Gönderen Konu: Toyotanızla ilgili sorunlarınıza cevap burada  (Okunma sayısı 24446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyotanızla ilgili sorunlarınıza cevap burada
« Yanıtla #100 : Mart 04, 2013, 23:25:27 »
selam ustam... benim sorunum hakkında da fikrinizi iletirseniz memnun olurum. :wacko:
2007 model Auris 1.4 d 4d elegant MMT aracım var.
aracımın uzun süredir bir arızası var ve Sivas'taki serviste bir türlü sorunu çözemediler. sorunum şu:
araç seyir halindeyken bazen göstergede arıza lambası yanıyor, bazen abs ışığı yanıyor, check abs yazıyor. bazen motor ışığı yanıyor, bazen p/s lambası yanıyor.

Bazen gösterge devir saati ve km saati sıfıra iniyor araba stop etmiş gibi, göstergedeki sinyal lambaları yanıyor, yağ lambası yanıyor, p/s lambası falan yanıyor ve en önemlisi de direksiyon sertleşiyor, fakat araç çalışmaya devam ediyor, vites E konumunda normal geçişlerine devam ediyor, frenler şişmeden normal olarak tutmaya devam ediyor ve ABS ışığı yanmasına rağmen sert frende ABS devreye giriyor.

Bu durum çok uzun süre devam etmiyor, sürekli de olmuyor, çok nadir oluyor. Servise hiç arızalı konumda yetişemedim. fakat bilgisayara bağlayınca herhangi bir sorun gözükmüyor.

Aracın ABS kontrolü servis tarafından yapıldı bir sorun bulunamadı. Önce gösterge arızalı olabilir dediler, sonra akü değişimini önerdiler dışarıdan daha kaliteli diye VARTA akü aldık. Daha sonra servis kablolarda sorun olabilir dedi, kabloların neredeyse tamamı özellikle fren sistemiyle ilgili olanlar değişti. En son beyin değişecek dediler, ama artık Sivas'ın servisine pek güvenim yok üstelik çok masraflı o yüzden bir de sizlere sorayım dedim, forum da araştırmaya başladım. cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Dipnot: akü yeni 72 mAh Varta, araç 48.000 km'de...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • toyosan alternatif otomotiv hizmetleri
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '07
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Mart 05, 2013, 12:02:04 »
selam ustam... benim sorunum hakkında da fikrinizi iletirseniz memnun olurum. :wacko:
2007 model Auris 1.4 d 4d elegant MMT aracım var.
aracımın uzun süredir bir arızası var ve Sivas'taki serviste bir türlü sorunu çözemediler. sorunum şu:
araç seyir halindeyken bazen göstergede arıza lambası yanıyor, bazen abs ışığı yanıyor, check abs yazıyor. bazen motor ışığı yanıyor, bazen p/s lambası yanıyor.

Bazen gösterge devir saati ve km saati sıfıra iniyor araba stop etmiş gibi, göstergedeki sinyal lambaları yanıyor, yağ lambası yanıyor, p/s lambası falan yanıyor ve en önemlisi de direksiyon sertleşiyor, fakat araç çalışmaya devam ediyor, vites E konumunda normal geçişlerine devam ediyor, frenler şişmeden normal olarak tutmaya devam ediyor ve ABS ışığı yanmasına rağmen sert frende ABS devreye giriyor.

Bu durum çok uzun süre devam etmiyor, sürekli de olmuyor, çok nadir oluyor. Servise hiç arızalı konumda yetişemedim. fakat bilgisayara bağlayınca herhangi bir sorun gözükmüyor.

Aracın ABS kontrolü servis tarafından yapıldı bir sorun bulunamadı. Önce gösterge arızalı olabilir dediler, sonra akü değişimini önerdiler dışarıdan daha kaliteli diye VARTA akü aldık. Daha sonra servis kablolarda sorun olabilir dedi, kabloların neredeyse tamamı özellikle fren sistemiyle ilgili olanlar değişti. En son beyin değişecek dediler, ama artık Sivas'ın servisine pek güvenim yok üstelik çok masraflı o yüzden bir de sizlere sorayım dedim, forum da araştırmaya başladım. cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Dipnot: akü yeni 72 mAh Varta, araç 48.000 km'de...

