Gönderen Konu: toyotaburada.com  (Okunma sayısı 179071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: toyotaburada.com
« Yanıtla #1000 : Ocak 14, 2017, 15:55:34 »
e posta ile gönderdim.

E postanız cevaplandı.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1000 : Ocak 14, 2017, 15:55:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '12
  • 26 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1001 : Ocak 19, 2017, 14:53:50 »
Dürüst esnaf bugünlerde zor bulunuyor. Yazıma başlamadan Ufuk Bey'e ve gıyabında Suat Usta'ya teşekkür ederim.

Geçtiğimiz pazartesi günü aracımın hararet sorunu, akabinde fanının dağılmış olması ve dağılan fan pervanesinin radyatöre zarar vermesi sebebiyle aracımı kendi yetkili servisi olan Toyota Sonkar Yenibosna şubesine götürmüştüm. Yakın olsa elbette Tem Toyota'ya giderdim ancak fansız ve hararet sorunuyla güvenip çıkamadım yola. Yaklaşık işçilik hariç 12 kalem parça değişikliği yapılması gerektiğini söyleyerek yüklü bir meblağ çıkarmışlardı. Aklıma gelenler:

-Fan motoru
-Fan rölesi
-kontrol ünitesi
-Radyatör
-Radyatör Davlumbazı
-Devirdaim
-Antifriz

Ben de bi sinirle hiç bir işlemi kabul etmeyip aldım aracımı, tuttum Suat Usta'nın yolunu. Sağolsun kendisi yapıcı ve güven veren yaklaşımıyla rahatlattı beni. 1 günde de aracımı gereksiz masraftan kaçınarak hazır hale getirdi. Hazır gelmişken 60000 bakımını da yaptıralım dedim. Onu da yaptılar sağolsunlar.

Eminim hepimizin ilk aracının yeri ayrıdır. Bu aracın da yeri bende farklı. O yüzden her çıkan sıkıntısında canım fazlasıyla sıkılıyor, yardım istediğim yerlerin yaklaşımı da beni epey etkiliyor. Toyota Sonkar'ın çıkardığı fatura beni hem çok üzmüş hem de anlık aracımdan soğutmuştu. Eğer Sonkar'da yaptırsaydım aracımı muhtemelen aldıktan sonra satışa koyabilirdim. Suat Usta sağolsun tekrar düzeltti her şeyi.

Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1002 : Ocak 19, 2017, 15:30:24 »
Dürüst esnaf bugünlerde zor bulunuyor. Yazıma başlamadan Ufuk Bey'e ve gıyabında Suat Usta'ya teşekkür ederim.

Geçtiğimiz pazartesi günü aracımın hararet sorunu, akabinde fanının dağılmış olması ve dağılan fan pervanesinin radyatöre zarar vermesi sebebiyle aracımı kendi yetkili servisi olan Toyota Sonkar Yenibosna şubesine götürmüştüm. Yakın olsa elbette Tem Toyota'ya giderdim ancak fansız ve hararet sorunuyla güvenip çıkamadım yola. Yaklaşık işçilik hariç 12 kalem parça değişikliği yapılması gerektiğini söyleyerek yüklü bir meblağ çıkarmışlardı. Aklıma gelenler:

-Fan motoru
-Fan rölesi
-kontrol ünitesi
-Radyatör
-Radyatör Davlumbazı
-Devirdaim
-Antifriz

Ben de bi sinirle hiç bir işlemi kabul etmeyip aldım aracımı, tuttum Suat Usta'nın yolunu. Sağolsun kendisi yapıcı ve güven veren yaklaşımıyla rahatlattı beni. 1 günde de aracımı gereksiz masraftan kaçınarak hazır hale getirdi. Hazır gelmişken 60000 bakımını da yaptıralım dedim. Onu da yaptılar sağolsunlar.

Eminim hepimizin ilk aracının yeri ayrıdır. Bu aracın da yeri bende farklı. O yüzden her çıkan sıkıntısında canım fazlasıyla sıkılıyor, yardım istediğim yerlerin yaklaşımı da beni epey etkiliyor. Toyota Sonkar'ın çıkardığı fatura beni hem çok üzmüş hem de anlık aracımdan soğutmuştu. Eğer Sonkar'da yaptırsaydım aracımı muhtemelen aldıktan sonra satışa koyabilirdim. Suat Usta sağolsun tekrar düzeltti her şeyi.

Tekrar teşekkürler.

Ertuğrul bey öncelikle güveniniz ve bizi onure eden yazınız için biz teşekkür ederiz,

Biz prensiplerimiz gereği hiç bir zaman para kazanma hırsı ile gereksiz masraflar çıkararak, bir Toyota sahibini aracından soğutarak büyümeyi hedeflemedik, bizim için önemli olan sizin aracınızı güvenle, sorunsuz ve sağlıklı kullanabilmeniz ve aracınız ile kullandığınız süre içerisinde mutlu kalabilmenizdir.

