Gönderen Konu: ilk hayalim değildi ama hayalimdi mondeo.. 2006 model dizel Ford Mondeo aldım  (Okunma sayısı 21323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Bu araçlarda tek sevmediğim yanı görüntü olarak küçük mercek hiç güzel durmuyor ama onun dışında mükemmel bir araba Türkay abi hayırlı uğurlu olsun :)

Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
türkiyede iyi araba tutmaz ben onu anladım :) ben aslında 2.5 v6 galant bulsam uygun fiyatlı ona atlayasım var.. hastasıyım arabanın :)

Aynen türkay mesela bende legacy hastasıyım 4x4 , 2.0 boxer motor , cvt şanzıman , çerçevesiz kapılar manyak bir araba ama türkiyede tutulmuyor .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Valla Yeni Mondeo iyi güzelde tip yok(bence) Satma sebebi bu ama yeni cc'nin led farlar da müthiş hani
led far için araba mı alınır dicem, audi patladı gitti alan var demek ki :)
Bu araçlarda tek sevmediğim yanı görüntü olarak küçük mercek hiç güzel durmuyor ama onun dışında mükemmel bir araba Türkay abi hayırlı uğurlu olsun :)
mercek küçük hakkaten fındık kadar... o yüzden kararma da yapıyor.. avensis gibi bunun da mercekler kolayca kararıyor, geceleri görüş bayağı azalmış, temizlicem gibi..
Aynen türkay mesela bende legacy hastasıyım 4x4 , 2.0 boxer motor , cvt şanzıman , çerçevesiz kapılar manyak bir araba ama türkiyede tutulmuyor .
mondeo bulamayınca legacy bakmıştım.. abartı beğeniyorum legacyleri. öyle böyle değil ama... yakıtı yüzünden yemedi legacy. ama kolay satılacağından emin olsam alıp şöyle bi kullanmak istiyorum 1-2 ay kadar
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
mondeo bulamayınca legacy bakmıştım.. abartı beğeniyorum legacyleri. öyle böyle değil ama... yakıtı yüzünden yemedi legacy. ama kolay satılacağından emin olsam alıp şöyle bir kullanmak istiyorum 1-2 ay kadar

Türkay carismadan sonra tutulmuyan bir aracı  kolay kolay almam nedeni carismayı satarken çok zorlanmıştık oda araba çok temizdi bide bende iken bağaj amartisörleri bozuldu servis 200 tl demişti dışarıda çok zor bulmuştum . Ondan 1-2 ay kullanmak için legacy almanı tavsiye etmem . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Türkay carismadan sonra tutulmuyan bir aracı  kolay kolay almam nedeni carismayı satarken çok zorlanmıştık oda araba çok temizdi bide bende iken bağaj amartisörleri bozuldu servis 200 tl demişti dışarıda çok zor bulmuştum . Ondan 1-2 ay kullanmak için legacy almanı tavsiye etmem . :)
çoook temiz aracı çoook ucuza alsam, zararına ilan koysam yine 1-2 ay sürcek satılması.. lanet bir durum ya.. ya golf alcan, ya corolla alcan hemen satılsın istiyorsan...
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Türkçe Öğretmeni.
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
2000 TDCİ kullandım uzun zaman mükemmel bir güç. konforlu bir araç güle güle kullanın .
Ahirette Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Taktirde, Fani Dünyada Bıraktığın Eserlere Kıymet Verme...    Bediüzzaman Said Nursi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
 Hayırlı olsun abi belasız kullanman dileğiyle  tek dokunusla cam acma ozelligi efsanede bile var yani ::)
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
çoook temiz aracı çoook ucuza alsam, zararına ilan koysam yine 1-2 ay sürcek satılması.. lanet bir durum ya.. ya golf alcan, ya corolla alcan hemen satılsın istiyorsan...

Maalesef durum böyle .

Maalesef derken corolla ve golf kötü olduğundan değil iyi araçların değerlerinin bilinmemesinden .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Hayırlı olsun abi belasız kullanman dileğiyle  tek dokunusla cam acma ozelligi efsanede bile var yani ::)
güncel corollada yok :) 2009 corolla da var bende, onun camlar açmak için de kapatmak için de basılı tutuyorsun.. rezalet..

Maalesef durum böyle .

Maalesef derken corolla ve golf kötü olduğundan değil iyi araçların değerlerinin bilinmemesinden .

valla iyi tamam öyle de.. türkiye ikinci el piyasası çok komik. aynı yılın corollası avensisten pahalı.. aynı şekilde focus mondeodan daha pahalı.. bu C sınıfı araçlar aynı markanın D sınıfı aracından daha mı iyi?? tabii ki hayır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Mondeon çok güzel,güle güle kullan ama diğer yandan bize lazımsın biraz da yavaş kullan :)
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Mondeon çok güzel,güle güle kullan ama diğer yandan bize lazımsın biraz da yavaş kullan :)
+1
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 4 kere teşekkür edildi
hayırlı olsun.. güle güle kullanın
Topraktan geldik toprağa gideceğiz.. Mühim olan çamurlaşmamak..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
valla iyi tamam öyle de.. türkiye ikinci el piyasası çok komik. aynı yılın corollası avensisten pahalı.. aynı şekilde focus mondeodan daha pahalı.. bu C sınıfı araçlar aynı markanın D sınıfı aracından daha mı iyi?? tabii ki hayır.

