Gönderen Konu: 2008 COROLLA KAPI GERGİSİ SORUNU  (Okunma sayısı 7758 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '08
  • 22 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
2008 COROLLA KAPI GERGİSİ SORUNU
« : Ağustos 05, 2013, 08:48:37 »
selam arkadaşlar, aracımın sağ ön kapı gergisinin kapıya bağlı olan kısmında, bağlantı yeri puntolu. sanırım puntonun gergiye takılı olduğu kısımda bollaşma olmuş. kapıyı açıp kapatırken tık tık diye ses yapıyor. c.tesi günü 3-4 kaportacıya gittim. biri gergiyi söküp tornacıda yaptıracağız dedi 50 TL istedi. başka biri gergiyi sökeceğiz yenisini alacaksın değiştireceğiz dedi. yan sanayi kapı gergisi yokmuş sanırım. servise sordum 170 TL dedi sadece parçaya. servis müdürü arkadaşım ise boşver ses yapsın gez böyle dedi :D sizce ne yapmalıyım?
KoRKTuKÇa TuTSaK, üMiT eTTiKÇe öZGüRSüNüZ
            2008 Toyota Corolla Elegant 1.6

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=49954.0

Toyota Club Türkiye

2008 COROLLA KAPI GERGİSİ SORUNU
« : Ağustos 05, 2013, 08:48:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: 2008 COROLLA KAPI GERGİSİ SORUNU
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2013, 09:37:58 »
Servis müdürü arkadaşınızı dinleyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 05, 2013, 10:33:32 »
Bence de hiç elletmeyin
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 05, 2013, 11:30:56 »
 bu gergiden gelen ses daha sonra daha büyük sorun yaratmazsa bu şekilde kalması bencede mantıklı.
ileriye doğru sorun çıkarmaz değilmi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • toyota
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #4 : Ağustos 05, 2013, 12:50:54 »
çıkarır kardeşim çıkarar toyota değilmi yaptırdığın gün çıkar. japon arabası değilmi her dakika sorun çıkarır .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 05, 2013, 13:07:23 »
çıkarır kardeşim çıkarar toyota değilmi yaptırdığın gün çıkar. japon arabası değilmi her dakika sorun çıkarır .
Tam olarak ne demeye çalıştınız anlayamadım!!!
bunu yaptırmalımıyım, yaptırmamalımıyım ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 05, 2013, 13:28:41 »
Moderatörün kendince değişiklik yapması nedeniyle bu mesajım iptal edilmiştir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 05, 2013, 14:07:33 »
Gökhan bey bence Osman Bey'i yok saymanız her açıdan menfaatinize olacaktır. Kendisinin ruhsal durumu pek iyi değil gibi görünüyor. İki gündür Toyota'ya çamur ata ata bir haller oldu.
sanırım dediğiniz gibi yapacak çünkü yazdıklarından birşey anlayamadım :D
konuyla ilgili net bir açıklama da gelmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 05, 2013, 14:23:51 »
selam arkadaşlar, aracımın sağ ön kapı gergisinin kapıya bağlı olan kısmında, bağlantı yeri puntolu. sanırım puntonun gergiye takılı olduğu kısımda bollaşma olmuş. kapıyı açıp kapatırken tık tık diye ses yapıyor. c.tesi günü 3-4 kaportacıya gittim. biri gergiyi söküp tornacıda yaptıracağız dedi 50 TL istedi. başka biri gergiyi sökeceğiz yenisini alacaksın değiştireceğiz dedi. yan sanayi kapı gergisi yokmuş sanırım. servise sordum 170 TL dedi sadece parçaya. servis müdürü arkadaşım ise boşver ses yapsın gez böyle dedi :D sizce ne yapmalıyım?
Koskoca servis müdürü boşver demiş o böyle dediyse yapacak bi şey yok, gezin böyle. 170 tl de çok yüksek bir meblağ değil çok rahatsız ediyorsa 170 tl ye patlar, fazla üzerinde durmayın üç günlük dünyada, en büyük derdiniz bu olsun. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 05, 2013, 14:42:35 »
 :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 05, 2013, 15:04:03 »
niye yokmuş gibi davranıyormuş doğruları söylediğim içinmi. (bir daha benle doğru konuş anladınmı. :kötü: >:(

Sakin olun Osman Bey

Münferit bir olayı genel bir olaymış gibi anlatmak doğru mudur?

Sizinle doğru konuşulmadığını düşünüyorsanız ilgili mesajın altındaki Moderatöre Rapor Et linkini kullanabilirsiniz. Bireysel uyarı ve söylemler ile konuyu uzlaşılamaz noktaya getirmemenizi rica ediyoruz.

Saygılarımla.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2013, 20:57:30 »
Moderatörün kendince değişiklik yapması nedeniyle bu mesajım iptal edilmiştir.

Moderatörler kafalarına göre değişiklik yapmazlar. Siteye üye olurken muhtemelen okumadığınız aşağıdaki kurallar çerçevesinde forum düzenini korumakla yükümlülerdir. Hiçbir üye forumdaki diğer bir üyenin akıl sağlığı ile ilgili yorum yapamaz. Düzeltmek yerine 3. Maddeyi uygulamak daha iyi olur muydu?

Alıntı
Hoş geldiniz. Bazı uymamız gereken kurallar var ve bunlar herkes için geçerli:

1- Forumlara, gerçek isimleriniz ve soyisimleriniz ile üye olmuş olmanız ilk kuraldır.

2- Forumlarımızda hiçbir üyenin özgürlüğünü kısıtlayacak veya uygun olmayacak davranışlarda bulunmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca diğer forum kullanıcılarını bezdirici, huzursuz edici, korkutucu davranışlarda bulunmak; kanun dışı, zarar verici, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, siyasi içerikli propaganda yapmak, herhangi bir yasa dışı örgüt döküman/dökümanları yayınlamak ve/veya bu konuda herhangi bir açıklama yapmak, herhangi yasa dışı bir örgüt/kurum/kuruluş üyesi ya da sempatizanı olmak, Atatürk ilke ve inkilaplarını ve Türk milletini rencide edici/edebilecek unsurları, Anayasa’nın değişmez/değişmesi teklif edilemez madde/kelimeleri ile güvenceye alınmış konularını tartışmaya kalkmak; bu İletişim Platformu’nda yetkili bir kişi gibi davranmak; verilen hizmetleri, platform yöneticilerini, moderatörleri ve diğer forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; bilerek ya da bilmeyerek herhangi bir ulusal ya da uluslararası kanunu, anlaşmaları, tüzükleri çiğnemek, trafik kurallarına aykırı eylemleri teşvik etmeye yönelik mesaj yazmak kesinlikle yasaktır.

3- Hiçbir şart altında küfür, hakaret ya da karşı tarafı rencide edici mesaj atamazsınız. Böyle bir olay tespitinde, üyeliğiniz iptal edilecektir.

4- Bu lisansla, platformda üye isminiz kullanılarak gerçekleştirilen her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.

5- İletişim Platformu; alanlarda karşılaşabileceğiniz teknik veya diğer problemlerden, herhangi bir üyesinin ya da moderatörünün bu sözleşmedeki kural ve prosedürlere ters düşen davranışlarından, alan kullanıcılarının veya moderatörlerinin tavırlarından, bağlantı zorluklarından dolayı kesinlikle size karşı sorumlu değildir. Hizmetlerimizi kullanarak yapılan bağlantılar gizli değildir ve gerçek zamanlı (online) gerçekleşmektedir. Hiçbir kişi veya kuruluş, diğer kullanıcıların bağlantılarını ve ilettikleri materyalleri kontrol veya kayıt edemez. Diğer kullanıcıların, siz ve aileniz tarafından sakıncalı bulunabilecek herhangi bir içerik sunmayacaklarına dair bir garanti verilemez.

6- Yukarıdaki kontrol ve kayıt işlemlerine konmuş yasaklara rağmen, kabul edilmiş kurallar dahilinde moderatörlerin bazı veya tüm alan ve diğer bölümleri, şüphelendiği durumlarda bu lisansdaki kuralların ihlal edilmediğini garanti altına almak adına kontrol etmesini, platform özelliklerinin amacı dışında kullanılması durumunda gerekli gördüğü işlemleri yapmasını, hizmetlerin kullanılması dolayısıyla elde edilen veri ve bilgileri saklamasını kabul etmiş durumdasınız.

