Gönderen Konu: 2011 Makyajlı Corolla'ya yeni bir makyaj Led dizayn ilginç modifiyeler.  (Okunma sayısı 54199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
Tüm yapılan işlemler tamamen kendi dizaynım ve el işçiliğimle yapılmış olup çok cüzi maliyetlere mal olmuştur. Sadece ışıklı kapı eşikleri dışarıdan alınmış ve serviste montaj edilmiştir.

Uzun bir süredir yapmayı düşündüğüm arka bagaj kapağındaki stopların beyaz olan reflektörlerine her bir stop lambasına 4.7 mm geniş açılı 15 adet kırmızı şeffaf mantar led uygulama yine titiz ve çok temiz bir çalışma ve gerçekten çok şık oldu. Bugün sadece sol taraftakini tamamladım ve uzunca bir süre yakma denemesini gerçekleştirdim. Enerjisini arka cam içindeki led fren lambasından alarak tesisatını çektim. Fren lambası olarak kullanmayı düşünüyorum. Daha önce de arka tampondaki alt reflektörlere led uygulamış enerjisini parklardan almıştım. Tamamen bitirdikten sonra aracın üzerindeki fotoları da eklerim.

Evet işlem tamam montajı da bitti bunlarda aracın üstündeki fotolar. Frene bastığınızda her ikisi de arka camdaki fren lambasıyla birlikte yanıyor. Yanmadığı zamanlarda da orijinal görüntüde bir değişikli yok. Kapalı pozisyonda da foto ekledim.İleri de  akşam üstü ve gece çekimlerini de eklerim

Yine yeni yeniden bir proje arka tampon kedi gözleri 4.7 mm şeffaf Kırmızı mantar Led uygulaması... Reflekörlerin sökülmesi çok kolay arkalarından birer adet vida ile tutturulmuş. Toplam da 10 adet 5 li seri bağlanmış 2 grup şeffaf Kırmızı geniş açılı mantar Led ve 150 Ohm direnç kullandım. Evde 12 voltluk akü ile epey yakıp denedim dirençler de ve ledler de en ufak bir ısınma ve farklı parlaklıkta yanma falan yok. Enerjisi plaka lambalarından alınacak parklarla beraber yanacaklar. Fotolar da görünenden çok daha homojen ve şık bir aydınlatma sağladı.

Uğraşmaya değdi gerçekten de çıplak gözle resimlerden çok daha güzel ve şık görünüyor bunlarda araca montajlı fotolar...

Arkadaşlar yeni bir uygulama daha önce yapan ve deneyen olmuştur belki. 2 Gün önce aracımı güzelce yıkadım ve kurulama esnasında sis farı çerçeveleri ve tampon alt ızgarasını söktüm. Sis farı çerçevelerini değişik bir tonda ( Kırmızı. Kod:320 Akçalı ) süper parlak vernik istemiyor, tampon altı ızgarayı orjinal siyah plastik tekrar süper parlak ( Siyah. Kod:326 Akçalı ) boyadım. Sis farı çerçevelerinin araca montajını yaptım. Izgara henüz kurumadı onunda montajı bitince fotolarını eklerim. Izgarasız hali bile inanın çok değişik ve güzel oldu görenler ve bende çok beğendim. Bunlar parçaların boyanmış fotoları ışık sizi yanıltmasın boya çok parlak boyada en küçük nokta kadar hata yok fotolarda görülen dalgalanmalar tamamen ışığın yönü ile alakalı.

Aracın üstündeki fotolar ızgarasız.

Son hali bu ızgarayı da siyah boyadım iki kat vernik attım. Arka tampon alt reflektörlere de 10 lu led uyguladım.

Motor koruma üst plastik kapak boyaması. Su bazlı antik bakır boya kullanıldı yapmak isteyenler istediği rengi kullanabilir tabii...  :) :) :)

Arkadaşlar bu uygulama sanırım bir ilk forumda yapan var mı bilmiyorum kırmızı fosforlu direksiyon logosu yaptım epey uğraştırdı ama çok güzel ve değişik bir şey çıktı ortaya ve mavi led ışıklı el yapımı mandallı vites topuzu işçilik ve dizayn bana ait torna makinesinde yaptım led devresini yüksek ohm dirençle ışık şiddetini ayarladım vites çerçevesi ışık şiddetini de potansiyometre istediğiniz kadar ayarlayabiliyorsunuz açıp kapatabiliyorsunuz.

Tabi buda gece görünümü kapı açık tavan lambasının ışığı da vuruyor(6 led mavi)  ve corolla mavi led kapı eşikleri  loş bir mavilik oluştu aracın içinde potansiyometre ile ayarlanmış  değişik ışık şiddetindeki resimleri koydum fark anlaşılabilir istenirse vites çerçevesindeki ledler düğme ile tamamen kapanabilir veya çok kısık nokta kadar da yanabilir.

