Anket

Toyota Alırmısınız ?

Alırım
138 (72.3%)
Almam
53 (27.7%)

Toplam Oy Verenler: 189

Gönderen Konu: Yine Toyota Alır mısınız ?  (Okunma sayısı 43537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Alırmısınız ? -
« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2013, 14:46:58 »
TSB de bahsi geçen hatalı turboşarj numaraları belli.
Şimdi size özelden TSB yi göndereceğim ve ilk önce kendi aracınızdaki turboşarj numarasını vede vakum pompası numarasını inceleyin lütfen.
akabinde size en yakın toyota bayine gidin ve yeni aurislerin de turbo ve vakum pompası numaralarına bakın.
Elinizdeki TSB ye göre hatalımı değilmi kendiniz değerlendirin lütfen olurmu ?

Aylin bey,

Eğer yasal sakınca yoksa o listeyi yayınlarsanız çok seviniriz. Bu konu vesilesiyle başka insanlarında madur olmasını engellemiş olursunuz.

Saygılarımla
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2013, 14:49:31 »
Bir daha asla toyota almam ... o iş bir kere olur. çıkan sorunlara çözüm üretemeyen yada üretmeyen veya sorunu örtpas eden bir firmadan iğne bile almam ben.

+1

Bende bırakın arabayı toyota marka iğneyi bir daha para verip almam .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 26, 2013, 14:57:02 »
Aslında şunu ben izah edemiyorum sanırım,  Konu kaliteli araç üretip üretmemesi değil,  Burada asıl konu Toyota nın hatalı ürettiği ürünlerin arkasında durmaması.

Şimdi siz sanıyormusunuz ki toyota dizellerde çıkan bu problem sadece istisna ?

ve sanıyormusunuz ki Toyota birdaha sorunlu araç üretmeyecek ? buda bir muamma... 

Ekliyorum;
Toyota bugün dizel araçlarında çıkan bir motor arızasından ötürü çıkıp açıklama yapmıyorsa, yapamıyorsa... başka çıkabilecek herhangi bir motor arızasında çıkıp açıklama yapıp araçları toplatıp çözüme eriştirecek mi sanıyorsunuz ?
( ki çıkıpta yapamaz çünkü davalar artar ve toyota bunu göze alamaz- bu bildiğiniz basit bir toplatma olayı değil çünkü ve aşırı maliyet ve iş gücü gerektiren bir toplatma olacağı için toyota toplatmada yapamaz işte asıl bu maddiyat ve yürek ister, piar değeri düşer, maddi yönden sarsılır bu nedenle toyota aksiyon almıyor yada alıyorda biz mi görmedik ? )

Ben ne düşündüğümü kısa bir atasözü ile açıklamak isterim.
"Bugün bana, yarın sana "  demek istediğim şu ki ;
Bu gün benim aracımda bir sorun var ve toyota hatasının arkasında durmuyor,  bir gün senin aracında da bir hata olduğunda toyota hatasının arkasında durmayacak ve sen de benim durumuma düşeceksin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 26, 2013, 15:00:06 »
TSB de bahsi geçen hatalı turboşarj numaraları belli.
Şimdi size özelden TSB yi göndereceğim ve ilk önce kendi aracınızdaki turboşarj numarasını vede vakum pompası numarasını inceleyin lütfen.
akabinde size en yakın toyota bayine gidin ve yeni aurislerin de turbo ve vakum pompası numaralarına bakın.
Elinizdeki TSB ye göre hatalımı değilmi kendiniz değerlendirin lütfen olurmu ?

Aylin Bey,

Söz konusu olan VIN Numaralı ise kontrol ettim, benimkinde sıkıntı yok. Aracım Eylül 2012 Üretim zaten..

Benim Rahatsız olduğum gerek burda gerek farklı platformlarda  "Toyotanın üretmiş olduğu bütün d4d ler sorunludur" gibi bir lafın dolaşması.. 2010 öncesi de mi sorunlu, 2010-2011 lerin tamamı mı sorunlu, 2012 Mart tan sonra üretilenler de mi sorunlu???

Konu hakkında vakıf olmayan veya araştırma yapmayan, yapmaya potansiyeli olmayan kişileri yanlış yönlendiriyorsunuz..

Edit: Sıkıntım Toyota'nın madur olup olmaması değildir, sıkıntım D4D ye sahip diğer kullanıcıların gereksiz yere madur olup olmamasıdır.
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #24 : Şubat 26, 2013, 15:11:05 »
Allah Aşkına ...

Şimdi soruyorum size toyotanın ürettiği bazı araçlarda mı yağ yakma problemi var sanıyorsunuz ?  yanılıyorsunuz !
komple seri üretilen tüm dizel araçlarda yağ yakma problemi var.
sadece burada okuduklarınızı biliyorsunuz diye düşünmekteyim artık, biraz etrafa açılın sınırlarınızı zorlayıp (eğer araca verdiğiniz yatırım olmayan paranız değerliyse )
kaçınız bu konuyla ilgili dava sürecini araştırdınız ?
kaçınızın elinde TSB var yada kaçınız bu TSB den tam olarak ne anladı ?
ben şunuda anlamakta güçlük çekmeye başladım.
TSB de toyota bile hatayı kabıl etmiş, evet demiş bu araçlarda yağ eksiltme sorunu var ve şunu şunu yaparak yağ yakmasını azaltın. bakın azaltın deniyor TSB de sorunu yokedin yada sorun çözülür denmiyor. siz buna rağmen toyotanızda sorun yok diyorsanız(dizel araçlar için bahsediyorum ) size diyecek birşeyim yok.

İnternetten kolayca ulaşılabilen listede kendi aracımın olmadığını söyleyebilirim.

Bu, aşırı yağ yakma arızası genellemesi içine girmediğinin kanıtı oluyor.

Demek ki Toyota her zaman kötü araç üretmiyormuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 26, 2013, 15:20:15 »
Bazı insanlar görüyorum çevremde, bu forumda da bu tarz insanlar var.
Aracında sorun var ama adam kalkıp toyotayı savunuyor hala, hep merak etmişimdir acaba bu kişiler hap mı kullanıyor, içki mi içiyor nedir ?
yoksa parası çokta umursamıyorlar mı acaba ???
yoksa bir çıkarlarımı var toyotayı savunmkla ???

hala çözemedim bunu !
Ben de zaten ot çektiğim için Toyota alıyorum aslında.... :o

Anlıyorum sinirlisiniz ancak düzgün kafa ile bir etrafınıza bakmanızı ve üye ile ziyaretçilerimize saygılı olmanızı tavsiye ediyorum.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 26, 2013, 15:40:31 »
sizin gibi sorunu olanların hepsi bir araya gelsin o zaman beraber avukat tutun hakkınızı yasal yollardan arayın belki faydası olur...toyotayı kötü demekle bu iş çözülmez ki...herkesin kendine göre bir hayat biçimi var ona göre yaşar ona göre arabaya biner ona göre parasını harcar...siz madem memnun değilsiniz zararınada olsun satacakasın abi arabayı bir daha bulaşmayacaksın...neden toyota binip arabanın sağda solda reklamını yapıorsun ki...ben dışarıdan toyota görsem bilememki senin arabda yağ yakma sorunu var dememki vay bee ne çok corola var adamlar yapmış satıyor derim misal...sen şu an memnun olmadığın halde aarabnla gezerken bitr nevi toyota reklamı yapmış oluyorsun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #27 : Şubat 26, 2013, 15:51:02 »
sizin gibi sorunu olanların hepsi bir araya gelsin o zaman beraber avukat tutun hakkınızı yasal yollardan arayın belki faydası olur...toyotayı kötü demekle bu iş çözülmez ki...herkesin kendine göre bir hayat biçimi var ona göre yaşar ona göre arabaya biner ona göre parasını harcar...siz madem memnun değilsiniz zararınada olsun satacakasın abi arabayı bir daha bulaşmayacaksın...neden toyota binip arabanın sağda solda reklamını yapıorsun ki...ben dışarıdan toyota görsem bilememki senin arabda yağ yakma sorunu var dememki vay bee ne çok corola var adamlar yapmış satıyor derim misal...sen şu an memnun olmadığın halde aarabnla gezerken bitr nevi toyota reklamı yapmış oluyorsun...

