 bin km yapacaksanız mecbursunuz..o ayrı.
eski corollacı yeni Hondacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #233 : Aralık 18, 2017, 23:33:18 »
iyi hesap etmek lazım; LPG ile aracı kaç km daha kullanacaksınız? hele ki siz acı bir tecrübe yaşamışsınız....ben kendi aracım için ikilemdeyim;ama bi türlü LPG yi içime sindiremedim..zaten senede 9-10 bin km yol yapıyorum;onu da kafam rahat - ağız tadıyla yapayım istiyorum..yok orası titredi-yok silkeledi-yok tekledi- yok rölanti si dalgalandı ...adamın psikolijisi bozulur..ama senede 20 bin km yapacaksanız mecbursunuz..o ayrı.
ankara da BRC squent 32 takıldı. ankara Kırşehir arası yakıt : 175 km, 39 Tl lpg aldı. lpg fiyatı:2.90. yol bilgisayarı ortalama hız 90 km, ortalam yakıt 7.3 idi. Anara da şehir içi gezdim 117 km yaptım, ortalama hız 40 km. 29 tl lpg aldı 10 litre idi. Benzine oran ile nerede ise %40 avantajlı gibi. güç kaybı hissetmedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #234 : Ocak 02, 2018, 11:47:11 »
Arkadaşlar 115-120 km arası sürat ile 1lt lpg 10.38 km yol yaptırdı.ayni yol dönüşünde 1 lt gaz 100 km sabit hiz ile 13.6 km yol yaptırdı.hatay mersin arası 265 km.prins teknomax lpg kiti takılı.aracim 2017 corolla 1.6 advence otomatik.
Sen doğru ol eğri sırıtır....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 10220
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #235 : Ocak 13, 2018, 21:56:36 »
2016 otomatik 10500 km de corollam var hangi marka tüpü takdırmak doğru bilemiyorum. Brc mi yada Landirenzomu ilginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #236 : Ocak 13, 2018, 23:32:33 »
Senede 20000km ve üstü kullanima sahipsen taktir. Yoksa değmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 10220
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #237 : Ocak 13, 2018, 23:46:59 »
Ortalam 15 000 rahat yaparım

Mesaj Birleştirildi: Ocak 13, 2018, 23:47:45
İlgine teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #238 : Ocak 14, 2018, 00:44:40 »
10000 bile yapsanız kurtarır. Aracınıza daha kaç km bineceğiniz önemli. Ben geçen yıl 1900 Tl'ye Prins technomax taktırdım. 9000 km yol yapmışım. Nerdeyse amorti ettim. Bundan sonrası kar... Ürün olarakta Atiker bile işinizi görür. Önemli olan kendini ispat etmiş bir yerde taktırmanız. Brc mi Landirenzo mu derseniz Brc derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #239 : Ocak 14, 2018, 11:26:36 »
Aracım 1.33 landirenzo kit mevcut sıfır km den beri araç 51000 kmde çok şükür sorunsuz çalışıyor klâsik Bir cevap olacak ama işçilik çok önemli yine taksam yine  landirenzo secerim ama BRC de tavsiye ederim
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