Gönderen Konu: Bej koltuk kirlenmesi (videolu)  (Okunma sayısı 8777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Bej koltuk kirlenmesi (videolu)
« : Nisan 12, 2013, 19:09:10 »
Herkese iyi günler babam geçen gün arabayı bir yıkamacıya vermiş . Camlarda hafif açıkmış arabada rüzgarlık olduğu için adam farketmemiş ve koltuklar ıslanmış daha sonrası da bu görüntü ortaya çıktı . Bu lekeleri nasıl ne kullanalarak yok edebilirim size sormadan bir şey yapmayayım dedim . Elime yüzüme bulaştırmayayım diye :)

video-2013-01-30-13-08-56

Toyota Club Türkiye

Bej koltuk kirlenmesi (videolu)
« : Nisan 12, 2013, 19:09:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
Ynt: Bej koltuk kirlenmesi (videolu)
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2013, 19:17:02 »
eğer uğraşmadan çıkarayım dersen  sonaxın kumaş döşeme temizleme köpükleri var ondan al uygulama talimatındaki gibi yap geçer hemen.Su lekesi olmuş ıslandığı için.Yada evde mutlaka vardır elle halı koltuk silmek için koslanın falan deterjanı var onu biraz kovaya su koyup karıştır sonra banyo lifleri varya hani onunla sil iyice sildikten sonrada temiz su kovaya koy temiz su ile tekrar silki köpüğü gitsin kumaşın.Kurusun güzelce cillop gibi olur.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2013, 19:52:55 »
eğer uğraşmadan çıkarayım dersen  sonaxın kumaş döşeme temizleme köpükleri var ondan al uygulama talimatındaki gibi yap geçer hemen.Su lekesi olmuş ıslandığı için.Yada evde mutlaka vardır elle halı koltuk silmek için koslanın falan deterjanı var onu biraz kovaya su koyup karıştır sonra banyo lifleri varya hani onunla sil iyice sildikten sonrada temiz su kovaya koy temiz su ile tekrar silki köpüğü gitsin kumaşın.Kurusun güzelce cillop gibi olur.

Teşekkür ederim Ertan abi cillop gibi oldu bugün söylediğin gibi yaptım evde bulduğum temizlik malzemeleri ile yaptım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2013, 19:55:02 »
Teşekkür ederim Ertan abi cillop gibi oldu bugün söylediğin gibi yaptım evde bulduğum temizlik malzemeleri ile yaptım :)
Rica ederim daha önce benimde başıma geldiği için tecrube edindim baya.Kapı aralarını yıkamak isterken oluyor genellikle bu tarz durumlar.Geçmiş olsun  :D
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2013, 20:04:03 »
Rica ederim daha önce benimde başıma geldiği için tecrube edindim baya.Kapı aralarını yıkamak isterken oluyor genellikle bu tarz durumlar.Geçmiş olsun  :D

Evet abi . Yok yok siyah döşeme en iyisi yinede bakımı çok zor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2013, 20:07:01 »
Evet abi . Yok yok siyah döşeme en iyisi yinede bakımı çok zor :)
Siyahtada oluyor dalga dalga ve açık renkteki gibi masum durmuyor.Baya sırıtıyor  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2013, 20:14:19 »
Siyahtada oluyor dalga dalga ve açık renkteki gibi masum durmuyor.Baya sırıtıyor  :)

Haklısın abi bak oda doğru :) Benim Ford'un koltukları siyah bugün baktım bazı noktalar gri olmuş :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 13, 2013, 20:17:26 »
Haklısın abi bak oda doğru :) Benim Ford'un koltukları siyah bugün baktım bazı noktalar gri olmuş :)
olurda bütçemdeki delik biraz küçülürse bir halı yıkama maninesi almayı düşünüyorum.Sana dediğim koslanın makine için olanıyla bütün koltukları söküp taban döşemesinden başlayıp koltukları falan yıkamayı tavanıda elle silmeyi(çok ıslatmadan) düşünüyorum.Bu işlemi dışarıda yaptırmaya kalksam 200 liradan aşağı isteyen yok.Zaten biraz daha koyarsam bir makine alabilirim diye yaptırmıyorum ama önce bütçenin dengelenmesi lazım biraz. ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2013, 20:27:57 »
Geçmiş olsun. Bir de temizledikten sonraki halini görebilmemiz için fotoğraf ekler misin ?