Abi sorun arabada değil zaten satış sorası hizmet kalitesinde . Şu an arabamda yağ yakma derdi olmasa süper bir araba yine süper bir araba ama bu yağ yakma sorunundan dolayı servisle yaşadıklarım beni illallah ettirdi . Ondan Aylin beyi anlıyorum onunda derdi zaten araba değil bu sorun nedeniyle servis ve genel merkez ile yaşadıkları kendisi sadece kendi başına gelenlerin başkasının başına gelmemesini istediği için böyle yazıyor yoksa gitsin isterse herkes toyota alsın kendisinin cebine bir şey girip çıkmayacak .

Size de katılıyorum madem memnun değilsin sat kurtul diyorsun. Açıkçası ben öyle yapacağım ve bir daha da toyota marka iğneyi bile para verip almam . Alana hayırlı uğurlu olsun . Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 26, 2013, 15:57:50 »
Alıntı
yoksa bir çıkarlarımı var toyotayı savunmkla
tamamen duygusal :lol:
ben artık honda kullanıyorum ama toyota aşkım hiç bitmiyor :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 26, 2013, 15:59:43 »
Aylin haklı
Mahmutta haklı
ama her toyota sorunlu demekte biraz insafsızlık yavw
çok yaygın bir araç, bir kaç tanesi sorunlu çıktı diye hepsini kötülemek haksızlık olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #30 : Şubat 26, 2013, 16:17:10 »
Aylin haklı
Mahmutta haklı
ama her toyota sorunlu demekte biraz insafsızlık yavw
çok yaygın bir araç, bir kaç tanesi sorunlu çıktı diye hepsini kötülemek haksızlık olur

Abi bizim haklı olmamız veya haksız olmamız önemli değil . Biz her toyota sorunlu demiyoruz zaten . Sorunlu olan toyotanın Türkiye ithalatçısı ve satış sonrası hizmeti . Bizim bu yaşadığımız normal bir sorun değil ve bu sorunla ilgili ne ithalatçı firma ne satış sonrası servis açıklama yapmadıkları gibi toyota avrupanın bu sorunla ilgili bülten yayınlamasına rağmen halen sorun olmadığını iddaa ediyorlar . Denemesi de bedava gidin plazaya bir auris veya corolla almayı düşünüyorum fakat böyle sorun varmış bu sorun çözüldü mü diye sorun. Alacağınız cevap eğer satış temsilcisi tanıdığınız değilse böyle bir sorun olmadı ilk sizden duyuyoruz olacaktır .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Araç: Carina
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 26, 2013, 16:33:06 »
Arkadaşlar 2. elden şaşmayın alın bi tane bin-ikibin tl arası masraf sorunsuz yıllarca binin
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2013 Corrola Advance 1.6 CVT /İnci Beyazı
  • Araç: Corolla
  • 222 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Şubat 26, 2013, 16:36:57 »
Sevgili Aylin bey benim düşüncem Türk insanında maalesef bir şeye körü körüne inanma gibi bir eğilim var.Bu tarihsel bir süreç ,adeta genlerimize işlemiş.Asıl sıkıntı bence buradan geliyor...

Bence tamamen haklısınız ama sorunlar yaşamış insanlarda da bu böyle. Bir çoğumuz Toyota için çalışmıyor tahminimce ve hepimiz kazandığımız paralar ile alıyoruz araçlarımızı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #33 : Şubat 26, 2013, 16:41:52 »
Abi bizim haklı olmamız veya haksız olmamız önemli değil . Biz her toyota sorunlu demiyoruz zaten . Sorunlu olan toyotanın Türkiye ithalatçısı ve satış sonrası hizmeti . Bizim bu yaşadığımız normal bir sorun değil ve bu sorunla ilgili ne ithalatçı firma ne satış sonrası servis açıklama yapmadıkları gibi toyota avrupanın bu sorunla ilgili bülten yayınlamasına rağmen halen sorun olmadığını iddaa ediyorlar . Denemesi de bedava gidin plazaya bir auris veya corolla almayı düşünüyorum fakat böyle sorun varmış bu sorun çözüldü mü diye sorun. Alacağınız cevap eğer satış temsilcisi tanıdığınız değilse böyle bir sorun olmadı ilk sizden duyuyoruz olacaktır .

Ben de şunu ilave yapmak isterim, nedense şehirlerdeki yetkili servisler pek havalı oluyorlar, derdinize pek ortak olmaya hatta dinlemeye bile niyetleri yok gibi. Neden? siz gitmesenizde zaten milyonlarca müşterileri var. Onlar (servis) zengin! ve daha neler neler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Şubat 26, 2013, 16:51:40 »
toyotayı savunan arkadaşlar

siz değilmisiniz tsi ve dsg yüzünden vw yi yerden yere vuran? şimdi aynısını aylin bey yapıyor siz hemen savunuya geçiyorsunuz bence yaptığınız çifte standart
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Şubat 26, 2013, 17:00:28 »
Bende Toyota nın satış sonrası hizmetini beğenmedim. Direksiyon ara mili güncellemesi için çağırmıyorlar. Toyota yı aradığında bilgiyi nereden aldınız diye soruyorlar. Bayi sizi arayacak diyorlar ama aranan ve çağrılan duymadım.  Sadece servise gidenlerin işlemleri yapılıyor.  Bu da bana garip geldi. Bir nevi arabamın arkasında duruyorum mesajını vereceksin, ama Yetkiliye gelmeyen aracın durumu ile ilgilenmeyeceksin.Bende bir daha Toyota almam.
2000 Avensis,2005 Avensis,
2007 Avensis,2011 Avensis
Bir kere Avensis,herzaman Avensis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Araç: Carina
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Şubat 26, 2013, 17:09:04 »
servislerin burnunun kalkık olmasınında tek nedeni Tekin abinin dediği gibi ihtiyaçları yok 1 i gelmez ama 1000 i geliyo nasılsa ama tabiki çok büyük yanlış o kadar geniş bi seçenek yelpazesi varki marka olarak müşteri senin aracını seçmişse esnaf olacaksın sonuna kadar aracının arkasında duracaksın
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 26, 2013, 17:12:27 »
Ben de zaten ot çektiğim için Toyota alıyorum aslında.... :o

Anlıyorum sinirlisiniz ancak düzgün kafa ile bir etrafınıza bakmanızı ve üye ile ziyaretçilerimize saygılı olmanızı tavsiye ediyorum.

Alper bey,

Açık olarak bana saygısızlık yaptığım noktayı açıklayabilir misiniz ? şayet yukarıda belirttiğin yazımdaki insanlar konusu ise o cümlenin uzerine gelebilecek bir anlam bulun değiştireyim.

Ben karşısındaki insana saygısızlık yapacak bir kişiliğe sahip bir insan değilim ama siz böyle söyleyince kendi içimde şüpheye düştüm, varsa hatam düzeltmek isterim.

ha toyotayı kötülediğim için bana saygısızlık yapıyorsunuz diyorsanız bu saygısızlık size değil toyotaya hatırlatırım ve toyotaya saygısızlık yaptığım içinde çok gururluyum ancak siz böyle davrandığınız için sizin toyota ile işbirliği içinde olduğunuz düşünümeye başladım diyerek te düşüncemi belirteyim.

Kanımca benim toyota karşıtı açtığım her konuda alaycı yorulmlarla yaklaşarak ve bana rica ederek değilde tafsiyede bulunarak beni  üyelikten men etme tehtidi eder gibi davranarak

bana saygısızlık ediyorsunuz,  forumda yetkili biri olmanız, üyelere  istediğiniz gibi yaklaşma hakkı vermez size sanırım. unutmayınız ki bende bu forumun üyesiyim.

Saygıda kusur ettiysem, kişisel olarak birine hakaret ettiysem herkesin huzurunda tek tek özür dilerim.

Saygılar
Aylin YILMAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Şubat 26, 2013, 17:16:34 »
Birdaha toyota almam ve kimseye tavsiye etmem !
sattığı ürünün arkasında durmayan hiç bir üreticinin malını almam, eşime, dostuma, arkadaşıma aldırmam ! kimseye de tavsiye etmem ....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Şubat 26, 2013, 17:23:52 »
Toyota ile alakası yok söylediklerimin, istediğiniz kadar eleştirebilirsiniz, haklısınız da zaten.

Ancak diğer insanların niye Toyota aldığını sorgularken çok dikkat etmeniz gerek, çünkü beklentileri ve arıza veya benzer durumlaraa tepkileri herkesin farklıdır.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler