Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
429 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1018

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 205995 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 50100
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #640 : Nisan 16, 2018, 15:36:06 »
atiker gold taktırdım lpg olarak ilk depo bitti 97 tl ye doldu 2.69 tl litre fıyatından. 361 km de öttü 0,27 kuruş yaktı

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #640 : Nisan 16, 2018, 15:36:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 79000
  • Model Yılı: '17
  • 35 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #641 : Mayıs 01, 2018, 22:21:27 »
2017 Kasım ayında 0 aldığım arabam(Corolla 1.33 Life) şuan 24500 km ye geldi.Bugün Toyota Otojen de tüp taktırdım.
1)Tüpün markası Landirenzo
2)Tüpün şekli Simit tüp 42 litre alıyor.
3)Depo dolum ağzı benzin kapağının olduğu yerde
4)Aracımın garantisi bozulmayacak
5)Fiyat 3500 TL
Aracı kullandıkça yakıt konusunda bilgi vermeye çalışacağım.Sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

Aracım şehir içinde 21 kuruş yaktı.Yakıtı Opet ten 2.84 aldım.Konya trafiğinde bu veriyi yakaladım malum burada rampa yok değerlendiren arkadaşlar göz önünde bulundursun bu durumu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #642 : Mayıs 23, 2018, 17:38:28 »
2017 Kasım ayında 0 aldığım arabam(Corolla 1.33 Life) şuan 24500 km ye geldi.Bugün Toyota Otojen de tüp taktırdım.
1)Tüpün markası Landirenzo
2)Tüpün şekli Simit tüp 42 litre alıyor.
3)Depo dolum ağzı benzin kapağının olduğu yerde
4)Aracımın garantisi bozulmayacak
5)Fiyat 3500 TL
Aracı kullandıkça yakıt konusunda bilgi vermeye çalışacağım.Sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

Aracım şehir içinde 21 kuruş yaktı.Yakıtı Opet ten 2.84 aldım.Konya trafiğinde bu veriyi yakaladım malum burada rampa yok değerlendiren arkadaşlar göz önünde bulundursun bu durumu.

LPG kitinizden memnun musunuz? Ben de yeni araç aldım aldığım yer landirenzo takıyor. farklı bayiler brc takıyor. Bir de kitinizde OBD seçeneği mevcut mu? Teşekkürler iyi çalışmalar
Öğretmen mum gibidir kendini tüketerek başkasına ışık verir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2018 Corolla 1.6 Multidrive S
  • Kilometre: 500
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #643 : Temmuz 23, 2018, 11:32:58 »
Ankara da atiker bölge bayii üstün otogaza 2018 model aracıma atiker grand model lpg taktırdım.
dolum yerini benzin dolumu yerine, göstergeyi vitesin olduğu yerdeki çakmaklığın yanına,  tankı da simit tank olarak toplam 1900TL ye 5 taksit olarak taktırdım. genel olarak memnun kaldım. isallah sorun cıkmaz. uzun yolda 25 kr yakt

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #644 : Temmuz 30, 2018, 11:03:27 »
Ustası Ziya Topraksa Lovato C-Obd2 :alkis: :alkis: :alkis:
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #645 : Temmuz 31, 2018, 08:05:05 »
2018 1,6 life aracım için Ankara'da Prince Tecnomax marka dönüşüm yaptırdım Depom 56 lt simit Fiyat 2.500 TL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 79000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #646 : Ağustos 07, 2018, 08:18:56 »
LPG kitinizden memnun musunuz? Ben de yeni araç aldım aldığım yer landirenzo takıyor. farklı bayiler brc takıyor. Bir de kitinizde OBD seçeneği mevcut mu? Teşekkürler iyi çalışmalar

Hocam ben kitimden memnunum ayrıca lpg kitimde obd mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '02
  • 7 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #647 : Ağustos 17, 2018, 22:56:54 »
2018 1,6 life aracım için Ankara'da Prince Tecnomax marka dönüşüm yaptırdım Depom 56 lt simit Fiyat 2.500 TL
Hangi firmada LPG kitini taktırdınız? Technomax ı incelediniz mi? Ben de bu kiti uygulamayı düşünüyorum fakat özellikle enjektörleri başta olmak üzere bazı parçalarının OMVL marka olduğu söyleniyor.  Teşekkürler.
2014 courrier 35000km
2005 astra 2000 km
1.33 life 11000 km
1.6 life 0-33000 km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #648 : Ağustos 18, 2018, 13:03:13 »
Ankara Mocan Otogaz da yaptırdım Çok araştırma yapmadım Herhangi bir sıkıntı yaşamadım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #649 : Ekim 10, 2018, 14:38:56 »
merhaba;
corolla 2017 1,6 otomatik brc ya da prins silverline taktırıcam hangisini önerirsiniz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #650 : Ekim 10, 2018, 15:53:35 »
merhaba;
corolla 2017 1,6 otomatik brc ya da prins silverline taktırıcam hangisini önerirsiniz ?
Silverline olacaksa tabii ki Prins. Aralarında baya fiyat farkı olması lazım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #651 : Ekim 10, 2018, 16:35:10 »
doğrudur 900 tl kadar fark var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #652 : Ekim 10, 2018, 18:05:08 »
merhaba;
markadan çok montajı yapacak kişinin tecrübesi önemli iyi bir usta en kötü kiti bile sorunsuz çalıştırabilir önce ustayı araştırın ikşsindende ucuz ve sorunsuz Atiker Grande serisini tavsiye ederim yazılımı toyotaya mükemmel uyumlu aynı zamanda vvti özelliğide var tabi enjektörleri daha hassas bir markayla değiştirip daha seri bir kit haline getirebilirsiniz

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 18:06:14
Kendi orjinal enjektörleri de gayet yeterli

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 18:10:24
illaki de BRC veya prins taktıracam derseniz enjektörlerin kesinlikle orijinal olmasına dikkat edin brcde bazı arkadaşlara orijinal olmayan brcnin uyumlu olduğu enjektörler takılmış ve sorunlar yaşamışlardı formda konusu çok geçti detaylı arama yapıp okuyabilirsiniz
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #653 : Ekim 10, 2018, 18:57:31 »
Teşekkürler arkadaşlar

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 18:59:24

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 19:00:57
Özgür Bey 56 lt simit tank rahat sığdımı?Bombe çıkıntı yaptı mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #654 : Ekim 10, 2018, 22:50:40 »
markadan çok montajı yapacak kişinin tecrübesi önemli iyi bir usta en kötü kiti bile sorunsuz çalıştırabilir önce ustayı araştırın ikşsindende ucuz ve sorunsuz Atiker Grande serisini tavsiye ederim yazılımı toyotaya mükemmel uyumlu aynı zamanda vvti özelliğide var tabi enjektörleri daha hassas bir markayla değiştirip daha seri bir kit haline getirebilirsiniz

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 18:06:14
Kendi orjinal enjektörleri de gayet yeterli

Mesaj Birleştirildi: Ekim 10, 2018, 18:10:24
illaki de BRC veya prins taktıracam derseniz enjektörlerin kesinlikle orijinal olmasına dikkat edin brcde bazı arkadaşlara orijinal olmayan brcnin uyumlu olduğu enjektörler takılmış ve sorunlar yaşamışlardı formda konusu çok geçti detaylı arama yapıp okuyabilirsiniz
Ufak bir noktaya değinmek istiyorum. O Brc enjektör olayında kullanılan enjektör Brc'nin kendi bünyesinde satışını, montajını yaptığı, kendi garantisi bünyesindeki GFI marka sistemin enjektörleri. O enjektörlerin kullanılmasının nedeni de aracı satan bayinin lpg montajını yapan Brc bayisiyle öyle anlaşması. Orjinal olmayan enjektör deyince çakma, sahte geliyor insanın aklına. Yani Brc bayisine gidip Brc taktırdığınızda o enjektörler takılmıyor. Gfi zaten Brc'nin başka bir markası. 2 arkadaşın aracına taktırdık, sorunsuz kullanıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #655 : Ekim 10, 2018, 23:17:25 »
Ufak bir noktaya değinmek istiyorum. O Brc enjektör olayında kullanılan enjektör Brc'nin kendi bünyesinde satışını, montajını yaptığı, kendi garantisi bünyesindeki GFI marka sistemin enjektörleri. O enjektörlerin kullanılmasının nedeni de aracı satan bayinin lpg montajını yapan Brc bayisiyle öyle anlaşması. Orjinal olmayan enjektör deyince çakma, sahte geliyor insanın aklına. Yani Brc bayisine gidip Brc taktırdığınızda o enjektörler takılmıyor. Gfi zaten Brc'nin başka bir markası. 2 arkadaşın aracına taktırdık, sorunsuz kullanıyorlar.
Faruk bey enjektör markası konusunda haklısınız ama bayiler ne zamandan beri lpg konusunda parça seçer olduda LPG eğitimi aldılarda bizimmi haberimiz yok bayinin böyle bir talebi falan yok tamamen LPG montajı yapan yerin kâr marjı gütmesi bu yoksa araç bayilerinin o kadar lpg bilgisi olsa dışarıya göndermez onunda ayarını kontrolünü kendisi yapar formda bu konu defalarca konuşuldu o gfi enjektör lerden özellikle son kasa corollası olanlar çok çekti taki değiştirince ye kadar teklemeler yüzünden çok uğraşanlar oldu
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #656 : Ekim 10, 2018, 23:34:03 »
Faruk bey enjektör markası konusunda haklısınız ama bayiler ne zamandan beri lpg konusunda parça seçer olduda LPG eğitimi aldılarda bizimmi haberimiz yok bayinin böyle bir talebi falan yok tamamen LPG montajı yapan yerin kâr marjı gütmesi bu yoksa araç bayilerinin o kadar lpg bilgisi olsa dışarıya göndermez onunda ayarını kontrolünü kendisi yapar formda bu konu defalarca konuşuldu o gfi enjektör lerden özellikle son kasa corollası olanlar çok çekti taki değiştirince ye kadar teklemeler yüzünden çok uğraşanlar oldu
O konuda olayı yaşayan arkadaşın iletisidir: "Toyota Türkiye ve borovalı bayisi müdürü ile görüştüm.  Enjektör ün brc marka olmadığını, brc uyumlu olduğunu ama Toyota nın bu enjektörlerin olduğu kite garanti verdiğini belirttiler. Ben de dedim ki neden yan sanayi enjektör kullanmasına müsade ediyor da orjinalini neden kullanmamasını istiyor Toyota?
Orada bir cevap veremiyorlar. Sadece dedikleri Toyota nın bunu uygun gördüğü. Mesele açık aslında; arada 3 te birlik bir fiyat farkı var."
Gördüğünüz gibi parçayı seçen Toyota bayisi. Ucuz olan enjektörü takın demek için lpg sistemleriyle ilgili eğitim almalarına gerek yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #657 : Ekim 10, 2018, 23:45:39 »
O konuda olayı yaşayan arkadaşın iletisidir: "Toyota Türkiye ve borovalı bayisi müdürü ile görüştüm.  Enjektör ün brc marka olmadığını, brc uyumlu olduğunu ama Toyota nın bu enjektörlerin olduğu kite garanti verdiğini belirttiler. Ben de dedim ki neden yan sanayi enjektör kullanmasına müsade ediyor da orjinalini neden kullanmamasını istiyor Toyota?
Orada bir cevap veremiyorlar. Sadece dedikleri Toyota nın bunu uygun gördüğü. Mesele açık aslında; arada 3 te birlik bir fiyat farkı var."
Gördüğünüz gibi parçayı seçen Toyota bayisi. Ucuz olan enjektörü takın demek için lpg sistemleriyle ilgili eğitim almalarına gerek yok.
Faruk bey amacım sizinle münakaşa yapmak değil sakın yanlış anlaşılmasın ama lpg sistemine Toyota garanti vermiyor zaten lpg takıldığı zaman normalde motor garantisi bitiyor ama müşteriden alınan bir miktar ücret farkıyla motor sigortası yapılıyor bu fark fiyatın içinde dahil LPG yi takan yer Toyota bu enjektöre garanti veriyor diyerek ihaleyi yetkili servise yıkmaya çalışmış
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #658 : Ekim 11, 2018, 00:06:26 »
Faruk bey amacım sizinle münakaşa yapmak değil sakın yanlış anlaşılmasın ama lpg sistemine Toyota garanti vermiyor zaten lpg takıldığı zaman normalde motor garantisi bitiyor ama müşteriden alınan bir miktar ücret farkıyla motor sigortası yapılıyor bu fark fiyatın içinde dahil LPG yi takan yer Toyota bu enjektöre garanti veriyor diyerek ihaleyi yetkili servise yıkmaya çalışmış
Tabii ki benim de amacım münakasa değil. Sıfır araçların lpg dönüşümü ve garanti konularını çok iyi biliyorum. Konumuz garanti falan değil zaten...Size direk arkadaşın yazdığını kopyaladım. Orda yetkili servisin lpg montajında kullanılacak enjektör hakkında bilgisi olduğunu servis müdürünün ağzından okuyorsunuz. Hala Lpg'yi takan yer ihaleyi servise yıkmaya çalışmış diyorsunuz... Asıl yetkili servis ihaleyi Toyota Türkiye'ye yıkmak istemiş. Peki ben başka birşey demiyorum😉

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #659 : Ekim 12, 2018, 13:39:00 »
arkadaşlar herkese teşekkürler yorumları için brc taktırdım