Anket

Trafik cezalarınız?

Kırmızı ışıkta geçmek.
25 (8.2%)
Hız sınırı ihlali.
116 (38.2%)
Hatalı park.
54 (17.8%)
Hatalı şerit değiştirmek.
4 (1.3%)
Emniyet şeridi ihlali.
6 (2%)
Eksik evrak(ehliyet, ruhsat)
6 (2%)
Muayene süresini geçirmek.
3 (1%)
Geçiş önceliğine uymamak.
0 (0%)
Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak.
8 (2.6%)
Trafik tabelalarına uymamak.
7 (2.3%)
Alkollü araç kullanmak(0.50 promilden fazla).
7 (2.3%)
Emniyet kemeri takmamak.
17 (5.6%)
İstiab haddine, azami yolcu taşıma sayısına uymamak.
1 (0.3%)
Tehlikeli araç kullanmak.
6 (2%)
Kışlık lastik kullanmamak.
2 (0.7%)
Son 5 yıldır trafik cezam yok.
37 (12.2%)
Cam filmi.
5 (1.6%)

Toplam Oy Verenler: 200

Gönderen Konu: Trafik Cezalarınız?  (Okunma sayısı 38162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: Trafik Cezalarınız?
« Yanıtla #220 : Şubat 18, 2017, 22:58:54 »
Çarşamba günü annemle  hastaneye gittik alel acele boş yer bulup parkettim aracı çekiciyle götürmüşler. 70 tl çekici parası ödeyip aracı aldım.Az öncede kontrol ettim 95 lira ceza gelmiş.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #220 : Şubat 18, 2017, 22:58:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #221 : Şubat 19, 2017, 12:28:26 »
Geçmiş olsun Yaşar. Hastane çevresi ulaşım ve otopark konusunda çok önemli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #222 : Şubat 19, 2017, 14:35:25 »
Geçmiş olsun Yaşar. Hastane çevresi ulaşım ve otopark konusunda çok önemli.
Teşekkürler Hakan abi. Kayseri devlet hastanesi otopark konusunda sıkıntılı yakında eski sanayi var ,mevcut olan  yetmiyor kaldırıma dahi parkedenler mevcut. Elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '11
  • 23 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #223 : Eylül 08, 2018, 11:59:36 »
Eve tebligat gelmiş “E91 Karayolu üzeri İskenderun Liman C Karşısı” nda hızım 94 olarak ölçülmüş %10’dan %30 kadar hız sınırını aşmaktan 235₺ yazılmış erken ödenirse 177₺ yalnız E91 yolu şehirlerarası bölünmüş bir yol bu yolun azamisi 90 olmaz mı öyleyse %10 u 99 olmaz mı 94 ile nasıl ceza oluyor. Ben oraların yabancısıyım gezmeye gitmiştim
ERİŞİR MENZİ-İ MAKSUDUNA AHESTE GİDEN
TİZ REFTAR OLANIN PAYİNE DAMEN DOLAŞIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #224 : Eylül 08, 2018, 13:21:57 »
Eve tebligat gelmiş “E91 Karayolu üzeri İskenderun Liman C Karşısı” nda hızım 94 olarak ölçülmüş %10’dan %30 kadar hız sınırını aşmaktan 235₺ yazılmış erken ödenirse 177₺ yalnız E91 yolu şehirlerarası bölünmüş bir yol bu yolun azamisi 90 olmaz mı öyleyse %10 u 99 olmaz mı 94 ile nasıl ceza oluyor. Ben oraların yabancısıyım gezmeye gitmiştim
Harun bey radara düştüğünüz yer dediğiniz gibi bölünmüş yol 90 olması gerekiyor ama ülke genelinde uygulanan yöntemle bazı bölgelerde komisyon kararıyla hız limitleri düşürülüyor sizinde bahsettiğiniz yer 80 km ye indirilmiştir bende Sarıseki liman kapısını geçtikten sonra geçen yıl düştüm aynı sizin düşünceniz gibi düşündüm ama geldi malesef benim bulunduğum yerde bölünmüş yol ve meskûn mahal dışındaydı ve bende 110 olarak düşündüm 51/2b den yazmış sizinkinden daha kötü 488 TL hız limitleri ni iki defa aşmaktan limit 80 miş orda yine komisyon kararıyla düşürülmüş içinizi rahatlatmak isterseniz İskenderun trafik şube müdürlüğü nü arayarak komisyon kararı olup olmadığını sorun  itiraz etmek isterseniz erken ödeme fırsatını kaçırmayın ödeyin zaten haklı çıkarsanız geri ödüyorlar ödeme makbuzunu kaybetmeyin geçmiş olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '11
  • 23 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #225 : Eylül 08, 2018, 14:25:03 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben makul bir sebep arıyordum dediğiniz komisyon kararlarına baktım internetten galiba öyle olmuş yaz dönemi kalabalık vb nedenlerden hız sınırını düşürmüşler haber siteleri de çıktı sağlık olsun ne diyelim bunu da öğrenmiş olduk
ERİŞİR MENZİ-İ MAKSUDUNA AHESTE GİDEN
TİZ REFTAR OLANIN PAYİNE DAMEN DOLAŞIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • metinnitem1
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 31000
  • Model Yılı: '15
  • 51 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #226 : Eylül 08, 2018, 15:12:44 »
Komisyon kararıyla hız limiti düşürülüyor da, bu durum tabelalarla sürücüler için görünür hale getiriliyor mu?
Ekleme; Geçmiş olsun.Tam manasıyla cereme olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #227 : Eylül 08, 2018, 15:41:51 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben makul bir sebep arıyordum dediğiniz komisyon kararlarına baktım internetten galiba öyle olmuş yaz dönemi kalabalık vb nedenlerden hız sınırını düşürmüşler haber siteleri de çıktı sağlık olsun ne diyelim bunu da öğrenmiş olduk
Geçmiş olsun yolda tabelalar var ama sürücüler olarak yoğunluk ve acele nedeniyle bazen kaçırıyoruz tekrar geçmiş olsun
Komisyon kararıyla hız limiti düşürülüyor da, bu durum tabelalarla sürücüler için görünür hale getiriliyor mu?
Metin bey çoğu zaman tabelaların görünürlüğü az olabiliyor ama trafik polisi var diyor zaten eskisi gibi kayıtsız tabelasız kanıtsız işlem yapamıyorlar insanlar bilinçlendi itiraz ediliyor ve teknoloji gelişti artık radar cihazları fotoğraf çekiyor her yer eds sistemleriyle donatıldı daha çok dikkat gerekiyor
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #228 : Eylül 10, 2018, 15:50:00 »

