Gönderen Konu: SÜREKLİ SİS FARI KULLANAN SÜRÜCÜLERE YÖNELİK KAMPANYA YAPILAMAZ MI?  (Okunma sayısı 8554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar lütfen konu dışına çıkmayalım helekki şiddete yönelik, konu ile ilgisdi olmayan mesajları sildim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Değerli arkadaşlar;

Bu konuda yani gereksiz sis farı, uygun olmayan far donanımı ve kullanımıyla ilgili denetim ve kontrol mercilerine mail atarak bu konuda farkındalık ve denetimlerde etkinliği artırabilir miyiz?

Örneğin Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik dairesine veya bulunduğumuz İl'in trafik Şube Md.'ne.

Bu konuda etkili olunacağını tahmin ediyorum. Konu ile ilgili görüşlerinizi ve gönderilecek metin konusunda tavsiyelerinizi lütfen bildiriniz.

Etkili olacağını tahmin ediyorum.

Selam ve Saygılarımla...
Mustafa abi memurlarımız o kadar ilgili ki gidip bu yönde denetim yapılması veya denetimin daha sıkılaştırılması için müracaat etsek bize siz kimsiniz zaten denetim yapıyoruz diyeceklerinden eminim .

Ama birinin tanıdığı emniyet müdürü v.b gibi biri olursa o zaman işler değişir .

Acı ama maalesef yaşayacaklarımız %95 yukarıda yazdığım gibi olur .

Arkadaşlar lütfen konu dışına çıkmayalım helekki şiddete yönelik, konu ile ilgisdi olmayan mesajları sildim.

Tamam abi . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
Aslinda soylede bir durum var cogu kisi sis farlarini acmayi kapatmayi bilmiyor. Bi kere yanlislikla acildiysa hep oyle acik kaliyor. Ben bazen bazi arakadaslarinin arabasina biniyorum bakiyorum adam uzunlari yakmis gidiyor sonra ikaz ediyorum adam farkinda bile degil. soylemesem oyle gidecek daha.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Sellektor yapmayidami bilmiyorlar nasıl ya? Hadi sis fari açık unutulabilir ama uzunu aklım almıyor.
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
baya bilmiyorlar ehliyet kurslari sanirim ogretmiyor uzun kisa nasil olur sis nasil yakilir nasil kapatilir yada ogretiyorlar ama kimse dinlemiyor. Gerci ehliyet kursuna yaziliyor millet sonra bi tek sinava gidiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Sellektor yapmayidami bilmiyorlar nasıl ya? Hadi sis fari açık unutulabilir ama uzunu aklım almıyor.

Uzun farı insanlar yolu daha güzel aydınlatıyor diye umursuz bir şekilde kullanıyorlar.

----Moderatör Notu----------

Mesut'un uyarısını dikkate alarak, silah ile şaka olmaz deyip editledim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Bazı araçlarda bu var. Sis farları açık unutulmaması için. Farlar kapatıldığında sis farları kapanıyor. Farlar tekrar açıldığında sis farları açılmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
:nija: :nija: :nija:
vurmayın yüzüme artık tamam sökücem  :wacko:

Kardeşim senin yaşındayken ben de sürekli yakardım, halen yakarım ama yağmurlu sisli puslu havalarda.

@Mahmut: Geri vitesemi yoook artık iyice şaşırdı millet :D
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Kardeşim senin yaşındayken ben de sürekli yakardım, halen yakarım ama yağmurlu sisli puslu havalarda.

@Mahmut: Geri vitesemi yoook artık iyice şaşırdı millet :D

Abi vaaar artık . :)

geri vites xenon - Car Videos on StreetFire

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zw_LyTpE2CY#!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Amaçsız bence. :D

Şimdi bu olayın bir de araç boyutu var aslında sisleri yakıp yani Park sis yakılarak gidildiğinde yakışan araçlarda var, kişilerin zevkine yaptıkları araçlar gibi bu da kişinin zevki pek de bir şey diyemiyoruz.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Acaba amaçları ne?

Amaçsız bence. :D

Şimdi bu olayın bir de araç boyutu var aslında sisleri yakıp yani Park sis yakılarak gidildiğinde yakışan araçlarda var, kişilerin zevkine yaptıkları araçlar gibi bu da kişinin zevki pek de bir şey diyemiyoruz.

Aslında geri vitese değilde diğer stop gurubundan bağımsız bir xenon arkadan uzunları açık gelenler için bire bir . İlk önce dörtlüyü yakacan baktın anlamıyor yakacan xenonu görsterecen gününü . Arkadan uzunlar açık gelenlere hep sinir olmuşumdur .

Bugün gündüz karşıdan birtane toros geliyor farayarı kendisi gibi ayarsız adam kısa uzun ne varsa açmış uzunu gece anlıyoruz uzağı aydınlatsın diye açıp öyle bırakıyorlar da gündüz ne mantığı var .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Aslında geri vitese değilde diğer stop gurubundan bağımsız bir xenon arkadan uzunları açık gelenler için bire bir . İlk önce dörtlüyü yakacan baktın anlamıyor yakacan xenonu görsterecen gününü . Arkadan uzunlar açık gelenlere hep sinir olmuşumdur .

Bugün gündüz karşıdan birtane toros geliyor farayarı kendisi gibi ayarsız adam kısa uzun ne varsa açmış uzunu gece anlıyoruz uzağı aydınlatsın diye açıp öyle bırakıyorlar da gündüz ne mantığı var .
Kırmızı ile işaretlediğim yerde sonuna kadar hak veriyorum. :)
Eniştemin eski çekicinin arkasında lamba vardı. Sağ şeritten giderken adam gelmiş sellektör yapıyor. İlk dörtlüleri yaktı, baktı anlamıyor o lambaları yaktı adam sollayıp gitti. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Kırmızı ile işaretlediğim yerde sonuna kadar hak veriyorum. :)
Eniştemin eski çekicinin arkasında lamba vardı. Sağ şeritten giderken adam gelmiş sellektör yapıyor. İlk dörtlüleri yaktı, baktı anlamıyor o lambaları yaktı adam sollayıp gitti. :)

Aslında trafiğe değilde otomotiv üreticilerine böyle bir lambayı arkaya standart donanım listelerine eklemeleri için dilekçe yazsak daha iyi olur ama bu lamba arkadan uzunları yanık gelenlere siz dörtlüleri yaktıktan sonra otomatik yakacak ve arkadaki uzunları söndürünce otomatik sönecek çünkü aksi halde bizim sivri zekalı sürücüler bu lambayı da açıp öyle gezerler . :D

Bu konu çok uzar . Suç bunları yapanda değil bunları yapanlara ehliyet verenlerde ve denetim yapan birimlerde . Düzgün bir denetimle ben sis farı açacak kişi tanımıyorum . Hatta ilk başta normal ceza ikincide o cezanın 2 katı üçüncüde yine para cezası ve ehliyete belli bir süre el koy bakalım bir daha sis açıp ayarsız farla dolaşıyorlar mı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
Yağmur , kar , yada hafif hava karardiginda bende sisleri kullanırım. Çok fazla rahatsız ettiğini düşünmüyorum. Çünkü orjinal far ampuluyle vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
Türk milletine kampanya falan işemez bence. Trafik polisleri bu işe müdahale etmeli.
Gördün mü normal havada açık sis farlı, acımadan kes cezayı. Ama nerdee....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 64 kere teşekkür edildi
Geçen bir Auris gördüm. Beyaz (plakası da var ama vermeyeyim şimdi). Forumdaysa anlar zaten. Bütün lambaları yakmış. Ön sis arka sis kesmemiş. Arka ortaya bir de çakar takmış. Adamda utanma yok nerdeyse camdan elini çıkartıp bir de çakmak yakacak.

Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
Geçen bir Auris gördüm. Beyaz (plakası da var ama vermeyeyim şimdi). Forumdaysa anlar zaten. Bütün lambaları yakmış. Ön sis arka sis kesmemiş. Arka ortaya bir de çakar takmış. Adamda utanma yok nerdeyse camdan elini çıkartıp bir de çakmak yakacak.
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
Bir peugeot 307'de gördüm geçenlerde. Önde 2 adet sapsarı projektör misali yanan sis lambası. Sonra bir baktım arabanın tüm camları buhu içinde eleman elinde bezle ön camdaki buhuyu siliyor. Yani arabanın asıl kullanılması gereken özelliğinin klimayı açıp da öndeki buhuyu saniyeler içinde gidermek olduğunu kavrayamamış garibim. Acıdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Bir peugeot 307'de gördüm geçenlerde. Önde 2 adet sapsarı projektör misali yanan sis lambası. Sonra bir baktım arabanın tüm camları buhu içinde eleman elinde bezle ön camdaki buhuyu siliyor. Yani arabanın asıl kullanılması gereken özelliğinin klimayı açıp da öndeki buhuyu saniyeler içinde gidermek olduğunu kavrayamamış garibim. Acıdım.

sisler yanıyorsa sorun yok yola devam gerisi teferruat demekki :D