Gönderen Konu: Merhaba arkadaşlar yardım ???(sahibinden.com dolandırıcılığı)  (Okunma sayısı 9023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar hafta sonu bir arkadaşım sahibinden.com üzerinden kendinini gökhan karaarslan olarak tanıtan şahısla iphone 3gs ilanı için telefonda görüşüp 450 tl ye anlaşıyor ve cep telefonu numarası olan 0553 477 56 18 e 300 tl aktarıyor ve dolandırılıyor daha sonra ne ses var ne seda ... derken ben farklı bir ilandan aynı şahısa ulaştım tekrar ilan açmış ve avlarını bekliyor... mesaj attım 450 tl ye alabilirim diye ve ardından aynı numaradan bana geri dönüş yaptı yarın kimlik bilgilerini ve satış sözleşmesini bana mail olarak atacak ... aynı şekilde arkadaşımada attığı bir mail var bu maile güvenip parayı aktarmış para antalya liman mahallesinden çekilmiş ... attığı sözleşme ve kimlik bilgilerinide yüklüyorum büyük ihtimal sahte ayrıca bu ilanda sahte... hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu salı günü... şu an bu şahısta benimle anlaştı ve yarın benden para bekliyor... yasal olarak bu durumda ne yapabilirim bilgisi olan var mı?
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-bayandan-cok-temiz-kullanilmis-iphone-3gs-16gb-garanti-plus-fatura-107753556/detay/

Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
Fotodaki şarj aleti bile yurtdışı zaten... Şerefsiz doldu ortalık ya

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
Fotodaki şarj aleti bile yurtdışı zaten... Şerefsiz doldu ortalık ya
sorma ahmet  2. ye farklı ilanla buldum devamı gelecek 3.yüde yapıcak :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
Alışmış kudurmuştan beterdir diye boşuna demiyorlar kardeşim :D

kimliği netten bulmuş olabilir ama ya numarada bu isme mi kayıtlı ki ya da para yatırılan hesap

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
o imzanın aynısını art arda atamıyordur. hatta ilk seferde bile çok uğraşmış gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
Alışmış kudurmuştan beterdir diye boşuna demiyorlar kardeşim :D

kimliği netten bulmuş olabilir ama ya numarada bu isme mi kayıtlı ki ya da para yatırılan hesap
para hesaba yatmıyor direk bu numaraya yatırılıyor... ardından bankamatikten çekiyor kendinin artvinde olduğunu iddaa ediyor ama para antalyadan çekilmiş şahıs antalyada yani... telefon numarası hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamıyor ve hala aktif olarak kullanıyor telefonu ... savcılığa suç duyurunda bulunmaktan başka birşey yapılmıoyr malesef

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
o imzanın aynısını art arda atamıyordur. hatta ilk seferde bile çok uğraşmış gibi.
yarın bana bir tane daha mail atıcak bakalım aynı kimliklemi yoksa değiştirecekmi merak ediyorum :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Gerekeni zaten yapmışsın fakat bu yeni glişmelerden polisin haberi avr değilmi? Yani her adımı polis ile paylaşmalsın.Kimlik bilgileri ile resim büyük ihtimal başkasına ait.Gerçek gökhan ise kimliğni kayıp eden ve olayla alakası olmayan biri olma ihtimali % 98

Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Bence Sahibinden.com a da bilgi verin, bu olaylar son günlerde iyice arttı aman dikkat edin.
Sonuç almak isterseniz Savcılığa başvurmanız gerek.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
Gerekeni zaten yapmışsın fakat bu yeni glişmelerden polisin haberi avr değilmi? Yani her adımı polis ile paylaşmalsın.Kimlik bilgileri ile resim büyük ihtimal başkasına ait.Gerçek gökhan ise kimliğni kayıp eden ve olayla alakası olmayan biri olma ihtimali % 98
polise hbr verdik yarın yine savcılığa suç duyurusunda bulunucaz bu sefer aynı kimliği farklı şekilde yolladı bana ... bayada bir sevindi 450 yatırcağımı sanıp daha sonrasında telde konuştuk parayı geri yatıracağım dedi ... falan filan yalan makinası olmuş ...
Bence Sahibinden.com a da bilgi verin, bu olaylar son günlerde iyice arttı aman dikkat edin.
Sonuç almak isterseniz Savcılığa başvurmanız gerek.
sahibinden.com a da bilgi verildi ve kişinin kara listede olduğu savcılıkla beraber çalışıldığı söylendi... buda bugun bana gönderdiği aynı kimlik farklı isim :)
kendimi bende alicem tanyürek diye tanıttım kimlik numarasıda sallama fakat kontrol ettiğimde şahısın kimlik numaraları isim soy isim doğru çıkıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 64 kere teşekkür edildi
Ynt: Merhaba arkadaşlar yardım ???(sahibinden.com dolandırıcılığı)
« Yanıtla #10 : Aralık 14, 2012, 00:08:06 »
Dolandırıcılık suçtan sayılmıyor. Hatta kanunlardan çıkartılması için çalışmalar var.