1- Konyadan Antalyaya giderken hatalı sollama yapmışım hiç farkında değilim itiraz etsemde resim vs. gelmedi ve itirazım kabul edilmedi.
2- Pttden e devlet şifresi almak için durduğum yer yasak yermiş 2dk içinde yazmışlar hemen park cezası diye
3- Konyadan Samsuna gelirken hiç hız yapmadım hız sınırını hiç geçmedim bir tek yerde tatlı bir rampa vardı başka aracı sollarken arkamdaki araçta sıkıştırınca biraz hızlandım radarı fark ettim ama çok geç oldu  :(

Geçmiş yılları temiz kapatmış biri olarak bu yıl ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçteyiz ve trafik cezalarınında ciddi bir gelir kaynağı olduğunu düşünüyorum ;)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #229 : Eylül 10, 2018, 16:02:48 »
dün yayınlanan genelge ile artık cep telefonu ile konuşulduğu ve emniyet kemeri takılmadığı durumda bundan böyle trafik polisi yanında asayiş ve sivil polislerde ceza yazacak ,tebliğ yayınlanmış iç işleri bakanlığı tarafından, hatta adana pilot uygulama dilberler çıkışı dsi önünde dron ile ceza yazılıyor bilgisi geldi.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #230 : Eylül 10, 2018, 17:12:40 »
Geçmiş olsun.

Cep telefonu, emniyet kemeri gibi durumların daha sıkı kontrol edilmesi olumlu bir gelişme. Cep telefonu ile konuşan, hatta sürücü koltuğunda küçük çocuğunu kucağında bulunduran çok görüyorum.
Bisiklet yolu olmayan yerlerde sağ şeridin bisiklet öncelikli olduğu da sürücülere belirgin şekilde öğretilmeli. Geçen gün bisikleti ile işine gitmeye çalışan bir kadın maalesef hayatını kaybetmiştir bilgisiz, duyarsız iki sürücü yüzünden. Bu kadar basit olmamalı. Cezalar da gelir amaçlı uygulanmamalı.

Bir çok belediye artık farkına vardı ve bisiklet yolları oluşturmaya çalışıyorlar. Bisiklet yolu da trafik yoludur ve bu yolu uygun olmayan şekilde işgal edenlere uyarı ve trafik cezaları uygulanmalı. Bu bilincin yaygınlaşması herkesin yararına.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #231 : Eylül 10, 2018, 21:44:05 »
10 yıldır hiç radara girmedim, 1 yada 2 kere kırmızıda geçtim fakat hiç ceza almadım.
Hiç bir gün direksiyon başında kulağımda telefon ile seyir halindeyken konuşmadım, ya kenara çektim ya hoperlöre aldım.

Yeni çıkan genelge için güzel ve gerekli diyebiliriz lakin; ülkemizde daha tehlikeli ihlaller de var.
-Işıkta en sağ şeritte durup, sola dönmek için araçların önüne kıran araçlar.
-yol istemek için selektör bile yapmadan sağ tarafınızdan yüksek devir geçmeye çalışanlar.
-direksiyonun sol tarafında ki kolun aşağı ve yukarı yönde hareket ettiğini bilmeyenler.

Bunlar için de cezai yaptırım gelmeli.
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #232 : Eylül 10, 2018, 22:05:36 »
Geçmiş olsun Selman hocam. 12 yıllık trafik hayatımda 1 radar, 2 hatalı park bide cam filmi+ 20 ceza puanım var. E-devlet üzerinden arada kontrol ediyorum. Yukarıda yazılanlara katılıyorum tablo hiç iyi değil hoşgörü ve saygıda hızla geriye gidiyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 11000
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #233 : Eylül 11, 2018, 12:13:40 »
1976-1983 yılları arasinda ehliyesiz motorsiklet ile 1983 yılından bugune ehliyetli olarak araç kullanmaktayim.kurallara %99 nisbetinde uydugumu zannetmekteyim.Bu sure zarfında bir kez hız 1997 yilinda hız sınırını aşmaktan,3 kez de hatali park yüzünden ceza yedim.en son hatali park cezam 2000 yılında idi.
Yalnız şu hususu gururla soyleyebilirim ki  sadece ben deģil TOYOTA marka araç kullanicilarinin tamamina yakın bir bölümü sakin ve kurallı araç kullanmaktalar. (Evim iki ana caddenin kesiştiği kontrolsuz kavşakta oldugu icin.en az 15 yillik gözlemim sonucu
bende bu kanaat oluştu)
Herkesae kazasiz ve cezasiz sürüşler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '05
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #234 : Eylül 11, 2018, 17:40:01 »
@Muhittin Erkılıç (22738) beye katılıyorum.
Toyota sürücülerinin çoğu, dikkatli, titiz araç kullanıyor.
Şöyle bir anımı paylaşayım.

