Gönderen Konu: 1.33 Corolla Comfort Kullanan ArkadaşLardan Güncel Yorumlarını Alabilirmiyim??  (Okunma sayısı 25584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi

Evet en kısa zamanda toyota bayiisine gidip ikisinide test edeceğim. 1.33 corolla ile 45000 km yapmış biri olarak tecrübelerinizi dikkate alacağm şu an kullandığınız aracı öğrenebilirmiyim 1.33 ten sonra nasıl bir tercih yaptğınızı merak ettim?

Ayrca 1.33 yakıtı nasıdı  ve 1.6 nın yakıtı nasıl olur  öğrenebilirmiyim..
Hocam şöyle söyleyeyim ben 1.33'ü kullanırken sürekli bir aracım daha vardı benim 110 bg gücünde 1.6 honda civic vardı daha sonra passat 2.0 TDİ aldım ben...
 Corollayı sattıktan sonra da 2.0 FSİ passat aldım şu an iki tane passatım var ikisi de 2.0 motor biri dizel biri benzinli...

Corolla 100 bg. Honda ise 110'du ama arada dağlar kadar fark vardı civic'te bastığın zaman gidiyordu araç deli gibi ama onun yanında 1.33 mum gibi sönüp kalıyordu yani küçük hacimli araçlara da çok bindim ondan dolayı 2.0 motora biniyorum diye kesinlikle 1.33'ü kötülediğim sanılmasın kesinlikle. Ben sizin gibi birisine 1.33'ün yetmiceğini düşünüyorum...
 Hocam 1.33 şehir içinde sakin kullanımda 7-7.5 lt. arası yakar... Şehir dışında ise ortalama 100 km. hızla 5.5-6 arası yakar.... Bu tabi ki aracın boş verileri bagaj yüklü veya kalabalıksa ortalamalar yükselir...
 1.6'nın yakıtını tam bilmiyorum ama onu site içinde araştırarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Şöyle bir şey var 1.33 yüklü iken yolculuk yapıldığın da 1.6'dan daha fazla yakacaktır bundan emin olabilirsiniz motor küçük olduğu için zorlanacaktır ve yakıt sarfiyatı yükselecektir. 1.6 alın kafanız rahat etsin 124 hp'lik bi makina 1.6 bence çok iyi...

yoruma ne hacet oğuz bey 2.0 fsi passata gitmiyor diyorsunuzki şu dakkadan sonra 1.33 için ne söylesem boş sonuçta söylediğiniz gibi beklenti önemli ben bekarım o yüzden genelde tek veya 2 -3 kişi biniyoruz ve fazla yük olmuyor çekişide gayet tatmin edici ama siz daha tecrübelisiniz saygılar... :)
Gerçekten gitmiyor Ümit bey Vw bu FSİ motoru başaramamış güya 2.0 motor ama inanın 1.6 gibi gidiyor biraz dik rampalarda genelde vites düşürdüğümü bilirim... Ben 2.0 FSİ'yı performans seven kişilere kesinlikle tavsiye etmem tatmin etmez çünkü 3500 devirden sonra koltuğa yapıştırıyor o da benim işime gelmiyor yakıt aşırı artıyor...
 1.33 konusuna gelince bakın siz de demişsiniz bekarsınız en fazla 2-3 kişi biniyorsunuz. İşte 1.33 sizin gibi insanlara çok rahat gider sizi üzmez. Tek kullandığım zaman bende memnundum yani (yokuşlar hariç) :) Sizin 1.33'ü övmenize sonuna kadar hak veriyorum size yetecek bi araba, allah kaza bela vermesin hiçbirimize herkeze hayırlı ve güzel yolculuklar :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • Kan Grubu: 0+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
benim anlamakta zorlandığım 1.33 motora lpg taktıranlar var acaba 1.33 olmasına ragmen yakıt yınede fazla mı geliyor ki ?yani beklenilenden daha mı fazla tüketiyor
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
benim anlamakta zorlandığım 1.33 motora lpg taktıranlar var acaba 1.33 olmasına ragmen yakıt yınede fazla mı geliyor ki ?yani beklenilenden daha mı fazla tüketiyor
Hocam araç zorlandığı zaman (yüklü veya rampa çıkıyorsa) motor küçük olduğu için haliyle zorlanıyor doğal olarak yakıtta artıyor ama ben yine de LPG takılacak kadar yaktığını düşünmüyorum lakin tercihler farklı adam takarım diyor ister istemez daha az yakacaktır ve rahat rahat gezecektir. Benzin bu fiyata geldikten sonra 1.0 litrelik motora bile lpg takılsa haktır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi

Zeki bey 30 kuruş yakacakken 20 kuruş yakıyorsa neden taktırmasın insanlar.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
bende yaklaşık 2 yıldır 1.33 comfort kullanıyorum. Araçtan oldukça memnunum aracı Antalya KAŞ - kalkanda kullanıyorum buraların rampalarını bilen bilir. en dik ramplarada bile 4. viteste 4000 devirde 110 km yi ben bizzat gördüm yalan yok ama en iyisi yinde de test etmeniz  derim ben .şimdiden hayırlı olsun
corolla 2011

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
illa ki sıfır alacam diye kasmayın bence...
sıfır 1.33 comfort parasına sıfır gibi (maks. 1 yaşında ) 1.6 elegant, comfort extra bulabilirsiniz bence, bir de LPG takarsanız hele, gayet tasarruflu bir araç olur sizin için...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
illa ki sıfır alacam diye kasmayın bence...
sıfır 1.33 comfort parasına sıfır gibi (maks. 1 yaşında ) 1.6 elegant, comfort extra bulabilirsiniz bence, bir de LPG takarsanız hele, gayet tasarruflu bir araç olur sizin için...
+++++ Çok mantıklı....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
Motor bence de iyi dik yokuşlarda 3. vites ile gidiyor. karabük ile bartın arasındaki yolu bilen bilir. ovacuma safranbolu arası çok dik bir yol var. Orada 3. vitesten aşağı düşmeden yokuşu çıkıyor. Çekiş problemi yok. Ama yakıt tüketimi 7.3 litre civarındaydı bu tür yollarda. Bence fiyatına göre alınır mı derseniz dizeli 50 bin lira olduğuna göre alınır. Donanımı gayet iyi.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
arkadaslar merhaba ben gecen ayın 27 sinde 1.33 aldım 28 inde tüp taktırdım
niye tüp takdırdım eğer takdırmıyacaksam o zaman 1.4 d4d almadım
dizelden uzak durmak acısından 1.33 aldım ve seçimim lpg yakıt oldu
daha önceki arabam
95 model corolla otomatik vites 1.6 gli.   idi araba arabaydı
ancak benim için
hem  toyota olacak
hem uzay kasa
hem kalite
hem yakıt ekonomisi (şehir içi klima açık 170-180 krş)
hemde 1.6 sındaki 125 beygir beklentisi olmazzzzzzzzzzz dedim arkadaslar

sıralı sistem lpgleri akıllı derdim şimdikiler ise oksijen sensörünü okuyup
rolentiyi ayarlıyor öyleki bazen değişik yerden gaz alıyorum rolenti 650-1150
arasında gezinip sonra sabitliyor, bu konu bana söylenmişti "Anakara gitseniz bile oradaki hava şartlarına göre
gaz ayarınızı o yapacak"  diye takan firma tarafından söylendi.
 performansda hiç bir değişiklik yok atikerin normal sıralısı yerine atiker OBL di galiba o takıldı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Ömür dediğin kısa bir moladır.
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
beyler kafa karıstırmaya gerek yok.
ben 1.33 sahibiyim. 2011 model.-gecen ay 1 ay boyunca 2008 model 1.6 sını kullandım. 

normal boş arabayla, düz yolda pek fark yok diyebilirm. ammaa genel olarak.

1.33 araç kimlere gider?
-ben kırmızı ışıkta kimseyle gözgöze gelmem diyenlere.
-ben arabaya yükümü atıp köye coluk cocuk gitmem diyenlere.
-ben arada söyle bi basıp ucup gidesim var demeyenlere.
-ben sakin bi adamım, arabam bozulmasın, tıngır mıngır takılırım diyenlere gider.

ama bence 1.6 da öyle ahım şahım bi araç değil. ne kadar ekmek o kadar köfte kardeşim. alırken 10.bin lira kar ediyorsan böyle araca bineceksin.
En büyük cehaletimiz yarım yamalak bildiklerimizdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
ister 1.33 ister 1.6 unutmamak gerekli ki turbosu olmayan motorlar bunlar. yani ikisiiçinde fişek gibi demek bence yanlış olur. ben tercihimi 1.6 dan yana yaptım tekrar araç alsam yine 1.6 dan şaşmam. 22 ayda 33. ooo km yol yaptım Allaha şükür çekiş ve hızlanma gibi konularda hiç sıkıntı yaşamadım. kolay kolay hiç bir benzinli ve turbosz  aracada isteğim dışında arkadan baktırmadı sağolsun.
bizim araçalrımız performans aracı değiller bunu asla unutmamak lazım performansı ancak 3000d/d sonra yakalıyorsunuz o zamanda illaki yakıt artıyor. benim için önemli olan 2500-3000 d/d arasında arabamın yaptığı. klima,rampalar ve sollamalarda gerçekten iyi 1.6'lar.
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar bende 3 ay önce aldım 1,33 corolla aracım daha geçen gün 1000 km oldu bayiye gittim sözde bakımını yaptılar onlar etrafında dönerken bende ustaları izliyodum hiç bir şeye dokunmadılar bile gerçi iyiki dokunmadılar çükü servisin amacı para kazanmak 1000 bakımı ücretsiz olduğu için aynen geri gönderdiler 10000 km gelirsin dediler ben 10000 km 2 senede ancak yaparım dedim pek kullanmıyorum o zaman 6 ay sonra gelmen gerekir dedi bana :) köstürecekler ya kafaya koymuşlar. Neyse gelelim arabaya; araba eşşek ölüsü gibi yerinden kalkmıyo tamamen uzun yol arabası şehir içi ağırlıklı kullanacak olan arkadaşlara tavsiye etmem. sürekli uzun yol gidecek adam da zor bulunur o yüzden türkiyenin arabası değil dağlık engebeli yolların aracı değil. ha konyalılara tavsiye ederim dağ yok engebe yok :) ama karadenizliye tavsiye etmem. neyse ben pişmanlık derecesinde gidip geliyorum çok sürmez değiştiririm yanlış anlamayın toyota kalitesi başka, ona bir sözüm yok ama araba avrupa arabası....hoşçakalın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Benimkinin yokuşta bayılmasını bırak S konumunda araç 3'ten 4'ü istiyor. Zaten S konumunda 5. vites yok. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
arkadaşlar
1.33 comfort kullanıcısıyım yapılan olumsuz yorumlara bakarak bugun ozellıkle fetiye bakırcılar bayisine gidip 1.4 dizeli test ettim.
araba 3000 devir altında kesinlikle toplamıyor bayılıyor evet ivmelenmesi 1.33 e göre daha iyi ancak 3000 devir üzerine çıkarsan.
dolayısıyla 1.33 e atarken biraz daha düşünmek lazım . bence motora göre performans oldukça iyi. zaten 1.33 te de 3000 devir üzewrine çık oldukça seri . benim yorumum bu ... teşekkür
corolla 2011

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
Benimkinin yokuşta bayılmasını bırak S konumunda araç 3'ten 4'ü istiyor. Zaten S konumunda 5. vites yok. :)
Hikmet 2.0 motor aracın var çekil bakalım sen kenara bize söz düşmez gerçi benim az buçuk hakkım var eski kullanıcı olarak ama olsun yine de çekilelim biz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Hikmet 2.0 motor aracın var çekil bakalım sen kenara bize söz düşmez gerçi benim az buçuk hakkım var eski kullanıcı olarak ama olsun yine de çekilelim biz :)
Tamam abi saygılar... :) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Corolla 1.33 Comfort
  • 1 kere teşekkür edildi
“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Motor bence de iyi dik yokuşlarda 3. vites ile gidiyor. karabük ile bartın arasındaki yolu bilen bilir. ovacuma safranbolu arası çok dik bir yol var. Orada 3. vitesten aşağı düşmeden yokuşu çıkıyor. Çekiş problemi yok. Ama yakıt tüketimi 7.3 litre civarındaydı bu tür yollarda. Bence fiyatına göre alınır mı derseniz dizeli 50 bin lira olduğuna göre alınır. Donanımı gayet iyi.
Bence performans kişinin beklentisine göre görecelidir. Verdiğiniz örnek çok yerinde olmuş. Diğer arkadaşlar da bariz örnekler verirlerse (bilindik rampalar falan) daha aydınlatıcı olur. Safranbolulu biri olarak o rampayı biliyorum ve bilenler de kıyaslayarak bir kanıya varabilir.
Only when the last tree is cut down, the last river is polluted and the last fish is caught;will the white man realise money can't be eaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
corolla 1.33 motoruna fındık kadar motor denmiş.

cevap : Dünya kadar malın olacağına fındık kadar motorun olsun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Corolla 1.33 Comfort
  • 1 kere teşekkür edildi
corolla 1.33 motoruna fındık kadar motor denmiş.

cevap : Dünya kadar malın olacağına fındık kadar motorun olsun...

:):):) aynen  +1
“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”