Aracınızı uzun yıllar memnuniyet ile kullanabilmeniz dileğiyle.

Tekrar geçmiş olsun, saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1003 : Ocak 19, 2017, 21:35:27 »
merhaba  ufuk bey. 2004 corolla sol hb otomatik lpg li aracımın 130000 km bakımını yaptırmak istiyorum. Yapılacak olan işlemleri ve fiyatları gönderebilir misiniz. Aracımın 120000 bakımında neler yapıldığını tam olarak bilmiyorum o yüzden sanziman yağı değişimi dahil 120000 bakımında yapılması gerekenleride dikkate alarak fiyat verirseniz sevinirm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1004 : Ocak 20, 2017, 11:22:38 »
merhaba  ufuk bey. 2004 corolla sol hb otomatik lpg li aracımın 130000 km bakımını yaptırmak istiyorum. Yapılacak olan işlemleri ve fiyatları gönderebilir misiniz. Aracımın 120000 bakımında neler yapıldığını tam olarak bilmiyorum o yüzden sanziman yağı değişimi dahil 120000 bakımında yapılması gerekenleride dikkate alarak fiyat verirseniz sevinirm

Özel mesaj gönderdim Ali bey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2000 Corolla 1.4 vvt-i (LPG)
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #1005 : Şubat 18, 2017, 23:24:40 »
Ufuk bey merhaba,
2000 model 1.4 vvt-i terra için bazı sorunlarımız vardı o sorunlarla birlikte 10.000 bakımını da yaptiracağiz. Araç 195.000 de, ıstanbul da olmadığımız için kendimiz gelemiyoruz ama anladığım kadarı ile şehir dışındakilere de malzeme tedarik edebiliyormussunuz. Bu yüzden klasik bakım için kullanılan ürünleri + ön ve arka fren balatalari + silecekleri fiyatları ile birlikte paylaşmaniz mümkün mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1006 : Şubat 20, 2017, 11:53:34 »
Ufuk bey merhaba,
2000 model 1.4 vvt-i terra için bazı sorunlarımız vardı o sorunlarla birlikte 10.000 bakımını da yaptiracağiz. Araç 195.000 de, ıstanbul da olmadığımız için kendimiz gelemiyoruz ama anladığım kadarı ile şehir dışındakilere de malzeme tedarik edebiliyormussunuz. Bu yüzden klasik bakım için kullanılan ürünleri + ön ve arka fren balatalari + silecekleri fiyatları ile birlikte paylaşmaniz mümkün mu ?

Merhaba Ferhat bey, özel mesaj ile cevapladım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gezgin
  • Model Yılı: '07
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1007 : Mart 02, 2017, 09:46:59 »
Selamlar Ufuk Abi;
benım araca CC takabılme sansımız varmı bana fıyat verırsen sevınırım abı.
2007 Corolla Hb Otomatık benzın Plusline

hayırlı ısler abı kolay gelsın
Trafik kurallarına uyalım.ROMANO Sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1008 : Mart 02, 2017, 10:17:48 »
Selamlar Ufuk Abi;
benım araca CC takabılme sansımız varmı bana fıyat verırsen sevınırım abı.
2007 Corolla Hb Otomatık benzın Plusline

hayırlı ısler abı kolay gelsın

Merhaba Özerk, benim bildiğim kadarıyla yok ama konunun uzmanı @Ahmet Güve (8047) 'ye sormakta fayda var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gezgin
  • Model Yılı: '07
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1009 : Mart 02, 2017, 12:16:18 »
Merhaba Özerk, benim bildiğim kadarıyla yok ama konunun uzmanı @Ahmet Güve (8047) 'ye sormakta fayda var.

tesekkur ederım ufuk abı; Zıyaretıne gelemedım daha en kısa zamanda yanında olacagım yakından takıp edıyorum. Hayırlı ısler abı
Trafik kurallarına uyalım.ROMANO Sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1010 : Mart 12, 2017, 10:40:24 »
Ufuk bey merhabalar
özel mesaj atabilir misiniz parça fiyatı sormak istiyorum. yeni kullanıcı olduğumdan gitmiyor sanırım mesajım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1011 : Nisan 29, 2017, 15:18:42 »
Ufuk bey merhabalar. Motoru değişen Verso'm 10bin Km'yi devirdi, şimdi bakım zamanı ve Kale yetkili servis yaklaşık 800TL istiyor ve bunun yaklaşık 350TL si motor yağıymış. Yağı dışarıdan alıp getireceğim dedim tamam dediler. 5-30 olması gerekiyormuş fakat Castrol 5-30'dan bolca çeşit mevcut. Edge'si var Magnatec'i var; C2'si var C3'ü var A serisi var... Hangisinden almam gerekiyor tam olarak?

