Gönderen Konu: BMW 116i İzlenimlerim  (Okunma sayısı 26116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
Ynt: BMW 116i İzlenimlerim
« Yanıtla #40 : Ağustos 24, 2012, 13:43:34 »
Benim ki iki ters bir düz. :lol:
Çok kıskandım seni Sercan, fena seviyorum bu aracı..

Allah size bol vitesli bir arac nasip etsin arti bol beygirli

makyajli kasa cvt-i 7 ama ikinci el guzel bisey bulamadim bende bunu almis bulundum keske sifirini alsaydim yada bekleyip civic alsaydim :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ağustos 24, 2012, 15:59:30 »
Arkadaşlar, her ikinizi de çok severim ama aşağıdaki diyalogları okuyunca üzüldüm. Neyse ki her ikiniz de çok aklıselim insanlar olduğunuz için konu tatlıya bağlanmış ama sizin gibi yakın gelecekte forumda moderatör olarak görmek istediğim aktif üyelerin diğer üyelere örnek olmasını beklerim her zaman.

Sercan bazi seyleri aciklamayacaksan veya aciklayamayacaksan o zaman konu falan açma ya da o kısımlara değinme ;) Yani nasil olurda Bmw'nin yol tutuşu iyi olmaz? Islak zeminde mi kuru zeminde mi denedin,araca kontra hareketler mi yaptırdın,virajlara hızı veya sert mi girdin/çıktın.Yani kısaca ne yaptın?

Konu açıp açmamayı sana soracak değilim abi.
Bazı yönlerini bildiririm yorumumu yaparım. Görüşüm neysede onu yazarım. Sen Toyotayı yerden yere vurduğunda kalkıp bir şey demiyorsak senin de aynı saygıyı göstermen gerekir.
Bana görede o aracın yola tutunuşu daha iyi olmalıdır bende bunu dile getirmişim seni neden bu kadar yaraladı onu anlayamadım.
Hem o kadar güzel bahsetmişim araçtan tebrik etmiyorsunda, eksi yönünü görünce neden çıkışıyorsun abi.
...
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ağustos 24, 2012, 16:40:04 »
Hakkı Abicim, Teşekkürler değerli yorumun için.
Saygılar Tüm büyüklerime ve küçüklerime her daim.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #43 : Ağustos 29, 2012, 11:47:03 »
Arkadaşlar merhabalar;
2006 model corolla hb.dizel aracımı değiştirmek istemiyorum, Test sürüşü yaptığınız aracın dizel versiyonun satın almak gibi bir düşüncem vardır. Henüz test sürüşü vs yapmadım ama forumları okumaktan diploma alacak duruma geldim :) Konuyla ilgili olan arkadaşların özellikle BMW 1.16 ed hakkıdan değerli fikirlerini paylaşırsa, göremediğim yönleri varsa bilgi vermenizi isteyeceğim.
İlginize teşekkürler,selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Eylül 15, 2012, 12:16:38 »
1.16d'i bizzat kullanmadım ama kullanan arkadaşımdan otomatik vitesi olmadığını öğrenmiştim ama net midir? bilemiyorum. Hatta konu içerisinde de konuşulmuştu fakat araç hem güçlü hem de ekonomik bir araç, görünüş, tarz olarak benden iyi bir not aldı bence imkan varsa alınması gereken bir araçtır.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ekim 21, 2012, 02:27:31 »
Günün sorusu 1.16 yı kim alır ?
A - B sınıfı kullanmaktan bıkan ve kocasını hali hazırda kandırmış sarışın ablamız
B - Parası 3,16 ya yetmeyen ama ben biemwi kullanıcam,ölmeden önce binmem lazım diyen ergen kardeşimiz
C - Genellikle parası olan ve satın alınca kendini üst sınıf vatandaş gibi görme eğilimindeki bekar abimiz (beyaz ve çift kapı olması tercih sebebidir,arkasında da M yazacak)
D - Hepsi ve bu kadar ;)

şahsi fikrimdir alınmaca gücenmece yok
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ekim 21, 2012, 02:38:45 »
Şu 1 kasaları uzaktan bakınca hep pololara benzetiyorum arkadan nedense benim gözümde o yüzden çok basitleşti bmw nin 1 kasalrı ....

Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 11 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ekim 21, 2012, 05:05:34 »
önceki kasasını görünce; içimden ne ulan bu terlik gibi araba, bunu olsa olsa ya bayanlar ya da conconlar kullanır demiştim. zaman beni haklı da çıkarttı doğrusu. şehrin orta yerinde tam sinyal vermiş sola dönerken; bir gürültü, kaldırımın üstüne çıkıp benim araca soldan daldı. arkadaşın aracı çok hızlı ya; bana makas atıp benden önce sokağa el freni ile girecekti. neyse araçtan indim, bir baktım; araçtan iki tane kazma inmiş.. tam sinyali görmedin mi, korna çalsaydın veya selektör yapsaydım ben pas geçerdim sen sokağa girerdin demeye çalışıyordum, aracı süren kazma git yaptır ulan arabanı, küfür vb. laflar savurmaya, diğeri ise olaya tepki gösteren yayaları kavgaya davet ediyordu. kısa bir süre sonra beyinlerine oksijen gitmiş olacak ki, olay yerinden hemen sıvıştılar. neyse, bu olay benim gözümde ya bayan arabası ya da serseri arabası olduğunu ispatlamış oldu. düşmanı değilim ama bence 5 kasa altında bmw kullanan erkekler potansiyel trafik canavarı maalesef…
Toyota Corolla 2010 D-4D Elegant MMT Siyah & Bej

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ekim 21, 2012, 13:49:55 »
Benim şanzımanın 2 katımı? :) Valla bende de Toyota Avensis 2.0 Exe. Elegant 2004 var. Herkes 4 vites diyor. S konumunda en fazla 4 vites var. Bende anlamış değilim.  ;) Ama S4te 220 yaparsın diyenlerde var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
Yeni 3 Kapılı BMW 116i
« Yanıtla #49 : Kasım 20, 2012, 11:17:03 »

BMW’nin kompakt sınıftaki temsilcisi 1 Serisi, 5 kapılı versiyonuyla başladığı Türkiye macerasını şimdi de 3 kapılı alternatifiyle çeşitlendiriyor.

Kompakt sınıfta satılan tek arkadan itişli model olmak gibi karizmatik bir özelliği bünyesinde barındıran BMW 1 Serisi, mevcut 5 kapılı versiyona daha sportif görünen bir alternatif isteyenler için şimdi de 3 kapılı karoser seçeneğiyle de geldi.

136 HP gücündeki turbo beslemeli 1.6 lt'lik benzinli motorla satışa sunulan 3 kapılı 116i'de 8 kademeli otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.

4324 mm'lik uzunluğu 5 kapılı kardeşiyle aynı olan 3 kapılı 1 Serisi'nin 360 litrelik bagaj hacmi de korunmuş. 8 kademeli otomatik şanzımanın arka tekerleklere ilettiği 136 HP ile 210 km/s maksimum hıza ulaşıp, 0-100 km/s hızlanmasını 8.7 saniyede tamamlayan 116i'nin ortalama yakıt tüketimi ise donanıma göre 5.6 lt/100 km ile 5.8 lt/100 km arasında değişiyor.

70.169 TL'lik başlangıç fiyatı 5 kapılı bir 116i ile aynı olan 3 kapılı 116i'nin standart donanım kalemleri beklentileri karşılasa da, çok geniş tutulan opsiyon listesiyle satış fiyatı çok daha yukarılara kolaylıkla tırmanabiliyor.

Kaynak:http://www.otohaber.com.tr/Haberler/Yenilikler/2012/11/19/yeni-3-kapili-bmw-116i
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni 3 Kapılı BMW 116i
« Yanıtla #50 : Kasım 20, 2012, 19:12:29 »
Benz ve BMW fiyatlari asagiyami cekti yoksa diger markalar fiyatlarimi ucurdu? Focusla ayni fiyatlar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22000
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ocak 15, 2013, 13:39:26 »
8 ileri şanzıman gayet iyi, malzeme kaliteside yeterli. Ama o lcd ekran çok çakma duruyor açıkcası, mercedes a kadar olmasada, yeri duruşu, etrafındaki plastik itici geliyor. Ekranın pixeli fena değil gerçi. Bide ön konsol, çok sade araç sevenlere hitap ediyor. Bu akıllı menü olayı yüzünden, 3-5 tane tuş var. Performans konusunda sercanla hem fikirim, bana göre iyi değil ama, arabaya göre yeterli, eski atmosferik 116 lardan fersah fersah üstündür. yalnış hatırlamıyorusam 64bin liradan başlıyordu. Ortalama bir donanımla 85 civarına güzel bir araç alınabilir. Fakat kullandığınız corolla, civic ten pek bir farkı olacağını söyleyemem. Ne aksesuar , ne malzeme kalitesi açısından, olan fazladan vereceğiniz 30 bin liranıza olacak.
Birde keşfettiğim bir diğer konu forumda yazılması yasaklı hızdan sonra araba ciddi rüzgar sesi alıyor. Tabi o süratlere çıkmayacak kişiler için ideal olabilir. Ama insan her ne kadar trafik kurallarına riayet etsede, bir kaç defa o hızlara çıkıyor.
1 serisinin fiyatı yine kabul edilebilir. Fakat ben özellikle 3 serisinide inceledim, 1 le kıyaslamak için, tamamen siyam ikiziler , belki şase platformda ufak farklılıklar olabilir. Ama yaklaşık 1 saat bakındık tan sonra, 1 serisinin adını değiştirme gereği duydum, bence 1 serisi diye bişey yok, 3 serisi hatchback o araç. İkisininde direksiyonuna ve içine oturunca aynı şeylerle karşılaşılıyor. Fakat 1 ve 3 ün başlangıç fiyatlarının arasında niye 30 bin tl var, onada anlam veremedim açıkcası.
Bu gözlemlerimden sonra, aklımın bir ucundaki, ileride inşallah 320d sahibi olurum fikrini tamamen sildim. Maddi durumum müsait olursa , ya e serisi, ya 5 serisi, öbür arabalar marka prestijini lekeliyor bence.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ocak 17, 2013, 23:26:00 »
Bence sinifindaki en güzel ve basarili arac.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Ocak 18, 2013, 02:00:48 »
Bence sinifindaki en güzel ve basarili arac.

A serisi bence daha başarılı.

Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Ocak 18, 2013, 03:06:36 »
valla zevkler ve renkler tartışılmaz ama elimde o kadar para olsa ve o segment bir araba almak istersem kesinlikle tercihim volvo v40 olur
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ocak 18, 2013, 04:17:01 »
beğenmedim.. bmw 116 da merso a180 de iğrenç ötesi.. bu kadar da kötü olamaz yaa :D
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ocak 18, 2013, 08:53:18 »

Kanka A serisi ile de 1 serisi ile de test sürüşü yaptım. Bende 1 serisini çok beğendim. 1.16 ile 3.16 arasında neredeyse fark yok gibi fiyat hariç :) Ama A serisi diğer mercedeslere göre daha kalitesiz geldi bana.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Ocak 18, 2013, 10:35:28 »
@Mehmet: Katılıyorum çok başarılı buluyorum ben de V40'ı.

@Serkan: Kanka ben de test ettim 116 beklediğimden çok fazlasını verdi açıkcası ama Aserisi tasarım olarak yeni bir boyut açtı gibi üsten basık duruşu beni bitiriyor tıpkı yeni Auris gibi. İçteki kalite üst seviyelerde olmayabilir dediğin gibi ama havalandırma kanallarına kadar araç uyum içinde.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 18, 2013, 13:36:06 »
Günün sorusu 1.16 yı kim alır ?
A - B sınıfı kullanmaktan bıkan ve kocasını hali hazırda kandırmış sarışın ablamız
B - Parası 3,16 ya yetmeyen ama ben biemwi kullanıcam,ölmeden önce binmem lazım diyen ergen kardeşimiz
C - Genellikle parası olan ve satın alınca kendini üst sınıf vatandaş gibi görme eğilimindeki bekar abimiz (beyaz ve çift kapı olması tercih sebebidir,arkasında da M yazacak)
D - Hepsi ve bu kadar ;)

şahsi fikrimdir alınmaca gücenmece yok

+1
vallahi ne diyim ancak bu kadar güzel açıklana bilirdi . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ocak 18, 2013, 14:03:42 »
116i veya 116ed sehir icinde kücük bir araba kullanmak isteyen kisiler alabilir. Hem kücük motorlu, az yakiyor. Basarsan bile dogru dürüst gitmiyor; güvenli. Ben alabilirim mesela; parasi 316'ya yetmemis diyen olursa da hic umrumda da olmaz.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante