Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '03
  • 35 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #200 : Ekim 18, 2017, 15:50:23 »
atiker kullanıyorum bu 9. sene 115bin km dir LPG deyim seriliği hala ilk günkü gibi (araç 154bin de)
son muayeneyide geçti kusursuzca, bir dahaki muayeneye tesisat vs değişir komple

(9 sene sıfır sorun, ilk teknoloji atiker montaj yapılmıştı)

fiyat farkı %25 lere varıyorsa bence Atiker akar

sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #200 : Ekim 18, 2017, 15:50:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '08
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #201 : Ekim 18, 2017, 18:20:22 »
2008 model corolla aracıma memleketim Çorum da brc taktırdım çekişte hiçbir fark göremedim uzun yolda 23krş şehir içi 33 krş yakıyor aradaki bu kadar fark normal mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 12500
  • Model Yılı: '16
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #202 : Ekim 23, 2017, 20:43:40 »
Merhaba

Yarın toyota corolla 2016 model 1.6 otomotik vites aracıma lovato marka lpg taktıracağım. Çözüm Otogaz marmara bölge distiribütörü. Umarım güzel sonuç çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #203 : Ekim 24, 2017, 15:13:30 »
Merhaba

Yarın toyota corolla 2016 model 1.6 otomotik vites aracıma lovato marka lpg taktıracağım. Çözüm Otogaz marmara bölge distiribütörü. Umarım güzel sonuç çıkar.

Bugün Çözüm otogaz lovato bayisinde sanırım sizinle konuştuk. Şimdiden hayırlı olsun
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #204 : Ekim 25, 2017, 10:22:07 »
Evet Enver bey Teşekkür Ederim. Montajımız tamamlandı.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 25, 2017, 10:22:33

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • 46 kere teşekkür etti
« Yanıtla #205 : Ekim 25, 2017, 10:26:06 »

Mesaj Birleştirildi: Ekim 25, 2017, 10:22:33

Ben Mayıs ayında montaj yaptırmıştım. ruhsata işletmek için muayene zamanının gelmesini bekledim.
Dün montaj proje dosyasını teslim aldım.  Başka hiçbir şey yapmadan direk muayeneye gittim ve sorunsuz geçti.
Şimdi bir tek ruhsat kaldı onu da 1 hafta içinde halledeceğim.

işlemler gözümü korkutuyordu ama o kadar da zor değilmiş
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #206 : Ekim 25, 2017, 10:49:56 »
Geçmişe baktığımda iki aracıma Brc iki aracıma da Atiker bağlatmıştım. Bir aracımda da zavoli bağlıydı.
Brc ve Atiker de enjektör sesi var. Zavoli de yok yada ben duymadım. Lpg montajını sürekli ve yeni araçlara montaj yapan yerlerde yapılmasını tavsiye ederim. Son aracıma montaj yapılırken aynı anda koltukların jelatini sökülmemiş sıfır araca da montaj yapıyorlardı.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #207 : Ekim 26, 2017, 15:15:02 »
Ben Mayıs ayında montaj yaptırmıştım. ruhsata işletmek için muayene zamanının gelmesini bekledim.
Dün montaj proje dosyasını teslim aldım.  Başka hiçbir şey yapmadan direk muayeneye gittim ve sorunsuz geçti.

Aynı işlemlerden bende geçeceğim. Zor olmadığına sevindim Enver bey. Ancak arabayı henüz tam anlamıyla test edemedim. Montajın ertesi günü çok kötü gribe yakalandım. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2012 Auris 1.33 Dual VVT-I
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 74000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #208 : Ekim 30, 2017, 17:40:54 »
ben geçen hafta auris 1,33 aracıma
atiker grand taktırdım.
bazen şüphe ediyorum bakıyorum hakikatten lpg demi diye.
maşallah. bu kadarını beklemiyordum.
tasarruf olarak ise ilk depoda şehir içi 85tl ye 324km yol yaptım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 36000
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #209 : Ekim 30, 2017, 21:26:59 »

Merhaba Enver bey, önceden sızdırmazlık raporu almış mıydınız? Yoksa ruhsattan önce mi alacaksınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #210 : Ekim 30, 2017, 22:37:51 »
Sızdırmazlık yok artık, ben de almadım. 1 ay önce işlettim ruhsata.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • 46 kere teşekkür etti
« Yanıtla #211 : Ekim 31, 2017, 13:06:33 »
Merhaba Enver bey, önceden sızdırmazlık raporu almış mıydınız? Yoksa ruhsattan önce mi alacaksınız?

