Gönderen Konu: 2014 Honda CRV 1.6 Dizel İ-DTEC  (Okunma sayısı 18983 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
2014 Honda CRV 1.6 Dizel İ-DTEC
« : Kasım 02, 2013, 23:34:25 »
"ns"

Honda yeni CRV modelini yeni 1.6 litre i-DTEC Earth Dreams Technology adlı dizel motoruyla birlikte piyasaya sundu. İlk aşamada önden çekiş ve manuel şanzımanla beraber alınabilecek 1.6 litre dizel motorl CRV ekonomik bir SUV arayanların öncelikli tercihi olacak. Yeni dizel motor sınıfının en hafifi olmasının yanında 4000 d/d'de ürettiği 120 hp güç ve 2000 d/d'de ürettiği 300 Nm tork ile göz dolduruyor. Aracın ortalama 119 gr/km'lik karbondioksit salınım değeri motorun ne kadar çevreci olduğunun bir göstergesi. ECON modunda start stop sistemiyle ve sürücüye ekonomik kullanım için uyarılar yapan Eco Assist ile daha düşük tüketim değerlerine imza atılabiliyor. Yeni CRV 60/40 oranında yatabilen arka koltukları sayesinde 1648 litrelik bir yükleme hacmi sunabiliyor.

Motor ile ilgili ayrıntılar;

Avrupa'da Honda'nın 'Earth Dreams Technology' motor serisinin ilk ürünü olan bu motor, yüksek performansla düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor. Motorun başarısını sağlayan başlıca özellik, kullanılan hafif malzeme teknolojisi. Motor bloğunda alüminyum malzeme kullanılması motor ağırlığını 2,2-litre i-DTEC motora oranla 47 kg azaltarak sınıfının en hafif dizel motoru haline getiriyor. Motorun ağırlığının azaltılması, yakıt tüketiminin ve egzost emisyonunun azaltılmasına yardımcı olurken sürüş dinamiklerinin iyileştirilmesine de önemli bir katkıda bulunuyor. Motorda kullanılan tüm bileşenler ağırlığı azaltmak amacıyla yeniden tasarlandı. 2.2 litrelik i-DTEC motorda 9 mm olan silindir kalınlığı yeni 1.6 i-DTEC'de 8 mm'ye kadar düşürülmüş. Dizel motor için olağanüstü bir silindir kalınlığının elde edilmesinin yanında daha hafif piston ve piston kolları kullanılarak ağırlığın azalması sağlanmış. Motor tasarlanırken mekanik sürtünmelerin azaltılarak benzinli bir motorun seviyelerine ulaşması hedeflenmiş. Daha kısa ve hafif piston etekleri kullanılarak 1500 devirdeki mekanik srtünme 2.2 litrelik i-DTEC motora göre %40 seviyelerinde azaltılmış. Mekanik sürtünmenin azaltılması motor verimini arttırarak tüketim ve emisyon değerlerinde avantaj sağlamasının yanında, motorun tepkilerini de hızlandırmış. Motorda kullanılan dördüncü jenerasyon Garrett imzalı maksimum 1.5 bar basınç üreten turbonun, elektronik motor kontrol ünitesi ve yakıt besleme sistemi sayesinde boşluk yaşatması minimize edilmiş. Honda 1.6 i-DTEC motorda 1800 bar maksimum basınç üreten Bosch imzalı selenoid enjeksiyon sistemine yer vermiş. Yüksek basınç sayesinde yakıt demetinin daha iyi atomize olması sağlanarak hava ile daha iyi karışıması sağlanmış. Bunun sonucunda daha düşük emisyon ve tüketim değerleri elde edilbilemiş. Motora hava girişinin şartlandırılmasında egzost gazlarının tekrar sirkülasyonundan yararlanılarak verimin artması sağlanmış.

http://ototeknikveri.com/icerik/777/yeni-2014-honda-crv-16-dizel-i-dtec.html
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Toyota Club Türkiye

2014 Honda CRV 1.6 Dizel İ-DTEC
« : Kasım 02, 2013, 23:34:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Honda CRV 1.6 Dizel İ-DTEC
« Yanıtla #1 : Kasım 03, 2013, 00:36:04 »
Aracı bilmiyorumda reklamı harika :D