Burada iyi niyeti suistimal suçundan söz edilebilir.
AYrıca nüfus cüzdanlarının sahte olduğu çok açık. Yazı karakterlerinde uyuşmazlık var. Sadece bu konuda bir suç var. Ama bu tür sahtecilikte yani resmi belge taklidinde belgenin aslının olup olmadığı önemlidir. Var olan bir belgeyi değiştirmek ayrıdır tamamen hayali bir belge uydurmak ayrı değerlendirilir.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2012, 22:42:55 »
Dolandırıcılık suçtan sayılmıyor. Hatta kanunlardan çıkartılması için çalışmalar var.

Burada iyi niyeti suistimal suçundan söz edilebilir.
AYrıca nüfus cüzdanlarının sahte olduğu çok açık. Yazı karakterlerinde uyuşmazlık var. Sadece bu konuda bir suç var. Ama bu tür sahtecilikte yani resmi belge taklidinde belgenin aslının olup olmadığı önemlidir. Var olan bir belgeyi değiştirmek ayrıdır tamamen hayali bir belge uydurmak ayrı değerlendirilir.
tam olarak 12 kişiye ulaştım aynı şahıs tarafından dolandırılan ve tüm numaraları tekrar savcılığa bildirdim ... dolandırılan diğer şahısların bir kısmı suç duyurusunda bulunmuş zaten diğerlerinin bulunması gerektiğini dile getirdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2012, 23:11:44 »
abi nerden tutsan elinde kalıyor, memleketin çivisi çıkmış amiyane tabirle alem puşt olmuş, kokuşma yaygın, yoğun ve genel yani ne söylesem bilmiyorum büyük geçmiş olsun, sadece toplum olarak  neden bu kadar ahlaki yönden bozulduk bunu iyi düşünmek gerekiyor...
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 22 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 17, 2012, 23:16:56 »
Forumdan yakınen tanıdığım bir arkadaş daha aynı sorunlarla uğraşıyor.....Bilgi paylaşımı faydanıza olabilir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2012, 23:27:52 »
Forumdan yakınen tanıdığım bir arkadaş daha aynı sorunlarla uğraşıyor.....Bilgi paylaşımı faydanıza olabilir...
olabilir abi bende arkadaşımın adına uğraşıyordum bu işle pek te uğraştığım söylemez kendi düştü 12 kişiye ulaştım kendi hatası sayesinde hepsine savcılığa durumu bildirmesini üstüne basa basa söyledim illa bi hatası olmuştur dosyaların birleşmesini sağlıyacağım arkadaşla iletişime geçebilirim abi ayrıca builanda sahte aynı şahısa ait şikayet ederseniz belki kapatırlar...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-iphone-3gs-32-gb-garantili-108553376/detay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 17, 2012, 23:30:12 »
abi nerden tutsan elinde kalıyor, memleketin çivisi çıkmış amiyane tabirle alem puşt olmuş, kokuşma yaygın, yoğun ve genel yani ne söylesem bilmiyorum büyük geçmiş olsun, sadece toplum olarak  neden bu kadar ahlaki yönden bozulduk bunu iyi düşünmek gerekiyor...
kimseye güvenemiycez bu gidişle dolandırılan bir şahısa ulaştım bizde dolandırıldık git savcılığa başvur dosyalar birleşsin diye ... adam bunda bile bit yeniği arıyor ... beni dolandırıcı sandı sanırsam :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Aralık 17, 2012, 23:31:55 »
hatta ben burda şahısın kullandığı telefon numaralarınıda paylaşayım google dan yazınca telefon numaraları çıkıyor belki biri ne olur ne olmaz deyip google dan  aratırda dolandırılmaktan kurtulur... 0553 475 05 43
0553 475 73 01
0553 479 65 42
buda elime geçen son sahte kimliği belki bunun gibi onlarca var ama belki görenler olurda onlar aynı tuzağa düşmez sayın dolandırıcının işlerini bir nebzede olsa bozabilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Aralık 18, 2012, 09:01:14 »
Ahlakli adam kalmamis malesef memlekette :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Aralık 20, 2012, 00:01:04 »
telefon numarası ekliyorum arkadaşlar bu numarada o şahısa ait ...
0553 479 47 12
bulduğum numaraları bilerek ekliyorum ki google dan belki numara ile arama yaparlar ve dolandırılmaktan kurtulurlar diye...
numaralar hep avea aldığı bayi yada bayiler de incelemeye alınacak....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 20, 2012, 00:18:26 »
Sahibinden.com da GET(güvenli alışveriş) dediğimiz sistemi niye kullanmıyorsunuz, bırakın site uğraşsın. Bu sözleşme olayını ilk defa görüyorum..
2012 Auris    1.4   D-4D MT
2021 Corolla 1.5   MDS