Sonax ın koltuk ve benzeri yerlerin temizlenmesi için sprey var bende. Emniyet kemerinin bulunduğu bölge krem rengi bizim araçlarda. Zamanla siyahlaşmaya başlamıştı tozdan o bölgeler. Sonax ın spreyi ile temizledim. Sonra hafif nemli bir bezle de tekrar sildim. Fena durmadı. Lakin sildiğim yer ve silinmeyen yerler ile ton farkı hissediliyor. Bu biraz canımı sıktı benim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2013, 20:31:26 »
Geçmiş olsun. Bir de temizledikten sonraki halini görebilmemiz için fotoğraf ekler misin ?

Sonax ın koltuk ve benzeri yerlerin temizlenmesi için sprey var bende. Emniyet kemerinin bulunduğu bölge krem rengi bizim araçlarda. Zamanla siyahlaşmaya başlamıştı tozdan o bölgeler. Sonax ın spreyi ile temizledim. Sonra hafif nemli bir bezle de tekrar sildim. Fena durmadı. Lakin sildiğim yer ve silinmeyen yerler ile ton farkı hissediliyor. Bu biraz canımı sıktı benim.
Sizede aynı formülü öneriyorum fakat ufak farklarla.Bahsettiğim koslanın elle kullanıma uygun deterjanını suya karıştırın sonra onu bir camsil şişesine doldurup azar azar püskürtüp silin.Ancak tavan kumaşı ve ona benzer yapıdaki kumaşları lifle değilde eski beyaz fanile ilesilerseniz(çok ıslatmadan) cillop olur. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2013, 20:38:06 »
Sizede aynı formülü öneriyorum fakat ufak farklarla.Bahsettiğim koslanın elle kullanıma uygun deterjanını suya karıştırın sonra onu bir camsil şişesine doldurup azar azar püskürtüp silin.Ancak tavan kumaşı ve ona benzer yapıdaki kumaşları lifle değilde eski beyaz fanile ilesilerseniz(çok ıslatmadan) cillop olur. :)

Bir de onu deneyelim bakalım nasıl olacak. Yine forumdaydı sanırım. Bir konuda hacışakir sabunu ile koltuk temizliği yapanlar vardı. Bunlar da alternatif koltuk temizleme teknikleri oluyor = )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 13, 2013, 20:43:57 »
Bir de onu deneyelim bakalım nasıl olacak. Yine forumdaydı sanırım. Bir konuda hacışakir sabunu ile koltuk temizliği yapanlar vardı. Bunlar da alternatif koltuk temizleme teknikleri oluyor = )
Valla hacışakiri bilemiyorum ama bu dediğim yöntemle ben denedim ve ilk günkü gibi oldu.Koltukları söküp dışarıya almıştım önce dediğim gibi tavan dşöemesi ve direkleri falan hallettim.Sonrada komşunun makineyle taban ve bagaj döşemesini en sonda koltukları hallettim.Arabaya binenler dışarıda yaptırdım sanıp baya para vermişsindir demişlerdi.360 lira demişlerdi 2 sene önce bu şekilde temizliğe sözde kampanyalı fiyattı.Sadece dediğim gibi spreyle tavanı çok ıslatmadan ve zorlamadan nazikçe yaparsanız sorun olmuyor.Ama ıslanırsa(yani elle silinen koltuk gibi sulu olursa) sarkma yapar.Şimdi komşum taşındı yoksa yine yapardım ama şartlar ne yazıkki  :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 13, 2013, 20:53:55 »
Valla hacışakiri bilemiyorum ama bu dediğim yöntemle ben denedim ve ilk günkü gibi oldu.Koltukları söküp dışarıya almıştım önce dediğim gibi tavan dşöemesi ve direkleri falan hallettim.Sonrada komşunun makineyle taban ve bagaj döşemesini en sonda koltukları hallettim.Arabaya binenler dışarıda yaptırdım sanıp baya para vermişsindir demişlerdi.360 lira demişlerdi 2 sene önce bu şekilde temizliğe sözde kampanyalı fiyattı.Sadece dediğim gibi spreyle tavanı çok ıslatmadan ve zorlamadan nazikçe yaparsanız sorun olmuyor.Ama ıslanırsa(yani elle silinen koltuk gibi sulu olursa) sarkma yapar.Şimdi komşum taşındı yoksa yine yapardım ama şartlar ne yazıkki  :argh:

Oto temizliği yapan yerlere gidilmez zaten. Bir ara onların fiyat listesini okumuştum. Yok Titanium Milenum temizleme diye 1000 liraya dahi temizlik yapıyorlardı. Ne yapıyorlarsa artık. Paraya yazık. En güzeli bu yöntemlerle yapmak. Belki biraz uğraştırıyor ve zaman alıyor ama hem duygusal olarak sıkıntı olmuyor hem de istediğin  gibi yapıyorsun. Halıyıkama makinesi şart tabi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Nisan 13, 2013, 20:55:59 »
Oto temizliği yapan yerlere gidilmez zaten. Bir ara onların fiyat listesini okumuştum. Yok Titanium Milenum temizleme diye 1000 liraya dahi temizlik yapıyorlardı. Ne yapıyorlarsa artık. Paraya yazık. En güzeli bu yöntemlerle yapmak. Belki biraz uğraştırıyor ve zaman alıyor ama hem duygusal olarak sıkıntı olmuyor hem de istediğin  gibi yapıyorsun. Halıyıkama makinesi şart tabi.
Dediğim gibi ortalama bir makine 300-400 lira civarında zaten 1 temizlik parasına makineyi alıyorsunuz.Birde aracı orada bırakıp başında dikilmektense kendim istediğim gibi yapmayı tercih ediyorum.Asgari ücretin durumunun belli olduğu ülkemizde 400 lira bence çok güzel bir para maksimum 5-6 saat sürecek bir iş için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2013, 20:58:23 »
detaylı iç temızlık işe yarıyor abi :)
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 13, 2013, 21:01:42 »
detaylı iç temızlık işe yarıyor abi :)
Eskidendi bu tarz yerlerin para kazanmaları.Bu kadar paylaşım yoktu insanlar arasında(internet,forumlar vs) ve milletimizde sanki uzaydan gelen deterjan ve ilaçları kullanarak temizliyorlar anlayışı olduğu için iyi paraları kazandılar.En basiti bir sakızı çıkaramazdı insanlar,şimdi ise kurutemizlemecilerden alacağınız ilaçla anında çözebilirsiniz bu işi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Nisan 13, 2013, 21:19:26 »
Eskidendi bu tarz yerlerin para kazanmaları.Bu kadar paylaşım yoktu insanlar arasında(internet,forumlar vs) ve milletimizde sanki uzaydan gelen deterjan ve ilaçları kullanarak temizliyorlar anlayışı olduğu için iyi paraları kazandılar.En basiti bir sakızı çıkaramazdı insanlar,şimdi ise kurutemizlemecilerden alacağınız ilaçla anında çözebilirsiniz bu işi.

Kesinlikle katılıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 26, 2013, 13:53:05 »
arkadaşlar malum bej rengi koltuk olan arabalarda su lekesi bile iz yaparken görüntü berbat oluyor.Bunun için bir çok leke çıkarıcı denedim ama olmadı en sonunda hemde çok çok ucuza aldığım bir leke çıkarıcı ile çözümü buldum hafif içine su koyup koltuğa sıktım bir bez ile biraz sildim ve kurumaya bıraktım sonuç mükemmel.aldığım ürün ise marka sını bilmiyorum ama BİM mağazasından aldığım 3,00 tl fiyatı olan bir ürün kesinlikle tavsiye ederim resimler en kısa zamanda yükleyeceğim
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Nisan 27, 2013, 12:30:05 »
şimdiden elinize sağlık
fotoğrafları merakla bekliyoruz
2007 Manuel 1,3 cc Saten gümüş Yaris Terra