2011 Corolla aracıma Amerikan park uygulaması. ( Gold modüllü ) Gündüz farı amaçlı ve görünüm olarak da çok şık oldu sanırım. Yan sinyal lambaları parklar açılınca 10 watt gibi kısık yanıyor sinyal verildiğinde ve flaşörler açıldığında 21 watt yanıyorlar. Sinyalizasyon da sapmalar ve düzensizlik yok yan aynadakiler ve arka sinyaller aynı anda sinyal işlemini düzenli bir şekilde yapıyor. Montajı çok basit fakat biraz uğraştırıyor ve açıkçası biraz zahmetli yoruyor ama sonucu görünce yorgunluğa değmiş diyorsunuz.

2011 Corolla Orjinal plaka aydınlatmalara  ek olarak tek çipli beyaz ledlerle arka plaka aydınlatması. Krom bagaj çıtasını söküp ince bir kablonun geçebileceği 3 mm çapında bir delik deldim. Silikonlu dış mekan şerit  ledlerin uçlarına kablo lehimledim ve sıcak silikonla su ve kısa devre için izolasyon  yaptım. Enerji beslemesi plaka aydınlatmalardan alınacak.

Bu da plaka aydınlatmanın araca montajlı hali ve bagaj içi 65 Adet ledler.

Arkadaşlar 2011 Corolla vites çerçevesini mavi şeffaf (3mm) dar açılı ledlerle aydınlatma tasarımımı bitirdim araca montajını yaptım enerji beslemesini çakmaklığı aydınlatan tek led soketinden aldım çok ufak bir anahtarla kontrolünü sağladım parklar açılınca gelen enerjiyi bu anahtarla açıp kapatıyorum vites çerçevesinin yanında sağ ve solda küçük eşya gözleri var sürücü tarafındaki küçük cebe gizli montaj yaptım açma kapama anahtarını biliyorsunuz vites çercevesi ve yan plastik parçalar gri boyalı sökülmüşken onları da biraz pamuk ve ince pasta boya cilası ile cilaladım normalde mat olan parçalar müthiş  parlak ve pürüzsüz bir yüzey oldu yorumları size bırakıyorum yapmayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışırım

Orijinal çerçeveyi deldim yalnız çok titiz ve temiz olması çok önemliydi 31 yıllık plastik ve saç kalıpçısı olarak çok hassas milimetrik ölçülerde ve simetrik olması benim için çok zor olmadı  çok dikkatli delmek gerekiyor matkap çapı ( 3 mm ) devre kapalı halde de çok şık görünüyor gece görüntüsü süper oldu dışarıdan görünümde aracın tavanına ve dikiz aynasına çok loş nereden geldiği belli olmayan bir ışık veriyor ileride sıkılırsam karbon folyo kaplarım çerçeveyi delikler gider veya macunla kapatılıp tekrar gri boyanabilir gereklilik değilde hoş bir görüntü vermek amacıyla yapmayı düşündüm. Not: Vites çerçevesindeki ledlere potansiyometre ile kumanda ediyorsunuz ışık şiddetini ayarlama ve tamamen kapatma imkanınız var. Ayrıca ışıklı vites topuzundan bağımsız ayrı ayrı yakabiliyorsunuz.

Buda vites topuzu led dizaynı ve işçiliği bana ait

4 Kapı Krom Led ışıklı kapı eşikleri...

Kırmızı fosforlu ön ve arka logolar...

Sustalı anahtar dış kabı kargoyla gelmiş çip değiştirme ve anahtar açtırma işçiliği bana aittir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Şimdi oldu abi . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Corolla 1.33 Comfort
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Zafer abi büyüksün ya. Helal ! Birde şu aynaları kontağa bağlasan, düğme safdışı olsa 10 numara 5 yıldız olurdu valla :)
“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Zafer abi büyüksün ya. Helal ! Birde şu aynaları kontağa bağlasan, düğme safdışı olsa 10 numara 5 yıldız olurdu valla :)

Teşekkürler Ümit kardeşim aynaları kontağa bağlamak istemiyorum neden dersen her kontak açıp kapatılınca aynada çalışacak ve dişlileri daha çabuk aşınıp arıza riski artacaktır. Ayrıca soğuk bölgelerde kışın buz tutunca problemde çıkacaktır. Ama ben dış aynaların alt tarafına tavan lambasıyla birlikte çalışacak led devresi düşünüyorum şimdiki projem bu yani uzaktan kumandayla aracı açtığınızda aynalardaki ledler yanacak gecikmeli sönecek veya kapılardan bir açıldığında devreye girecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
supersin abi
tatile bu taraflara gelmeyi dusunmuyormusun abi bizim arabayada bisiler yapardik :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
zafer abi o ledleri birde kırmızı folyola kaplasan daha iyi sanki geri vites lambası izlenimi uyandırdı bende azcık
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
he bide zafer abi olur ya aylak kalırsın canın bişeyle uğraşmak ister bir haber ver benim corollayıda bırakayım sana :P eline sağlık abi
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
supersin abi
tatile bu taraflara gelmeyi dusunmuyormusun abi bizim arabayada bisiler yapardik :)

Teşekkürler inşallah sen bir gün Türkiye'ye gelirsin yaparız tabii.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • toyo
  • 1 kere teşekkür etti
Zafer abi eline emeğine saglık her zaman yorum yazmasamda senin modifiyelerini takip ediyorum.Yaptığın her şey aracına çok yakışıyorda abi yanlış anlamazsan o vites topuzuna ne olmuş ya ben Hatay'da ikamet ediyorum burada şahinciler doğancılar çoktur görünce aklıma direk faça şahinciler geldi.Birde akşam gözünü yormuyor mu abi kullanırken içerdeki ledler.
Hayat bir şarkı bam telinden çalıyorum söz ve müzik bana ait ben böyle yaşıyorum corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
zafer abi o ledleri birde kırmızı folyola kaplasan daha iyi sanki geri vites lambası izlenimi uyandırdı bende azcık

Mehmet Can kırmızı folyo'ya gerek yok çıplak gözle ve gece görüntüsü süper fotolar güneşli bir ortamda çekildi ki o haliyle bile epey dikkat çekici fren lambasıyla birlikte çalışıyor ve ledler kırmızı gerçi resimlere bakarak biraz haklısın da düşüncende. Corolla'da bu işe aşina olduk senin araca da yaparız ilk yaptıktan sonra tecrübe de kazandık ne de olsa, tesisat çekmek biraz uğraştırıyor gerisi kolay.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Zafer abi eline emeğine saglık her zaman yorum yazmasamda senin modifiyelerini takip ediyorum.Yaptığın her şey aracına çok yakışıyorda abi yanlış anlamazsan o vites topuzuna ne olmuş ya ben Hatay'da ikamet ediyorum burada şahinciler doğancılar çoktur görünce aklıma direk faça şahinciler geldi.Birde akşam gözünü yormuyor mu abi kullanırken içerdeki ledler.

Teşekkürler .. Vites çerçevesindeki ledleri istediğiniz kadar kısıp açabiliyorsunuz veya tamamen kapatabiliyorsunuz potansiyometre kumandalı yalnız vites topuzu bağımsız çalışıyor gündüz çok şık fakat gece biraz bazı vites konumlarında rahatsız edici olabiliyor.Şimdi vites topuzunu da potansiyometreye bağlamayı düşünüyorum. Orijinal vites topuzunu takmak sadece 1 dakikanı alıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • toyo
  • 1 kere teşekkür etti
Teşekkürler .. Vites çerçevesindeki ledleri istediğiniz kadar kısıp açabiliyorsunuz veya tamamen kapatabiliyorsunuz potansiyometre kumandalı yalnız vites topuzu bağımsız çalışıyor gündüz çok şık fakat gece biraz bazı vites konumlarında rahatsız edici olabiliyor.Şimdi vites topuzunu da potansiyometreye bağlamayı düşünüyorum. Orijinal vites topuzunu takmak sadece 1 dakikanı alıyor.
Rica ederim abi yeni projelerini merakla bekliyorum :)
Hayat bir şarkı bam telinden çalıyorum söz ve müzik bana ait ben böyle yaşıyorum corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 69000
  • Model Yılı: '11
  • 6 kere teşekkür edildi
Valla ne diyeyim Zafer bey süper olmuş bize de lazım sizin gibi bir usta..
mehmet hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
eylul ayi sonlarina dgru tatile gelecez insallah ama ucakla gelecez arabayla gelme sansimiz yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Rica ederim abi yeni projelerini merakla bekliyorum :)

Bir kaç düşüncem var yan aynaların alt tarafına tavan lambasıyla paralel çalışacak beyaz led düşünüyorum. Uzaktan kumandayla aracı açtığınızda tavan lambasıyla birlikte ledler yanacak ve gecikmeli sönecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Valla ne diyeyim Zafer bey süper olmuş bize de lazım sizin gibi bir usta..

Teşekkürler zaman bol olunca elimden geldiğince bir şeyler yapmak hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
eylul ayi sonlarina dgru tatile gelecez insallah ama ucakla gelecez arabayla gelme sansimiz yok

Kesin dönüş yaptığınızda yaparız bizde şimdiden iyi tatiller...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
Çok iyi Zafer abi ellerine sağlık :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı