Gönderen Konu: Zorunlu trafik sigortası  (Okunma sayısı 120727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 36
  • Model Yılı: '16
  • 12 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: Zorunlu trafik sigortası
« Yanıtla #760 : Aralık 06, 2016, 11:48:57 »
zorunlu trafik sigortası konusunda devlet te fiyatların düşmesi için çalışıyor ancak bu iş o kadar kolay olmuyor. Ülkemiz trafikte kural tanımadığından öyle saçma sapan kazalar oluyor ki ve tabi işe yaralama ölüm de karışınca aslında fiyatlar normal oluyor. Sonuçta ölümlü bir kaza meydana geldiğinde 300.000 TL'ye kadar tazminat ödeyebiliyor sigorta şirketi. yılda ortalama 150.000 ölümve yaralanmalı kaza olduğu istatistiklerde olduğuna göre fiyatlar normal aslında. kimse makas atmasa,  az bir yol gidip normal yoldan dönmek yerine kısa diye ters şeritten gitmese vs. vs. kaza adetleri de azalır. hele ki ışık kuyruğunda en arkadan gelip herkesin önüne geçen aniden kıran tiplemeleri tankla ezmek istiyorum. onlar yüzünden ödüyoruz bu tutarları.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #760 : Aralık 06, 2016, 11:48:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #761 : Aralık 06, 2016, 17:56:39 »
zorunlu trafik sigortası konusunda devlet te fiyatların düşmesi için çalışıyor ancak bu iş o kadar kolay olmuyor. Ülkemiz trafikte kural tanımadığından öyle saçma sapan kazalar oluyor ki ve tabi işe yaralama ölüm de karışınca aslında fiyatlar normal oluyor. Sonuçta ölümlü bir kaza meydana geldiğinde 300.000 TL'ye kadar tazminat ödeyebiliyor sigorta şirketi. yılda ortalama 150.000 ölümve yaralanmalı kaza olduğu istatistiklerde olduğuna göre fiyatlar normal aslında. kimse makas atmasa,  az bir yol gidip normal yoldan dönmek yerine kısa diye ters şeritten gitmese vs. vs. kaza adetleri de azalır. hele ki ışık kuyruğunda en arkadan gelip herkesin önüne geçen aniden kıran tiplemeleri tankla ezmek istiyorum. onlar yüzünden ödüyoruz bu tutarları.
Normal bulduğunuz bu fiyatlara sebep olan ölümlü kazalar 2 sene öncesine kadar yok muydu da biz makul ücretler ödüyorduk? 2014 de 400 ₺ ödediğim sigorta nedense 2015 te 980 ₺ ye fırladı. Bu mantık çerçevesinde bakarsak 2014 ve öncesinde saçma sapan kazalar veya ölümlü kazalar çok azdı.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #762 : Aralık 06, 2016, 19:37:10 »
Hafta basi arkadasa 2011 model 1.33 auris aldik. Sigorta icin aldigimiz tekliflerin en dusugu 1400 den basliyo.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #763 : Aralık 07, 2016, 15:13:57 »
Yeni aracıma en duşuk teklif generaliden 1186 ₺ idi. Bugün ethica ile görüştüm ve tek çekim 915 ₺ ye hallettik.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #764 : Aralık 08, 2016, 10:13:22 »
Değerli araç sahipleri trafik sigortalarının fiyatlarıyla ilgili çok soru geliyor sizlere şöyle cevaplayayım, trafik sigortaları fiyatlarını doksana (90) yakın risk faktörü belirlemektedir. Plaka ve ikamet trafik sigortalarına fiyat belirlerken başlı faktörlerden bir kaçıdır.  Trafik sigortası fiyatlarınızda aldığınız aracın kaç model olduğunun pek bir önemi yok, 2001 model bir araçla 2011 model bir araç arasında maksimum 50 TL fiyat değişecektir.

Trafik sigortaları fiyatlarıyla ilgili merak ettiğiniz soruları bu başlık altında sorabilirsiniz.

Kazasız günler dilerim.

Saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #765 : Aralık 08, 2016, 14:04:40 »
Konu ile ilgili başlıklarımızdan devam edelim lütfen.

Faydalı bilgiler ve sorular için de teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 10200
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #766 : Aralık 15, 2016, 12:37:50 »
2015 1.6  corolla aracım Allianz sigortadan zorunlu (Kasım) trafik kaskosuna  575tl ödedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #767 : Aralık 15, 2016, 17:59:55 »
2014 Ibiza 1.2TSI DSG Style
en uygun fiyat AXA Sigorta verdi 652TL.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '98
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #768 : Aralık 15, 2016, 18:26:14 »
benim 98 camry için şu an en uygun 710tl fiyat aldım :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #769 : Aralık 15, 2016, 21:37:04 »
Yeni aldığım corolla nın; trafik ethica ; 580TL , Kasko Doğa Sigorta: 895TL

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kara Şimşek
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • 99 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #770 : Aralık 16, 2016, 22:31:50 »
Geçen hafta Yeni aracıma 1014tl ye kasko yaptırdım. Kasko değeri 83000 imiş
Sompo Japon olup full hasarsızlık indirimim var. Trafik sigortalarının yüksek oldugu bir durumda iyi fiyata yaptırdığımı düşünüyorum
1- SKODA FABIA (2004) 1.4 TDI 2004-2010
2-AURİS COMFORT EXTRA (2011)  D-4D / 2011-2016
3-HONDA CIVIC HB 1.6 DTEC (2015) 2016-...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #771 : Aralık 19, 2016, 13:58:15 »
Yeni aldığım corolla nın; trafik ethica ; 580TL , Kasko Doğa Sigorta: 895TL

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aydın bey bir sigortacı olarak umarım yaptırmış olduğunuz poliçeleriniz de problem yaşamazsınız. Özellikle Doğa sigortanın mağdur ettiği müşteri sayısı oldukça fazla.

Kazasız günler dilerim.

Saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #772 : Aralık 20, 2016, 21:03:21 »
Kaan bey, daha önce HDI  için de benzer şeyleri söylemiştiniz şimdi de Doga için bunu söylüyorsunuz. Siz ne yaşadınız bilmiyorum ama biz bahse konu olan iki şirketin anlaşmalı servisi idik, ne bize ne de sigortalıya hiç bir şekilde sıkıntı yaşatmadılar. Hatta biz anlaşmalı servis olarak HDI'den ödemelerimizi diger o çok bilindik sigorta şirketlerine göre çok daha erken alıyorduk. Sompo Japan için de zamanında benzer şeyler söylendi ama şu an geldigi konum ortada. :)
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #773 : Aralık 20, 2016, 21:11:55 »
Hafta basi arkadasa 2011 model 1.33 auris aldik. Sigorta icin aldigimiz tekliflerin en dusugu 1400 den basliyo.

Mehmet akin kardesim general sigortadan  uygun fiyat aldim. Ilk aracim ve istanbulda ikamet etmeme ragmen sigorta 934 lira çıktı. Gerçi suanki duruma gore uygun fiyat diyorum.  Askeri personel olmama ragmen axasigorta 1400 lira cikardi fiyati. Belki bir nebze isinize yarar.
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #774 : Aralık 21, 2016, 00:10:29 »
Şurdaki konu umarım işinize yarar.

Trafik Sigortası Yenileme Teklifi Al: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=75820.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #775 : Aralık 21, 2016, 02:13:56 »

Mehmet akin kardesim general sigortadan  uygun fiyat aldim. Ilk aracim ve istanbulda ikamet etmeme ragmen sigorta 934 lira çıktı. Gerçi suanki duruma gore uygun fiyat diyorum.  Askeri personel olmama ragmen axasigorta 1400 lira cikardi fiyati. Belki bir nebze isinize yarar.

Sagol Abi arkadasin arabasinda 10 bin hasar kaydi var ve ilk arabasi  ona bagliyorum birazda yuksek cikmasini. Sigortam.net vb. Teklif aldik krs kadar ayni teklif verdiler. Axa acentesinde arkadasim vardi  1420tl olan teklifi 1320tl ye hallettik :)

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota candır gerisi heyecandır.
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 102000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #776 : Aralık 21, 2016, 09:00:09 »
https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm
Yukarıdaki linkten defalarca teklif aldım en uygun 509 Ray sigorta 3 taksit verdi. Burada Generali Sigortanın fiyatı 565 TL idi Generali Sigorta firmasının sayfasından form doldurdum hemen aradılar Sonrada Generali Sigorta danışmanı size son teklifim 458 TL 6 Taksit dedi bende hemen poliçeyi yeniledim.
Avensis Elegant Extra 1.6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 68000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #777 : Aralık 26, 2016, 16:45:51 »
Danıştay ‘orijinal parça kullan’ dedi, trafik sigortasında ortalık karıştı

Danıştay sigortacı 'eş değer parça kullanabilir' düzenlemesini iptal edince akıllarda trafik sigortasına zam mı gelecek sorusu geldi. Yüzde 17 zam beklentisi şimdilik ‘Hasar onarımında hangi parçanın kullanılacağını Hazine belirler’ maddesi kabul edilirse aşılacak.

Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan bugünkü yazısında trafik sigortasında kullanılacak eş değer parçayla ilgili alınan yeni Danıştay kararı ve bunun Meclis komisyonuna yansımasını yazdı.

İşte Doğan’ın yazısı:
Aman diyorum ve uyarıyorum; Meclis'te görüşmeleri süren torba yasadaki bir madde kabul edilmezse, trafik sigortasında, tüketicinin cebini yakacak yeni bir fiyat kaosu ile karşı karşıya kalacağız. Konuyu açayım. Özellikle de Meclis komisyonlarında yasa üzerinde görüşme yapanlar dikkatle okusun.
Daha önce bu köşede yazdım, Danıştay, sigorta şirketlerinin, hasarlı araçların onarımında orijinal parça yerine eşdeğer yedek parça kullanımına yönelik uygulamasını, geçen ay durdurdu. Bu karar pek de önemsenmedi. Şimdi de eminim birileri, ‘doğru karar, sigortacılar da orijinal parça kullansınlar, bu da konum mu yani' diyecektir. Maalesef, o kadar basit değil.

DÖVİZE BAĞIMLI HALE GELİRİZ

Anlatayım ama önce sürücüler arasında yaygın olan yanlış algıyı düzelteyim. Eşdeğer parça ya da logosuz parça dandik parça demek değildir. Yedek parçayı üreten şirket ambalaja, markasını, amblemini koyuyorsa; o, orijinal parça. Aynı şirket, aynı parçayı bir başka ülkede ki, çoğunluk parça Türkiye'de de üretiliyor- patentle üretip, marka ve logosunu basmıyorsa; o, eşdeğer parça. Orjinalin fiyatı 100 lira, eşdeğerin 60 lira. Niye böyle? Üretici şirketlerin pazarlama stratejisi. Buraya takılmayın. Önemli olan kalite farkı var mı? Yok. Standartlara uygun ve belgeli mi? Uygun ve belgeli.
Yani, ‘eşdeğer parça dandiktir, taktırmayın, aracınız bozulur' söylemi, şehir efsanesi. Ayrıca şu soruyu da kendinize sorun: Aracınızı servise bıraktığınızda takılan, orijinal parça mı, eşdeğer parça mı biliyor musunuz? Kaldı ki, sigortacılar, 0-3 yaş arası araçlarda eşdeğer parça kullanmıyor. İkincisi, tüm parçalarda da eşdeğer kullanmıyor. Tampon, far, çamurluk,
kapı gibi parçalarda kullanıyorlar, çünkü bunlar en çok hasar onarımına konu olan yedek parçalar. Bir husus daha var. Orijinal parçaların yüzde 80'i yurtdışından ithal ediliyor. Hani şu sıralar, ‘dövizini bozdur TL'ye dön' seferberliği var ya, onun için söylüyorum. Hem yedek parçaya dövizden dolayı bavul yüküyle para ödüyoruz hem de kurdaki artışlar nedeniyle maliyetler artıyor. Oysa aynı parçanın eşdeğeri Türkiye'de üretiliyor; hem kaliteli hem de ucuz.

MECLİS'TE GÖRÜŞÜLECEK

İşte Danıştay'ın iptal kararı, sigortacıların maliyetlerini yüzde 17 artıracak ki, bu da yaklaşık 1 milyar liralık ek maliyet anlamına geliyor. Peki, bu ne demek? Maliyet prime yansıyacak, trafik sigortasının fiyatı yüzde 17 artacak. Bunun için de Meclis'te görüşülen torba yasanın içine, ‘Hasar onarımında hangi parçanın kullanılacağını Hazine belirler' maddesi eklendi. Eklendi ki, trafik fiyatı artmasın. Konu halen önemsiz diyen varsa, hatırlatayım; üç sene önce de yargıda tazminat ödemeleri ile ilgili tüketicilerin lehine diye bazı kararlar alındı, fiyatlar ikiye-üçe katlandı ve trafik sigortası Türkiye'nin en önemli meselelerinden biri haline geldi, halen de tüketici fiyatlar yüksek diye bas bas bağırıyor. O yüzden aman diyorum, yeni bir kaos çıkmasın.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir kere yanlış trene bindiyseniz; koridordan ters tarafa yürümenin hiç bir faydası yoktur.
 Friedrich Nietzche

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #778 : Aralık 26, 2016, 17:57:41 »
fark yoksa orjinalini takın dimi :) birde dövize bağlı oluruz kısmı traji-komik olmuş :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #779 : Aralık 27, 2016, 12:51:30 »
Kaan bey, daha önce HDI  için de benzer şeyleri söylemiştiniz şimdi de Doga için bunu söylüyorsunuz. Siz ne yaşadınız bilmiyorum ama biz bahse konu olan iki şirketin anlaşmalı servisi idik, ne bize ne de sigortalıya hiç bir şekilde sıkıntı yaşatmadılar. Hatta biz anlaşmalı servis olarak HDI'den ödemelerimizi diger o çok bilindik sigorta şirketlerine göre çok daha erken alıyorduk. Sompo Japan için de zamanında benzer şeyler söylendi ama şu an geldigi konum ortada. :)
Yüksel bey sizin vesilenizle bir sigortacı olarak güvenilir olmayan sigorta şirketleri hakkında ufak bir bilgi aktarayım. Örnek olarak Doğa Sigortayı ele alalım; Doğa sigorta kendileri ne kadar kooperatif firması olmadıklarını ve bu eki kaldırdıklarını iddia etselerde bir çok yerde hala kooperatif firması olarak geçmektedirler. Doğa Sigortayla devam edelim kendileri poliçeleri içinde YANGINLI dedikleri mini konut sigortası adı altında siz araç sahiplerine poliçe kesmektedir ve Doğa Sigorta Yangınlı trafik poliçeleri Yangınsız a oranla daha düşük fiyattadır. Gelelim bunun zararına çoğu araç sahipleri poliçesi hakkında sigortacasının anlattığı kadar bilgi sahibidir paraları karşılığında ne aldıklarını pek okumazlar burada sigortacısı poliçesi hakkında her şeyi müşteriye anlatmak zorundadır. Böyle yapılmış bir poliçede siz aracınızı sattığınız da iadenizi alacağınız zaman 107 TL lik otomatik bir kesintiye uğruyorsunuz bu fiyat poliçenizde ki yangın kısmı. Belkide hiç bilmediğiniz bir şeye para ödüyorsunuz. Bu daha trafik sigortasında başlangıçta ki zarar. Kaza durumlarını ele alalım bahsi geçen iki firmada ödemelerinde o kadar zorluk çıkarıyor ki eğer kaza yaptığınız karşı tarafın sigortacısı benim gibi güçlü, işini takip eden ve işini bilen biriyse kazayı size rücu ettirebiliyor. Bu durumda karşı tarafa ödemeyi siz kendi cebinizden yapıyorsunuz ve devlet garantisinin gelmesini daha sonra da size paranızın dönmesini bekliyorsunuz. Devlet garantisi minimum 5 ay da geliyor buna EGE sigortada hep beraber şahit olduk. Bu konuya örnek olarak aşağıda alıntı yaptığım bir yazıyı sizinle paylaşacağım.

