Gönderen Konu: avensis 1.8 cvt prins lpg performansı sohbeti ( deneyimler ve değerler. )  (Okunma sayısı 10280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
  • 6 kere teşekkür edildi
sevgili toyota club ailesi ;
bugün itibari ile sitemizin üyesi olan, Cihat SEÇGİN beyden aldığım bir mail sonucu bu konuyu açtım.  :alkis: malum bir yıl kadar (az fazla az eksik olabilir ) önce bir avensis 1.8 cvt multidrive satın almış ve ona lpg sistemi taktıracağımdan bahsetmiştim. satın aldıktan 3 hafta - 1 ay gibi zaman geçtikten sonra prins marka lpg sistemi bağlattım. bu sistemle ilgili merak ettiklerinize benimde dilim döndüğünce yanıtlar vermek isterim.
şimdilik şunu söylemek gerekirse ben beklediğim şeyi tam olarak buldum.  :alkis:

TOYOTA AVENSİS 1.8 MULTİDRİVE S ELEGANT EXTRA CVT

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • 6 kere teşekkür edildi
araca uygulanan sistem prins marka sıralı sistem bir lpg kit. 57 lt simit tank ile uygulandı bu tank stepne yuvasına denk gelebilecek en yüksek kapasiteye göre seçildi. bir yıl önce 2650 tl ye maledildi. araçta bu sistemi taktırırken amaçladığım hedefler ;
1: araçta sürüşte fark yaratmaması.
2: araç göstergelerinde arıza ışığı yakmaması
3: araçta yakıt tasarrufu sağlaması ( tl'sel tasarruf )
4: araca zarar vermemesi.

sonuçlar: 1:  :alkis: 2:  :alkis: 3:  :alkis: 4: ? ... zaman gösterecek. bir yıldır kullanıyorum henüz lpg kaynaklı oluşmuş bir hasarım olmadı.

hatırlamak gerekir ise aracım bu.

eklemeler sonrası....

navigasyon+geri görüş kamerası
+
krom yan çıtalar

krom sis çerçeveleri.

xenon farlar

haşin bakışlar ve huzurlu geniş bir iç mekan; bunlar ilave değil bunlar doğasında var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
bu kadar güzel bir ARABAYA NASIL KIYDINDA LPG BAğlattın, şaşırmamak elde değil doğrusu
benim böyle şık bir arabam olsaydı asla elletmezdim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
bu kadar güzel bir ARABAYA NASIL KIYDINDA LPG BAğlattın, şaşırmamak elde değil doğrusu
Kemal amcam düşüncene saygım sonsuz ama bu yakıtlarla da gerçekten olmuyor ya...

İlhan bey adınıza çok sevindim gerçekten hem 1.8 komforu hemde uygun yakıt sarfiyatı ve aracınız da gerçekten çok güzel kazasız belasız. Yanlız bise sormak istiyorum araçta bi-xenon mu var yoksa sonradan siz mi bi-xenon taktınız ?
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • 6 kere teşekkür edildi

sevgili Kemal bey ;
benim bu kıyma kıymama konularına açıklık getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. lpg ile 18 bin km yol katettiğim aracım şu an 19300 km'ye ulaşmış durumda. hiçbir olumsuzluğa rastlamadım. zaten aracın sürüşündede problem oluşmadığı gibi geçen hafta 19100 km de yaptırmış olduğum 20 bin bakımındada birşey çıkmadı. şu ana kadar yaptığım yol gereğide 2500 - 3000 tl kazançla sistemi çoktan ekarte ettim. ve bu şekilde önümüzdeki dört yılda bu değerlerle kullanacak olursam aracı 5 yıl toplamında 12-15 bin tl kazanç sağlamış olurum bu sistem aracıma 15 bin tl lik ne hasar açabilirki hocam. ve buna ilave taktırdığım dönemde 800 tlye sıralı sistemler varken bende titiz davranıp prins tercih ettim ve  ogün şartı ile 2650 tl para verdim. vede kaygılarımı o dönem için ortadan kaldıran yegane değer firmanın müşteri portföyü oldu. honda, bmw, mercedes, audi gibi markalardan oluşan % 90 lık müşteri portföyü benimde doğru marka ile ilgilendiğimi gösterdi. insanlar artık bu markayı milyon dolarlık teknelerine bile bağlamakta. http://www.marinegas.com.tr/prins-marin-kitleri.aspx yani ben firmanın müşteri portföyünü baz aldığım zaman en gariban % 20 lik dilimde yer aldığımı ve % 80 lik diğer seçkin araç sahiplerininde bir bildiğinin var olduğunu bugün daha iyi görebiliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • 6 kere teşekkür edildi
Kemal amcam düşüncene saygım sonsuz ama bu yakıtlarla da gerçekten olmuyor ya...

İlhan bey adınıza çok sevindim gerçekten hem 1.8 komforu hemde uygun yakıt sarfiyatı ve aracınız da gerçekten çok güzel kazasız belasız. Yanlız bise sormak istiyorum araçta bir-xenon mu var yoksa sonradan siz mi bir-xenon taktınız ?

yaptırdığım tüm extralar (lpg hariç) satın aldığım esnada serviste yapıldı xenon da tabi. toyota aksesuarları içerisinden satın alındı o gün için yaklaşık olarak xenon a 1800 - 2000 tl civarı para verdim. toplamda 5000 tl extra eklettim. xenon - krom paket - navigasyon - kışlık paspas ve bagaj havuzu. ayrıntılı bilmemekle birlikte işinizi görecekse xenon için servisi arayıp bilgi vereyim ayrıntısı ile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi

İlhan bey adınıza çok sevindim gerçekten hem 1.8 komforu hemde uygun yakıt sarfiyatı ve aracınız da gerçekten çok güzel kazasız belasız. Yanlız bise sormak istiyorum araçta bir-xenon mu var yoksa sonradan siz mi bir-xenon taktınız ?
araçta bi xenon yok normal mercek far var
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • 6 kere teşekkür edildi
araçta bir xenon yok normal mercek far var

araçta xenon var daha neler yahu  ... benim aracımı benden iyimi biliyon ? özür dilerim ama konu açılış amacımda sisteme karşı merakı olan arkadaşların. ve yine benim doğrularıma inanır veya inanmaz sistem hakkında ( lpg ) sorulara cevap vermek isterim. sizide mehmet bey yargılamıyorum ama nereden bu intibağı uyandırdı sizde onu hiç çözemedim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
araçta xenon var daha neler yahu ... benim aracımı benden iyimi biliyon ? özür dilerim ama konu açılış amacımda sisteme karşı merakı olan arkadaşların. ve yine benim doğrularıma inanır veya inanmaz sistem hakkında ( lpg ) sorulara cevap vermek isterim. sizide mehmet bey yargılamıyorum ama nereden bu intibağı uyandırdı sizde onu hiç çözemedim...
tamam abicim neden kızıyorsun vardır xenon bendede var aynı araçtan bendede xenon var ama bi exenon yok mesela ? bi-exenon ile xenon farklı şeyler farklı şeyler olduğunu biliyorsanız sorun yok benim için  ... aracınızı güle güle kullanın ben bildiğim kadarıyla cvp verdim arkadaşın sorusuna ... 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • eskişehir
  • 6 kere teşekkür edildi
tamam abicim neden kızıyorsun vardır xenon bendede var aynı araçtan bendede xenon var ama bir exenon yok mesela ? bir-exenon ile xenon farklı şeyler farklı şeyler olduğunu biliyorsanız sorun yok benim için  ... aracınızı güle güle kullanın ben bildiğim kadarıyla cvp verdim arkadaşın sorusuna ...

