Gönderen Konu: 1.33 Corolla Comfort Kullanan ArkadaşLardan Güncel Yorumlarını Alabilirmiyim??  (Okunma sayısı 25575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Arkadaşlar manisada yaşyorum Corolla 1.33 Comfort almayı düşünüyorum ama performansında sorun yaşarmıyım, rampalarda çok zorlanırmıyım diye çekiniyorum Kullanan yada bilen arkadaşlardan yorumlarını alabilirmiyim Teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyot'AŞK Coroll'AŞK
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ramazan kardeşim,
Ben de 3 ay önce aldım. Asla pişman değilim. Yokuşa girmeden devirli girerseniz 4'e bile düşmüyorsun 6'dan..
Asla bu motor bu kasa'yı çeker mi çekmez mi diye düşünmeyin.
Yalnız klima'nın motoru çok etkilediğini düşünüyorum.

Şehir dışında 90-100km/h hızlarla seyrettiğinizde size  4.7lt/100 km'lere kadar yakıt ekonomisi sunuyor.
Donanım olarak ise maalesef sadece comfort'u var işte. Bence 2 donanım çıkarılmalı en azından, extra'sıyla birlikte.
Bu açığı da kendiniz çelik jant,xenon far gibi aksesuarlarla kapatabilirsiniz.

Yakıt yönünden ise zaten dizel'in benzinden hiçbir farkı kalmadı.
Az yakan,sedan, şık,gösterişli bir araba arıyorsanız COROLLA 1.33...
Şiddetle tavsiye ediyorum. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Ramazan bey, rampada ne bayılması gayet iyi gidiyor şahsen bi çok kez kullandım ve gayet iyi bir performansa sahip hatta 1.6 mı bu diye kendi kendime bi çok kez düşünmedim değil hani.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 22000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Bende daha önce 2001 1.6 vvti corolla vardı (110 Bg, araç ağırlığı 1065 kg) bende aynı korkuları 1.33 hacimli 100 Bg ve 1270 Kg lık aurisi alırken yaşadım ama diğerinde 5 le çıktığım yokuşu bununla 3 le çıkıyorum bir sıkıntı yok, kasa ağır motor küçük olduğundan çok gaza basarsanız yakıt artıyor ama ekonomik olsun diye gaza yüklenmeden kullanırsanız sorun yok. sürekli performans aramıyorsanız alın ama sürekli performans istiyorsanız almayın. İlk aldığımda Düzce'den İstanbul'a gidecektik 5 kişi (yaklaşık gidiş geliş 550-600 km) arkadaşta d4 corolla vardı onunla gidelim dedi, ben dedim benimkiyle gidelim deneyelim, çok rahat ve hızlı şekilde gittik döndük bir sıkıntı olmuyor öyle abartılacak kadar araç doluyken bile. Ufak tefek şikayetleri olsa da alanların(2.vitese geçişte "şık" diye bir ses gelmesi, vitesin kol dayanağından biraz uzakta önde konumlanması, bazılarında göğüste ve camda tıkırtılar vb.küçük şeyler) sonuçta memnun kalınmayacak bir araç değil, ben tatilde 1780 km yol yaptım, bunun 1200 km si şehirdışı kalan 580 km'si şehir içiydi, 275 kuruş yaktı(benzin 4,5 TL civarında idi) klima da sürekli açıktı. Şimdi bakıyorum her yer beyaz auris doldu kerataya beyaz renkte çok yakışıyor ya, beyaz şahin gibi olmasından korkuyorum :) 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
günümüzde alınabilecek en ekonomik araçlardan biridir performans olarak korkun olmasın gayet tatmin edici...
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
 Ben yakıtına da güvenmiyorum. Az yakması için baya bi sakin kullanmanız lazım...
 Ramazan bey olaya şöyle bakalım.
 Yaşadığınız yer neresidir rampası bol olan bir yer midir ?
 Kaç kişi yaşıyorsunuz aile kalabalık mı bagajı kullanır mısınız bu ve buna benzer soruları cevaplandırırsanız ona göre cevap verebiliriz kendi adıma söylemek gerekirse çünkü ben çok eziyetini çektim 1.33'ün sattığım zaman da çocuk gibi sevinmiştim. Önemli olan beklenti meselesi bu sorularıma cevap verin daha iyi şekilde yardımcı olalım...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
Ramazan bey, rampada ne bayılması gayet iyi gidiyor şahsen bir çok kez kullandım ve gayet iyi bir performansa sahip hatta 1.6 mı bu diye kendi kendime bir çok kez düşünmedim değil hani.
Sercan senin bu yorumunu gördükten sonra kendi kendime dedim bide 1.6'yı mı test etsem diye, yazına göre tahminimce 1.6 da gitmiyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
oğuz bey 2000 motor dizel araç kullanıyorsun 1.33 lere gitmiyor diyorsun senin beklentilerinle bizimkiler biraz farklı galiba biz ekonomi derdindeyiz... :)
“fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
oğuz bey 2000 motor dizel araç kullanıyorsun 1.33 lere gitmiyor diyorsun senin beklentilerinle bizimkiler biraz farklı galiba biz ekonomi derdindeyiz... :)
Ümit bey size nasıl cevap vereyim tam bulamadım ama bi yandan hakta verdim. Şu an bindiğim arabaya kıyasen böyle söylüyorsunuz ama bu benim 17. arabam yani bundan öncekilerin hepsi 1.6 civarı falandı. Altımda ki araçla kesinlikle kıyaslamanızı istemiyorum neden derseniz ben o Toyota'yı satarken kesinlikle bi passat'la kıyaslamıyordum. Ve özellikle sormuşum ne tür yerlerde ve kaç kişi ile kullanılacağını... Ben sürekli aracı yükleyen ve genelde yaylaya giden bi insanım 1.33 yetersiz gitmiyor benim işimi görmüyordu. 3500 devirden sonra tabir-i caizse köpek gibi gidiyor ama ne diyorsunuz EKONOMİ. 3500 devirden sonra ekonomi olur mu OLMAZ :) Yani amaç beklenti olayı eğer rampalı yollara sahip bi memlekette yaşıyorsa ve kalabalık bi aileye sahipse 1.33 yetmez ben tam 45 bin km. kullandım Ümit bey her yola gittim o araçla baştan aşağı herşeyini bilirim. O araca 3 kişi bindikten sonra çile gibi geliyor gitmiyor araç bunlar acı ama gerçekler. Siz bakmayın benim 2.0 motorlu aracıma 2.0 motor ama 200 nm. tork var performansı hiç iyi değil beni tatmin etmiyor 1.6 gibi gidiyor aynı. Ben tarafsızım siz rahat olun lütfen :) Tekrar söylüyorum önemli olan Ramazan beyin beklentisi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
 Ha bu arada Dizel demişsiniz de ben yorumumu benzinli olan 2.0'lik Passata kıyasladım. Siz dizeli hiç karıştırmayın ona kafa tutacak araba daha bu sitede yok Maşallah diyim onu hiç çerçevenin içine almayalım ki zaten çok büyük bir yanlış kıyaslama olur 1.33 corolla ve 2.0 dizel passat ayrı dünyaların araçları aynı klasman araçlar değiller...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ben yakıtına da güvenmiyorum. Az yakması için baya bir sakin kullanmanız lazım...
 Ramazan bey olaya şöyle bakalım.
 Yaşadığınız yer neresidir rampası bol olan bir yer midir ?
 Kaç kişi yaşıyorsunuz aile kalabalık mı bagajı kullanır mısınız bu ve buna benzer soruları cevaplandırırsanız ona göre cevap verebiliriz kendi adıma söylemek gerekirse çünkü ben çok eziyetini çektim 1.33'ün sattığım zaman da çocuk gibi sevinmiştim. Önemli olan beklenti meselesi bu sorularıma cevap verin daha iyi şekilde yardımcı olalım...

Oğuz bey Öncelikle bilindiği gibi akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor bir yandan az yaksın diyorum bir yandanda performans olarak araç sollarken seri bir çıkış olsun, rampa çıkarken gaza yüklendiğimdede bayılmasın sıkıntı yaşamayayım istiyorum açıkçası 1.33 ü almak istemem yakıt tasarrufu ve fiyatıın 1.6 dan 5000 lira kadar ucuz olmasından kaynaklanıyor. Ben Manisada yaşıyorum buraya en yakın şehir izmire giderken bile ciddi rampalar söz konusu yeri gelcek şehir dışına çıkacagım ama %80 şehir içinde kullanacağım, Aile olarakta 5 kişilik bir aile ve genel olarak bağaj da doldurulacak. Bu şartlarda ne önerirsiniz??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 22000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Eğer toyota düşünüyorsanız, 1.6 benzinli corolla alın hem motor gücü yüksek hem bagajı büyük, olmadı ilerde tüp taktırırsınız, çünkü auris 1.33 de bagaj ciddi küçük, 1.6 gibi de kaçmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Ha bu arada Dizel demişsiniz de ben yorumumu benzinli olan 2.0'lik Passata kıyasladım. Siz dizeli hiç karıştırmayın ona kafa tutacak araba daha bu sitede yok Maşallah diyim onu hiç çerçevenin içine almayalım ki zaten çok büyük bir yanlış kıyaslama olur 1.33 corolla ve 2.0 dizel passat ayrı dünyaların araçları aynı klasman araçlar değiller...

kafa tutma işini 1,8 type r mi satmadan önce diyecektiniz o zaman bakardık bakalım sitede kafa tutacak araba varmıymış... ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
kafa tutma işini 1,8 type r mi satmadan önce diyecektiniz o zaman bakardık bakalım sitede kafa tutacak araba varmıymış... ;)
Hocam sorması ayıp kaç beygirdi ! Bende de bundan önce Volvo 2.0 T vardı da ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
Oğuz bey Öncelikle bilindiği gibi akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor bir yandan az yaksın diyorum bir yandanda performans olarak araç sollarken seri bir çıkış olsun, rampa çıkarken gaza yüklendiğimdede bayılmasın sıkıntı yaşamayayım istiyorum açıkçası 1.33 ü almak istemem yakıt tasarrufu ve fiyatıın 1.6 dan 5000 lira kadar ucuz olmasından kaynaklanıyor. Ben Maisada yaşıyorum buraya en yakın şehir izmire giderken bile ciddi rampalar söz konusu yeri gelcek şehir dışına çıkacagım ama %80 şehir içinde kullanacağım, Aile olarakta 5 kişilik bir aile ve genel olarak bağaj da doldurulacak. Bu şartlarda ne önerirsiniz??
Kesinlike 1.33 ÖNERMEM... Yokuşta gitmez, sollama da yerinden kıpırdamaz, yokuşta aracı kaldırana kadar her türlü kötü kokuyu alırsınız, çok geçmeden isyan bayrağını çekersiniz ve 1.6'dan daha fazla yakarsınız (yüklü ve rampalı yollarda) Şehir içinde tek başınıza ya da yanınızda birisi olduğu zaman hiç sorun yaşamazsınız ama araçta 3 kişi olduktan sonra baya bi motorun ağırlaştığını hissedersiniz. Ekonomi için gazın altına yumurta koymanız gerekir ee yumurta koyarsanız da gitmez çünkü gaza şehir içinde bile yüklenmeniz gerekiyor...
 Ben parayı denkleştirip mutlaka 1.6 almanızı öneririm... Pişman olmazsınız...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Kesinlike 1.33 ÖNERMEM... Yokuşta gitmez, sollama da yerinden kıpırdamaz, yokuşta aracı kaldırana kadar her türlü kötü kokuyu alırsınız, çok geçmeden isyan bayrağını çekersiniz ve 1.6'dan daha fazla yakarsınız (yüklü ve rampalı yollarda) Şehir içinde tek başınıza ya da yanınızda birisi olduğu zaman hiç sorun yaşamazsınız ama araçta 3 kişi olduktan sonra baya bir motorun ağırlaştığını hissedersiniz. Ekonomi için gazın altına yumurta koymanız gerekir ee yumurta koyarsanız da gitmez çünkü gaza şehir içinde bile yüklenmeniz gerekiyor...

