Gönderen Konu: SÜREKLİ SİS FARI KULLANAN SÜRÜCÜLERE YÖNELİK KAMPANYA YAPILAMAZ MI?  (Okunma sayısı 8561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 10 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Eminim şehir içi, şehir dışı yağışın ve sisin olmadığı havalarda sürekli sis farları (ön-Arka) açık sürücülerle ilgili nasıl bir yaptırım uygulanabilir. Bu sürücülere karşı büyük bir kampanya ve denetleyicilerde de bir farkındalık oluşturularak bu sorun hakkında ulusal çapta bir uyarı yapılarak bu tür uygulamaları engelleyebilir miyiz?
Tüm farlarını açıp birde üstüne sis farlarının gücünü yükselterek projektör haline getiren magandalara karşı alınabilecek önlemler ve yapılabilecekler hakkında görüş ve önerileri paylaşarak ortak bir yaptırım gücüne erişebilir miyiz? Düşüncelerinizi belirtirseniz memnun olurum.
  Selam ve Saygılarımla,

Mustafa SELEK

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Biraz zor olur ama imkansız diye birşey yok .

Ben açıkçası sis farları orjinal olan farlardan rahatsız olmuyorum . Ama xenon vb gibi modifikasyonlarla güçlendirilmiş sisfarlarını yağmurda siste veya normal havada açanlardan rahatsız oluyorum zaten sis farını beyaz yapmanında mantığı yok siste sarı ışık iş görür .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '11
  • 10 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Amaçlarını hala anlayamadığım insanlar bunu daha öncede konuşmuştuk hatta sis farlarını daha parlak yapmaya çalışan birilerinin konusu vardı. Yozgat ta sis farını açtığı için ceza yiyen bir tanıdığım var. Fakat ankarada hiç rastlamadım.
Chevrolet Cruze 40,000 km 2011

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Today Tomorrow Toyota
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Sis farlarını bende açık kullanıyorum fakat ön sis farlarını, magandalık olarak nitelendirmenizi anlayamadım.
İstanbul da kullanıyorum aracımı sokak aralarındaki çukurları yakın mesafede fark edebilmek için bu yönteme başvurmak zorundayım. Eminim ki benim gibi kullanan çok kişi var, sis farlarına dahi xenon taktıranlara bende karşıyım üstüne üstün hem sis hemde normal farlarını xenon yapıp gece gündüz her ikisini de yakanlar tabi ki de karşıdaki sürücüye rahatsız edici bir durum belirtiyor.       
R1 3 5 
╚╬╬╬      2012 Auris 1.33 Comfort.
  2 4 6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ''İTİBAR'',İleti veya alkış ile kazanılmaz !!!
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
Gereksiz kulanmak cezaya tabi tutulmalı bencede..Sonuçta adı üstünde sis farı..Özellikle arka sis farınıda açanlara selam söylerim bol bol..
“Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 4 kere teşekkür edildi
bende orjinal ön sis farından rahatsız olmuyorum ama arka sis varı gerçekten sıkıntı uzaktan sanki fren yapmıs gibi duruyor...arka sis farını acanlara uzun çakıyorum bende...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
bende orjinal ön sis farından rahatsız olmuyorum ama arka sis varı gerçekten sıkıntı uzaktan sanki fren yapmıs gibi duruyor...arka sis farını acanlara uzun çakıyorum bende...

+1

Sis olmayan havada arka sisi açmanın ne mantığı var anlamadım akıllarını deniyorlar heralde .

Bende uzunlar açık arkadan gelenlere uzunlarımı açıp yol veriyorum bir müddet sonra oda bana yol vermek istiyor ama geçmiyorum anlasın uzun açık gezmek nasıl oluyor .

