Gönderen Konu: 2013 corolla multidrive s benzinli lastik basınç uyarı ışığı sönmüyor  (Okunma sayısı 72770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Tekrar selam arkadaşlar, bu sabah aracımın lastik basınç ikaz ışığı yolda giderken söndü ve şu an itibariyle hala yanmadı. Çok garibime gitti. Kafasına göre yanıp , istediği zaman sönecek sanırım :)

Mesaj Birleştirildi: Şubat 18, 2014, 17:05:16
Ne kadar garip olsa da gösterge panelinde o ışığı görmemek çok güzel.
" Less English, more bike."

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
Tekrar selam arkadaşlar, bu sabah aracımın lastik basınç ikaz ışığı yolda giderken söndü ve şu an itibariyle hala yanmadı. Çok garibime gitti. Kafasına göre yanıp , istediği zaman sönecek sanırım :)

Mesaj Birleştirildi: Şubat 18, 2014, 17:05:16
Ne kadar garip olsa da gösterge panelinde o ışığı görmemek çok güzel.

Acaba sistemde sıkıntımı var bende de aynı sıkıntı var. 5 lastiğinde basınç değeri aynı ama seyir halindeyken yanıp sönüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Sensörler belli basınç altında çalışmamak üzere ayarlanmış olabilir.

Dolayısiyle, Corolla için önerilen 33psi altında SET yapsanız dahi uyarı ışığı tekrar yanacaktır.

33 veya üzeri basınçlarda SET yapıldığında uyarı vermeyecektir.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, benim lastik basınç uyarı ışığı da sönmüyor demiştim sizlere. Perşembe günü tekrar gittim lastikçime ve 5 lastiği de 36 bara çıkarttım. Aradan 2 gün geçti ve ışık hala yanmadı. Büyük ihtimalle de yanmayacak bundan sonra. Bu konuda sorun yaşayanlar lasiklerini en az 35 bar yapmalılar . Onun altında sürekli yanıyor çünkü.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 22, 2014, 09:35:57
Tekin Bey, benim araba 33de de yakmıştı uyarı ışığını. En güzeli 35 bence. Hepinize çok teşekkür ederim.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, benim lastik basınç uyarı ışığı da sönmüyor demiştim sizlere. Perşembe günü tekrar gittim lastikçime ve 5 lastiği de 36 bara çıkarttım. Aradan 2 gün geçti ve ışık hala yanmadı. Büyük ihtimalle de yanmayacak bundan sonra. Bu konuda sorun yaşayanlar lasiklerini en az 35 bar yapmalılar . Onun altında sürekli yanıyor çünkü.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 22, 2014, 09:35:57
Tekin Bey, benim araba 33de de yakmıştı uyarı ışığını. En güzeli 35 bence. Hepinize çok teşekkür ederim.

Yetkili servislerdeki hava saatleri düzenli kalibre edildiklerinden, 33 basıyorlar.

Farklı yakıt istasyonlarındaki saatler farklılıklar gösterebiliyor.
Düzenli hava bastığınız yerdeki saat ile hangi basınçta uyarı ışığı yakıyorsa, onun 2psi üstünde olması daha önemlidir.
Aksi halde basınçlarınız çok fazla veya tam limitte olabilir, konfor, tutunma ve fren sorunları yaşanabilir.
Dolayısiyle kullandığınız istasyonda belki de 36 psi basmak gerekebilir.
Takip ediniz, İnceleyiniz.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
3 hafta önce aracıma çelik jant taktırdım. tabi hava sensörleri diğer jantlarla birlikte gitmiş. daha önce böyle özelliği olan bir araç kullanmamıştım bilgim yoktu. servise direksiyon kontrolü için gittiğimde arıza ışığının söndürmelerini söyledim bunun mümkün olmadığını söylediler.  daha sonra taktırdığım yere tekrar gittim ve jantta sensörler olduğunu ve alacağımı söyledim. hurdalığa bakalım dediler tabiki hikaye piyasada yok. resetledim ama arkadaşların dediği gibi daha sonra tekrar yanıyor. bu sensörlerden taktırmadan bu sorunu çözebilirmiyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
3 hafta önce aracıma çelik jant taktırdım. tabi hava sensörleri diğer jantlarla birlikte gitmiş. daha önce böyle özelliği olan bir araç kullanmamıştım bilgim yoktu. servise direksiyon kontrolü için gittiğimde arıza ışığının söndürmelerini söyledim bunun mümkün olmadığını söylediler.  daha sonra taktırdığım yere tekrar gittim ve jantta sensörler olduğunu ve alacağımı söyledim. hurdalığa bakalım dediler tabiki hikaye piyasada yok. resetledim ama arkadaşların dediği gibi daha sonra tekrar yanıyor. bu sensörlerden taktırmadan bu sorunu çözebilirmiyim.
Servise soylerseniz o ozelligi iptal ederler,uyari vermez ya da mecbur sensor taktiracaksiniz yine.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi

Lastikci sensörlü sibopları farketmemiş olamaz bence...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
çıkmaları paraya dönüştürme mantığı var bizde.  kesin o döngüye gitti bizim sensörler. yenisini alsak dünya paradır şimdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
Sensörleri kesin farketmişlerdir ama adam gibi adam olan bunu söyler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Sensörleri kesin farketmişlerdir ama adam gibi adam olan bunu söyler.

bana söyledikleri tek şey eski jantların sibopları olmaz dediler. sensörden filan bahsetmediler bende eski aracımda olmadığı ve bu aracada yeni olduğum için bilmiyordum. adam günde kaçtane araç söküp takıyor herkesten en fazla onlar biliyor. işgüzarlık yada para yapan birşeyse eğer işlerine öyle gelmiştir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
bana söyledikleri tek şey eski jantların sibopları olmaz dediler. sensörden filan bahsetmediler bende eski aracımda olmadığı ve bu aracada yeni olduğum için bilmiyordum. adam günde kaçtane araç söküp takıyor herkesten en fazla onlar biliyor. işgüzarlık yada para yapan birşeyse eğer işlerine öyle gelmiştir.
O sensörlerin tanesi 400 tl civarında...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
Lastik basınç uyarı
« Yanıtla #52 : Temmuz 02, 2014, 07:51:24 »
selam  arkadaşlar dün yeni corollada lastik basınç uyarı ilk defa yandıda neden acaba lastık mi patlak yoksa havasımı duşuk. Neyin uyarısı bu şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
Ynt: Lastik basınç uyarı
« Yanıtla #53 : Temmuz 02, 2014, 09:05:07 »
selam  arkadaşlar dün yeni corollada lastik basınç uyarı ilk defa yandıda neden acaba lastık mi patlak yoksa havasımı duşuk. Neyin uyarısı bu şimdiden teşekkürler

Havası inmiştir, set edilen değerin altına inince uyarı lambası yanıyor, lastiklerinizi doğru basınca getirin sönmesi lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
doğru basınç ne acaba benım yeni sıfır corolla  sıfır aldıgım degerdeydi hiç hava basmadım  kaç hava basmamız gerekli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Araçların ya kapı içlerinde, ya da depo kapağı içlerinde lastik basınçları yazar. Tüm araçlarda vardır bu, genel bilgilendirme amaçlı yazıyorum böylece başka bir araca binmeniz gerektiğinde veya araç kiraladığınızda da işinize yarar.

Kapı içlerindeyse eğer kaporta tarafında da olabilir, kapı üstünde de olabilir (kilit mekanizmasının üstü veya altında).
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 118
  • Model Yılı: '14
  • 17 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
2014 toyota corolla lastik basınçları kaç psi olacak.ön arka farkedermi?ben en çok ..... km hızla gidiyorum. kitapçığına baktım pek bişey anlamadım.

Düzenleme: Trafik kuralları.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 16100
  • Model Yılı: '13
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Normal deger 33. Siz 35 basabilirsiniz.
2013 Corolla 1.6 Premium MultiDrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Tekrar merhabalar ,yeni konu açmak istemedim. Bizdede geçen yolculuk sonrası beklediği yerde lastik havası indi,gidip şişirdik yine indi. Bi lastikçiye gittik söktü vidayı buldu çıkardı tamir etti şişirdi söndü lamba,sonra eve varmadan yine yandı. Petrole gidip hepsini tek ayar yaptık 32 sönmedi.33 yine sönmedi 34 yaptık yine sönmedi. Neyse sakin sakin devam ettik Şanlıurfaya geçtik burda servise uğrayalım dedik servis lastiklerin havasını kontrol etti pc ye bağladı pc de bişi çıkmadı ,ki bana pc de arızalı sensör gözükür dediler sonrasında sağ arka tekerdeki vida olayını söyledim söktüler lastiği baktılar sensörü bozmuş lastikçi ondan uyarı verir değişmesi lazım 250₺ fiyatı var siparişle 15 günde gelir dedi. Biz o kadar kalamayız dedik. Gittiğimiz yerde yaptıracağız dedik şişirdiler çıktık. Şöyle bi durum var,bunlar sensörü iptal mi ettiler ki yanmıyor uyarı yoksa düz mantık söküp takınca kendine geldi?iptal etseler lastiği tekrar şişirip takınca pc ye bağlamaları lazımdı. İptal edildiyse yine nasıl aktif edebilirim?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
İptal olayına birşey diyemem.
Ama dengesizlik olduğunda mutlaka tuşuna basarak kalibre etmek lazım.
Zaten bilgisayara bağlandığında basınçlar değer olarak bile gözüküyor.

Birde lastiginizi lastikçide söktürürseniz akıllı sibop olduğunu mutlaka söyleyin.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new