Aşağıdaki ürün iyi midir?
http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-magnatec-5w-30-a1-a5-7-litre-motor-yagi-acea-a5-P167526500

veya bundan 2 adet almak
http://www.madeniyag.net/Castrol-Magnatec-Stop-Start-5W-30-C2-4-Lt,PR-310.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2021 Corolla Vision
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 19000
  • Model Yılı: '21
  • 18 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1012 : Nisan 29, 2017, 21:55:04 »
Ufuk bey, parçalar bugün elime ulaştı, ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1013 : Mayıs 01, 2017, 12:41:50 »
Ufuk bey merhabalar. Motoru değişen Verso'm 10bin Km'yi devirdi, şimdi bakım zamanı ve Kale yetkili servis yaklaşık 800TL istiyor ve bunun yaklaşık 350TL si motor yağıymış. Yağı dışarıdan alıp getireceğim dedim tamam dediler. 5-30 olması gerekiyormuş fakat Castrol 5-30'dan bolca çeşit mevcut. Edge'si var Magnatec'i var; C2'si var C3'ü var A serisi var... Hangisinden almam gerekiyor tam olarak?

Aşağıdaki ürün iyi midir?
http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-magnatec-5w-30-a1-a5-7-litre-motor-yagi-acea-a5-P167526500

veya bundan 2 adet almak
http://www.madeniyag.net/Castrol-Magnatec-Stop-Start-5W-30-C2-4-Lt,PR-310.html

Merhaba Bilal bey,

ACEA C3 onaylı bir yağ kullanabilirsiniz, viskozite olarak tavsiyem 5W30 olur, Castrol markalı bir ürün kullanacaksanız Castrol Edge kullanmanız daha iyi olur.

Aracınızın motor yağı kapasitesi 5.2 litre, herhangi bir eksiltme yaşamıyorsanız 5 litre kullanmanızda bir sakınca olmaz.

Ufuk bey, parçalar bugün elime ulaştı, ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Merhaba Fırat bey, ürünlerinizi iyi günlerde kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1995-Toyota Gli
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1014 : Mayıs 03, 2017, 15:04:26 »
ufuk ustam hayırlı olsun. ben mersinden yazıyorum. bir sorunum var. 95 model gli Corolla var. kalkışta, 2. viteste ve geri viteste debriyajdan ayağımı kaldırdığım an tak diye ses geliyor. ustam herşeye baktı. en sonunda şanzımandaki aks başı yuvasında boşluk olduğunu (ben de gördüm) söyledi. oranın tamirinin olmadığı, şanzımanın değişmesi gerekiyor dedi. sizin düşünceniz nedir. tamir olur mu ya da şanzımanı nereden bulabilirim. Not: ustam uzun yıllar güvendiğim usta, böyle idare edersin, sesten başka zararı olmaz dedi. kusura bakma buradan yazdım. selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1015 : Mayıs 03, 2017, 15:10:03 »
ufuk ustam hayırlı olsun. ben mersinden yazıyorum. bir sorunum var. 95 model gli Corolla var. kalkışta, 2. viteste ve geri viteste debriyajdan ayağımı kaldırdığım an tak diye ses geliyor. ustam herşeye baktı. en sonunda şanzımandaki aks başı yuvasında boşluk olduğunu (ben de gördüm) söyledi. oranın tamirinin olmadığı, şanzımanın değişmesi gerekiyor dedi. sizin düşünceniz nedir. tamir olur mu ya da şanzımanı nereden bulabilirim. Not: ustam uzun yıllar güvendiğim usta, böyle idare edersin, sesten başka zararı olmaz dedi. kusura bakma buradan yazdım. selamlar.

Merhaba Berdan bey,

Bahsettiğiniz kısım tam olarak diferansiyel kısmı, onarımı mümkünatsız değil ancak komple değişimi daha efektif sonuç verecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1016 : Temmuz 30, 2017, 14:57:44 »
ufuk bey kardeşim selamlar. eneos sustina 5W/30 Premium yağ elinde varmı? 4lt bidon fiyatı nedir?
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1017 : Temmuz 31, 2017, 11:04:49 »
ufuk bey kardeşim selamlar. eneos sustina 5W/30 Premium yağ elinde varmı? 4lt bidon fiyatı nedir?

Merhaba Ersan bey, Sustina 5W30 pek tercih edilmediğinden sadece özel sipariş ile temin ediyoruz, 4 litrelik ambalaj fiyatı 180₺ civarlarında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 94873
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1018 : Temmuz 31, 2017, 12:13:31 »
ufuk hocam merhaba ;
2010 auris aracım 94.000 km de bakım için neler gereklidir. bize maliyeti ne olur mesaj atabilirsen çok sevinirim. syg.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #1019 : Temmuz 31, 2017, 12:52:37 »
ufuk hocam merhaba ;
2010 auris aracım 94.000 km de bakım için neler gereklidir. bize maliyeti ne olur mesaj atabilirsen çok sevinirim. syg.

Özel mesaj gönderdim Gökay bey.