Gönderen Konu: 2011-12 dizel corolla sahiplerinin ve ikinci elini alacakların dikkatine(önemli)  (Okunma sayısı 39861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim aracımda, yarım litrelik eksiltme var normal mi?

Örneğin 7500 km de yarım litre normal mi? Bugün check up vardı. Yetkili servise gittim bunun normal olduğunu 1 litre civarına gelince işlem yaptıklarını, turbo, vakum pomplası, sekman vs. değişiminin bile sorunu tam olarak çözemediğini ama geciktirdiğini söyledi :(

Bir de BMW de aracı satarken 5 litre yağ veriyor dedi? Doğru mudur var mı bilen arkadaş.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim aracımda, yarım litrelik eksiltme var normal mi?

Örneğin 7500 km de yarım litre normal mi? Bugün check up vardı. Yetkili servise gittim bunun normal olduğunu 1 litre civarına gelince işlem yaptıklarını, turbo, vakum pomplası, sekman vs. değişiminin bile sorunu tam olarak çözemediğini ama geciktirdiğini söyledi :(

Bir de BMW de aracı satarken 5 litre yağ veriyor dedi? Doğru mudur var mı bilen arkadaş.

Mehmet abi 7500 km de yarım litre normalmidir bilemicem Hasan bey net bir bilgi verecektir . Benim aracım 7000 km de 1 lt den fazla eksiltti servis bana sekman ve piston değişiminin sorunu çözdüğünü söyledi . Bu değişimin sorunu çözmediğini size hangi servis söyledi ben onatçaya gidiyorum eğer bu bilgiyi mıçılardan aldıysanız onatçaya da gitmenizi tavsiye ederim .

Benim şöyle sorunum var servis piston ve sekman değişimi için beni oyalıyor bende bir an önce değişim için ısrar ediyorum siz şimdi sorunu çözmediğini sadece geciktirdiğini söyleyince kararsız kaldım piston değişimi yapılan çoğu aracın sorunu çözülmüş ama aralarında az da olsa çözülmeyen de var diye duydum. :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
Mehmet abi 7500 km de yarım litre normalmidir bilemicem Hasan bey net bir bilgi verecektir . Benim aracım 7000 km de 1 lt den fazla eksiltti servis bana sekman ve piston değişiminin sorunu çözdüğünü söyledi . Bu değişimin sorunu çözmediğini size hangi servis söyledi ben onatçaya gidiyorum eğer bu bilgiyi mıçılardan aldıysanız onatçaya da gitmenizi tavsiye ederim .

Benim şöyle sorunum var servis piston ve sekman değişimi için beni oyalıyor bende bir an önce değişim için ısrar ediyorum siz şimdi sorunu çözmediğini sadece geciktirdiğini söyleyince kararsız kaldım piston değişimi yapılan çoğu aracın sorunu çözülmüş ama aralarında az da olsa çözülmeyen de var diye duydum. :(

Mahmut kardeşim, Ben MIÇI ya gittim oradaki yanlış hatırlamıyorsam Filiz adında servis görevlisi bayan söyledi. Check up için öğlen arabayı bırakmıştım. 1 saat sonra aradı, en son yağ değişiminden itibaren 6 ay geçmiş, yağ ve filtre değişimi gerekiyor, değişelim mi dediler hayır dedim. 500 ml de yağ azalmış dedi. Ben niye azalmış vs. dedim O da bu dizellerde normal (!) dedi. Sonra akşam iş çıkışı arabayı almak için yanlarına gittiğimde sıkıştırınca bunları yağ eksiltme probleminin tam olarak çözülemediğini piston-sekman takımının da değişmesiyle eksiltmeyi geciktirdiğini ama tam çözemediğin söyledi. Hatta BMW de araçlarını alana 5 lt yağ veriyormuş.

Tabi ben onların dediğini aktarıyorum. Bu arada aynı MIÇI da 10.000 bakımında maksimum seviyenin 1-1.5 cm üstünde yağ koymuşlardı. Uyardım tekrar maksimum seviyeye çektim. Sonrada ordaki başka bir görevli pişkince insanlar yağ eksiltiyor diye geliyor siz fazla yağı aldırıyorsunuz gibi bir şey söylemişti.  Ayrıca kendilerine gösterdiğim arka tampon sürtmesini kaskodan mini onarım yapmaz diyip tamponu biz boyarsak olur dediler. Ben de ne olur ne olmaz Autokinge götüreyim dedim. Sonra bir baktım Autoking yapabiliyor.

