Gönderen Konu: Forever Kart  (Okunma sayısı 29352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Ynt: Forever Kart
« Yanıtla #140 : Kasım 14, 2017, 13:39:04 »
bu kartların tuzak olduğunu düşünüyorum,vatandaşı servislere bağımlı yapmak için,bir diğer konu uzmanlar açıklasın bilenler varsa,neden bp? bp yakıtları toyotalara iyi mi geliyor?teknik bir açıklaması olabilir mi? sonuçta tr de rafineriler belli!
Tokay Ceritoğlu

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #140 : Kasım 14, 2017, 13:39:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • herkes ektiğini biçer..
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #141 : Kasım 14, 2017, 16:44:36 »
aurisimiz kardeşim adınaydı 60 bn bakımına onun adına sisteme giriş yapmıştık.
70 bin bakımı yaptırdığımda  kardeşim adına sistem yüksek fiyat verdi. ruhsat yeni kişi olduğu için forever daha fazla indirim yaptı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #142 : Kasım 14, 2017, 19:36:27 »
bende bir bp bi shell den alıyom arada kaldım:)
menzili kısa mı bp nin bilemedim doğrusu,tam doldurup olçüm yapmak da pahalı 5,70olmuş zaten :(
yüzde 2 alında iyi puan, shel card da çok az. gaiba yüzde 0,2 gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #143 : Kasım 14, 2017, 22:04:17 »
Toyota servisinden aracıma Forever kartı kaydı yaptırdım, artık kart vermiyoruz, BP den yakıt alımlarda cep telefonu numaranızı vermeniz durumunda %5 puan yüklemeniz yapılır demelerine rağmen BP den yakıt alıyorum kart tanımlı değil uyarısı veriyor. Dolayısı ile puan yüklemesi yapılmıyor. Konuyu servise soruyorum kartınız aktif görünüyor diyorlar. Benzer durumu yaşayan var mıdır?

Aynı durum benimde başıma geldi, yakıt aldığınız tutarı gösteren fiş ve bp pos cihazından aldığınız işlem başarısızdır yazılı fişin fotoğrafını çekin toyota müşteri ilişkilerine e-posta ile yollayın sistemden puan yüklemesi yapıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #144 : Kasım 14, 2017, 23:00:57 »
Tokay abinin dediği husus çok doğru. Türkiye'deki rafineriler belli. Bütün istasyonlar aynı yerden alıyor yakıtı. Bence temiz yakıt sattığını tespit ettiğiniz bir istasyon belirleyip yakıt alın. Milli olsun derseniz bir tek Türk Petrolleri kaldı sanki. En son PO da Hollanda'lılara satılmıştı.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #145 : Kasım 14, 2017, 23:58:51 »
Tokay abinin dediği husus çok doğru. Türkiye'deki rafineriler belli. Bütün istasyonlar aynı yerden alıyor yakıtı. Bence temiz yakıt sattığını tespit ettiğiniz bir istasyon belirleyip yakıt alın. Milli olsun derseniz bir tek Türk Petrolleri kaldı sanki. En son PO da Hollanda'lılara satılmıştı.

ben 2005 yılında askerliğimi izmir aliağa da yapmıştım. Malum tüpraş, petkim,gaz dolum tesislerini ve akaryakıt dolum tesisleri vardı. Bp,shell ve total gemi söküm tarafında sahile sıfırdı kendi limanı vardı. Bu istasyonlara yakıt dışarıdan gemilerle geliyor diyorlardı ozaman. Şimdi total sanırım moil le aynı oldu ( demirören satın aldı herhalde) diğerlerinde ne gibi değişiklikler oldu hala aynı mı bilemiyorum.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #146 : Kasım 15, 2017, 08:05:41 »
tp türkiye petrolleri dağıtım şirketi,turkuaz petrol şirketine satıldı,zülfikarlar holdinge bağlı.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '13
  • 102 kere teşekkür etti
  • 63 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #147 : Kasım 15, 2017, 10:25:13 »
Aynı durum benimde başıma geldi, yakıt aldığınız tutarı gösteren fiş ve bp pos cihazından aldığınız işlem başarısızdır yazılı fişin fotoğrafını çekin toyota müşteri ilişkilerine e-posta ile yollayın sistemden puan yüklemesi yapıyorlar.
Teşekkürler Bahaddin bey,
Önceden konuyu müşteri hizmetlerine yazmıştım, ordan aynen sizin dediğiniz gibi bi mail ile dönüş yapıldı. Maile cevaben fişleri gönderdim. Fakat aynı zamanda bu hatayı düzeltiyorlarmı? yani tekrar yakıt aldığımda tekrar fişleri göndermem mi gerekecek.
2006 Corolla HB Sol
2013 Civic FB7 Premium

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #148 : Kasım 16, 2017, 08:36:10 »
Teşekkürler Bahaddin bey,
Önceden konuyu müşteri hizmetlerine yazmıştım, ordan aynen sizin dediğiniz gibi bi mail ile dönüş yapıldı. Maile cevaben fişleri gönderdim. Fakat aynı zamanda bu hatayı düzeltiyorlarmı? yani tekrar yakıt aldığımda tekrar fişleri göndermem mi gerekecek.

Rica ederim Mustafa bey ne demek, bende sizin gibi yetkili servisten gsm numaramı forever kart sisteminde güncelledikten sonra ilk yakıt alımında böyle bir problem oldu, ikinci yakıt alımında sistem tanıdı ve puanı yükledi. Muhtemelen sizde ikinci kez yakıt alışınızda bu problemle karşılaşmayacaksınız.