Gönderen Konu: 1.33 Corolla Comfort Kullanan ArkadaşLardan Güncel Yorumlarını Alabilirmiyim??  (Okunma sayısı 25628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Araç devrini aldıktan sonra vites küçültmeye gerek kalmıyor ama bence önemli olan şu hem az yaksın istiyoruz hem donanımlı ve konforlu bir araç olsun hemde makul fiyatta olsun istiyoruz bence bunun tam karşılığı auris 1.33 comfort yok biraz daha performans olsun derseniz o zaman 1.6 comfort 1.33 99 hplik bir motorun tabiki 1.6 132 hp lik motor kadar performans vermesi mümkün değil burda önemli olan araçtan beklentileriniz sadece performans beklerseniz(Benzinli araçlar için) o zaman yakıt tüketiminin ve araç fiyatının artışını göze alacaksınız.Yalnız bagaja ihtiyacınız varsa aurisi tavsiye etmem bunun dışında auris 1.33 comfortun 1.6 comfort extradan farkları alüminyum jant,çift taraflı dijital klima bej iç döşeme ve 1.6 132 hp motor tabi extra olarak multimode vites seçeneğide mevcut.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota is my life...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
1.33 kullanıyoruz
benim fikrim 1.6 dan şaşma...
2012 toyota corolla 1.33 comfort kar beyazı + LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
3.5 Yıl 1.6-132bg valvematic motorlu auris comfort extra ls kullandım. Performans olarak üzmez ama bagaj hacmi 1 çocuktan fazlasına sahip aileler için yetersiz. Bursa'da %50 şehir içi %50 şehir dışı ortalama %7,3-%7,5(Güncel yakıt fiyatı ile 33-34 Kuruş) yakıt tüketimi vardı. Eylül ayında sattım, 2010 dizel corolla aldım. Aynı koşullarda tüketim %5,5-%5,7(Güncel yakıt fiyatı ile 23-24 kuruş). Fakat yağ eksiltme durumu var gibi bu araçta hafta içi gidip tespit yaptırcam.

Yalnız rampalarda ve yüklü durumda tork farkı hissediliyor. 45nm tork bile çok fark yapıyor. 1.33 motordaki 128nm max tork 3800 devirde yakalanıyor ve bu devirde yakıt tüketimi nasıl oluyor bakmak lazım.

Eğer imkan varsa ikinci el 1.6 bence daha iyi bir tercih olur. Zaten vergisel anlamda bir fark yok. (1328cc-1598cc aynı dilimde)

2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Arkadaşlar bende 1.33 kullanıcısıyım. 2010 kasımda aldım. 2011 model. 2000 km de omvl tüp taktırdım. şu an arabam 58000 km de. Araç sunduğu lükse göre yakıt tüketimi olarak bir numara. lpg şu an ankarada 2.59 tl. bu rakama göre 80 tl lik gaz ile 400 km yol gidiyor.(şehir içinde) işim gereği günde 100 km yol yapıyorum. evden işe işten eve. baya bir deneyimim oldu yani. şimdi performans olarak izlenimlerim şöyle: arabayı devirli kullanmak gerekiyor. rampaya geldiğinde hemen düşüreceksin vitesi. ya da rampaya yaklaştığında hızlanacaksın. aynı hızla rampaya girip 2000 devirlere düşürürsen arabayı vites küçültsende çıkmaz. kullanımla alakalı. yok rampada çekmiyor filan hepsi hikaye. benim 4. vitesle rahat rahat çıktığım rampayı bir arkadaşım kullanırken 2 ye kadar düştü. neredeyse 1 e düşecekti. yani performans kullanımla alakalı. donanım olarak sınıfındaki tüm araçlardan daha fazla ekstası var. katlanır ayna, 4 cam otomatik, far yıkama (fuzuli değil eski toyotamda uzun yolda hafif yağmurlu bir gecede 2 defa durup farları yıkadım ). cam kilitleme, usb den mp3 çalma. yani olaya; yakıt, ekstralar ve toyotanın konforu olarak bakarsanız bence hiç düşünmeyin alın derim.   
2011 corolla 1.33 omvl lpg kit

