Gönderen Konu: YİNE KPSS SKANDALI  (Okunma sayısı 11048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: YİNE KPSS SKANDALI
« Yanıtla #40 : Temmuz 14, 2012, 07:15:39 »
amcaoğlum, amcakızım ve halaoğlum ilk girdiği sene bileğinin hakkıyla sınava girip kazandı ve atandı ne cemmatle nede siyasetle ilgisi yoktur. keza benim kardeşimde bileğinin hakkıyla ilk sınavında askeri okulu kazandı bizim ailemizinde siyasetle cemmatle işi olmaz. demekki bu işin hükümetle alakası yok çalışan çabalayan kazanıyor. hatta çok yakın tanıdığım bir müşterim ki kendisi yıllarca chp de faliyette bulunmasına rağmen ilk sınavında kazandı ve ataması yapıldı.
ben bu durumun kazanamayanlar tarafından çamur at izi kalsın politikası olarak görüyorum. her yıl aynı terane yok çalındı yok dağıtıldı.

birde şu durumu anlayamıyorum.

her eğitim fakültesini bitiren devlet atamamı yapmadı diye veryansın ediyor.
kardeşim sen eğitim fakültesine girerken devlet sana kadro vereceğim diye garanti verdi mi?
git özel okullarda çalış dersanede çalış...
yok illa sırtımı devlete yaslayım mantığı olduğu sürece bu sorular daha çok çalınır cemmatlere dağıtılır aynı terane yıllarca devam eder...
bu hükümet gitsin sol hükümet gelsin aynı terane yine devam eder.

herkes devletten ekmek beklerse bu ülkenin hali ne olur komünizimi getirelim olsun bitsin. herkes eşit alayımız memur olsun o zaman...

ben esnafım vergimi verecem sen memursun maaşını alacan öteki dersanede öğretmenlik yapacak...

korkmayın allah herkesin rızkını alnına yazmıştır... nasipten öteye yol yok atanamayan arkadaşlarda biraz daha çalışıp çabalasın nasibinde varsa atanırlar...

bu arada ben zaten esnafım memurlukla işim olmaz banane kim atanmış atanmamış. ama ortada bir çamur at izi kalsın politikası olduğunu sanıyorum.

son olarak kemal abim ellerinden saygıyla öperim :)

İletiyi okuyunca başbakan foruma üye oldu zannettim :) ,

Uğur bey hırsızlığın sağı solu olmaz. Eski iktidarlar çok çaldı bunlarda biraz götürsün zihniyeti devam ediyor tüm hızıyla, haksızlığa
hukuksuzluğa hangi görüş iktidar olursa olsun karşı çıktığımız zaman belki daha insanca yaşarız.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Temmuz 14, 2012, 07:15:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Temmuz 14, 2012, 09:58:30 »
İletiyi okuyunca başbakan foruma üye oldu zannettim :) ,

Uğur bey hırsızlığın sağı solu olmaz. Eski iktidarlar çok çaldı bunlarda biraz götürsün zihniyeti devam ediyor tüm hızıyla, haksızlığa
hukuksuzluğa hangi görüş iktidar olursa olsun karşı çıktığımız zaman belki daha insanca yaşarız.

bende onu diyorum kardeşim :) kemal abi "bu hükümet başta olduğu sürece bu soruna çözüm bulunamaz" yazmış.

yani bu hükümet gidip sol bir hükümet gelse bu işe kesin çözüm bulacakmı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Temmuz 14, 2012, 10:20:14 »
"bir ülkede şerefliler de en az şerefsizler kadar cesur olmadıkça o ülke düzelmez".
                                                                                         İsmet İnönü
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Temmuz 14, 2012, 10:21:10 »
bende onu diyorum kardeşim :) kemal abi "bu hükümet başta olduğu sürece bu soruna çözüm bulunamaz" yazmış.

Şaka herhalde bu dedikleriniz :) kim gelirse gelsin çözülmez böyle devam etsin diyorsun ya da işi geyiğe vuruyorsun :)
Sağı solu boşver, Türkiye için çalışan, gururla ben Türk' üm diyen biri gelsin, kabile değil bir milleti yönettiğini bilen gelsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Temmuz 14, 2012, 10:26:14 »
Sağı solu boşver, Türkiye için çalışan, ...............................gelsin.

+9999999999999999999999999999999999999999999999
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Temmuz 14, 2012, 10:37:07 »
+9999999999999999999999999999999999999999999999
+76
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Temmuz 21, 2012, 10:49:32 »
KPSS’de soruların çalındığı iddiasında yeni perde. Savcının talimatıyla soruların basımını gerçekleştiren Meteksan firmasına giden polis, buradaki bilgisayarların imajlarını aldı. 2010’daki kopya skandalında da dikkatler aynı firmadaydı.

Milliyet'ten Tolga Şardan'ın haberine göre, ÖSYM’nin gerçekleştirdiği son Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) soruların çalındığı iddiasıyla başlatılan adli soruşturma çerçevesinde, soruların basımını gerçekleştiren Meteksan firmasındaki bilgisayarların imajları alındı. Soruşturma savcısı Şadan Sakınan’ın talimatıyla kuruma giden uzman polislerin, soruların Meteksan’dan sızdırılmış olabileceği iddiası üzerine bilgisayar kayıtlarını incelemeye aldığı öğrenildi. Soruşturmanın, savcılığın bazı somut tespitleri nedeniyle Meteksan’a yöneldiği, incelemenin kesin sonuçlarının alınmasının ardından, derinleşebileceği öğrenildi.

Savcı, ÖSYM’de inceleme yaptı

İki hafta önce ÖSYM’ce gerçekleştirilen KPSS’de soruların, daha önceki sınavda olduğu gibi çalındığı ve para karşılığında satıldığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma sürüyor. İddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, adli soruşturma başlattı. ÖSYM’de inceleme yapan Sakınan, önceki gün kritik bir adım attı. Sakınan’ın talebi doğrultusunda Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimliği, KPSS sorularının basımı gerçekleştiren Meteksan firmasındaki bilgisayarlardan imaj alınması kararı verdi.

Bilişim Suçları Şubesi inceliyor

Karar üzerine, Ankara Emniyeti Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şubesi’nde görevli uzman polislerden hazırlanan özel bir ekip Bilkent’te faaliyet gösteren Meteksan firmasına giderek şirkette kullanılan tüm bilgisayarların imajını aldı. Uzun süren imaj alma işlemi sonrasında elde edilen digital verilerin tamamı Ankara Emniyeti Bilişim Suçları Şubesi’ne götürülerek incelemeye alındı. Mahkeme kararıyla yapılan incelemeler çerçevesinde, soruların basımını gerçekleştiren Meteksan firmasında internet bağlantılarının bulunmadığı, ancak istenmesi halinde internet sisteminin kurulup faaliyete geçmesini sağlayacak alt yapının bulunduğu saptandı.Soruşturmanın, savcılığın bazı somut tespitleri nedeniyle Meteksan’a yöneldiği, incelemenin kesin sonuçlarının alınmasının ardından, derinleşebileceği öğrenildi. Emniyette hazırlanan inceleme raporları daha sonra soruşturma savcısına gönderilecek. Bilgisayar imajları alınan Meteksan firması ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavların sorularını basan tek firma olarak tanınıyor. . Basımda kullanılan yüksek teknoloji ve Türkiye’de aynı ölçülerde başka basımevi olmaması nedeniyle Meteksan’ın ÖSYM’nin ihalelerini aldığı belirtiliyor.

Gözler üzerlerindeydi

2010’da KPSS’de şifreleme yapılarak kopya çekildiğine yönelik iddiaların ardından da dikkatler Meteksan’ın üzerine çevrilmişti. Matbaada aramalar yapılarak, soru kitapçıklarının dışarı sızdırılıp sızdırılmadığı araştırılmıştı. Yaklaşık 36 yıldır ÖSYM’nin sınav kitapçıklarını basan METEKSAN’ın bazı yöneticilerinin malvarlığına yönelik de araştırma yapılmıştı. Meteksan’ın bastığı kılavuz kitabındaki soruların dışarıya sızdırıldığı iddiaları ise net bir sonuca ulaşamamıştı.
Topraktan geldik toprağa gideceğiz.. Mühim olan çamurlaşmamak..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 21, 2012, 11:29:05 »
yerinde bir tesbit,
insan bu kadarmı kin dolu olur arkadaş, bu kadarmı çıkar uğruna bütün insani değerler ayaklar altına alınır. Para ve mevki
için satmayacakları şey yoktur bu yaratıkların. Ben bu kendini dindar niteleyen arkadaşlardan cuma namazına gitmeyenini gördüm
ama asıl can alıcı nokta cuma namazına gitmeme sebebi; neymiş şu an ülke savaş halindeymiş( bunu bir terimi, var bilen arkadaşlar yazsın) cuma namazına gidlmezmiş falan fıstık, işte sınav ve bilimum yaptıkları kepazeliklerin kılıfı bu savaş muhabbeti olduğunu
düşünüyorum. (savaşta herşey mübahya, çal çırp vs vs ) 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
düzeltme: savaş yerine cihad olacaktı.

**************************************************************************************************
Geçenlerde gazetede çıktı, polis akademisi başkanı prof. xyz' nin  (adını unuttum) derlediği kitaptaki sözleri okuyunca ben utandım,
bu akademiden çıkanlar teşkilatın yönetim kademesine gelecekler, siz düşünün gerisini!
Kitaptaki sözlerden bir tanesini aşağıya yazıyorum.

- 15 inde bir kız ya er de, ya yerde olmalıdır.

Sizin kafa yapınızı sevsinler  :)     

**********************************************************************************************

not : Hakkı hocam (saygılı) artık nokta nokta yerine "sevsinler" yazıyorum forum kurallarına uygundur herhalde :)

Merak etme bu şekliyle de anlaşılıyor :rofl: :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Temmuz 21, 2012, 11:34:40 »
bende bu sınava girdim. gerçi ilk defa kpss ye girdim ama sorular bu kadarmı kolay olurdu diyebiliyorum. gerçek anlamda çalışan insanların yapamayacağı bir sınav değildi. sorular sızdırılmış evet ben şahibe olduğunada inanmıyorum. her sınavda her şekilde sorular ulaşması gereken yerlere ulaşıyor. kimse noktası virgülüne aklnda tutamaz soruları. allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz
Senin IQ yüksek olduğundan sorular kolay gelmiştir, sınavdan çıkan kime sorduysam zor dediler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Temmuz 21, 2012, 11:37:35 »
Alıntı
toplum zaten koyun ( genel anlamda konusuyorum , kimse uzerine alinmasin, yada alinan alinabilir),

Mesinos mu; karaman mı :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Temmuz 21, 2012, 11:40:05 »
+1923

hoca efendi yerine veya fetoş yerine fethullah gülen yeterli bence. hoca efendide fazla yağlı duruyor. :)

Fetoş daha bi sempatik duruyor :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Temmuz 21, 2012, 11:42:52 »
Vedat arkadaşım, bir de taraftarı olsan yanmışız biz :)
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :parti: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Temmuz 21, 2012, 12:01:21 »

Beni yanlış anlamışsın
Bu hükümet gitmeli derken eskilere, geçmişe  dönüşün getireceği güçlüklerden söz etmek istemiştim
İslami yönetim altındaki devletlerin hepsi kötü durumda, onca petrol geliri olmasına rağmen ilkel yaşıyor, adeta sürünüyorlar
biz Atatürk sayesinde kabuğumuzu kırmış medeniyet , yolunda  ilerlemiş bir ülkeyiz, çağdaş yaşamı ucundan da olsa yakalamışız
ama şimdi bırak doğuyu anadoluyu falan , istanbulun göbeğinde, fatihte insanlar çember sakallı , arap cüppeleriyle geziyorlar
kime ne giysinler.... ama bu gidişatı gösteriyor

Bu hükümet gitmeden geri vitesten çıkamayız

ama bu gidince yerine sol hükümet gelsin demedim

Rahmetli Eceviti severdim, dürüst adamdı, diğer çırpıcılar gibi malı mülkü yoktu

Ama iktidar olduğunda hapisteki bütün teröristleri af çıkartıp, üniversitelere yerleştirmişti
Türkiyeye az zarar vermedi onlar.....

Geçmişe baktığımızda sol yönetimlerin ürettikleri faydalı şeyler görmek zor, bunlar hiç olmazsa duble yol yaptılar :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Temmuz 21, 2012, 12:10:03 »
Beni yanlış anlamışsın
Bu hükümet gitmeli derken eskilere, geçmişe  dönüşün getireceği güçlüklerden söz etmek istemiştim
İslami yönetim altındaki devletlerin hepsi kötü durumda, onca petrol geliri olmasına rağmen ilkel yaşıyor, adeta sürünüyorlar
biz Atatürk sayesinde kabuğumuzu kırmış medeniyet , yolunda  ilerlemiş bir ülkeyiz, çağdaş yaşamı ucundan da olsa yakalamışız
ama şimdi bırak doğuyu anadoluyu falan , istanbulun göbeğinde, fatihte insanlar çember sakallı , arap cüppeleriyle geziyorlar
kime ne giysinler.... ama bu gidişatı gösteriyor

Bu hükümet gitmeden geri vitesten çıkamayız

ama bu gidince yerine sol hükümet gelsin demedim

Rahmetli Eceviti severdim, dürüst adamdı, diğer çırpıcılar gibi malı mülkü yoktu

Ama iktidar olduğunda hapisteki bütün teröristleri af çıkartıp, üniversitelere yerleştirmişti
Türkiyeye az zarar vermedi onlar.....

Geçmişe baktığımızda sol yönetimlerin ürettikleri faydalı şeyler görmek zor, bunlar hiç olmazsa duble yol yaptılar :D

son cümlene büyük alkış abi :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #54 : Temmuz 21, 2012, 13:29:28 »
konuyla alakasiz ama yasimiz yetmediginden dolayi irani biz hep suanki haliyle biliyoruz meger  devrim oncesi bizdende ileri imisler, biran ULKEMIN gelecegini gordum gibi, hicte inandirici olmasada simdi daha cok korktum seriatin geleceginden...

IRAN 1979 öncesi ve sonrasi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Temmuz 21, 2012, 13:35:54 »
konuyla alakasiz ama yasimiz yetmediginden dolayi irani biz hep suanki haliyle biliyoruz meger  devrim oncesi bizdende ileri imisler, biran ULKEMIN gelecegini gordum gibi, hicte inandirici olmasada simdi daha cok korktum seriatin geleceginden...

IRAN 1979 öncesi ve sonrasi...

medeniyet dediğin açmaksa bedeni desenize hayvanlar bizden medeni....

ileri demek,  sizin gözünüzde ne çağrıştırıyor, yani müslüman olan toplumlarda dinine bağlı insanların örtünmesi gerilik mi demek.... o zaman birleşik arap emirlikleri çok geri bir ülke

korkmayın şeriat falan gelmez... yersiz korkularınızı anlamıyorum. aşağıdaki karikatür durumu çok güzel özetliyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Temmuz 21, 2012, 13:36:14 »
çok iyi yerden yakalamışsın Hakan
işte Türkiye'nin yarını bu
Halkın % 60 ının akıllı olmadığı toplumun kaderi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Temmuz 21, 2012, 13:37:55 »
çok iyi yerden yakalamışsın Hakan
işte Türkiye'nin yarını bu
Halkın % 60 ının akıllı olmadığı toplumun kaderi

kemal abi başlama yine abi zorla damarıma basıyorsunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Temmuz 21, 2012, 13:38:20 »
Unutma Uğur ileri gitmek kolay geri gitmek zordur
bu geri gidiş geçici

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Temmuz 21, 2012, 13:42:25 »
Unutma Uğur ileri gitmek kolay geri gitmek zordur
bu geri gidiş geçici

madem ileri gitmek kolay ikinci dünya savaşından sonra pek çok ülke çok hızlı bir şekilde ileri gitti biz neden gidemedik... halbuki yönetimde dindar partilerde yoktu iltica korkusuda yoktu  yönetimde hep ileriyi düşünen çağdaş laik ordumuz vardı neden bizi ileri götüremediler abi. neden biz avrupadan 50 yıl gerideyiz...