Gönderen Konu: Petrol Fiyatları  (Okunma sayısı 405779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 76 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
Ynt: Petrol Fiyatları
« Yanıtla #2760 : Mayıs 30, 2018, 08:38:41 »
Pompa fiyatının %65'i vergi, sıfırlanması oldukça vakit alacaktır. Diğer taraftan, o kadar zam yaptılar ki, aslında aradaki farkı şu an peşinen ödüyoruz.

Verginin tamamını değil sadece ötv den düşecekler. O sıfırlanınca zamlar yansıtılacak.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2760 : Mayıs 30, 2018, 08:38:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2761 : Mayıs 30, 2018, 19:49:39 »
Konu petrol fiyatları ancak lafı geçmişken söyleyeyeyim.
85 bin ₺ corollaya hamdolsun 40 bin ₺ ötv ödediniz.

Yerli otomobil üretildiğinde hangi fiyatta olacak ?
Açıklamalara bakıyorum.
Bir bakan piyasayla rekabet edebilecek rakamda olacak demiş.
Yerine gelen bakan piyasadaki fiyatlarda olacak demiş.

Ya arkadaş ürettiğimiz Aracada ötv gümrük ödeyeceğiz o zaman biz  :wacko:

Corolla vergisiz fiyatı 45-50 bin.
Senin üreteceğiz dediğin yerli araç için açıklaman şöyle olmalı; üreteceğimiz otomobil piyasadaki araçların yarı fiyatına yakın ya da vergi olmayacağı için çok cazip bir fiyattan satılacak demen lazımken tersi söyleniyor.

Herhalde corolla 90 bin
Yerli otomobil 80-85 bin olacakki asla almam.

Yerli meraklısı ben gider parayı japona basarım.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2762 : Mayıs 30, 2018, 20:49:43 »
Dünya ticaretine üye ülkeyiz. Yerli otomobile yapılacak bütün teşviklerden diğerlerinde faydalanır. Yerli diye vergisiz satamazlar. Üretmeden vergiyle araç fiyatları kadar vergi alan bir devlet sırf yerli olsun diye bu avanta vergiden vazgeçmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2763 : Mayıs 30, 2018, 21:28:46 »
basından aktarılan bilgilere göre ithal ettiğimiz normal sınıf otomobil pazarın % 75 ini,yerli montaj ise kalanını oluşturuyor.toplam adedin 1.000.000 adede yakın olduğunu görüyoruz.bakanlıktan yapılan açıklamada 3-5 model yerli otomobil üretileceği ve % 5 gibi avantajlı satılacağını okuduk.yıllık adedin 175.000 olacağı ifade ediliyor.biliyoruz ki bir fabrikanın en az 200.000 adet üretmesi şart,maliyeti oluşturur,daha fazlası kar olarak yansır.eğer tüm devlet araçları tamamen bu yerli otodan temin edilirse ,böyle bir yasa olursa ne ala! yok yine yabancı araç tam gaz ithal edilirse zaten rekabet şansı olmaz,görev zararı olur ve fatura bedeli yine köprü ,hasta garantili hastane gibi hazineden karşılanır,hasan ardıç bey yazmış,küresel güçler elimizi bağlar , kıyameti koparırlar,bir örnek vereyim,kültür balıkçılığında avrupalının yediği balığın yarıdan fazlasını tr karşılıyor,alabalık,çupra,levrek gibi,devlette üreticiye destek veriyordu,ab hemen dava açtı haksız rekabet diye,ihracaata zorluk çıkardılar,balık üreticileri destek istemiyoruz artık dediler ,çünkü ihracaat duracak diye..otomobilde de benzeri faktörler devreye girer,bu nedenle çok uygun fiyatla araba alacağımızı tahmin etmiyorum,dolaylı vergi ötv den maliye vazgeçmez,2022 de durum ortaya çıkar,yaşarsak görürüz..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2764 : Haziran 21, 2018, 16:00:25 »
Yakıtta ötv indirimi pazar günü bitiyor sanırım.. Pazardan önce aracın deposunu doldurmakta fayda var. Sanırım ötv indiriminin kalkmasından sonra mazot 6,80, benzin 7,40 olacak değil mi?
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2765 : Haziran 21, 2018, 16:16:25 »
Yakıtta ötv indirimi pazar günü bitiyor sanırım.. Pazardan önce aracın deposunu doldurmakta fayda var. Sanırım ötv indiriminin kalkmasından sonra mazot 6,80, benzin 7,40 olacak değil mi?

