Gönderen Konu: Petrol Fiyatları  (Okunma sayısı 164815 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 29000
  • Kan Grubu: 0+
  • 36 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Ynt: Petrol Fiyatları
« Yanıtla #2720 : Mayıs 16, 2018, 18:58:40 »
bu hafta bir zam daha gelecek benzin ve motorine..
Allah herkese önce sağlık versin..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2720 : Mayıs 16, 2018, 18:58:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 10120
  • 27 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2721 : Mayıs 16, 2018, 20:45:50 »
beklendiği gibi,artık bu zamların arkası kesilmeyecek gibi,küçük indirim varsa arkasından daha da büyük zam geliyor..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 10000
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2722 : Mayıs 17, 2018, 06:58:07 »
"Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde meydana gelen yüksek fiyatlara karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gidildi. Ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak"
Yeni haber fiyatlar sabitlendi. Seçim sonrası bütçe açığını kapatmak için ÖTV+KDV+batık ülke vergisi gelir..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 27 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2723 : Mayıs 17, 2018, 08:59:34 »
akaryakıta yapılan zamların bir olumsuz etkisi de,vatandaşın yapacağı seyahatlerde gezeceği yerlerde kısıtlamaya gitmesi,bu nedenle otel,yol boyu alışveriş yerlerinde esnafın yapacağı satışta düşüş gibi hususlarda ekonomide durgunluk yaratıyor bu nedenle bunlarında vergi kayıplarına yol açacağını düşünmek gerekir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 53 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2724 : Mayıs 17, 2018, 15:04:58 »
Dünyada ve Türkiye’de maalesef dolar fiyatlarının yükselişinin önü alınamadığı için ülkeler zor durumda. Adamlar dolarla dövüyor bizi.
ÖTV indirimi ile 1₺ ye kadar fiyat düşüşleri yaşanacak deniliyor ama göreceğiz bakalım
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 140000
  • Kan Grubu: ---
  • 1472 kere teşekkür etti
  • 2059 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2725 : Mayıs 17, 2018, 16:29:59 »
Dünyada ve Türkiye’de maalesef dolar fiyatlarının yükselişinin önü alınamadığı için ülkeler zor durumda. Adamlar dolarla dövüyor bizi.
ÖTV indirimi ile 1₺ ye kadar fiyat düşüşleri yaşanacak deniliyor ama göreceğiz bakalım

O olay değil Mustafa. Fiyat 6.30 da sabitlendi. Dolar ya da benzin artsa da fiyat sabit kalacak ötv payı azalacak. Eğer düşüşler de olursa 17 mayıs 2018 tarihindeki ötv oranı baz alınarak düşüş yapılacak.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-...) 96bin km-...
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 309 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2726 : Mayıs 17, 2018, 17:10:20 »

doların diğer paralar üzerindeki artışı düşük,TL değer kaybediyor.

ötv konusunda ise mutlu zaten tam olarak açıklamış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Çıkarım Senle Her Yola >>>TOYOTA<<<
  • Model Yılı: -
  • 14 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2727 : Mayıs 18, 2018, 01:14:23 »
Benzin zamlarını artık internetten değil istasyondan öğreneceğiz arkadaşlar hayırlı olsun.
Fehmi bey selam

Mercedes forumlarında c200 d ler efsane olarak dilden dile dolanıyor:) Reno motoru adı altında.

Siz mercedesi sattınız auris  ile aranız iyidir umarım.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 18, 2018, 01:15:04
Ülkemizde ben hep 50-100 tllik yakıt alıyorum fazla km yapmıyorum zaten diyenler olduğu sürece daha çok zam lı petrol alırız biz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 75000
  • Kan Grubu: AB+
  • 95 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2728 : Mayıs 18, 2018, 09:04:55 »
Fehmi bey selam

Mercedes forumlarında c200 d ler efsane olarak dilden dile dolanıyor:) Reno motoru adı altında.

Siz mercedesi sattınız auris  ile aranız iyidir umarım.

Selamlar :)

Ben de yazıyorum arada o konulara.. Evet c200d belki parasının arabası olmayabilir ( çok kısa süre test edebildiğim için yorum yapmıyorum ) ama tutup da clio ile karşılaştırmak abesle iştigal..

Auris ile fırtınalı bir aşk yaşıyoruz.. :lol: Bazen değiştirmeye niyetleniyorum, sonra maddiyattan vazgeçiyorum.. Günlük çok yol yapmasam tekrar alıcam c180  ama dizele şu an mahkum olduğumdan c200 gücüm yetmiyor.. Aslında genel olarak gayet memnunum auristen.. Tek sıkıntım ses.. yol sesi, trim sesi vs.. Son bakımda ustaya söyledim şikayetlerimi, bir çoğunu halletti sağolsun.. Şimdi biraz daha sessiz araç ama yine de alman değil:)

Senin nasıl yeni aracın memnun musun?
2012 Auris Comfort Extra D-4D M/M
2010 Mercedes C180 (satıldı )
2008 Auris 1.6 Elegant M/M ( satıldı )
2004 Peugeot 206 XT (satıldı )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 53 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2729 : Mayıs 18, 2018, 14:15:12 »
O olay değil Mustafa. Fiyat 6.30 da sabitlendi. Dolar ya da benzin artsa da fiyat sabit kalacak ötv payı azalacak. Eğer düşüşler de olursa 17 mayıs 2018 tarihindeki ötv oranı baz alınarak düşüş yapılacak.

http://www.haberturk.com/son-dakika-benzine-ve-motorine-otv-indirimi-geliyor-1939776-ekonomi

Burada böyle bir haber okumuştum, demekki farklıymış  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 253 kere teşekkür etti
  • 789 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2730 : Mayıs 19, 2018, 06:18:39 »
http://www.haberturk.com/son-dakika-benzine-ve-motorine-otv-indirimi-geliyor-1939776-ekonomi

Burada böyle bir haber okumuştum, demekki farklıymış  :)

dediginiz haberi bende okudum orada 1 tl olacak falan denmiyor. dizelde rafineri cikis fiyatina 1.79 lira otv+ toplam tutara %18 kdv alindigindan bahsediyor.

Artışa veya düşüşe paralel ÖTV indirilip çıkarılacaksa vatandaş için iyi haber yok demektir. vatandasin cebinden cikan rakam ayni fakat devletin kasasina giren rakam degisecektir manasina geliyor.

yeminle cok garip bir ulkeyiz daha 2 hafta once maliye bakani tvlere cikip demedi mi otv indirimi gundemimizde yok diye. ula maliye bakanina bak ya durumdan bi haber olmali ki 2 hafta sonra birisi maliye bakanindan habersiz otv indirimi yapti :rofl:
 dalgali vergilendirme sekline gectik memleketin iyice civisi cikmis arkadas doviz kuru gibi artan veya azalan vergi odeyecegiz  :rofl:

Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2731 : Mayıs 19, 2018, 08:19:48 »
"Dalgalı vergi" seçime kadar. Seçimden sonra budaklı odun olur :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Ashes to ashes, dust to dust.
  • 2260 kere teşekkür etti
  • 2572 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2732 : Mayıs 19, 2018, 12:26:28 »
Çoğu insanın sosyal ve psikolojik yaşamını da etkiliyor bu ve benzeri durumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota Çıkarım Senle Her Yola >>>TOYOTA<<<
  • 14 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2733 : Mayıs 19, 2018, 13:31:37 »
Selamlar :)

Ben de yazıyorum arada o konulara.. Evet c200d belki parasının arabası olmayabilir ( çok kısa süre test edebildiğim için yorum yapmıyorum ) ama tutup da clio ile karşılaştırmak abesle iştigal..

Auris ile fırtınalı bir aşk yaşıyoruz.. :lol: Bazen değiştirmeye niyetleniyorum, sonra maddiyattan vazgeçiyorum.. Günlük çok yol yapmasam tekrar alıcam c180  ama dizele şu an mahkum olduğumdan c200 gücüm yetmiyor.. Aslında genel olarak gayet memnunum auristen.. Tek sıkıntım ses.. yol sesi, trim sesi vs.. Son bakımda ustaya söyledim şikayetlerimi, bir çoğunu halletti sağolsun.. Şimdi biraz daha sessiz araç ama yine de alman değil:)

Senin nasıl yeni aracın memnun musun?