exenon kavramını bilmediğim doğrudur. ancak aracımda kullanılan parçalar orjinaldi birtek bilgim dahilinde navigasyon navitech bağlandı (oda serviste) çünkü toyota butik fiyatı 6000 tl idi 2000 tlye navitech avensis e özel üretim modeli bağlandı. pahalı fiyattan orjinal diye piyasa xenon u kakalayacak karakterde değiller benide iyi tanırlar ayıptır sölemesi bir okadar daha parayı suratlarına çarpar o serviste eski farımı taktırırım bu işin üzülen tek tarafıda onlar olur... sana çıkışmak istemiyorum ama esas konudan uzaklaşıyoruz oradayım ben. Cihat SEÇKİN beyden aldığım maili size forward lasam şimdi benim hayal kırıklığımı anlardınız sağolsun. mail gönderdi bir konuda yardım istedi 7-8 aydır gelmediğim forum ortamına geri döndüm. bir o ilgilenmedi. bide uzaklaşma sebebim olan gereksiz tonla polemik ve gerginliğe sayesinde gark oldum. alacağı olsun... lafım kesinlikle size değil tenzih ederek belirteyim ; diğer konulara dahil olayım derken yine aynı saldırganlık. 1 ay kesintisiz buraya takılsam arabayı sattırırlar valla. nereden gelin şu işi mail ortamında değil beni tanımanıza vesile olan forumda konuşalım herkes bilgi sahibi olur dedim. meğer herkes herşeyi biliyormuş hala .... benzin 5 lira herkes hala aynı palitede 10 lira olsa az gelecek ,yakışacak gibi çok ilginç çok. seviyeli duruşunuz için teşekkür ederim... ( kesinlikle laf çakmıyorum bu kısımda  ) samimi bunuda belirteyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
exenon kavramını bilmediğim doğrudur. ancak aracımda kullanılan parçalar orjinaldi birtek bilgim dahilinde navigasyon navitech bağlandı (oda serviste) çünkü toyota butik fiyatı 6000 tl idi 2000 tlye navitech avensis e özel üretim modeli bağlandı. pahalı fiyattan orjinal diye piyasa xenon u kakalayacak karakterde değiller benide iyi tanırlar ayıptır sölemesi bir okadar daha parayı suratlarına çarpar o serviste eski farımı taktırırım bu işin üzülen tek tarafıda onlar olur... sana çıkışmak istemiyorum ama esas konudan uzaklaşıyoruz oradayım ben. Cihat SEÇKİN beyden aldığım maili size forward lasam şimdi benim hayal kırıklığımı anlardınız sağolsun. mail gönderdi bir konuda yardım istedi 7-8 aydır gelmediğim forum ortamına geri döndüm. bir o ilgilenmedi. bide uzaklaşma sebebim olan gereksiz tonla polemik ve gerginliğe sayesinde gark oldum. alacağı olsun... lafım kesinlikle size değil tenzih ederek belirteyim ; diğer konulara dahil olayım derken yine aynı saldırganlık. 1 ay kesintisiz buraya takılsam arabayı sattırırlar valla. nereden gelin şu işi mail ortamında değil beni tanımanıza vesile olan forumda konuşalım herkes bilgi sahibi olur dedim. meğer herkes herşeyi biliyormuş hala .... benzin 5 lira herkes hala aynı palitede 10 lira olsa az gelecek ,yakışacak gibi çok ilginç çok. seviyeli duruşunuz için teşekkür ederim... ( kesinlikle laf çakmıyorum bu kısımda  ) samimi bunuda belirteyim.
abi  ben arkadaş arada bir soru sormuş konu dağılmasın diye ona cvp verdim konuyu takip ediyordum bende çünkü bende düşünüyorum artık lpg avensisime, bi-xenon dedikleri sistemin kabacası xenon ampuller perdeli bir sistem sayesinde uzun ve kısa far olarak bir arada kullanılabiliyor. yoksa farlar xenon onu görebiliyorum fotolardada. satece bi-xenon değil dedim ... kalitesiz olduğunuda söylemedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
abi  ben arkadaş arada bir soru sormuş konu dağılmasın diye ona cvp verdim konuyu takip ediyordum bende çünkü bende düşünüyorum artık lpg avensisime, bir-xenon dedikleri sistemin kabacası xenon ampuller perdeli bir sistem sayesinde uzun ve kısa far olarak bir arada kullanılabiliyor. yoksa farlar xenon onu görebiliyorum fotolardada. satece bir-xenon değil dedim ... kalitesiz olduğunuda söylemedim.
mehmet bir xenon değil kardeş.Bİ xenon. uzun ve kısalar tek ampulle xenon.Orjinal fabrıkasyon.Fark yükseklik ayarı otomatik oluyor.Ama ilhan bey gibi sonradan serviste orjinal diye takılan aksesuarlar
TÜv muayanesinden geçmiyor.İlhan bey Servislerin orjinal aksesuar diye saatıkları ürün Oem orjinal parça olarak gelmiyor zaten..Teypleri navitech flyaaudı  gibi markalardan temın ediyorlar.Çİn malı tabi.Eskiden xenon satıyorlardı.Şimdi tüvden geçmiyor diye satmıyorlar hewrhalde.onlarda cyclone veya cenmax marka  idi.
Neyse  etrafımda 3 kişi prins kullanıyorlar...2 sinde valve care sistemi var.Hepside çok memnunlar.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 5600
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür etti
arkadaşlar benim merak ettiğim konu 1.6 motor ile 1.8 motor arasındaki performans farkı.gördüğüm kadarıyla 1.6 manuel vites ile 1.8 otomatik vitesin 0-100 km/h hızlanması aynı 10.4 sn.,peki ara hızlanmalar,veya yokuş performanslarında fark varmı.yani 1.8 motorun bir avantajı varmı.
2017 platinyum Verso premium.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
Affınıza sığınarak , değeli arkadaşlarım; şu "exenon" daki küçük bir yazım hatasını düzeltme noktasına parmak basmak istiyorum
doğrusu xenon olup ksenon diye okunur, halk arasında zenon da denmektedir
birde "bir xenon" değil "Bİ - xenon" dur o mercekli xenonun adı, gerçi Tuncay kardeşim açıklamış ama birde ben parmak basmak istedim bu kanayan yaraya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
Affınıza sığınarak , değeli arkadaşlarım; şu "exenon" daki küçük bir yazım hatasını düzeltme noktasına parmak basmak istiyorum
doğrusu xenon olup ksenon diye okunur, halk arasında zenon da denmektedir
birde "bir xenon" değil "bir xenon" dur o mercekli xenonun adı, gerçi Tuncay kardeşim açıklamış ama birde ben parmak basmak istedim bu kanayan yaraya

Bende senin ufak bi hatanı düzelteyim Kemal amcacım... 'Bir-xenon' değil 'Bi-xenon'dur. Ve Bi-xenon yanlız mercek değil mercek için de hem kısa hemde uzun hüzmeli xenon'a sahip farlara denir... Bende parmak basmak istedim....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
Ben yanlış yazmamıştım oğuz, ama ne hikmetse Bİ yazınca bir çıkıyor, senin mesajıondada aynı düzenleme yapılmış
forumun türkçe takıntısından kaynaklanan bi düzenleme sanıyorum(bak burdada bi yazdım bir çıktı, ancak büyük harfle yazarak yazdığımızı kurtarabiliyoruz)
W harfini değiştirdikleri gibi
yawv yazdığında "yahu" ya tercüme ettikleri gibi

Bu durumda sanıyorum "bir" yazan arkadaşlarında günahını almış olduk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
Ben yanlış yazmamıştım oğuz, ama ne hikmetse Bİ yazınca bir çıkıyor, senin mesajıondada aynı düzenleme yapılmış
forumun türkçe takıntısından kaynaklanan bir düzenleme sanıyorum(bak burdada bir yazdım bir çıktı, ancak büyük harfle yazarak yazdığımızı kurtarabiliyoruz)

Hadi ya bundan haberim yoktu Kemal amcam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
forumun türkçe takıntısından kaynaklanan bir düzenleme sanıyorum(bak burdada bir yazdım bir çıktı, ancak büyük harfle yazarak yazdığımızı kurtarabiliyoruz)

:alkis:  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Selamlar;2.elde ki piyasa araçların fiyatlarını gördükçe; alternatiflere yönelmeye başladım;Otomatik sıkıntısız; olarak lancer 1.8 - civic 1.8 Tam otomatik ve avensis 1.8  Otomatik ler arasında en fazla avensis ağır basıyor...
Alıp LPG taktırmayı düşünorum...ama hangi marka - hangi usta - hangi bayi??
  LPG kaynaklı  40 - 50 bin km de sıkıntı olur mu??
eski corollacı yeni Hondacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Selamlar;2.elde ki piyasa araçların fiyatlarını gördükçe; alternatiflere yönelmeye başladım;Otomatik sıkıntısız; olarak lancer 1.8 - civic 1.8 Tam otomatik ve avensis 1.8  Otomatik ler arasında en fazla avensis ağır basıyor...
Alıp LPG taktırmayı düşünorum...ama hangi marka - hangi usta - hangi bayi??
  LPG kaynaklı  40 - 50 bin km de sıkıntı olur mu??

Garaj- Yakıt başlığı altındaki Lpg Tavsiye ve Önerileri, Lpg ama hangi marka başlıklı konuları incelerseniz sorunuza cevap bulacaksınız.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.