Gönderen Konu: Daha Fazla Camry  (Okunma sayısı 50855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #360 : Haziran 09, 2018, 17:57:32 »
Ben de 2,4 almayı düşünüyorum ama yedek parça olayı düşündürüyor

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #360 : Haziran 09, 2018, 17:57:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '08
« Yanıtla #361 : Ocak 21, 2019, 14:21:51 »

Yedek parça sarf malzemelerini aliexpress vb. sitelerden temin edebilirsiniz.
Japonya'dan kendiniz de sipariş geçebilirsiniz. Parça no'ları toyota'nın kendi sitelerinden bulup o numaralara göre arama yaparsanız internette, amazon ve ebay'de parça bulabiliyorsunuz.
Bunun haricinde Toyota Servis'ine götürürsünüz. Onlar da fiyat çıkartır, onayınızı aldıktan sonra Japonya'ya sipariş geçerler, parça Türkiye'de bulunabiliyor. Bulunmuyorsa stokta gelmesi şanslıysanız 1 hafta ilk sevkiyatta, yada 2 hafta içinde servise gelir. Önemli bir durum değilse parça gelene kadar aracı kullanmaya devam edersiniz zaten.

Mesela benim ön cam çatlak, stokta olduğunu sanmıyorum.
Henüz sormadım ama durumu paylaşırım.

Toyota yedek parça fiyatları sanıyorum piyasa ortalamalarının üzerinde değil, ya da bana öyle geliyor.
Dünyada en yaygın markalardan biri olduğundan eski araçlara bile parça bulabiliyorsunuz.
2008 Camry 3.5 v6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #362 : Şubat 24, 2019, 06:32:22 »
Yedek parça sarf malzemelerini aliexpress vb. sitelerden temin edebilirsiniz.
Japonya'dan kendiniz de sipariş geçebilirsiniz. Parça no'ları toyota'nın kendi sitelerinden bulup o numaralara göre arama yaparsanız internette, amazon ve ebay'de parça bulabiliyorsunuz.
Bunun haricinde Toyota Servis'ine götürürsünüz. Onlar da fiyat çıkartır, onayınızı aldıktan sonra Japonya'ya sipariş geçerler, parça Türkiye'de bulunabiliyor. Bulunmuyorsa stokta gelmesi şanslıysanız 1 hafta ilk sevkiyatta, yada 2 hafta içinde servise gelir. Önemli bir durum değilse parça gelene kadar aracı kullanmaya devam edersiniz zaten.

Mesela benim ön cam çatlak, stokta olduğunu sanmıyorum.
Henüz sormadım ama durumu paylaşırım.

Toyota yedek parça fiyatları sanıyorum piyasa ortalamalarının üzerinde değil, ya da bana öyle geliyor.
Dünyada en yaygın markalardan biri olduğundan eski araçlara bile parça bulabiliyorsunuz.
parça falan sıkıntı değil,öyle sanıldığı gibi parçası yok değil aksine var,tek sıkıntı vergisi yoksa arabanın babası 2.0 lt Corona aldıktan sonra bu daha iyi anlaşılıyor, sanıldığı kadarda çok yakmıyor ben şuanda 2.0 ile şehir içi/dışı karışık 29 kuruş yakıyor diğer 1.6 lar bile bazen bu rakamları yakalayamıyor,geçenlerde sanayici abimizle (tamirci aynı kasa 4 tane var) yakıt konusunu konuşurken adam benimle aynı yakıtı yaktığını duyunca bir kez daha iç çektim.
Yakıtından ve parçasından korkmanıza gerek yok,vergisini öderim bide yaptıracak adam akıllı usta bulursanız (tabi arıza yaparsa) bir daha satmazsınız o gaza basınca baş kaldırması varya işte o bitiriyor yılan gibi akıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yolunuz açık olsun
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 147000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #363 : Şubat 26, 2019, 23:04:28 »
2006 sonrası 2.4´lerde 5 ileri otomatik şanzıman. Güzel araçtır. Genişlik olarak ülkemizdeki diğer araçlarda aynı konforu bulmak mümkün olmaz Toyota´da.
3.5 motorlar 6 ileri otomatiktir. Kullandığınızda anlayabilirsiniz hissiyatını. Gemileri yaktırır cinstendir performansı.  :alkis:
Kazasız belasız sürüşler olsun...
Parça vs. sıkıntı değil, aranınca bulunmayan parça yok desek yeri.
Renault 9 Spring 1991 model 1.4 Manuel, Peugeot 205 1994 model 1.9 Gti Manuel, Citroen C4 2006 model 1.4 Manuel, Skoda Octavia 2008 model 1.6FSI Otm., Nissan X-trail 2003 model 2.0 Otm., Fiat Bravo 2009 model 1.4T Otm., Toyota Camry 2005 model 3.0 V6 Otm., Toyota Yaris 2004 model 1.0 Otm., Toyota Rav4 2008 model 2.0 VVT-i Otm., Citroen C4 2012 model 1.6e-hdi Otm.