Açıkçası bende memnun değilim oradan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Mahmut kardeşim, Ben MIÇI ya gittim oradaki yanlış hatırlamıyorsam Filiz adında servis görevlisi bayan söyledi. Check up için öğlen arabayı bırakmıştım. 1 saat sonra aradı, en son yağ değişiminden itibaren 6 ay geçmiş, yağ ve filtre değişimi gerekiyor, değişelim mi dediler hayır dedim. 500 ml de yağ azalmış dedi. Ben niye azalmış vs. dedim O da bu dizellerde normal (!) dedi. Sonra akşam iş çıkışı arabayı almak için yanlarına gittiğimde sıkıştırınca bunları yağ eksiltme probleminin tam olarak çözülemediğini piston-sekman takımının da değişmesiyle eksiltmeyi geciktirdiğini ama tam çözemediğin söyledi. Hatta BMW de araçlarını alana 5 lt yağ veriyormuş.

Tabi ben onların dediğini aktarıyorum. Bu arada aynı MIÇI da 10.000 bakımında maksimum seviyenin 1-1.5 cm üstünde yağ koymuşlardı. Uyardım tekrar maksimum seviyeye çektim. Sonrada ordaki başka bir görevli pişkince insanlar yağ eksiltiyor diye geliyor siz fazla yağı aldırıyorsunuz gibi bir şey söylemişti.  Ayrıca kendilerine gösterdiğim arka tampon sürtmesini kaskodan mini onarım yapmaz diyip tamponu biz boyarsak olur dediler. Ben de ne olur ne olmaz Autokinge götüreyim dedim. Sonra bir baktım Autoking yapabiliyor.

Açıkçası bende memnun değilim oradan.

Abi ben 1 aydır bu sorun yüzünden kafayı yiyeceğim servise gidiyorum oyalıyor merkezi arıyorum size döneceğiz diyorlar dönmüyorlar . Mıçılar da sana onatçanın söylediğinin tam tersini söylemiş biz kime inanacağız ben bu hafta içi servisi belki ararım normalde ayın 20 sinde arayın ilgileneceğiz dediler ama bu hafta arayim sorunun peşinde olduğumu anlasınlar . Onatçanın bana dediği sekman ve piston değişti mi sorunun çözüldüğü mıçalar size sadece geciktiryor demiş arkadaş kafayı yiyecem .
Hayırlısı olsun abi umarım sorunlarımızı çözerler .

Tampon konusunda ben autokinge mini onarım ile kısa zaman önce arka tamponu yaptırdım . Zaten bundan sonrada kaporta işi oldu mu auto kinge gitmeyi düşünüyorum çok memnun kaldım .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
Bu sorunu yaşayan her Toyotacıya geçmiş olsun diyorum. Siz tutun dişinizden tırnağınızdan arttırıp sıfır km bir dizel alıyorsunuz 60 bin lira vererek... Sonra yağ yakma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Sonrasında servislerde elemanlar da sorumsuzca davranması adamın canını iyice sıkıyor. Bir an için kendimi sizin yerinize koydum ben ne yapardım diye? Ben sinirimden herhalde o servisi yakarddım herhalde olay çıkarırdım.

O para kolay kazanılmıyor. :( İşte ben bu işe çok kızıyorum. Türkiye Toyota genel müdürü bence pasif çıkıyor. Kardeşim böyle bir sorun varsa müşteriyi memnun etmek için elinizden ne geliyorsa yapın... Böyle yapmaya devam ederlerse Toyota Türkiye'de kaybedecek bence :)

Benim şu an 97 Corolla'm var. Kuzu kuzu geçiniyoruz kendisiyle çok şükür beni üzmedi. İnşallah da üzmez. Şu sorunları gördükçe model yükseltmeyi düşünmüyorum. Hazır elimizdekilerle yetinelim diyorum.

İnşallah Toyota Türkiye bu sorunu kökten halleder de bizler de önümüzü görürürüz. Aslında şu an Toyota Türkiye ekmek yiyorsa bunu bizim efsane kasalara borçlular bence ;)
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
Abi ben 1 aydır bu sorun yüzünden kafayı yiyeceğim servise gidiyorum oyalıyor merkezi arıyorum size döneceğiz diyorlar dönmüyorlar . Mıçılar da sana onatçanın söylediğinin tam tersini söylemiş biz kime inanacağız ben bu hafta içi servisi belki ararım normalde ayın 20 sinde arayın ilgileneceğiz dediler ama bu hafta arayim sorunun peşinde olduğumu anlasınlar . Onatçanın bana dediği sekman ve piston değişti mi sorunun çözüldüğü mıçalar size sadece geciktiryor demiş arkadaş kafayı yiyecem .
Hayırlısı olsun abi umarım sorunlarımızı çözerler .