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim Oguz Bey Anladığım kadarıyla kişilerin isteklerine göre 1.33 alınıp alınmayacağı değişiyor araçları yavaş yavaş sollarım rampaları 3. viteste çıkarım diyenler için 1.33 ideal benim gibiler için ideal olan 1.6 galiba  kararlarımı tekrar gözden geçirip değerlendireceğim

Ayrıca piyasada corolla 1.33 tutuluyormu bilginiz varmı??

teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Kesinlike 1.33 ÖNERMEM... Yokuşta gitmez, sollama da yerinden kıpırdamaz, yokuşta aracı kaldırana kadar her türlü kötü kokuyu alırsınız, çok geçmeden isyan bayrağını çekersiniz ve 1.6'dan daha fazla yakarsınız (yüklü ve rampalı yollarda) Şehir içinde tek başınıza ya da yanınızda birisi olduğu zaman hiç sorun yaşamazsınız ama araçta 3 kişi olduktan sonra baya bir motorun ağırlaştığını hissedersiniz. Ekonomi için gazın altına yumurta koymanız gerekir ee yumurta koyarsanız da gitmez çünkü gaza şehir içinde bile yüklenmeniz gerekiyor...

hayret demekki sizin kullandığınız 1,33 te bir sorun vardı zira o dediklerinizin hiç birini yaşamıyorum ben hatta kullanan arkadaşlar varsa yorum yapsınlar siz hiç 2000 motordan aşağı düşmediğiniz için bizi anlayamazsınız o gitmez dediğiniz araç 100 beygir hatırlatırım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim Oguz Bey Anladığım kadarıyla kişilerin isteklerine göre 1.33 alınıp alınmayacağı değişiyor araçları yavaş yavaş sollarım rampaları 3. viteste çıkarım diyenler için 1.33 ideal benim gibiler için ideal olan 1.6 galiba  kararlarımı tekrar gözden geçirip değerlendireceğim

Ayrıca piyasada corolla 1.33 tutuluyormu bilginiz varmı??

teşekkürler
Aynen o dediğiniz gibi sollamalar çok yavaş olur rampaları normal süratte çıkmak istiyorsanız deviri yüksek tutacaksınız.. Ama o zaman da 1.6'dan daha fazla yakar...
 Alanlara lafım yok ama siz daha yolun başındasınız ve belirli kriterleriniz var o kriterler için de 1.33 uygun kaçmaz...
 1.33'ün ikinci eli vardır tabi ki ben sıfırını 35 bin liraya almıştım 2 yıla yakın bindim 33.500'e sattım...

hayret demekki sizin kullandığınız 1,33 te bir sorun vardı zira o dediklerinizin hiç birini yaşamıyorum ben hatta kullanan arkadaşlar varsa yorum yapsınlar siz hiç 2000 motordan aşağı düşmediğiniz için bizi anlayamazsınız o gitmez dediğiniz araç 100 beygir hatırlatırım...
Ümit bey benim kullandığım araçta hiç bir sorun yoktu gayet sağlam hiç bir arızası olmayan ve süresinden önce bakıma giren bi araçtı. Ve ben tahmin ediyorum ki bu site de ilk 1.33'ü alan benim herkezden daha tecrübeli sayılırım 45 bin km. kullandım ben o aracı. Bütün yollara girdim tamam herkezin aracı kendine güzeldir ama ben tarafsız birisiyim ben o aracı aldığımdan beri ısınamadım ama değiştirmekte istemedim ilk başlarda. 5600 devir de 100 bg. çevirebilen bi aracı ne yapim ben. 6000'den aşağı vites atmayalım o zaman. Ümit bey araç sizin beklentilerinizi karşılıyor olabilir ama Ramazan beyin isteklerini karşılamaz siz kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz 1.33 adı üzerinde fındık kadar motor o koca aracı ve içindeki insanları nasıl rampa da rahatça götürsün fanatikliği bırakın lütfen. 2.0 motor olayına da fazla takılmayın artık bu yeni corolla'larda gaz tepkimesi ecu'ya bağlı sen ne kadar basarsan bas araç kendi istediği gibi gaz veriyor motora, motor ömrünü uzatmak için buda performansı biraz daha düşürüyor...

Bide yorumları sizden alalım Ümit bey Ramazan beye nasıl tavsiyeler de bulanacaksınız bende merak ettim nerede yaşıyorsunuz kaç kişi biniyorsunuz sık seyahate çıkar mısınız bende öğrenmek isterim  ?