Optikal İlizyonlu Honda Reklamı-Yeni 1.6 CR-V Dizel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2013, 05:38:01 »
honda fiyatını makul tutarsa ,piyasayı kırıp geçirir  bu jeep.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2013, 16:23:46 »
motoru güzelleştirdiler diye kasayı çirkinleştirmeleri gerekmiyordu aslında...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 16 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2013, 16:32:56 »
Kasa bence güzel, bazen değişikliklere alışmalara zorlanıyoruz belki ondan ilk etapta güzel gelmiyor. Yeni Aurisi ilk gördüğümde beğenmemiştim ama şimdi öyle düşünmüyorum.
2012 Auris 1.33 Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 119 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2013, 17:19:17 »

Dün bakım için servise gittiğimde benim ilk yorumum da benzer oldu. Lakin Civic için de aynısını söylememe rağmen gidip Civic aldım :P

Aracı bilmiyorumda reklamı harika :D

Aynı fikirdeyim Ahmet, reklam güzel olmuş.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '15
  • 11 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2013, 17:28:21 »
Fiyat hakkında bi bilgisi olan varmı acaba
Corolla 2011 comfort extra fume vw passat 2016

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 03, 2013, 17:42:58 »
Reklam 10 numara, Motor iyi ama Tipi gercekten cok kotu olmus ozellikle arka taraf berbat. Komsu 2 ay once aldi bi turlu alisamadim araca.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 119 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 03, 2013, 17:43:38 »
Honda Türkiye sayfasından alınmıştır

Alıntı
1.6 Dream               Düz vites   1597 cc   Dizel     80.900
1.6 Premium            Düz vites   1597 cc   Dizel     86.900
1.6 Elegance           Düz vites   1597 cc   Dizel     92.900

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 75 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 03, 2013, 18:55:54 »
Fiyatlarında bir gariplik var gibi. 1.6L dizel fiyatlarının yanına 2.0L benzinli fiyatları koyulunca çok değişik bir fiyat politikası çıkıyor ortaya. Elegance donanım 1.6L dizel 92,900, Elegance donanım 2.0L benzinli 98,100, üstelik benzinli motor otomatik vites ile birlikte. Kafa karıştıran kısım %37 vergi, otomatik vitessiz ve daha ucuza mal edilen bir motorla 92,900 Lira fiyat istenirken, %130 vergili, otomatik vites ile üretilen ve dizel motora nispeten daha pahalıya üretilen benzinli motor ile 98,100 Lira isteniyor. Ya benim vergilendirme ile alakalı yanlış bir bilgim var ya da piyasa ikinci bir Doğuş Oto türevine gebe!  :blink: :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 03, 2013, 19:51:26 »

Dün bakım için servise gittiğimde benim ilk yorumum da benzer oldu. Lakin Civic için de aynısını söylememe rağmen gidip Civic aldım :P

iş almaya geldiği zaman diğer etkenler de giriyor tabi işin içine, öte yandan Civic'in ön yüzü ve iç tasarını bence gerçektn çok başarılı, yalnızca arka taraf daha güzel olabilirmiş...

Fiyatlarında bir gariplik var gibi. 1.6L dizel fiyatlarının yanına 2.0L benzinli fiyatları koyulunca çok değişik bir fiyat politikası çıkıyor ortaya. Elegance donanım 1.6L dizel 92,900, Elegance donanım 2.0L benzinli 98,100, üstelik benzinli motor otomatik vites ile birlikte. Kafa karıştıran kısım %37 vergi, otomatik vitessiz ve daha ucuza mal edilen bir motorla 92,900 Lira fiyat istenirken, %130 vergili, otomatik vites ile üretilen ve dizel motora nispeten daha pahalıya üretilen benzinli motor ile 98,100 Lira isteniyor. Ya benim vergilendirme ile alakalı yanlış bir bilgim var ya da piyasa ikinci bir Doğuş Oto türevine gebe!  :blink: :nija:

vergi avantajını tüketici değil de kendi taraflarına çevirmeye yönelik olmuş biraz sanki...
buarada 2.0l benzinli aracın ÖTV'si %80 iken 1.6l olanınki %40 olması lazım.
onun haricinde dediklerine aynen katılıyorum..
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2013, 20:24:57 »
vergi avantajını tüketici değil de kendi taraflarına çevirmeye yönelik olmuş biraz sanki...
buarada 2.0l benzinli aracın ÖTV'si %80 iken 1.6l olanınki %40 olması lazım.
onun haricinde dediklerine aynen katılıyorum..