Tampon konusunda ben autokinge mini onarım ile kısa zaman önce arka tamponu yaptırdım . Zaten bundan sonrada kaporta işi oldu mu auto kinge gitmeyi düşünüyorum çok memnun kaldım .

Mahmut kardeşim inşallah en kısa zamanda düzelir.

buradaki ursavas isimli kullanıcı da faydasını gördüğünü söylemiş:

http://forum.donanimhaber.com/m_46845540/mpage_2/key_/tm.htm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Mahmut kardeşim inşallah en kısa zamanda düzelir.

buradaki ursavas isimli kullanıcı da faydasını gördüğünü söylemiş:

http://forum.donanimhaber.com/m_46845540/mpage_2/key_/tm.htm

İşallah hepimizin sorununu çözerler .

Link içinde teşekkürler demek ki sorunun kaynağı piston ve sekman işallah değişimide bir an önce yaparlar ve sorun çözülür .

Bu sorunu yaşayan her Toyotacıya geçmiş olsun diyorum. Siz tutun dişinizden tırnağınızdan arttırıp sıfır km bir dizel alıyorsunuz 60 bin lira vererek... Sonra yağ yakma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Sonrasında servislerde elemanlar da sorumsuzca davranması adamın canını iyice sıkıyor. Bir an için kendimi sizin yerinize koydum ben ne yapardım diye? Ben sinirimden herhalde o servisi yakarddım herhalde olay çıkarırdım.

O para kolay kazanılmıyor. :( İşte ben bu işe çok kızıyorum. Türkiye Toyota genel müdürü bence pasif çıkıyor. Kardeşim böyle bir sorun varsa müşteriyi memnun etmek için elinizden ne geliyorsa yapın... Böyle yapmaya devam ederlerse Toyota Türkiye'de kaybedecek bence :)

Benim şu an 97 Corolla'm var. Kuzu kuzu geçiniyoruz kendisiyle çok şükür beni üzmedi. İnşallah da üzmez. Şu sorunları gördükçe model yükseltmeyi düşünmüyorum. Hazır elimizdekilerle yetinelim diyorum.

İnşallah Toyota Türkiye bu sorunu kökten halleder de bizler de önümüzü görürürüz. Aslında şu an Toyota Türkiye ekmek yiyorsa bunu bizim efsane kasalara borçlular bence ;)
Sağol Müjdat abi .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 125 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
merhaba
50.000 km bakımında piston sekman değişimi yapılmıştı. şu an araba ile 1500 km yakın yol gittim. hiç eksiltme yok. arabanın çekişi arttı yakıt azaldı. bende bu revizyon işlemi çok olumlu sonuçlandı. bir tek araba motor açıldı anlamında biraz içim çürüdü. işte o kadar. yoksa her şeyi ile mükemmel. hatta en son her yeri açıldığı için sızdırmazlık kontrolü yaptırttım. bir sorun yok dediler. ben memnunum. bakalım 10.000 km ye kadar bir şey olacakmı? Darısı diğer arkadaşların başına. daha önceki forumlarda okudum servisler bu iş çözüm değil demişler. bildiğiniz üzere yağ yakmayan araba yoktur. az yağ yakan vardır. bizde zaten servis zamanı gelmeden rahatsız olmayalım panik olmayalım 10.0000 km bakımına kadar bizi idare etsin diye söylenip duruyoruz. yoksa tabiki yağ eksiltecek. sürtünme var dimi...
2010 MMT Dizel Corolla Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2011 corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 19 kere teşekkür edildi
Daha titremeyen bir dikiz aynası üretip de aynalarımızı değiştiremeyen toyota 0 araba mı verecek... Rüyamda görsem inanmam. Adamlar hala 0 arabaya sorunlu olduğunu bile bile o aynayı takıyorlar... Her şeyine alıştık artık toyotanın ... >:(

Çok doğru tespit. Aynen katılıyorum..
Emin Koyuncu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Maalesef Toyota son araçları ile kullanıcıların başına bir çok dert açtı. Şu ana kadar 3 arabam oldu, 3 ü de Toyotaydı. Açıkçası bundan sonrakinde daha çok düşüneceğim Toyota alma konusunda.
Benim de yağ sorunu ilk kez olarak 8600 km de başıma geldi.Sonrasında vakum pompası değişti ama 24000 km civarında tekrardan yağ eksiltmesi nedeni ile ilave yapıldı. Açıkçası yağ eksiltme sorununun yanı sıra beni serviste bu hatalar yüzünden kaybedilen zaman çok daha fazla üzüyor. Zaten kısa tatil süremiz var, onu da serviste harcamak ...

Benim yağ problemi dışında ön takım sorunum da var. Şimdiye kadar (araba şu anda 33800km de) iki kez direksiyon kolonum değişti ve sanırım bir kez daha değişecek. Artık servisin abonesi oldum denebilir. :(

Yukarıdaki mesajlarda Toyota'nın sorunlu araçları tespit ettiği gibi bir şey algıladım. Tespit edilmiş olan bu araçların listesi bir yerden edinilebilir mi acaba? En azından herkes kendi aracını kontrol edebilir.

Şunu da belirtmek isterim. Kapı komşumuz Bulgaristan'da Toyota'ların servis bakımları 15.000 kmde yapılıyor. Orası da Toyota servisi burası da Toyota servisi. İkisi de tamamen aynı araçlara hizmet ediyorlar. Acaba aramızdaki fark nedir? Ve bizde bakımlar 15000 de bir olsaydı yağ yakma derdini yaşayanların durumu ne olurdu acaba?

Sorunsuz günler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Maalesef Toyota son araçları ile kullanıcıların başına bir çok dert açtı. Şu ana kadar 3 arabam oldu, 3 ü de Toyotaydı. Açıkçası bundan sonrakinde daha çok düşüneceğim Toyota alma konusunda.
Benim de yağ sorunu ilk kez olarak 8600 km de başıma geldi.Sonrasında vakum pompası değişti ama 24000 km civarında tekrardan yağ eksiltmesi nedeni ile ilave yapıldı. Açıkçası yağ eksiltme sorununun yanı sıra beni serviste bu hatalar yüzünden kaybedilen zaman çok daha fazla üzüyor. Zaten kısa tatil süremiz var, onu da serviste harcamak ...

Benim yağ problemi dışında ön takım sorunum da var. Şimdiye kadar (araba şu anda 33800km de) iki kez direksiyon kolonum değişti ve sanırım bir kez daha değişecek. Artık servisin abonesi oldum denebilir. :(

Yukarıdaki mesajlarda Toyota'nın sorunlu araçları tespit ettiği gibi bir şey algıladım. Tespit edilmiş olan bu araçların listesi bir yerden edinilebilir mi acaba? En azından herkes kendi aracını kontrol edebilir.

Şunu da belirtmek isterim. Kapı komşumuz Bulgaristan'da Toyota'ların servis bakımları 15.000 kmde yapılıyor. Orası da Toyota servisi burası da Toyota servisi. İkisi de tamamen aynı araçlara hizmet ediyorlar. Acaba aramızdaki fark nedir? Ve bizde bakımlar 15000 de bir olsaydı yağ yakma derdini yaşayanların durumu ne olurdu acaba?

Sorunsuz günler dilerim.

Günal abi bu benim 2. toyotam bir daha tövbe toyota almam . Nedeni bu yağ yakma olayı değil . Sorun belli ve çözümü belli olan bir sorun olmasına rağmen ben 1 aydır piston ve sekman değişimi için uğraşıyorum kimi piston ve sekman değişimini duyduğu zaman rezillik çıkartıyor ben eyvallah dedim kendilere ama kendiler bana zorluk çıkartıyor . Dün aradım servisi en son gittiğim ustaya bir türlü bağlanamadım ya testte idi ya işi vardı yoğundu . Bugünde saat 11 den beri defalarca aradım .1 kere ulaşabildim bu sefer usta yetkili kişiye sizi arattıracağız dedi . Bekledim arayan olmadı saat 1 gibi tekrar aradım durumu anlattım ve daha arayan olmadı dedim tekrar sizi arattıracağız dediler . Halen beklemedeyim şimdi yine arıcam eğer bana bugün elle tutulur bir açıklama yapmazlarsa yarın saat 9 da gidecem ağzıma geleni söylücem .

Anlaşılan efendi gibi gittik mi adam yerine konmuyoruz belki biraz hır gür çıkartırsak dinlerler . Toyota ya tövbe etmemin sebebi de bu son 1 aydır işim gücüm yokmuş gibi bununla uğraşıyorum ve her gittiğim de kendilerle sakin bir şekilde konuşuyorum her gittiğimde de bana ayrı şeyler sıkıyorlar inşallah bugün adam gibi bir açıklama yaparlar yoksa yarın kendilerle işimiz olacak .