''arkadaşlar 03.10.2016 tarihinde bir kaza yaptım. önümdeki aracın aniden durması sonucu arkadan çarptım. arkadan çarptığım için suçlu benim yinede kazanın olduğu günden beri doğa sigorta ile problem yaşıyoruz.
Çarptığım kişi bir avukat. Kendisinin kaskosu yok.İki farklı yetkili servis doğa sigortayı kabul etmemiş.daha sonra benim kendi ustama götürdük aracı oda kabul etmedi doğa sigortadan dosya açılmasını.
En sonunda 4.sanayide doğa sigortanın anlaşmalı servisine aracı birlikte götürdük.dosya 12 ekimde açıldı.

doğa sigorta eksperini 24 ekimde gönderdi. eksper onay vermesine rağmen doğa sigorta yan sanayi parça takılacağını söylemiş.karşı taraf kabul etmesine rağmen yan sanayi parçaların ellerinde olmadığını ve aralık ayında temin edebileceklerini belirtmişler. üstelik karşı araç renault megane , her yerde parçaları mevcut ama sigorta şirketi parçaları çok geç gönderiyor. üstelik doğa sigortayı kabul eden servis işçilik ve otopark ücretinin bir kısmını ödemediğini söyledi , bu servisi de doğa sigortanın kendi call centerından öğrendik.bu işlerle uğraşırken çalıştığım şirketten tam üç kere izin almak zorunda kaldım. karşı taraf arabasında olan 1700 tl olan hasarı benim ödememi istedi yoksa dava açacağını söyledi.

benim kardeşim avukat kendisi konuyu araştırmış ve dava açılırsa parayı ödemek zorunda kalacağımı söyledi. doğa sigorta ile defalarca telefonda görüştüm , poliçeyi kesen acenteye de gittim onlarlada tam iki saat boyunca görüştük ama sonuç alamadık. acente böyle sorunlarla karşılaşıyoruz ama yardımcı olacağız dedi.
en son 40 dakika telefonda bekletildim yinede ödeme konusunda yardımcı olmadılar.

en sonunda bu cumartesi gidip karşı tarafa 1100 lira para ödedim.şirket ödeme yaparsa geri vereceği konusunda bir kağıt imzaladık.internette araştırdığım kadarıyla doğa sigortayı hiç bir servis kabul etmiyormuş ve böyle sorunlar çok yaşanmış.Şikayetvar sitesinde de hep böyle olaylar anlatılmış.karşı tarafı ilgilendirmesine rağmen ben ödeme yapmak zorunda kaldım.

sizce paramı alabilir miyim?

iyi forumlar.'' Başka bir forumdan alıntıdır.

Bu sebeplerden dolayı cebimizi düşürken aynı zamanda siz araç sahiplerine güvenilir firmaları tavsiye ediyorum. Bu arada forumdan hiç bir müşterim yok sadece ben bunları sizlere bilgi vermek ve siz araç sahiplerini bilinçlendirmek amaçlı yazıyorum. Sompo JAPAN firması çalıştığım güzel güvenilir ve hızlı firmalardan biridir.

Kazasız günler dilerim.

Saygılarımla.