Mehmet bey,yaşamış olduğunuz problem incelenmeden yorum yapılabilecek bir problem değil,anlattıklarınıza göre sorun elektrik güç kaynağı probemi şeklinde akü değişimi yapıldığına göre şase bağlantısı yapılmamış yada tesisatta kopuk olabilir ancak sivas servisinde uzun zamandır bu sorunla ilgili işlemler yapılıyor demişsiniz oradaki arkadaşlar sizin aracınızda inceleme yapmışlar probleme vakıflar başka bir servise götürmek yerine toyota teknik grup ile sivas servisinin iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz bunu içinde toyota müşteri ilişkilerini aramanızı öneriyorum.
ALTERNATİF OTOMOTİV ÖZEL SERVİS....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #102 : Mart 06, 2013, 01:01:25 »
Mehmet bey,yaşamış olduğunuz problem incelenmeden yorum yapılabilecek bir problem değil,anlattıklarınıza göre sorun elektrik güç kaynağı probemi şeklinde akü değişimi yapıldığına göre şase bağlantısı yapılmamış yada tesisatta kopuk olabilir ancak sivas servisinde uzun zamandır bu sorunla ilgili işlemler yapılıyor demişsiniz oradaki arkadaşlar sizin aracınızda inceleme yapmışlar probleme vakıflar başka bir servise götürmek yerine toyota teknik grup ile sivas servisinin iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz bunu içinde toyota müşteri ilişkilerini aramanızı öneriyorum.
İlginiz ve hızlı cevabınız için teşekkür ederim ustam.  Önceki aracımda da (99 Corolla) sorunlar yaşamıştım, servisin çözemediği bir çok sorunu dışarıda çok kolay bir şekilde çözmüşlerdi. Bu araçta da olaya vakıf olduklarını sanmıyorum iyi bir elektrikçi bilmediğim ve servisin cihazla tespit yapabilmesini umut ettiğim için servise gitmiştim, fakat bundan sonra gitmeyi düşünmüyorum. Zaten Sivas'ta çok fazla toyota olmasına rağmen servis genelde boş sadece kaskosu ve garantisi olanlar gidiyor herhalde, onun dışında genel de insanlar Kayseriye falan gidiyorlar. Ben araca güvenemediğim için uzun yol yapmıyorum yoksa bende şehir dışında baktıracağım...

Bu ara da, bugün de seyir halindeyken yarım depo mazot olmasına rağmen bir ara uyarı ışığı yandı ve Low Fuel yazdı, sonra düzeldi. :wacko: Araç o kadar çok uyarı veriyor ki, yalancı çobanın işine dönecek bu gidişle, bir gün gerçekten bir arıza olacak ben inanmayacağım sonra yolda bırakacak  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #103 : Mart 06, 2013, 10:45:07 »
İlginiz ve hızlı cevabınız için teşekkür ederim ustam.  Önceki aracımda da (99 Corolla) sorunlar yaşamıştım, servisin çözemediği bir çok sorunu dışarıda çok kolay bir şekilde çözmüşlerdi. Bu araçta da olaya vakıf olduklarını sanmıyorum iyi bir elektrikçi bilmediğim ve servisin cihazla tespit yapabilmesini umut ettiğim için servise gitmiştim, fakat bundan sonra gitmeyi düşünmüyorum. Zaten Sivas'ta çok fazla toyota olmasına rağmen servis genelde boş sadece kaskosu ve garantisi olanlar gidiyor herhalde, onun dışında genel de insanlar Kayseriye falan gidiyorlar. Ben araca güvenemediğim için uzun yol yapmıyorum yoksa bende şehir dışında baktıracağım...

Bu ara da, bugün de seyir halindeyken yarım depo mazot olmasına rağmen bir ara uyarı ışığı yandı ve Low Fuel yazdı, sonra düzeldi. :wacko: Araç o kadar çok uyarı veriyor ki, yalancı çobanın işine dönecek bu gidişle, bir gün gerçekten bir arıza olacak ben inanmayacağım sonra yolda bırakacak  :)

rica ederim arkadaşım senin durumunu çok iyi anlıyorum nerde ne yapacağını bilemediğin bir araçla seyahat etmek zorunda kalmak tam bir adrenalin yolcuğu olur :) yolun buralara düşerse inceleyip yardımcı olmaya çalışırız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #104 : Mart 06, 2013, 12:32:32 »
murat abi ben senden yardım isteyeceğim yine.
2001 vvti var bende. araçta çalışma sorunu var. marş basıyorum 20-30 saniye sonra çalışıyor bazen gaza basmam gerekiyor.
arabayı satacağım sırf bu yüzden.
ne çözüm önerirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #105 : Mart 06, 2013, 12:47:48 »
murat abi ben senden yardım isteyeceğim yine.
2001 vvti var bende. araçta çalışma sorunu var. marş basıyorum 20-30 saniye sonra çalışıyor bazen gaza basmam gerekiyor.
arabayı satacağım sırf bu yüzden.
ne çözüm önerirsin.

her araçta sorun olur öyle öfkelenme :) geç çalışma probleminin birden fazla nedeni olabilir.Elektronik sensörler,ateşleme sistemi bujiler hava filitresi ve yakıt sistemi bunun yanında akü ve marş sisteminin düzgün çalışıyor olması gerekir.Bunlar normal ise kompresyon ölçümü yapılmalı silindirler arası farka bakılarak değerlendirme yapılmalıdır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Her dil, gönlün perdesidir.
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 77777
  • Model Yılı: '09
  • 12 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #106 : Mart 06, 2013, 14:05:58 »
murat bey 
benim sorum su olacaktı. aracım 2009 1,6 elegant düz vites aracımla 110 120 km hızın üzrine çıktığımda aracımın motor sesini duyuyorum böyle bagırıyor gibi eminim yalıtımdan kaynaklanan bir sorun bir şey dikkatimi çekti geçe gun arkdasımın aracı dizel motor kaputunu açtım onun aracında olup benım aracımda olmayan kaput keçesinin olmadığı  motor sesinin içeriye sızmasının nedenı bu olabilir mi bu yalıtım konusunda yardımıcı olursanız sevinirim
meşgul ettim değerli vaktinizi aldım  kusura bakmayın
teşekkürler
.....TOYOTA COROLLA 2009 1,6 ELEGANT VE SİYAH.....
İyi şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #107 : Mart 06, 2013, 14:17:22 »
murat bey 
benim sorum su olacaktı. aracım 2009 1,6 elegant düz vites aracımla 110 120 km hızın üzrine çıktığımda aracımın motor sesini duyuyorum böyle bagırıyor gibi eminim yalıtımdan kaynaklanan bir sorun bir şey dikkatimi çekti geçe gun arkdasımın aracı dizel motor kaputunu açtım onun aracında olup benım aracımda olmayan kaput keçesinin olmadığı  motor sesinin içeriye sızmasının nedenı bu olabilir mi bu yalıtım konusunda yardımıcı olursanız sevinirim
meşgul ettim değerli vaktinizi aldım  kusura bakmayın
teşekkürler
110 120 km hızlarda duymuş olduğunuz motor sesi bahsetmiş olduğunuz model için normal değil,motor kaput iç keçesi sesi biraz azaltan bir parça ama motor sesi şeklinde duymuş olduğunuz ses bilya sesi yada başka bir nedenden geliyor olabilir öncelikle motor sesini bir serviste kontrol ettirmelisiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #108 : Mayıs 30, 2013, 00:21:52 »
  Merhaba Murat abi,sonund kendi memleketimden,konunun uzmani,forumda birini buldum.Daha onceden sizin servise babam gelmisti balatalar icin memnunda kalmisti.Okadar soylememe ragmende servisten uzakta durmuyordu.Hele bi memlekete geliyim yanina mutlaka ugrucam servisin cozemedigi bir problem icin,gerci problem mi bilmiyorumda.
  Askerligin bitmesine de az kaldi arabamida memleketimide cok ozledim gorusmek dilegiyle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2012 elegant corolla.
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #109 : Ağustos 16, 2013, 11:01:35 »
merhaba hocam ya bu corolla ön sol taraftan gelen ses artık çıldırtıcak duruma getirdi beni.servise götürdüm ankarada izalosyon yaptık filan dediler ilk gün ses yok ikinici başladı gene. forumlarda okudum konularda okudum pek bi cevap bulamadım. trabzona geldim uzun yolda zaten ayrı bi çıldırttı yol düzgün ama 80-90 üzeri km ye çıkınca bir başlıyor susmak bilmeyen bi ses :D araç 2012 elagant corolla. bi çözüm söyle bende servisle ona göre konuşuyum teşekkür ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '06
  • 14 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #110 : Ağustos 28, 2013, 00:56:08 »
merhabalar iyi çalışmalar Murat bey.Benim sorunum
1-  2000 model yaris araç aldım ve aracı alırken computeste soktuk aracın motoru zayıf yüzde 70 gibi bir şey çıktı çok şaşırdık.bizde başka bir yerden ustaya gösterdik aracın teklediğini buji yada buji kablolarında sorun olduğunu söyledi.Sizce başka nedeni olabilir mi?araç 105 bin de lpg yok.yağı falan tertemiz yağ yakması da yok dedi.sizce durum nedir?
2- diğer sorunum; Aracı çalışır vaziyetteyken dururken yada seyir halindeyken direksiyonu sağa sola dönmek için çevirdiğimde vvvvvııtt diye ses geliyor sanki direksiyon motoru zorlanarak dönderiyor gibi.elektirikli direksiyon olduğu için normal olabilir dediler.yada akü zayıf ise ondan olabilir dediler sizce sorun nedir?
aracı yeni aldığım için beni tedirgin etti cevabınız için teşekkürler....Murat Bey