Gönderen Konu: 1.6 Sol araçların fiyatı neden uçtu ?  (Okunma sayısı 5614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Arnavut Keyifli
    • Elite Bilgisayar
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 121000
  • Model Yılı: '17
  • 270 kere teşekkür etti
  • 269 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.6 Sol araçların fiyatı neden uçtu ?
« Yanıtla #60 : Temmuz 30, 2013, 14:31:12 »
evet aynen gözleri aç, bir de şu var.. Diyorumki servise arabada ne var, servis bakımlı sorunsuz diyor.Arabada 3-4 tane hasar olmuş onu
neden söylemedin diyorum, çok sorun değil fazla birşey yok diyor. Ulen bırakta ben karar vereyim.. Sana ne.
Geçen ay babama auris mmt dizel alacaktım derindere 2.Elden.. Arabayı bir sorgulattım 5 tane ayrı hasar çıktı.. Bu ne dedim fazla bir şey yok ama servis bakımlı ki bu araba dedi..Bi gidin işinize dedik, iyi ki güvenip almadık aracı :(:(
Alıp bineceğiz çünkü satmak için almıyoruz ki..Aman dikkat diyelim herkese

Saygılar..
I'll make you an offer you can't refuse..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Temmuz 30, 2013, 14:31:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Temmuz 30, 2013, 16:33:11 »
Neden zor olsun Şükrü Bey, avrupa birliği uyum paketinde her şey oluyor da bumu olmayacak, bizim zihniyetimiz bozuk maalesef... oyuzden size istemeyerek hak veriyorum...

şimdi araç sahibi aracını satacak diyelim emsallerine bakıyo aynı model, aynı km falan.
orada uçuk bir rakamlı araçlar varsa ampül yanıyo o an.
o araçta benimkinin aynısı o aracına o fiyatı biçmişse ben niye üç beş aşağıya satayım diye düşünüyo... önce yüksekten giriyo baktıkı alıcı yok yavaş yavaş iniyo aşağıya :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kadınlar insandır, biz insanoğlu.
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 25 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Temmuz 30, 2013, 16:43:04 »
Evet aynen böyle oluyo 34 bin tl yazıp, zamanla 28 bine inen araç ilan gördüm, 3 aydır sürekli takip ediyorum, maalesef yaşadığım şehirde temiz ve makul fiyat bir toyota bulamadım, araç içinde şehir dışına gitmeye sıcak bakmıyorum, bakalım bekliyozzzz :)
Sizi sabah namazına kaldıracağına söz veren birisiyle evlenin!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Temmuz 30, 2013, 21:21:46 »
Milleti çözmek güç...

Bu forumdan bir arkadaş arabasını daha 1 ay önce almış, aldıktan 1 hafta sonra sahibinden'e koyuyor ve fiyatı da şişirerek.

Hayır arkadaşım tamam koy kendi malın ya da belki niyetin başka al-satçısın ama senin gibiler yüzünden bu piyasa yükseliyor işte ! Sen eğlencesine koyuyorsun, giden bizden gidiyor.
Ederi 25.000 TL olan arabalara minimum 3.000 TL fazla çekiyorlar. Kaskosunu yaptırırım, benzinini koyarım o paraya.

E12 bölümünden bilen bilir ama linkini koyayım,
aracın linki,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-1.6-sol-75.000-km-de-130241578/detay
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Temmuz 30, 2013, 21:35:14 »
Arkadaşlar yanlış anlamayın kimsyi savunmuyorum ama 2012 model araçlara bile bir çok markanın yetkili servisi bile 0 km fiyatına yakın paraları isterken kullanıcılarda günümüz koşullarına göre acanının temizliğine göre fiyat isteyebilirler diye düşünüyorum.Tamam belki 8 sene önce 35000 liraya alınmış olabilir araç ancak şuanda bu paraya tabiri caizse sakız bile vermiyorlar 0 km olarak.0 km fiyatları c sınıfında bile 70000 bandına dayandığını düşünürsek ve bu satılan araçlarında dönemlerinde full donanımlı olduğunu,arıza yapma ihtimallerinin düşük olduğunu düşünürsek alınabilir diye düşünüyorum.Yani atıyorum 2006 model bir sol corollaya 28000 lira vermek tutup düşük kaliteli bir aracın yüksek modelli bir aracına o parayı vermekten daha mantıklı gelir.Tabi ben demiyorum bir üst kasasına yakın fiyatlara satılsın ama bir dönemki satılan fiyatlarıda beklemek mantıklı değil şu durumda.Faiz yükseldi,dolar ve euro yükseldi,0 km araç fiyatları deseniz zaten durum ortada.Böyle olunca 2.el araçların normal ederinin 2-3000 lira üstüne çıkması çokta saçma olmamalı.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 35 ECC 97
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '08
  • 116 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Temmuz 30, 2013, 21:40:46 »
Arkadaşlar yanlış anlamayın kimsyi savunmuyorum ama 2012 model araçlara bile bir çok markanın yetkili servisi bile 0 km fiyatına yakın paraları isterken kullanıcılarda günümüz koşullarına göre acanının temizliğine göre fiyat isteyebilirler diye düşünüyorum.Tamam belki 8 sene önce 35000 liraya alınmış olabilir araç ancak şuanda bu paraya tabiri caizse sakız bile vermiyorlar 0 km olarak.0 km fiyatları c sınıfında bile 70000 bandına dayandığını düşünürsek ve bu satılan araçlarında dönemlerinde full donanımlı olduğunu,arıza yapma ihtimallerinin düşük olduğunu düşünürsek alınabilir diye düşünüyorum.Yani atıyorum 2006 model bir sol corollaya 28000 lira vermek tutup düşük kaliteli bir aracın yüksek modelli bir aracına o parayı vermekten daha mantıklı gelir.Tabi ben demiyorum bir üst kasasına yakın fiyatlara satılsın ama bir dönemki satılan fiyatlarıda beklemek mantıklı değil şu durumda.Faiz yükseldi,dolar ve euro yükseldi,0 km araç fiyatları deseniz zaten durum ortada.Böyle olunca 2.el araçların normal ederinin 2-3000 lira üstüne çıkması çokta saçma olmamalı.