Yazınızı okuduktan sonra resmi gazeteyi inceledim ama yürürlük bitiş tarihiyle ilgili bir şey bulamadım.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2766 : Haziran 21, 2018, 16:28:03 »
Yazınızı okuduktan sonra resmi gazeteyi inceledim ama yürürlük bitiş tarihiyle ilgili bir şey bulamadım.

evet şimdi ben de inceledim ama ben de göremedim. Haberin ilk çıktığı zamanlar 24 haziran tarihine kadar diye yansıtıldığından aklımda öyle kalmış.. o zaman bir süre daha rahatız ( 6,26'dan benzin aldığımız için sevinsek mi üzülsek mi bilemedim )
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2767 : Haziran 21, 2018, 16:40:48 »
her ihtimale karşı ben depoyu cumartesi akşamı doldurmayı planlıyorum.soğan 6 tl ise benzin 7.40 olur diyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2768 : Haziran 22, 2018, 17:39:54 »
79 Petrol krizinde bagajda bidon taşınırdı, fırsat varken depolamak lazım  :zombi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2769 : Haziran 22, 2018, 20:52:05 »
Ne olur ne olmaz, cumartesi günü yapacaklarım arasında ilk sırayı "depoyu doldurmak" yer alıyor.
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 10000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2770 : Haziran 23, 2018, 08:21:33 »
Hükümetten çok kritik bir hamle geldi. Akaryakıt fiyatlarını sabitleyen hükümet, şimdi de olası bir savaş durumunda kullanılmak üzere depolanan kritik önemdeki ulusal petrol stoklarının yarısını da satma kararı aldı.
https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/savas-stokunu-da-satiyorlar-2481482/
Haber doğruysa IMF ile anlaşmışlar da haberimiz yok sanırım. Tam IMF lik bir karar ( yaptırım)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2771 : Haziran 23, 2018, 19:54:51 »
arjantin 50 milyar dolar için imf ile anlaşma yaptı.bakalım başka kimler anlaşma yapacak?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2772 : Temmuz 01, 2018, 16:32:11 »
Bugün 1 temmuz benzin 13,50₺ mazot 12₺  :rofl:
Sitenin bu bölümüne yazan birçok kimsenin BALON haber okuduğunu biliyordum ama daha fazlası varmış tahmin edemedim.

8 gündür kimse bir şey yazmamış kriz bekleniyordu ?  Ne oldu?
Patates soğan balonuda patladı muhalefetin elinde nasıl stokçuluk yapıldığı ortaya çıktı.

Hayırlı işler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2773 : Temmuz 01, 2018, 16:39:05 »
Bugün 1 temmuz benzin 13,50₺ mazot 12₺  :rofl:
Sitenin bu bölümüne yazan birçok kimsenin BALON haber okuduğunu biliyordum ama daha fazlası varmış tahmin edemedim.

8 gündür kimse bir şey yazmamış kriz bekleniyordu ?  Ne oldu?
Patates soğan balonuda patladı muhalefetin elinde nasıl stokçuluk yapıldığı ortaya çıktı.

Hayırlı işler

Bu yazın burada dursun hatırlatırız, hele bir meclis açılsın. :) Doğalgaza %20 zam, Suriye'den patates ithali, dur zamlara yeni başladık. Daha enflasyon açıklansın hele bi. Enflasyon nedeniyle verilecek fazla zamlar daha geri alınacak daha fazla zamlarla. İnşallah yanılırız.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2774 : Temmuz 01, 2018, 16:45:10 »
Avrupalı Mutlu kardeşim gelmiş hemen  :)
Kim seçimi kazanırsa kazansın gelecek normal zamlar gelecek anormal birşey olmaz Mutlu Ege ve Akdeniz’de savaş çıkmadığı sürece.

Seçim öncesi muhalif kanadın gazetelerinin sosyal medyasının  ortalığı ateşe vermesinin gazına gelmiş abiler kardeşler. Yok depo fullemeler falan.

Mart’ta bir seçim daha var kimse anormal zam yapmayı göze alamaz.

Kimsenin gazına gelmeyin. Bu seçimde terside olsa ortalık karışmayacaktı.
Her seçim zamanı aynı muhabbet kimsenin kimseye bir şey yaptığı yok olamazda  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2775 : Temmuz 01, 2018, 17:03:38 »
Avrupalı Mutlu kardeşim gelmiş hemen  :)
Kim seçimi kazanırsa kazansın gelecek normal zamlar gelecek anormal birşey olmaz Mutlu Ege ve Akdeniz’de savaş çıkmadığı sürece.

Seçim öncesi muhalif kanadın gazetelerinin sosyal medyasının  ortalığı ateşe vermesinin gazına gelmiş abiler kardeşler. Yok depo fullemeler falan.

Mart’ta bir seçim daha var kimse anormal zam yapmayı göze alamaz.

Kimsenin gazına gelmeyin. Bu seçimde terside olsa ortalık karışmayacaktı.
Her seçim zamanı aynı muhabbet kimsenin kimseye bir şey yaptığı yok olamazda  :)

Ne avrupalıyım ne de arabım çok şükür, TÜRKÜM.  ;) Avrupa'nın iyi yönlerini istemek avrupalılıksa senin tanımına göre bilemeyeceğim.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2776 : Temmuz 01, 2018, 17:45:57 »
kriz gelip de benzin fiyatı 2 ye mi katlasın. krizin zaten tam içindeyiz. kimse de benzin fiyatının düşmesini beklemiyor. kriz bu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2777 : Temmuz 01, 2018, 18:26:41 »
benzin kaç liradan kaça gelmiş buna üzülmüyorsun da muhalefetin demediği şimdilik olmadı diye seviniyorsun :)
etin kilosu kaç para oldu bu arada?ama doğru yemeyelim yumurta da protein ihtiyacımızı karşılıyor zaten :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2778 : Temmuz 01, 2018, 21:56:22 »
Avrupa batıyor güzel kardeşim, kendileri bile biliyor bunu.
Kendi eurolarında boğulacaklar :)
Yunanistan 2060a kadar borcunu ödesin bakalım.

Etin kilosunu petrol konusuna katmayalım konu dağılmasın. İlle de merak edip ısrarla sormak istiyorsan Pm at dostum.

Petrol fiyatının bu olmasından memnun değilim lakin dünya üzerinde bir tek bizde artmadı bu meret.
Manipülasyon yapıp insanları gaza getirip ya da kandırıp benzin seçim ertesi günü 8,5 ₺ diyenlere dem vurdum. Zoruna mı gitti anlamadım.

Delikanlı olup buna kanan arkadaş çıksın desin bunlar ne biçim insanmış kandırdılar bizi devamlı seçim sonrası Benzin 10 ₺ olacak bilmem ne.

Benzin 10₺ olmazda demiyorum bakın ben yanlış anlaşılmasın ancak bu ülkede dolar denen yeşil 6-7₺ aralığına yükselir benzin 10₺ olur :) ama seçimin ertesi günü bu olacak şu olacak kaos çıkacak ortalık yanacak diyenlerin gazına gelmeyin ne seçimler gördü bu ülke.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2779 : Temmuz 02, 2018, 15:51:14 »
Avrupa batıyor güzel kardeşim, kendileri bile biliyor bunu.
Kendi eurolarında boğulacaklar :)
Yunanistan 2060a kadar borcunu ödesin bakalım.

Etin kilosunu petrol konusuna katmayalım konu dağılmasın. İlle de merak edip ısrarla sormak istiyorsan Pm at dostum.

Petrol fiyatının bu olmasından memnun değilim lakin dünya üzerinde bir tek bizde artmadı bu meret.
Manipülasyon yapıp insanları gaza getirip ya da kandırıp benzin seçim ertesi günü 8,5 ₺ diyenlere dem vurdum. Zoruna mı gitti anlamadım.

Delikanlı olup buna kanan arkadaş çıksın desin bunlar ne biçim insanmış kandırdılar bizi devamlı seçim sonrası Benzin 10 ₺ olacak bilmem ne.

Benzin 10₺ olmazda demiyorum bakın ben yanlış anlaşılmasın ancak bu ülkede dolar denen yeşil 6-7₺ aralığına yükselir benzin 10₺ olur :) ama seçimin ertesi günü bu olacak şu olacak kaos çıkacak ortalık yanacak diyenlerin gazına gelmeyin ne seçimler gördü bu ülke.
yunanistandaki kriz ile bizdeki aynı değil,onlarda basit yolu ile anlatarak söylemem gerekirse,işler durgun,iş yok ama ürün fiyatları yükselmiyor.bizde ürün fiyatları da yükseliyor işde düşüyor.zoruma gitmedi neden gitsin,Çinlilere gülüyord millet 100 dolara çalışıyorlar diye bugün 300 dolara biz çalışıyoruz :) avrupa ne türkiyenin çok düşmesini ister nede çok yükselmesini ister.Avrupa ve amerika Türkiye`nin üzerinde hep yük olsun böyle topallasın ister.paramızın çok değerlenmesi istenmez çünkü bu seferde üretim açısından üretemeyiz bu seferde zorunlu develüasyon yapılır.fiyat alamayız pazarlıkta.
her yazılanı sosyal medyada ciddiye alıp gelip sanki muhalefette herkes öyle düşünüyormuş gibi düşünüp gelip burda yazan sensin :)
hiç seçimin ertesi günü kıyamet olacak gibi bir durum türkiyede varmı?buna mı inandın şimdi :)