Ramazan bey bu polemik şurada dursun yapacağınız en güzel şey en kısa zaman da bi Toyota bayisine gidip hem 1.33'ü hem de 1.6'yı test etmenizi öneririm ikisinin de performansına bakın ama şunu da unutmayın ki o aracı rampalı yerler de ve içi dolu şekilde süreceksiniz aldığınız da bunları da unutmayın... Alacağınız araç şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
 Diğer 1.33 sahiplerinin de yorumlarını bekliyoruz Tarafsız 2.0 FSİ Passat'ın gitmediği gibi 1.33 Corolla'nın da gitmediğini iddaa ediyorum....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ramazan bey bu polemik şurada dursun yapacağınız en güzel şey en kısa zaman da bir Toyota bayisine gidip hem 1.33'ü hem de 1.6'yı test etmenizi öneririm ikisinin de performansına bakın ama şunu da unutmayın ki o aracı rampalı yerler de ve içi dolu şekilde süreceksiniz aldığınız da bunları da unutmayın... Alacağınız araç şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
 Diğer 1.33 sahiplerinin de yorumlarını bekliyoruz Tarafsız 2.0 FSİ Passat'ın gitmediği gibi 1.33 Corolla'nın da gitmediğini iddaa ediyorum....

Evet en kısa zamanda toyota bayiisine gidip ikisinide test edeceğim. 1.33 corolla ile 45000 km yapmış biri olarak tecrübelerinizi dikkate alacağm şu an kullandığınız aracı öğrenebilirmiyim 1.33 ten sonra nasıl bir tercih yaptğınızı merak ettim?

Ayrca 1.33 yakıtı nasıdı  ve 1.6 nın yakıtı nasıl olur  öğrenebilirmiyim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Aynen o dediğiniz gibi sollamalar çok yavaş olur rampaları normal süratte çıkmak istiyorsanız deviri yüksek tutacaksınız.. Ama o zaman da 1.6'dan daha fazla yakar...
 Alanlara lafım yok ama siz daha yolun başındasınız ve belirli kriterleriniz var o kriterler için de 1.33 uygun kaçmaz...
 1.33'ün ikinci eli vardır tabi ki ben sıfırını 35 bin liraya almıştım 2 yıla yakın bindim 33.500'e sattım...
 Ümit bey benim kullandığım araçta hiç bir sorun yoktu gayet sağlam hiç bir arızası olmayan ve süresinden önce bakıma giren bir araçtı. Ve ben tahmin ediyorum ki bu site de ilk 1.33'ü alan benim herkezden daha tecrübeli sayılırım 45 bin km. kullandım ben o aracı. Bütün yollara girdim tamam herkezin aracı kendine güzeldir ama ben tarafsız birisiyim ben o aracı aldığımdan beri ısınamadım ama değiştirmekte istemedim ilk başlarda. 5600 devir de 100 bg. çevirebilen bir aracı ne yapim ben. 6000'den aşağı vites atmayalım o zaman. Ümit bey araç sizin beklentilerinizi karşılıyor olabilir ama Ramazan beyin isteklerini karşılamaz siz kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz 1.33 adı üzerinde fındık kadar motor o koca aracı ve içindeki insanları nasıl rampa da rahatça götürsün fanatikliği bırakın lütfen. 2.0 motor olayına da fazla takılmayın artık bu yeni corolla'larda gaz tepkimesi ecu'ya bağlı sen ne kadar basarsan bas araç kendi istediği gibi gaz veriyor motora, motor ömrünü uzatmak için buda performansı biraz daha düşürüyor...

Bide yorumları sizden alalım Ümit bey Ramazan beye nasıl tavsiyeler de bulanacaksınız bende merak ettim nerede yaşıyorsunuz kaç kişi biniyorsunuz sık seyahate çıkar mısınız bende öğrenmek isterim  ?

Ramazan bey bu polemik şurada dursun yapacağınız en güzel şey en kısa zaman da bir Toyota bayisine gidip hem 1.33'ü hem de 1.6'yı test etmenizi öneririm ikisinin de performansına bakın ama şunu da unutmayın ki o aracı rampalı yerler de ve içi dolu şekilde süreceksiniz aldığınız da bunları da unutmayın... Alacağınız araç şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

yoruma ne hacet oğuz bey 2.0 fsi passata gitmiyor diyorsunuzki şu dakkadan sonra 1.33 için ne söylesem boş sonuçta söylediğiniz gibi beklenti önemli ben bekarım o yüzden genelde tek veya 2 -3 kişi biniyoruz ve fazla yük olmuyor çekişide gayet tatmin edici ama siz daha tecrübelisiniz saygılar... :)