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
barış beye katılıyorum
2010 corolla  1.33
54  bin küsürdayım
118 tl 2.53 lpg 47 lt gaz alır sakarya 562 km şehir içi şehir dışı karışık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
1.33 auris sahibiyim gerçek auris kullanıcılarının dediği gibi devri doğru ayarladıktan sonra performans sıkıntısı yok ben 5 kişi+klima açıkken bile sıkıntı yaşamadım ama izmir-manisa arasında az yakaraz yavaş gidersiniz benim size tavsiyem hem performans hem yakıt tüketimi diyorsanız gidin forda (bizim şirket araçları olduğu için biliyorum) 110 bg lik bir connect alın rampada uçarak gidersiniz+yol tutuşu çok iyi+ biz 6.5 tüketimi tutturuyoruz ama 110 un üstü kullanıcam derseniz (ki radara yakalanma tehlikesi var) 7.5-8 i bulur
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • alemın etıket oldugu yere bız fıyat basarız ....:)
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
ben yenı aldım 1170 km ye geldı ve beklentılerımın ustunde oldu . 1.33 aurısım var yakıtdaha motor acılmamısken 5.7 lt sehır ıcınde eger basarsanız 4000 rpm de kullanırsanız araba cıldıracak gıbı oluyor bundan once bende 2.0 accord vardı tamam arasında fark var cekıs olarak ama yakıt olarak ekonomık olması sıze bunu unutturuyor :) en son testım 40 tl benzın ıle 148 km gıttı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9300
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür edildi
1995 Toyota Corolla 1.6 XLİ / 2013 Toyota Corolla 1.33 comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Konuyu hortlatayım. Arkadaşlar merhabalar 2011 model 1.33 corolla Comfort Aldım. 1.6 astradan sonra biraz sönük kaldı ama neticede Arabayı seviyorum. Baban yetiyor. Araçta brc marka Lpg sistemi var fakat yakıt biraz fazla geldi. Özellikle ortalama yakıt tüketimine baktığımda 14 lt gösteriyor. Daha önceden 1.2 clio 4 de vardı onda bile ortalama 6.5-7 civarıyken Toyota da 12-14 lt arasını görmek hayal kırıklığına uğratıyor. Öner’i ve tavsiyeleriniz nedir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
Kullanım karakteristiğinizi bilmediğimizden yorum yapmak zor. Sürekliyüksek  devir çeviriyorsanız normal. Ama sakin kullanım varsa normal değil. Öncelikle sorasıyla maf sensör temizliği, boğaz kelebeği temizliği, buji kontrolu gerekiyorsa değişimi, gaz filtresi değişimi ve en son olarak güzel bir gaz ayarıyla sorununuz çözülür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
İlk önce yol bilgisayarı verilerini sıfırlayın ve akabinde Samet beyin dediklerini harfiyen uygulayın yakıtı da Shell den alarak deneme yapın aşırı devir çevirmelerden kaçının sonuçta 1.33 araba fazla agresif kullanınca daha fazla yakar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Konuyu hortlatayım. Arkadaşlar merhabalar 2011 model 1.33 corolla Comfort Aldım. 1.6 astradan sonra biraz sönük kaldı ama neticede Arabayı seviyorum. Baban yetiyor. Araçta brc marka Lpg sistemi var fakat yakıt biraz fazla geldi. Özellikle ortalama yakıt tüketimine baktığımda 14 lt gösteriyor. Daha önceden 1.2 clio 4 de vardı onda bile ortalama 6.5-7 civarıyken Toyota da 12-14 lt arasını görmek hayal kırıklığına uğratıyor. Öner’i ve tavsiyeleriniz nedir ?

Benim bildiğim lpg li araçta yol bilgisayarı lpg verisini gösteremez. Çünkü motorun çektiği benzinle alakalı ve ilgili bir gösterge. Sizin aracınız lpg için anormal olmakla birlikte 14 litre lpg yakması normal olabilir ama benzinde en fazla 8 litre yakarsınız. Yine benim görüşüme göre araç çalışırken benzinde çalıştığı için ilk andaki benzin çekişini göstergeye yansıtıyor ve bu da ilk motor çalıştırmadaki fazla benzin çekişinden kaynaklı diyorum. Yanlışsam bilenler düzeltsin..
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Benim bildiğim lpg li araçta yol bilgisayarı lpg verisini gösteremez. Çünkü motorun çektiği benzinle alakalı ve ilgili bir gösterge. Sizin aracınız lpg için anormal olmakla birlikte 14 litre lpg yakması normal olabilir ama benzinde en fazla 8 litre yakarsınız. Yine benim görüşüme göre araç çalışırken benzinde çalıştığı için ilk andaki benzin çekişini göstergeye yansıtıyor ve bu da ilk motor çalıştırmadaki fazla benzin çekişinden kaynaklı diyorum. Yanlışsam bilenler düzeltsin..
yol bilgisayarı lpg li araçta da yol verisini gösterir ama benzine göre hesaplar lpg de benzinden uzun yolda  2 lt gibi fazla yakar ona göre hesaplama yapılır
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
Sağlıklı lpg ayarıyla yol bilgisayarında görülen ortalama tüketimin yaklaşık yüzde 20 fazlası ortalama lpg tüketimini verir. Lpgyi sürekli bitirip fullerim. Her lpg aldığımda ortalama tüketimi de sıfırlarım. Lpgyi bitirdiğimde kaç litre lpg ile kaç km yol yaptığıma bakıp 100 km'deki lpg tüketimimi hesaplarım. Her depoda da dediğim gibi yaklaşık yüzde 20 fark olur. Yani yol bilgisayarı 100 km'de 8 litre yazıyorsa 9,5 litre civarı lpg tüketimim olur. Sonuç olarak araba benzinle gider gibi ortalama tüketim hesaplar yani😉

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Aracın bakımına 4 bin km kaldığından henüz yaptırmadım ama sanırım erken yaptıracağım. Dediğiniz bakımları yaptırıp tekrardan sizinle paylaşacam. İlginiz için teşekkür ederim.