Türkay .

D sınıfları araçların ucuz olmasının sebebi millette d sınıfı araçların masraflı ve fazla yaktığı bilinci var ondan alırken fazla para verip c sınıfı alıyorlar ama bilmiyorlar ki masraflar hemen hemen aynı . 

Boş ver bizimde işimize geliyor konforlu ve geniş arabalara ucuza sahip oluyoruz . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
türkayım tekrar hayırlı olsun kazasız belasız kullan yazında kadranın son demlerinde gezdiğini okuyunca şöyle dua edem dedim rabbim o hızla radara görünmez etsin aracı amin :)
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
:) normalde çok akıllandım ben, bundan 3-4 yıl önce nereye gidersem gideyim öyle giderdim hep çok hızlı kullanırdım. şimdi yakıt fiyatları da arttıkça iyice yavaşladım. akıllanmamın nedeni yakıt yani :) artık sabit hız sakin sakin gidiyorum böyle arada gerekmedikçe..
hayırlı olsun.. güle güle kullanın
teşekkür ederim
Türkay .

D sınıfları araçların ucuz olmasının sebebi millette d sınıfı araçların masraflı ve fazla yaktığı bilinci var ondan alırken fazla para verip c sınıfı alıyorlar ama bilmiyorlar ki masraflar hemen hemen aynı . 

Boş ver bizimde işimize geliyor konforlu ve geniş arabalara ucuza sahip oluyoruz . :)
belki daha bile uygun oluyor d sınıfı.. daha sağlam, daha dayanıklı oluyorlar aynı markanın C sınıfına göre. hele daha ucuza aldığımız düşünülünce aradaki farkı yakıta vererek 3 yıl bedava gezmiş oluyoruz :D sadece mtv biraz can sıkıcı 2.0 olduğu için, o kadar
türkayım tekrar hayırlı olsun kazasız belasız kullan yazında kadranın son demlerinde gezdiğini okuyunca şöyle dua edem dedim rabbim o hızla radara görünmez etsin aracı amin :)
aaamiiiin :) görünürsem o hızda radara da olabilecek en yüksek hızda olsun bir de fotoğraflı olsun ki anı olsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
aaamiiiin :) görünürsem o hızda radara da olabilecek en yüksek hızda olsun bir de fotoğraflı olsun ki anı olsun :)

Çerçeveletip duvara asmak lazım bence :)
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun Türkay, güle güle kullan.
Güzel araçtır bana görede.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
hayırlı olsun türkay...  bunun bagajında da video bekliyoruz senden :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Türkay güle güle kullan kazasız belasız.. mondeonun son kasasını ve teknolojisine hayranım o derece.. avensis almadan önce bende mondeo bakmıştım çok aradım ama dediğin gibi temizini ve donanımlısını bulmak çok zor oluyor.. güle güle kullan..  içeri ses alma durumu nasıl? malum fordların kronik sorunu gibi bişey..
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Çerçeveletip duvara asmak lazım bence :)
tabi abi :) arabanın fotoğrafı, sürücüsü belli, altta gidilen hız falan :D güzel anı :D
Hayırlı olsun Türkay, güle güle kullan.
Güzel araçtır bana görede.
D sınıfı kötü araç yok denebilir hatta. keyifliler...
hayırlı olsun türkay...  bunun bagajında da video bekliyoruz senden :)
yok yaa bunun bagajında çekmem video falan :) ne çıkcam her yola fordla... hala toyotacıyım ben :)
Türkay güle güle kullan kazasız belasız.. mondeonun son kasasını ve teknolojisine hayranım o derece.. avensis almadan önce bende mondeo bakmıştım çok aradım ama dediğin gibi temizini ve donanımlısını bulmak çok zor oluyor.. güle güle kullan..  içeri ses alma durumu nasıl? malum fordların kronik sorunu gibi birşey..
gerçekten güzel araba yapıyorlar, kalite hissi japonlara göre çok yoğun, detaylar daha iyi.. temiz ghia bulunduğu zaman kaçırılmamalı ancaak o içeri ses alması nedir abi ya.. rezalet resmen, 140 ve üzeri hızlarla sanki cam açık gibi hissediyor insan. kaç kere camları kontrol ettim anlatamam. rüzgar sesi var yüksek hızlarda. ama onun dışında dışarısının gürültüsünü içeri almıyor sadece rüzgar sesi alıyor