+1  30.000 e sıfır fiat aldık aldığımıza akcağımıza pişman olduk :)2.el 2008 toyota aldık 30.000 e şimdi insanın 5 tane toyota alası geliyor diyor babam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Temmuz 30, 2013, 23:37:47 »
Milleti çözmek güç...

Bu forumdan bir arkadaş arabasını daha 1 ay önce almış, aldıktan 1 hafta sonra sahibinden'e koyuyor ve fiyatı da şişirerek.

Hayır arkadaşım tamam koy kendi malın ya da belki niyetin başka al-satçısın ama senin gibiler yüzünden bu piyasa yükseliyor işte ! Sen eğlencesine koyuyorsun, giden bizden gidiyor.
Ederi 25.000 TL olan arabalara minimum 3.000 TL fazla çekiyorlar. Kaskosunu yaptırırım, benzinini koyarım o paraya.

E12 bölümünden bilen bilir ama linkini koyayım,
aracın linki,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-1.6-sol-75.000-km-de-130241578/detay

Aracın ruhsat tarihi 1 temmuz olarak gözüküyor, ilan tarihi ise 3 temmuz...

abi ona lafımız yok zaten de, bunu yapan neyi amaçlıyor işte onu çok merak ediyorum...
buyrun siz de bakın :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-1,6-sol-133129626/detay/
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #67 : Temmuz 30, 2013, 23:41:48 »

abi ona lafımız yok zaten de, bunu yapan neyi amaçlıyor işte onu çok merak ediyorum...
buyrun siz de bakın :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-1,6-sol-133129626/detay/
2-3000 lira fazlasını anlarım ama bu gerçekten fazla zaten dediğim gibi mantıklı olduğu sürece sorun yok  :)
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Temmuz 30, 2013, 23:43:51 »
Yani, benim anlamadığım nokta da o.

Ego tatmini midir nedir anlamadım arkadaş.

___

İlanını koyduğunuz aracın sahibi sanırım tozlu gösterge paneline ve nazar boncuğuna 35.000 TL istiyor.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Ahmet Hoca
  • 9 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Temmuz 31, 2013, 02:37:29 »

[/quote] adamın arabası kıymetli besbelli acaba ne kadar verecekler onun peşine düşmüş..ya arkadaş satmıyacaksan milletin aklını neden bulandırıyorsun ,yok satacaksan adam gibi bir fiyat yaz millette ona göre hareket etsin..yuh diyorum sadece yuh..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kadınlar insandır, biz insanoğlu.
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 25 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Temmuz 31, 2013, 09:50:32 »

buyrun siz de bakın :

Oğuzhan Bey, benimde demek istediğim bu tür ilanlar, 2006 model sol a 28000 üst sınır olabilir ama 33-34bin yazanlar var, 2001 model sola 23 bin yazan ve aylarca bekleyen var... :lol:
Sizi sabah namazına kaldıracağına söz veren birisiyle evlenin!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #71 : Temmuz 31, 2013, 11:34:38 »
Oğuzhan Bey, benimde demek istediğim bu tür ilanlar, 2006 model sol a 28000 üst sınır olabilir ama 33-34bin yazanlar var, 2001 model sola 23 bin yazan ve aylarca bekleyen var... :lol:
Bu değer zaten ortalama bir değerdir.Yani 2005-2006 terralar bile 26-27 arasına gidiyor eğer temiz bakılmış sorunu falan yoksa.Eğer gerçekten temiz ise 29-30000 lira verilebilir 2006 sol için.Mesela o ilandaki aracı 29-30000 liraya verirse eminim alan çıkacaktır.Araç temiz çünkü içine falan bakarsanız yıpranmamış.