Gönderen Konu: Toyota yine zam yine zam!  (Okunma sayısı 7762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Aşk-ı Derun
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '00
  • 11 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota yine zam yine zam!
« Yanıtla #20 : Kasım 03, 2017, 10:37:10 »
ben hala fiyatların düşük olduğunu düşünüyorum, alım gücü çok iyi çünkü otomobil satışlarında fiyat artışına rağmen müthiş artış var, hatta bazı tutulan modeller bayilerde kalmadığı için sıra veriyorlar, benzin 5,50 olmuş mazot 5 tl ama gidin akaryakıt istasyonlarına satışların çok iyi olduğunu ve artış olduğunu söylüyorlar hatta istatistiklerde bunu doğruluyor,  hiçbirine değil sadece trafiğe bakın, otoparklara avm otoparklarına park edecek yer yok evin önünden sağda solda park edecek yer yok, parktaki araçlara bakın hep son model lüks araçlar, geçen gün bir inşaat firmasının evlerine baktım 1+1 300 bin tl den başlıyor, öylesine sormak için aradım adamların ellerinde son 3 daire kalmış yani daha bitmeden satılmış hepsi, şimdi burda sorsam herkes ekonomi kötü der başlar ağlamaya, iyide canım benim bu arabaları kim alıyor bu evleri kim daha bitmeden bitiyor, bu kadar yakıtı kim alıyor, marketlerdeki lüks mağazalardaki bu kuyruğu oluşturanlar kim .. diye sormazlarmı adama  :lol:
Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, "Biz ancak ıslah edicileriz" derler.
Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 03, 2017, 10:37:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 03, 2017, 10:41:14 »
Geçen gün fiat line`larda koltukların kırıldığını,bunu vatandaşın bir şekilde ispatladığını okumuştum.

Aynen öyle. Fiat marka araçların genelinde olan bir sorun bu. Araçlarının hemen hemen hiçbiri euro ncap testlerinde 4 yıldızı geçemiyor. Hatta çoğunlukla 3 yıldız alıp test edilen araçlar içinde en düşük puanı alıyorlar. Koç grubu bu arabaları Türk halkına bi güzel yediriyor. Kullanıcıların geneli bu araçların düşük yakıt tüketimine sahip olmasından dolayı tercih ettiklerini belirtiyorlar. İnsan hayatına verilen değer sıfır! Çağlar arkadaşımızın da dediği gibi bir zamanlar şahin doğan yediriyorlardı, şimdi de linea doblo vs. Zihniyet aynı, değişen hiçbir şey yok maalesef.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 03, 2017, 10:44:41
ben hala fiyatların düşük olduğunu düşünüyorum, alım gücü çok iyi çünkü otomobil satışlarında fiyat artışına rağmen müthiş artış var, hatta bazı tutulan modeller bayilerde kalmadığı için sıra veriyorlar, benzin 5,50 olmuş mazot 5 tl ama gidin akaryakıt istasyonlarına satışların çok iyi olduğunu ve artış olduğunu söylüyorlar hatta istatistiklerde bunu doğruluyor,  hiçbirine değil sadece trafiğe bakın, otoparklara avm otoparklarına park edecek yer yok evin önünden sağda solda park edecek yer yok, parktaki araçlara bakın hep son model lüks araçlar, geçen gün bir inşaat firmasının evlerine baktım 1+1 300 bin tl den başlıyor, öylesine sormak için aradım adamların ellerinde son 3 daire kalmış yani daha bitmeden satılmış hepsi, şimdi burda sorsam herkes ekonomi kötü der başlar ağlamaya, iyide canım benim bu arabaları kim alıyor bu evleri kim daha bitmeden bitiyor, bu kadar yakıtı kim alıyor, marketlerdeki lüks mağazalardaki bu kuyruğu oluşturanlar kim .. diye sormazlarmı adama  :lol:

Maalesef toplum olarak borca dayalı bir tüketim alışkanlığımız var. Dediğiniz gibi Hakan bey, her yer lüks araç dolu, herkes astronomik fiyatlara araba ev satın alıyor. Aslında satın alıyor demek doğru olmaz, tamamen bankaların kucağına düşüp kazancımızı bankalara yatırıyoruz. Çok yazık...
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 03, 2017, 14:16:36 »
Yerli otomobil üretildiğinde de aynı ötv'yi alacaklarsa hiç yapmaya başlamasınlar boşuna.
ÖTV den muaf olacak diyordu Bakan. İnşaallah da öyle olur yoksa dediğiniz gibi olur.
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 03, 2017, 15:10:57 »

Sen de haklısın. 80 Milyonluk ülkede , bir şekilde 40000 tl edecek arabaya, 80 bin verebilecek 500bin kişi bulunur. Ülke ekonomisi bununla dönüyor. Kolay kazanan, rant ile zengin olmuş ve gerçekten rahat harcayabilen insan sayısı da az değil.
Memurun maaşı , otomotiv , akaryakıt ötv si ile ödeniyor.
Bahsettiğiniz lüks yarışı da insanların içine düştüğü bir halisülasyondan ibaret. Arabası 5 yılı geçince, komşusu yenisini alınca yenileme ihtiyacı duyuyor.
Farkında olmadan insanlar sabit harcamalarını yükseltiyor. Araba yenilemek demek, daha yüksek mtv,kasko vs demek. Yeni ve lüks bir ev demek , daha fazla aidat , vergi vs demek.
Toyota güvenli ve ucuz bir Halk Otomobili yapabilir belki. Halk otomobili demek 40.000 TL demek. Asgari şeyleri sağlayarak insanları Fiorino'ya (45.000 TL)  binmekten kurtarabilirler.

Ben de otopark'a bakıyorum , benim araba da GS deki Sabri gibi durmuyor hala. Devam bakalım. Alah Türkiye'ye  zeval vermesin.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 03, 2017, 15:42:21 »
140 bin corollaya vereceğime 2. El  bmw 3.20 alır keyfime bakar bastı mı uçar giderim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 03, 2017, 21:10:05 »
bu paraya bu isteniyorki araç 1000 CC olsun 250 tork versin 130, 140 bg olsun bu segmentte bu fiyata başka araç varmı Allah aşkına nekadar para okadar köfte misali ülkede herşey pahalı çocuğu doktora götürdüm %50 fazla özelde ücret aldılar bukez orada burada heryerde zam var

Birincisi bu paraya dediğiniz para tam 98.000 tl.ikincisi c segment rakipleriyle kıyaslandığında sınıfının en güçsüz motoruna sahip ama fiyat olarak rakiplerinden geri kalmıyor.Üçüncüsüde siz o zaman 98bin tl verip life donanımlı 1.4 90hp lik bi corolla alın sonrada 50bin tl değerinde teneke olarak adlandırılan dacia sandero stepwayler bile yolda sizinle dalga geçsin.Ne bu marka fanboyluğu bende Toyota'yı seviyorum ama bizide enayi yerine koymasın artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 03, 2017, 22:17:15 »
Birincisi bu paraya dediğiniz para tam 98.000 tl.ikincisi c segment rakipleriyle kıyaslandığında sınıfının en güçsüz motoruna sahip ama fiyat olarak rakiplerinden geri kalmıyor.Üçüncüsüde siz o zaman 98bin tl verip life donanımlı 1.4 90hp lik bi corolla alın sonrada 50bin tl değerinde teneke olarak adlandırılan dacia sandero stepwayler bile yolda sizinle dalga geçsin.Ne bu marka fanboyluğu bende Toyota'yı seviyorum ama bizide enayi yerine koymasın artık.
Burada katılmadığım tek yer var.Sandero stepway Corolla dizelle adım atamıyor.Kullanan olarak söylüyorum.O araba berbat.Burak o kadar da değil. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 03, 2017, 22:47:21 »
Burada katılmadığım tek yer var.Sandero stepway Corolla dizelle adım atamıyor.Kullanan olarak söylüyorum.O araba berbat.Burak o kadar da değil. :)
Abi 1.5 dci 90hp 220 tork üretiyor ve 0-100 kmsi 11 küsür saniye olması lazım bizim corollalarda 90hp ama 200 tork üretiyorlar ve 0-100leri 12 küsür saniye.Teknik veri olarak bakılınca stepwaylar daha seri duruyor ve corolla dizelede stepwayede bindim stepwayin ara hızlanmaları daha iyiydi.Ha stepway iyi bi araba değil o konuda hemfikiriz :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 03, 2017, 23:11:02 »
Abi 1.5 dci 90hp 220 tork üretiyor ve 0-100 kmsi 11 küsür saniye olması lazım bizim corollalarda 90hp ama 200 tork üretiyorlar ve 0-100leri 12 küsür saniye.Teknik veri olarak bakılınca stepwaylar daha seri duruyor ve corolla dizelede stepwayede bindim stepwayin ara hızlanmaları daha iyiydi.Ha stepway iyi bi araba değil o konuda hemfikiriz :D

Dacia Sandero 1165 kilo
Toyota corolla 1300 kilo ( ruhsatta 1350 yazıyor)

Eski aracım 1.4 100 hp 110 tork hızlanma 11 saniye. 1100 kg. Şimdi onlardaki motor süper olmuyor. Ama corolla dizel de 1.6 olsa iyi olurdu ama öyle kötü hızlanması yok. Yarış pistinde mi kullanıyoruz? 0-100 değerine bakıp kimse İstanbul’da dizel  araç almıyor. En azından büyük çoğunluğu...Sollamalarda aracın limitlerini bilirseniz gayet tatminler. Hatta İstanbul’da sıkışık trafikte iyi de kaçamak yapıyor. 😊

Benzininden korkmasam alacağım araç 1.6 turbo levorg. 0-100 km 7 saniye. Boş ağırlık 1550 kg ve dört çeker ama yine de performanslı. Başarılı motor budur.

Dizelde şimdilik corollaya devam.140 vereceksem corollaya elveda; BMW 3.20’ye hoş geldin derim.

Bu arada kesinlikle en dolusu da 140 bin etmez.
Bu arada 1.6 112 hp dizel olsa tadından yenmez. Ama fiyatı nasıl olur bilmem 😊

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Aralık 04, 2017, 09:32:40 »
Dacia Sandero 1165 kilo
Toyota corolla 1300 kilo ( ruhsatta 1350 yazıyor)

Eski aracım 1.4 100 hp 110 tork hızlanma 11 saniye. 1100 kg. Şimdi onlardaki motor süper olmuyor. Ama corolla dizel de 1.6 olsa iyi olurdu ama öyle kötü hızlanması yok. Yarış pistinde mi kullanıyoruz? 0-100 değerine bakıp kimse İstanbul’da dizel  araç almıyor. En azından büyük çoğunluğu...Sollamalarda aracın limitlerini bilirseniz gayet tatminler. Hatta İstanbul’da sıkışık trafikte iyi de kaçamak yapıyor. 😊

Benzininden korkmasam alacağım araç 1.6 turbo levorg. 0-100 km 7 saniye. Boş ağırlık 1550 kg ve dört çeker ama yine de performanslı. Başarılı motor budur.

Dizelde şimdilik corollaya devam.140 vereceksem corollaya elveda; BMW 3.20’ye hoş geldin derim.

Bu arada kesinlikle en dolusu da 140 bin etmez.
Bu arada 1.6 112 hp dizel olsa tadından yenmez. Ama fiyatı nasıl olur bilmem 😊

1.33ü alırken yarış pistinde mi kullanacaksın demişti satış temsilcisi. : ) Bence de 140 etmez. Aslında şu anki fiyatları hiç biri haketmiyor.
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 10000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Nisan 01, 2018, 17:15:16 »
Araçlar 3000 TL zamlanmis
Diğer markalar da zam yapmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Nisan 01, 2018, 18:23:01 »
değişik ekonomik parametrelerin etkisi ile pratikte geçen yıldan bu güne enflasyonist baskı sonuçlarını zamlarla görüyoruz,% 20 ler 30 lar telaffuz edilebilir,elimizdeki araçları iyi muhafaza etmekten ve kredili borçlanmaktan uzak durmaktan başka çare ,çözüm yok.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Nisan 01, 2018, 19:35:03 »
2016 nisanda Auris advance skypack multidrive s aracın liste fiyatı 76450 TL idi 2 yıl sonra 117550 TL olmuş. 41000 TL fark var. Bu fiyat farki ile %53 zamlanmis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Nisan 01, 2018, 19:38:41 »
Şu zamanda sıfır araba almak büyük risk kredi vss borçlanmadan korkarım .
gerçi ikinci el aldık başımıza dert çıktı. o ayrı :)
,
2015 de 40000 liraya aldığım 308'im şimdi bayii bile 55.000 ne alırız diyor ki vay diyorum. dışarıda demek ki 60000 lira benim gözümde 45.000 değeri yok ama maalesef piyasa uçmuş gitmiş..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 01, 2018, 20:42:18 »
2016 nisanda Auris advance skypack multidrive s aracın liste fiyatı 76450 TL idi 2 yıl sonra 117550 TL olmuş. 41000 TL fark var. Bu fiyat farki ile %53 zamlanmis.

Keşke o zaman riske girip sıfır araç alsaydım. Ama artık geçmiş olsun. Bu saatten sonra elimizdekinin kıymetini bilmek gerek.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Nisan 01, 2018, 20:45:51 »
Araçlar 3000 TL zamlanmis
Diğer markalar da zam yapmış.
nisan 1 şakası mı, kaynak?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Nisan 01, 2018, 20:58:38 »
geçen sene 180 bin liraya ev aldım, pahalı diyordum. sıfır araç fiyatlarını görünce meğer ucuz almışım :rofl: eskiden d sınıfı hayaldi, şimdi c sınıfı hayal oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Nisan 01, 2018, 21:08:45 »
Toyota yine insaflı siz birde diğer marka zamlarına bakın. Bizde enflasyon yanlış hatırlamıyorsam %11,88 açıklanmıştı. Tamamen yalan :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 98200
  • Model Yılı: '13
  • 232 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Nisan 04, 2018, 16:45:27 »
Merhaba,
Aralık 2017 de "Yaris 1.5 Fun Special Multidrive S" için plazadan aldığım fiyat 73400 TL.
Tam 4 ay sonra 84200 TL.

Direkt olarak ikinci el piyasasını da etkileyen tarzdan zamlar.
Toyota Yaris - Fun Multidrive S (2013) Gümüş Gri