7- İletişim Platformu'ndaki kullanım hakkınız geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir, yorumlarınız silinebilir, internet hesabınızı kullanmanız geçici ya da kalıcı olarak engellenebilir, hesabınız tamamen kapatılabilir. Şimdi ya da gelecekte, İletişim Platformu ve onunla ilişkili diğer kurumların web üzerindeki tartışma alanlarından ve ilişkide bulundukları firma/kuruluş/kurumların sunduğu hizmetlerden yararlanmamanız için girişimde bulunabilinir ve/veya kullanımınız geçici ya da kalıcı olarak engellenebilir. Forumlarımız ya da dışında hizmetlerimizi zedeleyecek davranış ve söylemlerde bulunduğunuz, diğer kullanıcılara zarar verecek bilgiler yaydığınız, programlar bulundurduğunuz, yapımına, dağılmasına, kullanımına önayak olduğunuz tespit edildiğinde, sistem kayıtlarımızı, ulusal ve uluslararası tüm yetkili mercilere gerekli yasal işlem ve yaptırımların yapılabilmesi için sunma hakkımızı saklı tutarız. Bu sözleşmeyi kabul ederek, belirtilen kurallara uymadığınız takdirde size karşı kullanacağımız yaptırımları, uyarı yapmaksızın uygulayabileceğimizi kabul etmiş olmaktasınız.

8- Bu altyapı, Murat Küden'in mülkiyeti dahilindedir. İki ayrı yönetici gurubu tarafından yönetilmektedir. Birincisi, "Teknik Sorumlu" olarak adlandırılmakta ve sadece teknik altyapı ile ilgili işlerden sorumludur. Diğeri ise "İçerik Sorumlusu" olup forum içerisindeki düzen, mesajların içeriği ve bunların korunmasından sorumludur. İçerik Sorumlusu, takdir hakkını istediği gibi kullanabilir. Yetkilerinin bir kısmını ya da tamamını, dilediği kişi ya da kişilere önceden ilan etmek kaydı ile devredebilir. Konular, İçerik Sorumluları tarafından takip edilir, okunur, incelenir; gerekirse yeniden düzenlenebilir, silinebilir ya da taşınabilir. İletişim Platformu için yazılmış olan aşağıdaki kurallar herkesin lehine olup, platformun seviyesini ve okunabilirliğini koruyup geliştirmeyi amaçlamaktadır.

9- Bu altyapı; dostluk, hoşca vakit geçirmek ve fikirlerimizi paylaşmak amaçlı olarak kurulmuştur. Sosyal konulara odaklı olmakla beraber dostluk ortamının sağlanması ve sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Genel ahlak kuralları çerçevesinde kurallara uyan, huzursuzluğa yol açmayacak tarzdaki hiçbir mesaj silinmeyecek, değiştirilmeyecektir. Kurallar çerçevesinde hareket edildiği sürece hiçbir üyenin üyeliği iptal edilmeyecektir. Bu platforma üye olan herkesin herşeyi eleştirme hakkı vardır; ancak eleştiri ile karalama arasındaki çizginin aşıldığı durumlarda, yöneticiler gereken önlemi almakla sorumludur. Bu platform, gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

10- Foruma kayıt sırasında gerçek isim ve soyisim girmemiş kişilerin üyeliği yöneticiler tarafından herhangi bir uyarı verilmeksizin silinebilir. Mutlaka, aktif ve erişebildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanmanız gerekmektedir.

11- Avatar olarak sadece kendi resimlerimizi kullanıyoruz. Bunun faydasını, düzenlenen organizasyonlarda defalarca gördük. Lütfen bu konuda gereken duyarlılığı, eskiden olduğu gibi göstermeye devam edelim.

12- Mesaj yazarken, büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Ayrıca diğer font ve renk türevleri ile yazılmış mesajlar okumayı zorlaştırdığı takdirde moderatör tarafından değiştirilebilir veya silinebilir.

13- Hiçbir kullanıcı kendisine ait kullanıcı hakkını ve şifresini bir başkasına devredemez, kullandıramaz ve başkası adına platforma yazı yazamaz.

14- Bir mesajı sadece ilgili alana gönderiniz. Birden fazla alanla ilgili görünen mesajlarınızı, en çok ilgili bulunduğu alana gönderiniz, birden fazla alana göndermeyiniz. Aksi takdirde, ilgisiz alanlara yollanan mesajlar taşınabilir veya silinebilir. Mesajların taşınması veya silinmesi ile ilgili uyarı ya da bildiri yapma zorunluluğu yoktur.

15- Platformda; açıkça, üstü kapalı, ima edici şekilde reklam ya da gizli reklam yapılmasına izin verilmeyecektir.

16- Başka internet siteleri ya da interaktif oluşumlar ve bunların düzenledikleri organizasyonlar ile ilgili olarak, yöneticilerden izin alınmaksızın konu açılmasına izin verilmemektedir.

17- Platform kurallarına uymayan katılımcıların platforma yazı yazması, süreli olarak kısıtlanacaktır. İlgili kullanıcı e-posta yolu ile durumdan haberdar edilecektir.

18- Bu kurallar, yöneticilere başvuru kaynağı olarak kullanılacaktır. Yöneticiler, kural ihlali saptadıklarında, bunun hangi kural olduğunu açıkca ve herkes tarafından görülecek şekilde ilan edecektir.

19- Bu kurallar, platformun düzeni için vardır. Kurallarda, yerine göre, esnek davranmak veya katı davranmak, forum yöneticisinin yetkisi dahilindedir. Eski kullanıcılar veya yeni kullanıcılar diye bir ayrım gözetmeksizin bu kurallar herkes için geçerlidir.

20- Bu sözleşme, gerekli görüldüğü takdirde, tarafımızdan haber verilmeksizin değiştirilebilir.

UYARI : Üyelerin, mesajlarında sınırsız içerik özgürlüğü kullanabileceği gibi bir düşüncemiz bulunmamaktadır. Üyelerin özgürlüğünün sınırı, yukarıda yazılı olan kurallar ile çizilmiştir. 
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2013, 23:08:33 »
+41
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 06, 2013, 02:46:05 »
:alkis:
aynı sıkıntı bende de şöfor kapısında oluyor sıkıyorum biraz geçip gidiyor. bir anahtarla sıkmayı denediniz mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 06, 2013, 09:13:08 »
aynı sıkıntı bende de şöfor kapısında oluyor sıkıyorum biraz geçip gidiyor. bir anahtarla sıkmayı denediniz mi?
denemedim çünkü bendeki sorun gergiye kapı ile bağlantı yerinde. buraya punto atmışlar. gerginin boşluğu da sanırım genişlemiş. kapıyı açıp kapatırken gergi ileri geri oynayarak ses yapıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 06, 2013, 14:21:16 »
Arkadaşım aynı sorun benim arabamın da 4 kapısında birden var. Hepsini açarken tık tık diye ses yapıyor. İşin ilginç yanı sorun ekstra garantiye girmiyormuş. Normal garanti süresinde olsa değişim olurmuş ama ekstra garanti bunu karşılamıyormuş. Neyse bence de böyle kullanmaya devam et. Ben ediyorum  :D
2009 Corolla D-4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ağustos 06, 2013, 15:45:46 »
devam edeceğiz mecburen napalım : :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 YARİS SOL M/T /2008 COROLLA ELEGAN. 1.4 M/T
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 01, 2013, 21:07:27 »
Bu durumdan rahatsız olmuyorsanız devam edin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 04, 2014, 00:20:32 »
Aynı sorun benim sol kapıda var tık tık diye ses yapıyor. başkasının yanında kapıyı açmaya utanıyorum. würth yağlayıcı falan sıktık fayda etmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ocak 04, 2014, 08:38:38 »
Aynı sorun benim sol kapıda var tık tık diye ses yapıyor. başkasının yanında kapıyı açmaya utanıyorum. würth yağlayıcı falan sıktık fayda etmedi.

maalesef yağ vb şeyler fayda etmiyor. ben halen bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.