Aracımdan memnunum şuan 3. w204 fl kasa ya sahibim satmak icap etti sonra yine kısmet oldu tekrardan aldım.
Halada hevesimi almış değilim bir türlü bıkamadım. Beğenmediğim yönleri var teknolojiden biraz uzak ama bu paraya ' da mercedeste bu kadar oluyor malesef:)
Auris güzel araba bir arkadaşımda vardı 2012 modeldi sanırım dizel az yakıyor parasına görede tatmin ediciydi araç.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2734 : Mayıs 21, 2018, 21:52:38 »
"Benzine 27, motorine de 32 kuruşluk zam yapıldı. Ancak hükümetin 24 Haziran öncesi aldığı karardan dolayı bu zam, pompaya yansımadı"
https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201805211033523084-akaryakit-benzin-motorin-zam-otv/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 54000
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2735 : Mayıs 21, 2018, 22:33:29 »
Acayip bir milletiz. Bizde bulunmayan, kendi paramız ile alamadığımız, piyasasını biz belirlemedigimiz bir emtia nin yükselmesini tabiki kontrol altına alamıyoruz. Daha önce neden ötv indirimi yapılmıyor diyenler şimdi seçim ekonomisi yapılıyor, bütçe dengesi bozuluyor diyorlar. Ülkeyi yönetmek zor iş vesselam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0-
  • 253 kere teşekkür etti
  • 789 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2736 : Mayıs 22, 2018, 07:39:58 »
Acayip bir milletiz. Bizde bulunmayan, kendi paramız ile alamadığımız, piyasasını biz belirlemedigimiz bir emtia nin yükselmesini tabiki kontrol altına alamıyoruz. Daha önce neden ötv indirimi yapılmıyor diyenler şimdi seçim ekonomisi yapılıyor, bütçe dengesi bozuluyor diyorlar. Ülkeyi yönetmek zor iş vesselam.

cok da uzaktan gelmiyor yani tas atsan iraka musula kerkuge gider.  k.iraktan cikan ham petrolu turkiye rafine edip diger devletlere satiyor. ham petrol karsiligi kendi urunlerini satiyor ama nedense turk mali olan %100 yerli olan bir urun ornek vereyim cimento seker veya herhangi bir yiyecek maddesini k.iraktaki fiyati turkiye fiyatindan cok daha ucuza alabiliyorsun. kendi vatandasina gelincede daya kadvyi otvyi
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 27 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2737 : Mayıs 22, 2018, 09:36:23 »
dolar ve euro yükseldiği sürece akaryakıt fiyatları artmaya devam edecek,dolayısıyla bütçe dengeleri açısından vergide artmaya devam edecek,dolaylı vergi ile tahsil kolay olduğu için..çağdaş yöntem olan tc kimliği sahibi olan herkesin yıllık beyan vermesi sağlanabilmeli,beyana göre tahsilat yapılmalı,yalan beyan sahibi gereken cezayı almalı.yatırımları dolar,euro ile yaptığımızdan ve de hazine garantili olduğu için sürekli olarak bu paralara ihtiyacımız oluyor ve ürettiğimiz ürün ve katma değerler de tl cinsinden olduğundan ,hatta artan ihracaatımıza temel olan ürünlerin % 66 sını ithal edip,üzerine katkıda bulunduğumuz için bir türlü yeterli düzeyde yabancı para sahibi olamıyor ve enflasyonu dizginleyemiyoruz,libya ve benzeri ülkelerden gelen müteahhitlik işleri karşılığı yabancı paralarda azaldı vesaire vesaire..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 140000
  • 1472 kere teşekkür etti
  • 2059 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2738 : Mayıs 22, 2018, 09:42:58 »
Benzine 32, mazota 27 kuruş zam geldi ama ötv oranından düşüldü. Seçim sonrası 7.5 8 leri görür akaryakıt fiyatları.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-...) 96bin km-...
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2739 : Mayıs 22, 2018, 09:59:24 »
Bu da bugün gelen zam.Petrol fiyatları ve kur artışından kaynaklı bir akaryakıt zammı daha yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) 22 Mayıs gece yarısından itibaren benzinin 25 kuruş, motorinin 23 kuruş ve Otogaz LPG'nin 9 kuruş zamlandığını ancak ÖTV indirimiyle pompa fiyatlarının değişmediğini açıkladı.

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201805221033538479-benzin-motorin-akaryakit-zam-otv/

Etiketler: o araç