Sızdırmazlık raporu yok artık, montajı yapan yerin proje dosyası yetiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 36000
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #212 : Ekim 31, 2017, 13:35:06 »
Çok sevindim olmamasına. O zaman projeyi alıp muayene olduktan sonra muayennraporu ile trafiğe gidip ruhsata işleniyor.  Bankaya gidip para yatırmak gerekiyor mu? Yoksa orada yatırabiliyor muyuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #213 : Ekim 31, 2017, 15:58:07 »
Arkadaşlar merhaba;
2014 1.6 corolla aracım için lpg taktırmak istiyorum ama hangi marka olacak kararsız kaldım. Ustaların bazıları prins teknomax, bazıları atiker grand bazılarıda brc sys32 öneriyor. Sizin memnun kaldığınız sistem hangidir. Birde Kahramanmaraş da tavsiye edebileceğiniz usta var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #214 : Ekim 31, 2017, 20:37:08 »
Arkadaşlar merhaba;
2014 1.6 corolla aracım için lpg taktırmak istiyorum ama hangi marka olacak kararsız kaldım. Ustaların bazıları prins teknomax, bazıları atiker grand bazılarıda brc sys32 öneriyor. Sizin memnun kaldığınız sistem hangidir. Birde Kahramanmaraş da tavsiye edebileceğiniz usta var mı?
Kardeş yazın bende çok aradım bunu. Sana şöyle anlatayım
Prins en pahalısı ve premium segment bir tüp taktırdınmı gözünü kapat bin bişey olmaz diyorlar iki eksisi var. Birincisi pahalı olması( benzinden kar edelim diye tüp taktırıyoruz “aşırı” pahalısına lüzum yok diye düşündüm ben ), ikinciside bir sorun oldugunda heryerde servisi yokmuş ve parçası pahalı
Brc seq32 toyota için en uyumlu kit deniyor. Özellikle 1.6 corollalar için süper uyumlu diyorlar. Yakıt gayet iyi Ucuz ve servis ağı baya geniş yedek parçasıda ucuzmuş bize çok şükür gerek olmadı daha inşallahta olmaz 😄 performansta hiç kayıp yok hatta gayet iyi uygun bir yolda 120+80 civarı hızları görebildik. Ama bazı yerlerde brc takıyoruz diye brc nin anlaşmalı oldugunu söyledikleri firma ürünlerini takanlar varmış beni onun için uyarmıştı tüm ustalar. Ben takılırken özellikle baktım brc seq32 taktırdım tek problem 4-5 bin devirde eğer müzik falan kapalıysa bi vınlama sesi duyuyorsun arabada o da regülatörün sesi. Motor ve kabin arasındaki yere yerleştirdikleri için çıkarıyormuş bu sesi yıllardır tüm brc kullanıcılarının söylediği bir ses. Ama dediğim gibi aracı zorlamadıkça bu sesi hiç duymuyorsun. Bazı arkadaşlarımız bu parçayı motorda süspansiyon tarafına doğru olan bir yere monte ettirdiklerinde bu sesin olmadığını söylemişlerdi ama biz montajda onu söylemeyi unuttuk :))
Atiker grand için pek bir bilgim yok ama atiker golddan sonra bu yazlarda piyasaya sürdüğü bir ürün sanırım daha doğrusu ben ilk defa bu yaz gördüm atiker grand. Bunun içinde atikerin biraz daha kaliteli arabalara takmak için ürettiği bir ürün olduggnu ama brc veya prins ile karşılaştırılamayagını duymuştum (uzun vade için). Yani atikerin en yeni en iyi ürünü o da. Yardımcı olabilmişimdir umarım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #215 : Ekim 31, 2017, 21:10:27 »
Kardeş yazın bende çok aradım bunu. Sana şöyle anlatayım
Prins en pahalısı ve premium segment bir tüp taktırdınmı gözünü kapat bin bişey olmaz diyorlar iki eksisi var. Birincisi pahalı olması( benzinden kar edelim diye tüp taktırıyoruz “aşırı” pahalısına lüzum yok diye düşündüm ben ), ikinciside bir sorun oldugunda heryerde servisi yokmuş ve parçası pahalı
Brc seq32 toyota için en uyumlu kit deniyor. Özellikle 1.6 corollalar için süper uyumlu diyorlar. Yakıt gayet iyi Ucuz ve servis ağı baya geniş yedek parçasıda ucuzmuş bize çok şükür gerek olmadı daha inşallahta olmaz 😄 performansta hiç kayıp yok hatta gayet iyi uygun bir yolda 120+80 civarı hızları görebildik. Ama bazı yerlerde brc takıyoruz diye brc nin anlaşmalı oldugunu söyledikleri firma ürünlerini takanlar varmış beni onun için uyarmıştı tüm ustalar. Ben takılırken özellikle baktım brc seq32 taktırdım tek problem 4-5 bin devirde eğer müzik falan kapalıysa bi vınlama sesi duyuyorsun arabada o da regülatörün sesi. Motor ve kabin arasındaki yere yerleştirdikleri için çıkarıyormuş bu sesi yıllardır tüm brc kullanıcılarının söylediği bir ses. Ama dediğim gibi aracı zorlamadıkça bu sesi hiç duymuyorsun. Bazı arkadaşlarımız bu parçayı motorda süspansiyon tarafına doğru olan bir yere monte ettirdiklerinde bu sesin olmadığını söylemişlerdi ama biz montajda onu söylemeyi unuttuk :))
Atiker grand için pek bir bilgim yok ama atiker golddan sonra bu yazlarda piyasaya sürdüğü bir ürün sanırım daha doğrusu ben ilk defa bu yaz gördüm atiker grand. Bunun içinde atikerin biraz daha kaliteli arabalara takmak için ürettiği bir ürün olduggnu ama brc veya prins ile karşılaştırılamayagını duymuştum (uzun vade için). Yani atikerin en yeni en iyi ürünü o da. Yardımcı olabilmişimdir umarım :)
Prins teknomaxın fiyatı, Brc seq32'den daha uygun. Prins'in uygun fiyatıyla öne çıkan sistemi ve bir üst model olan Silverline ile aynı yazılımı kullanıyor. Uyumluluk konusunda ise, Brc Toyota'ya en uyumlu sistem diye bir durum yok. Olamaz yani. Uygun fiyatı ve kalitesiyle Prins teknomax'ı öneriyorum. Kendim 2010 Hyundai i30'da kullanıyorum, en ufak bir sikayetim olmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #216 : Kasım 01, 2017, 07:53:18 »
Çok sevindim olmamasına. O zaman projeyi alıp muayene olduktan sonra muayennraporu ile trafiğe gidip ruhsata işleniyor.  Bankaya gidip para yatırmak gerekiyor mu? Yoksa orada yatırabiliyor muyuz?

Bankaya para yatırmanıza gerek yok. Tuvturk ve trafik tescil nakit para alıyor.

Bu arada, Ek-1 formunu götürmeyi unutmayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #217 : Kasım 01, 2017, 14:28:03 »
Prins teknomaxın fiyatı, Brc seq32'den daha uygun. Prins'in uygun fiyatıyla öne çıkan sistemi ve bir üst model olan Silverline ile aynı yazılımı kullanıyor. Uyumluluk konusunda ise, Brc Toyota'ya en uyumlu sistem diye bir durum yok. Olamaz yani. Uygun fiyatı ve kalitesiyle Prins teknomax'ı öneriyorum. Kendim 2010 Hyundai i30'da kullanıyorum, en ufak bir sikayetim olmadı.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. K.maraş elbistandayım. prins teknomax için 1900 tl(sadece tank atiker marka olacakmış) ,brc seq32 için 2400 tl istediler. Açıkçası ustalıkda bu işlerde önemli olduğu için kararsız kaldım. K.maraş merkezde tavsiye edilen bir ustadan fiyat aldım prins teknomax için 2300 tl dedi. atiker takmam dedi zaten maraşdaki usta. 2 yer arasında 400 tl fark olması beni düşündürdü acaba diyorum bir tanesi çok mı pahalı yoksa diğeri başka parça mı takacak diye :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #218 : Kasım 01, 2017, 14:46:41 »
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. K.maraş elbistandayım. prins teknomax için 1900 tl(sadece tank atiker marka olacakmış) ,brc seq32 için 2400 tl istediler. Açıkçası ustalıkda bu işlerde önemli olduğu için kararsız kaldım. K.maraş merkezde tavsiye edilen bir ustadan fiyat aldım prins teknomax için 2300 tl dedi. atiker takmam dedi zaten maraşdaki usta. 2 yer arasında 400 tl fark olması beni düşündürdü acaba diyorum bir tanesi çok mı pahalı yoksa diğeri başka parça mı takacak diye :)

Maraşta yol ayarı yapacak usta bulamayacaksınız. O nedenle kablosunu alıp kendiniz ayar yapmayı öğrenin. Bunun için de atiker brc öne çıkıyor, kabloları ucuz. Atiker'in obd lisini öneririm. Ama obd yi doğru bağlayabilirler mi o sıkıntı.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1300
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #219 : Kasım 01, 2017, 19:54:18 »
Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim 2 hafta önce 1.6 otomatik corolla mı aldım.tüp taktırmayı düşünüyorum birçok yerde brc seq32 tavsiye ediyor sizin tavsiyeniz nedir?ve ben osmaniyeliyim maraşta görev yapıyorum bu iki ilde önceliğim brc olacak bir lpg montajcısı var mı usta bulmak zormuş meğer