Daha dün karşıdan biri uzunları yakmış geliyor selektör yaptım anlamadı yine yaptım anlamadı sisleri açıp kapadım anlamadı en son farları en yüksek konuma alıp uzunları ve sisleri açtım anladı ama bu sefer ben anlamadım . Ama suç bunlarda değil bunlara ehliyet verenlerde . Dün bu dediğim çok muhterem araç şöförü gözlerimin içine etti .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
 :nija: :nija: :nija: :nija: :nija: :nija:

galiba hatalıyım
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
:nija: :nija: :nija: :nija: :nija: :nija:

galiba hatalıyım

Çek sağa o zaman . :)

Hatanın farkında olman güzel o hatayı düzeltmek daha da güzel .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
Çek sağa o zaman . :)

Hatanın farkında olman güzel o hatayı düzeltmek daha da güzel .
xenonları sarı yapim o zaman ?
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Bu tiplere cakacaksin uzunları aklı basına gelsin dicem ama zor anlıyorlar vessellam. Ya onu geçtim bide far ve sis rengi garip garip renk olanlar var gecen pembe gördüm  :argh: onları napcaz asıl
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
xenonları sarı yapim o zaman ?
Yükseklik ayarı düzgün ve renginde maviye çalmıyorsa sıkıntı yok. Konu projektor gibi dolaşanlar ;)
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
4300k  xenon  kullan Serdar

64/1-a-1

Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren ışıkları yakmamak

Ceza: 62,00 TL. ve 20 Ceza Puanı

64/1-b-1

Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması

Ceza: 62,00 TL. ve 15 Ceza Puanı

bende bir tek  otobanda keyfe  keder yakarım birde  fotograf çekerken
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
asla ve asla sis yakmam (sisli havalar hariç) , arka sis farımıda arkamdan sislerini açmış gelenlere uyuzluk olsun diye açarım, sislerini kapatırsa bende kapatırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Valla şehiriçinde kısaları açmadan parklar ve sis farlarını açtığım oluyor babam çok kızıyor ama rengine bayılıyorum yahu :(

Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
Yükseklik ayarı düzgün ve renginde maviye çalmıyorsa sıkıntı yok. Konu projektor gibi dolaşanlar ;)
keşke aydınlatsa o kadar :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kendi Halinde Bir Mecnunum :)
  • Kilometre: 135500
  • Model Yılı: '05
  • 234 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
+1

Sis olmayan havada arka sisi açmanın ne mantığı var anlamadım akıllarını deniyorlar heralde .

Bende uzunlar açık arkadan gelenlere uzunlarımı açıp yol veriyorum bir müddet sonra oda bana yol vermek istiyor ama geçmiyorum anlasın uzun açık gezmek nasıl oluyor .

Daha dün karşıdan biri uzunları yakmış geliyor selektör yaptım anlamadı yine yaptım anlamadı sisleri açıp kapadım anlamadı en son farları en yüksek konuma alıp uzunları ve sisleri açtım anladı ama bu sefer ben anlamadım . Ama suç bunlarda değil bunlara ehliyet verenlerde . Dün bu dediğim çok muhterem araç şöförü gözlerimin içine etti .

kesinlikle katılıyorum :)
Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Ya da Herkese Baş Eğer Hiçbir şeye Değmezsin...

Ex '12 Corolla D-4D (0-31.000)
'05 Laguna 1.6 16V (133.700-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 64 kere teşekkür edildi
4300k  xenon  kullan Serdar

64/1-a-1

Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren ışıkları yakmamak

Ceza: 62,00 TL. ve 20 Ceza Puanı

64/1-b-1

Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması

Ceza: 62,00 TL. ve 15 Ceza Puanı

bende bir tek  otobanda keyfe  keder yakarım birde  fotograf çekerken

Rakamlar eski. 2012 yılı için 72TL oldu.

Işıklarla ilgili maddelerin tamamı şöyle:

64/1-a-1   Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde (karşılaşmalar ve öndeki aracı izleme halleri dışında) uzağı gösteren ışıkları yakmamak   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         20puan

64/1-a-2   Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını gösteren ışıkların yakılmaması.   Sürücülere   154,00 TL.   Peşin  115,50 TL         20puan

64/1-a-3   Kuyruk (arka kenar) ışıklarını uzağı veya yakını gösteren ışıklarla birlikte kullanmamak   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         10
64/1-b-1   Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         15
64/1-b-2   Dönüş ışıklarını geç anlamında kullanmak   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         
64/1-b-3   Karşılaşmalarda ışıkları söndürmek   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         
64/1-b-4   Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların  yakılması   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         15
64/1-b-5   Yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         20
64/1-b-6   Sadece park lambaları ile seyretmek   Sürücülere    72,00 TL.   Peşin 54,00 TL.         15

Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti