Gönderen Konu: 2013 corolla multidrive s benzinli lastik basınç uyarı ışığı sönmüyor  (Okunma sayısı 72772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Herkese İyi Akşamlar Arkadaşlar,
benim aracımdaki uyarı ışığı da sönmüyor. Hem kılavuzdaki hem de forumdaki uygulamaların tamamını denedim. Fakat önce çok kısa bir süreliğine sönüp tekrar yamaya başlıyor. Van'daki serviste bulunan arkadaşlar da çözemediler. Sadece bir arkadaş akıllı telefonların bu sensörleri bozduğunu söyledi. Acaba bu doğru mu? Bu sorununu başka bir şekilde çözen dostlardan çözüm bekliyorum. İyi Akşamlar...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
Stepnede sensör var mı?
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Büyük ihtimalle vardır. Çünkü forumdaki arkadaşlar stepnede sensör bulunduğunu söylediler. Stepne üzerinde bir çalışma mı yapmam gerekiyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
Tüm lastiklerin havaların ayarlayıp kaydetmek gerekiyor diye biliyorum.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Tamamı ayarlandı. Fakat yine de kaydedemedim maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 advance multidrive S
  • 56 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
Tamamı ayarlandı. Fakat yine de kaydedemedim maalesef.
sinasi bey torpidoyu açın torpidonun sol tarafında lastik basınç işareti olan bir buton var kontağı yarım açın gösterge ışıkları yansın sonra o butonu 10 saniye gbi basılı tutun ışık sönecek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Hasan Bey,
set tuşu ile bir çok defa çalışma yapıldı. Fakat yine de sönmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Bu sensör uzun yolda bizim arabada da yandı arkadaşlar. Ben anlamını bilmediğim için bir benzinliğe çekip kitapçıktan baktım ardından lastik basıç sensörü olduğunu anladm ve babamla birlikte lastiklerin havasını kontrol ettik.Gerçektende sol arka lastik basıncı düşük çıktı. Gerekli havayı bastık ardından arabayı çalıştırdık uyarı yaklaşık 5 10 saniye sonra kendiliğinden kayboldu. Daha da hiç yanmadı. Düzgün çalışıyor demek ki. Elektronik bir arıza olabilir diye düşünüyorum tabi gerekli tüm işlemler yapılıp uyarı sönmediyse.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.4 D-4D M/M Dizel
  • Kilometre: 7000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
 Stepnede sensör var bütün lastklerle beraber ayar yapıp tekrar torpido kapğının altındaki set tuşuna 5-10 saniye basılı tutup denemeniz lazım tekrar sönmezse lastiklerinizin  birinde vida vardır ne kadar ayar yapsanızda o tekrar yanacaktır aracı lifti olan bir lastikçiye götürüp 4 tekerinhavada asılıyken teker teker ince bir şekilde inceletmenizi öneririm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Önce lastik basınçlarını istediğin gibi ayarla... Sonra torpido kapağını aç, sol tarafta bir "set" tuşu göreceksin... O tuşa uzun süre bastın mı son ayarladığın lastik basıncı hafızaya alınır ve ışık söner... :)
Arkadaşları bu söylenenleri yapmama rağmen araç 5 km sonra tekrar uyarı ışığını yakıyor. Kışlık lastik taktırdıktan sonra bu uyarı ışığı çabuk yanar oldu sizce ne yapmalıyım
42UT543

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
sibopları falan kontrol edin hava kaçağı olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Lastik değiştirirken sensör zarar mı gördü acep.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Merhabalar
Öncelikle hatanın lastiktenmi yoksa sistemdenmi kaynaklandığını tespit etmek gerekiyor.Aracınızda lastik havasını ölçmek için basınç ölçer varmı ??Yoksa bir tane edinin cok fiyatlı değiller 10-15 TL ye alabilirsiniz.Kendi basınç ölçerinizle lastik havalarını eşit olacak şekle getirin stepne dahil.Daha sona sistemi sıfırlayıp tekrar deneyin derim.Tekrar uyarı alırsanız lastiklere hava basmadan kendi ölçerinizle lastik basınçlarınızı kontrol edin kaçak varmı ?her şey yolunda ise çözüm sanırım servis olacaktır.
İstanbul'dan selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
Arkadaşları bu söylenenleri yapmama rağmen araç 5 km sonra tekrar uyarı ışığını yakıyor. Kışlık lastik taktırdıktan sonra bu uyarı ışığı çabuk yanar oldu sizce ne yapmalıyım

Serviste arıza tespit cihazı ile sorunun ne oldugunu görebilirler.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.4 D-4D M/M Dizel
  • 6 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Hocam benim lastikçiyle görüştüm sibop içi zarar görmüştür onun için dedi onun bir sıkma torku varmış yani ayarı. sizde kış lastiği taktırırken lastikçi sibop içlerine zarar vermiş olabilir yani arkadaşlar lastikleri bile serviste değiştirmemiz gerekiyor çünkü tam ayarını servis elemanları biliyor dışarıda lastik değiştirme veya başka bir işlemde sıkıntı olabiliyor kazasız sürüşler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Hocam benim lastikçiyle görüştüm sibop içi zarar görmüştür onun için dedi onun bir sıkma torku varmış yani ayarı. sizde kış lastiği taktırırken lastikçi sibop içlerine zarar vermiş olabilir yani arkadaşlar lastikleri bile serviste değiştirmemiz gerekiyor çünkü tam ayarını servis elemanları biliyor dışarıda lastik değiştirme veya başka bir işlemde sıkıntı olabiliyor kazasız sürüşler...
NE SAÇMA bir şey kışlık yazlık lastik değişiminide mi seviste yapacak yeni corolla sahipleri, bizim buradaki lastikcim her model arabanın (mercedes, audı, bmw ...vs) tekerini değiştiren bu işi iyi bilen bir yer bu araçların hiç birinde sorun olmuyor Corollada mı sorun olacak en kısa zaman da lastikcime soracağım bu tür sorun oluyor mu diye. Eğer yeni Corolla da sorun oluyor derse ki zannetmiyorum öyle diyeceğini corolla almam servis yaklaşık 150 km uzakta ikide bir sevise mi gideceğiz :(

Mesaj Birleştirildi: Aralık 05, 2013, 06:54:11
Hem bizin müdürün Mazda 6 sınında subobların üzerinde sensörler sıkıntısız değiştiriyor :)
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.4 D-4D M/M Dizel
  • 6 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
arkadaşım bu forum birbirini yerme yeri eleştirme yeri değil sıkıntısı olan arkadaşlarımıza nacizane fikirlerimizi sunuyoruz. Bülent bey bundan sonraki fikirlerinizin  takipçisi olacağım bakalım sizin bilgileriniz anlamlı saçmamı bakacağız iyi günler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Lastiğime batan çivi çıkarıldıktan sonra benim lastik basınç ikaz ışığı sönmüştü. Sabah arabamı tekrar çalıştırdığımda tekrar yanmaya başladı. Akşam üzeri lastikçime tekrar gittim 5 tekerin de basınçlarının aynı olmasını istedim. Tekerin birisine çok az da olsa hava bastı. İkaz ışığı tekrar söndü ve şu an itibariyle hala yanmadı. Bence 5 lastiğin de aynı basınçta olması gerekiyor. Sorun düzelecektir.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Lastiğime batan çivi çıkarıldıktan sonra benim lastik basınç ikaz ışığı sönmüştü. Sabah arabamı tekrar çalıştırdığımda tekrar yanmaya başladı. Akşam üzeri lastikçime tekrar gittim 5 tekerin de basınçlarının aynı olmasını istedim. Tekerin birisine çok az da olsa hava bastı. İkaz ışığı tekrar söndü ve şu an itibariyle hala yanmadı. Bence 5 lastiğin de aynı basınçta olması gerekiyor. Sorun düzelecektir.
Benim arabada bu özellik olmadığından rahatım :D
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar, ben aracımda lastik basınç ışığının söndüğünü söylemiştim size. Her sabah aracımı çalıştırdığım zaman ışık tekrar yanıyor. Bütün lastiklerimi kontrol ettirttim kaçak falan var mı diye. 5 lastiğin de basınç seviyesi aynı. Ama her sabah o ışık tekrardan yanıyor. Antalya'ya gidince servise sokacağım aracımı bakalım çözebilecekler mi sorunu.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 16, 2014, 20:10:02
Göstergede o ikaz ışığının yanması da can sıkıyor belli bir süre sonra.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 16, 2014, 20:12:52
Yeni corolla'da bu ikaz ışığı da baş ağrıtacak gibi görünüyor. Hadi hayırlısı bakalım.
" Less English, more bike."