Gönderen Konu: PRINS Sönmez Usta ile Tüm Sıralı Otogaz Sistemleri (Soru-Cevap Köşesi)  (Okunma sayısı 162763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rav4
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
Ustam yetkili serviste aracın subapları sıkışma yaptığı söylendi.soğukken stop etme sebebinin bu sıkışmadan olduğunu söylediler.
subaplar taşlanıp ayar yapılarak sorunun çözüleceği söylendi.yarın aracı teslim edecekler.inşallah sorunum kalmayacak.500 tl masraf çıktı.saygılar

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota bir ayrıcalıktır...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
Merhabalar Arkadaşlar, aracım 2011 Corolla. 79000 km de BRC Sec 32 tüp taktırdım; yalnız küçük bir sorun var. Araç düşük devirlerde kavrama yaparken ani bir silkeleme yapıp sonra devirini alıyor. Devrini alamazsa silkelemeye devam ediyor. Tüpü taktırdığım eleman bujilerden kaynaklanabileceğini söyledi, tüple benzinin ateşlemesinin aynı olmadığını belirterek. Servise daha gitmedim onlara da danışacağım. Böyle bir durumla karşılaşan ya da herhangi bir tavsiyede bulunabilecek olan varsa sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Efsane Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 78000
  • 24 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Hakan bey öncelikle gecmis olsun, benzer sorunu bende yasadim,oncelikle celik subap taktilar cunku subaplar yanmıştı, problem azaldı fakat tam gecmedi bende aracin orjinal bujisi densoyu sokturerek yerine boch iridymlu lpg bujisi aldim ve taktirdim, problem simdilik kalmadi devri saati ok gibi yani oynamıyor artik,ancak bujiyi alirken aracın şasi nosundan veya buji katalogundan teyit etmekte fayda var,birebir uyan buji olması gerekiyor diye dusunuyorum.
Verso 2009 Elagant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota bir ayrıcalıktır...
  • 1 kere teşekkür etti
Hakan bey öncelikle gecmis olsun, benzer sorunu bende yasadim,oncelikle celik subap taktilar cunku subaplar yanmıştı, problem azaldı fakat tam gecmedi bende aracin orjinal bujisi densoyu sokturerek yerine boch iridymlu lpg bujisi aldim ve taktirdim, problem simdilik kalmadi devri saati ok gibi yani oynamıyor artik,ancak bujiyi alirken aracın şasi nosundan veya buji katalogundan teyit etmekte fayda var,birebir uyan buji olması gerekiyor diye dusunuyorum.
Çok sağolun Veysel Bey, teşekkür ederim. Sizde bu sorun sonradan mı ortaya çıkmıştı yoksa en baştan beri var mıydı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Efsane Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 78000
  • 24 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Hakan bey sonradan oldu,bir turlu cozum bulamadilar, israrla buji dedikce ustalar bujilerin iyi dediler,bunun uzerine internetten arastirma yaptim size bahsettigim bujileri aldim ustaya gittim,usta mirin kirin ederek bujileri soktu bak bujilerin iymis dedi bende olsun bunlari tak dedim ve netice size bahsettigim gibi sorun duzeldi.
Verso 2009 Elagant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
Benim yeni aldığım 1.6 corolla multidrive s araçta, prins VSI-LPG sistemi takılı, 6 bin km de takılmış araç şu an 55 bin de sahibi hiç ayara gitmedim dedi, ben prins bayisinde bilgisayara bağlattım, herhangi bir hata çıkmadı, ayar yaptırmam gerekir mi? Ayrıca VSI-LPG de ki enjektörler keihin enjektör mü? Teşekkürler
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30342
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ustam konum biraz uzun yardımcı olursan sevinirim aracım 2015 corolla 1.6 mds prins vsı2 takılı bir ay önce ara ara gaza ani basınca vuuv diye ses geliyordu sesin filtren kaynaklı olduğu başka araçta da aynısının yaşandığı ve düzeldiği söylendi ücretsiz filtre değişimi yapıldı maalesef 1 hafta sonra ses devam etti eski filtreyi taktık ses kesildi sonra yine ara ara yaptı ve ses iyice devir aralığıda artarak sürekli hale geldi bu sırada araç lpg de hareket halinde ayağımı gazdan çekip tekrar hafif bassamda vuruntu yapmaya başladı ve ses arttıkça vuruntu arttı sonra regülatörün hava kanalının yetmediği ve artı iki delik açılacağı söylendi istemeye istemeye uygulattım yol testine çıktık düzeldi gibi derken 24 saat geçmeden maalesef vuruntu devam ediyor özellikle şehir içinde yavaş seyirde ayrıca malum kazanın yaşandığı sakar rampasını çıkarken ara ara ıslık - düdük sesi gibi ses gelmeye başladı regülatörün bulunduğu taraftan buradaki ustam yetkili bayii ve ilgili sağolsun fakat sorunumu bir türlü çözemedik regülatörün değişimini prins merkezi onay vermemişti ilk ses geldiğinde garantili olmasına rağmen 1 aydır aracımı lpg kullanmaya korkar oldum ve kullanımlarımda ki sakin kullanırım ortalama yakıt verimin en düşük %25  en yüksek %36 fazlası lpg verisi elde ettim arızanın yaşandığı günden bu güne şöyleki kış şartlarında bile aracım lpg litre bazında daha az yakıyordu