Doğru, %40 ve %80'miş. En son bıraktığımda %37'ydi 1600cc hacim altındaki vergi ki bu oranlar ile de değişen bir şey yok. En basit hesap ile aracın fabrika maliyetine 50,000 TL desek, dizel ile benzinlinin vergi farkı 21,500 TL gibi bir tutar olur. Liste fiyatında bu fark 5200 lira gibi absürt bir rakama denk geliyor. Üstelik benzinli modelin artı maliyetlerini de dışarıda bırakıyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2013, 21:37:32 »
daha önce mercedes e-180 konusunda da konuşulmuştu. vergi sistemi bizim gibi kaç tane ülke var ? dolayısıyla 1.6 lt dizel kaç tane ülkede kaç adet satılacak ? 2.0 lt benzinli ve otomatik araç bizim ülkemiz hariç kaç tane ülkede ve ne kadar satılıyor ? belki sürümden dolayı fiyatı makul olabilir (sadece bir tahmin).

bunu destekleyen bir link paylaşıyorum. ingiltere'de vergi sistemi bizden farklı olmasına rağmen 2.0 lt benzinli cr-v, 1.6 lt dizelden yaklaşık 1000 pound daha ucuz.

http://www.honda.co.uk/cars/cr-v/offers/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Kasım 03, 2013, 22:15:25 »
daha önce mercedes e-180 konusunda da konuşulmuştu. vergi sistemi bizim gibi kaç tane ülke var ? dolayısıyla 1.6 lt dizel kaç tane ülkede kaç adet satılacak ? 2.0 lt benzinli ve otomatik araç bizim ülkemiz hariç kaç tane ülkede ve ne kadar satılıyor ? belki sürümden dolayı fiyatı makul olabilir (sadece bir tahmin).

bunu destekleyen bir link paylaşıyorum. ingiltere'de vergi sistemi bizden farklı olmasına rağmen 2.0 lt benzinli cr-v, 1.6 lt dizelden yaklaşık 1000 pound daha ucuz.

http://www.honda.co.uk/cars/cr-v/offers/

Bizdeki CR-V'ler otomatik vites ve 4x4 olarak satılıyor. 1000 pound ucuz olan manuel, 4x2 versiyonu. Öteki türlü 800 pound daha pahalı, sanırım Honda, global olarak böyle bir politika izlemiş. Bilinçli alıcıların buna pek sıcak yaklaşacağını düşünmüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 04, 2013, 09:00:58 »
Aracın motor değerleri mükemmel, buna mukabil kasa için aynı şeyi söylemek şimdilik güç. Benzer bir başlıktata da söylediğim gibi 1.6 litre motorun vergi avantajı maalesef fiyatlarda görünmüyor...
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 04, 2013, 10:41:59 »
Bizdeki CR-V'ler otomatik vites ve 4x4 olarak satılıyor. 1000 pound ucuz olan manuel, 4x2 versiyonu. Öteki türlü 800 pound daha pahalı, sanırım Honda, global olarak böyle bir politika izlemiş. Bilinçli alıcıların buna pek sıcak yaklaşacağını düşünmüyorum.

yalnız bir de 1.6 lt dizelin üst donanım versiyonu ile fiyatları karşılaştırın. oradaki giriş donanım seviyelerinde gerçekten her şeyi kısıyorlar, büyük ihtimâl arka camlar bile manuel olabilir. 1.6 lt s-t 2wd ile 2.0 lt s-t 4wd manuel aynı fiyat.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 04, 2013, 14:33:46 »
Fiyatı iyi duruyor ama yine özellikten yoksundur diye tahmin ediyorum araştırmadım.
1.6 Dizelle bizleri kandırmaya devam adamlar 2.0Dizel Otomatik yaptı ondan sonra 1.6 Dizel otomatik yaptı Japonlar daha yeni 1.6 Dizele geçiş yaptı :D Şimdi kalkıp vergi avantajı demeyin her tarafımla gülerim :D
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #17 : Kasım 04, 2013, 15:19:42 »
+

Evet bence de bir önceki kasa daha güzel görünüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 04, 2013, 16:17:34 »
toyota club Türkiye  adının honda club Türkiye olarak değiştirilmesini öneriyorum. bölüm sorumlusu bile honda probagandası yapıyorsa HCT ismi yakışır.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 119 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Kasım 04, 2013, 16:35:26 »
toyota club Türkiye  adının honda club Türkiye olarak değiştirilmesini öneriyorum. bölüm sorumlusu bile honda probagandası yapıyorsa HCT ismi yakışır.

Bu iletinin sonuna gülen yüz eklemeyi unuttuğunuzu düşünerek yorum yapmıyorum. Yok unutmadım mesajımda gayet ciddiyim diyorsanız size cevap yazacağım.