merhaba
50.000 km bakımında piston sekman değişimi yapılmıştı. şu an araba ile 1500 km yakın yol gittim. hiç eksiltme yok. arabanın çekişi arttı yakıt azaldı. bende bu revizyon işlemi çok olumlu sonuçlandı. bir tek araba motor açıldı anlamında biraz içim çürüdü. işte o kadar. yoksa her şeyi ile mükemmel. hatta en son her yeri açıldığı için sızdırmazlık kontrolü yaptırttım. bir sorun yok dediler. ben memnunum. bakalım 10.000 km ye kadar bir şey olacakmı? Darısı diğer arkadaşların başına. daha önceki forumlarda okudum servisler bu iş çözüm değil demişler. bildiğiniz üzere yağ yakmayan araba yoktur. az yağ yakan vardır. bizde zaten servis zamanı gelmeden rahatsız olmayalım panik olmayalım 10.0000 km bakımına kadar bizi idare etsin diye söylenip duruyoruz. yoksa tabiki yağ eksiltecek. sürtünme var dimi...

Mehmet abi adınıza sevindim işallah benim arabayı da bir an önce yaparlar da kurtulurum .

Son durumu yukarıda yazdım abi gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim şimdi mesajı gönderip tekrar arıcam bakalım ne olacak .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Yağ eksiltme problemi yok bende ? Okuduğum kadarıyla bayağı bir kullanıcıda var anlayamadım? Benimki sağlam bir seri çıkmış olabilirmi? Bide kullandığım yağ 10.000 de bir Castrol Edge 0-30 bu farkettirirmi?
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 125 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
merhaba
öncelikle bayramınızı kutlarım. bu konuda yazılmış çok forum yazısı mevcut.
aracınızın model ve km sini belirtmemişsiniz. sınıflama buna göre oluyor. 2009 kadar olan modellerde 5 vites olarak çıkanlarda bir sorun yok. daha sonraki serilerde, 6 vites ve 205 tork olan modellerde partiparti çıkabiliyor. benim corolla 2009 sonu 2010 model. umarım çıkmaz uğraştırmaz. sonuçta garantiden yapılacak olan iyileştirme ama işte uğraşılıyor. üzülünüyor.
sağlıcakla kalın.
2010 MMT Dizel Corolla Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
2011 model 1.4 d4d Nisan 2011 de aldım aracı yağ seviyesinde sürekli kontrol ediyorum en son 13.500 de koyduk yağını Castro edge 0 30. Araç suan 23.900 km de haftaya servise gitcek kendim kontrol ettim yağ seviyesi 2 noktanın ortasından az yüksekte. Bu seviye yakmaya isaretmidir?
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Alıntı
bence toyota gibi büyük bir firma yaptığı büyük bir hatayı, yine büyüklüğünü göstererek müşterilerine 2012 model 0 km araçlar vererek göstermeliydi..

Bu ne iyimserlik Hasan, in biraz aşağıya ; türkiyedesin :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 5 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Bu ne iyimserlik Hasan, in biraz aşağıya ; türkiyedesin :D

umut fakirin ekmeği Kemal abi, biz dile getirelim de... isteyenin bir yüzü kara, vermeyen zenci olsun :)
2012 Auris 1.33 Comfort Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Benim aracım 2012 Dizel auris, 20000 bakımına girecek yakında, hiç yağ eksilme olmadı. yağ cubuğunda milim inme olmadı. aldığımda özellikle kontrol ettirdim aracı turbosunun yeni geliştirilen tipde olduğunu söylemişlerdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
Yağ yakma konusundaki standart tam olarak nedir? Hiç azalma olmamasını lazım Yada mesele 10000 de 1 Lt normal gibi bir standart var mıdır? Yoksa illa arabanın uyarı vermesi mıdır sorun göstergesi ? Arkadaslar bilgisi olan yardımcı olsun yağ yakmadigini düşündüğüm arabamdan şüphe eder oldum :(
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Yağ yakma konusundaki standart tam olarak nedir? Hiç azalma olmamasını lazım Yada mesele 10000 de 1 Lt normal gibi bir standart var mıdır? Yoksa illa arabanın uyarı vermesi mıdır sorun göstergesi ? Arkadaslar bilgisi olan yardımcı olsun yağ yakmadigini düşündüğüm arabamdan şüphe eder oldum :(

Emre sana servise danış dicem ama onlara kalsa 1000 km de 1 lt ye kadar normal diyorlar . Hasan bey soruna cevap verecektir. Bence özelden kendisine bir danış .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
1000 km de 1 Lt diyen servislere benden selam olsun. Nasıl bı sacmLiktir bu :) motor ozaman en az 15 Lt yağ alcakki düzgün gitsin bide akit masrafının yanına yağ masrafıda eklesin arkadaslar tüketim karşılaştırması yaparken :) Hasan bey 10000 km de çizgi seviyesi nerede olmalı söylerse yeterli :)
Emre KOÇAK