Yol tamiri olan bir bölgede, zift yeni dökülmüştü. 20 metrelik bir mesafe. Görevliler isterseniz geçin dediler.
Aralarından biri ben cevap vermeden; “toyotacı adam arabasını buraya sokmaz” dedi. Noktayı koydu.
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #235 : Ocak 30, 2019, 11:47:59 »
90'lık yoldan 146 ile geçmişim. 2 yıl önce. Kaç para ödediğimi hatırlamıyorum ama 400 üzeriydi. 15 gün içerisinde ödendiği için 360 küsür ödemiştim.
1 kere de park cezası var.
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #236 : Ocak 30, 2019, 15:18:14 »

1- Konyadan Antalyaya giderken hatalı sollama yapmışım hiç farkında değilim itiraz etsemde resim vs. gelmedi ve itirazım kabul edilmedi.
2- Pttden e devlet şifresi almak için durduğum yer yasak yermiş 2dk içinde yazmışlar hemen park cezası diye
3- Konyadan Samsuna gelirken hiç hız yapmadım hız sınırını hiç geçmedim bir tek yerde tatlı bir rampa vardı başka aracı sollarken arkamdaki araçta sıkıştırınca biraz hızlandım radarı fark ettim ama çok geç oldu  :(

Geçmiş yılları temiz kapatmış biri olarak bu yıl ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçteyiz ve trafik cezalarınında ciddi bir gelir kaynağı olduğunu düşünüyorum ;)

Bu mesajı yazdıktan yaklaşık 20 gün sonra yine Konyadan Samsuna gelirken radara girmişim gecenin bilmem kaçında. |-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #237 : Ocak 30, 2019, 18:10:42 »
Bu mesajı yazdıktan yaklaşık 20 gün sonra yine Konyadan Samsuna gelirken radara girmişim gecenin bilmem kaçında. |-\
Selman hocam çok geçmiş olsun araç 2.0 olunca insan bazen dayanamıyor abanıyır gaza,bende Bergama dan İzmir istikametinde ilerlerken 80 km hız sınırı olan yerde 109 ile düştüm hız limitini 2 defa %30aşmaktan yazmış,bir defada memlekette Hatay'da yedim cazayı ama bunu helal etmedim,bölünmüş duble yolda komisyon kararıyla hız limiti 80 e düşürülmüş bir tane kıytırık levha koymuşlar oda ağaçlar dallar otlar kapatmış seyir halinde görmek mümkün değil yine yedik %30 aşımdan bunu kabul etmedim ama yapacak birşey yok ikincisi için hakkımı helal etmiyorum.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #238 : Ocak 31, 2019, 16:44:12 »
Ümit bey bu konuda bende hakkımı helal etmiyorum. Motor 2.0 olunca ve ibre 260 olunca insan ibrelerin sonunu görmek istiyor tabi ki. Ama yol şartlarının bunu gerçekleştirmesi mümkün değil. Ama artık şu duble yollarda limit 120-130 olabilir diye düşünüyorum. İşi o kadar abarttılar ki Samsunda. Rampa yukarı çıkılan yere bile radar koyuyorlar ve hız limiri 82km. Bu dediğim yer şehirler arası yolda.  Eğer yasaksa şehirler arası yollarda da yasak olmalı sadece şehir içi giriş çıkışlarında değil.

Ve merak ettiğim bir konu; diyelim ki bir yolda hız sınırı 70 km. Tabela ile bunu belirlediler. Ama bu sınır yolun neresine kadar var, tabeladan sonra kaç km geçerli. Bu çok ucu açık bir durum. Ayrıca hız sınırlandırılması trafiğin yoğunluğuna göre belirlenmeli bana göre. Ben gecenin bir körü yolda bir tane bile aracın seyir halinde olmadığı bir yolda 121 ile gitmenin çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu dediğimden sınır tamamen kaldırılsın sonucu çıkarılmasın. Ama Sakin bir trafikte bu limit 10-20 km daha artırılabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #239 : Ocak 31, 2019, 17:04:19 »
bazı ülkelerde riskin az olduğu yollarda hız sınırı olmayan yollar var. Bunun gibi uygulamaların geciktiği düşüncesindeyim. 200 ile gitme taraftarı değilim ama ağız tadıyla 2-3 saat 140 ile gidemiyorsun dümdüz yolda :)
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi