Anket

2006 toyota corolla 1.6 terra mı yoksa 2006 opel astra classic II  twimport mu?

2006 toyota corolla 1.6 terra
25 (83.3%)
2006 opel astra classic II twimport 1.6
5 (16.7%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: corolla mı astra mı?  (Okunma sayısı 32195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: corolla mı astra mı?
« Yanıtla #80 : Ocak 16, 2013, 01:10:29 »
bu konu hakkında bilgi nerede bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Ocak 16, 2013, 01:10:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 193000
  • Model Yılı: '96
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Ocak 16, 2013, 01:12:26 »
yarın bu belirtmiş olduğum araca bakacağım araç hakkında hiçbir bilgim yok interneti araştırdım bir bilgi bulamadım eski honda kullanıcısıyım acil bir şekilde
bilgiye ihtiyacım var bu araçtan türkiyede az varmış bildiğim bu araba arkadaşın yakınının bir şey de diyemiyorum
konu bundan ibaret
  renk ve model olarak satacağınız zaman sorun yaşarsınız onun dışında her corolla gibi buda sahibini üzmeyecektir efsanelerle motorları aynı diye biliyorum manifolt değişik
===Denenmiş Denenmez===

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #82 : Ocak 16, 2013, 01:14:45 »
renk beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • alemın etıket oldugu yere bız fıyat basarız ....:)
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Ocak 16, 2013, 08:37:11 »
bızım foruma sorarsanız TOYOTA derız opel forumuna sorarsanız onlarda OPEL derler :D  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #84 : Ocak 16, 2013, 20:46:24 »
toyota sorunsuz sorunsuz diyorsunuz eyvallah ama nesi varda arıza yapsın. airbag mi iklimlendirmesi olmayan digital kliması mı ? yada yol bilgisayarı diye koydukları track çalan teyp mi ?
ne varki 4 cam otomatik birde pardon unuttum.
Gidin bakın bakalım astraya. ne donanımlar var. toyota belkide türkiyeye o donanımların hiçbirini getirmemiştir. neyin muhabbetini yapıyorsunuz hala.
ya da hangi viraja siz direksiyonu asıla asıla girdiniz.  allaha şükür daha arıza arıza görmedik  opelde sorunsuz demek ;)
...Wir Leben Autos...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '07
  • 26 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Ocak 16, 2013, 21:19:54 »
mekanik olarak japon yani toyota , :)
Çoğu zaman gidiyoruz... Kiminin hoşuna,kiminin zoruna ;)

2007 COROLLA TERRA D4-D FÜME 100.000
2004 CLİO Symbol 1.4 GÜMÜŞ GRİ 137.000

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • 25 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #86 : Ocak 16, 2013, 22:02:13 »
toyota sorunsuz sorunsuz diyorsunuz eyvallah ama nesi varda arıza yapsın. airbag mi iklimlendirmesi olmayan digital kliması mı ? yada yol bilgisayarı diye koydukları track çalan teyp mi ?
Gidin bakın bakalım astraya. ne donanımlar var. toyota belkide türkiyeye o donanımların hiçbirini getirmemiştir. neyin muhabbetini yapıyorsunuz hala.
ya da hangi viraja siz direksiyonu asıla asıla girdiniz.  allaha şükür daha arıza arıza görmedik  opelde sorunsuz demek ;)
İsmail bey japon otomobillerinde genellikle motor sorunsuz olarak bilinir. dünyanın neresine giderseniz kime sorarsanız bu böyledir. toyota yada honda gibi japon marka otomobil forumlarında uydurulmuş bir durum değil yani. bizimde 2 farklı astramız vardı zamanında özellikle 99 modelinden çok sıkıntı çektik.
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Ocak 16, 2013, 22:42:51 »
İsmail bey japon otomobillerinde genellikle motor sorunsuz olarak bilinir. dünyanın neresine giderseniz kime sorarsanız bu böyledir. toyota yada honda gibi japon marka otomobil forumlarında uydurulmuş bir durum değil yani. bizimde 2 farklı astramız vardı zamanında özellikle 99 modelinden çok sıkıntı çektik.

Fatih honda ya katılırım da toyotanın sorunsuzluğu konusunda hem fikir değilim .

Toyota 2000 li yıllarda 1.6 vvti de yağ yakma sorunu ile ünlendikten sonra bu ününü 2010 da 1.4 d-4d ile devam ettirdi .

Ondan ben bundan sonra sorunsuz diye gidip toyota almam zaten alınması için başka bir sebebi olmadığı için bir daha toyota zor alırım .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Ocak 16, 2013, 22:54:23 »
Toyota kullanıcılarına azla yetinmeyi, kanaatkar olmayı öğrettiği için sorun yok onlar açısından:) sorunsuzlukla toyota bağdaşmış bir kere bu böyle ama aslında japon araçlarının özelliği bu. Ona bakarsan mazda araştırmalara göre en sorunsuz araba. Dediğin gibi sorun çıkaracak bir yanı yok. Güzel bir motor var (benzinliler için), yalıtım denen birşey yok, bolca gürültü, ufacık bir taşta boyası atan kaporta, yolda rüzgar ne tarafa çekerse giden bir araba var. Konuda adı geçen Opelde ise, baz donanımında bile toyotanın full versiyonunda olmayan donanım, sağlam bir yalıtım, kendini güvende hissettiren yola yapışan, herşeyiyle bütün kalıp gibi bir araba var. Yavaş yavaş milletimiz de işi uyanıyor bence. Toyota dünyanın en çok satılan arabası olabilir, ama bizim aldığımız arabalar onlar değil:) Türkiyede kim ne satıyor önemli olan bu bence...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #89 : Ocak 16, 2013, 23:14:09 »
Toyota kullanıcılarına azla yetinmeyi, kanaatkar olmayı öğrettiği için sorun yok onlar açısından:) sorunsuzlukla toyota bağdaşmış bir kere bu böyle ama aslında japon araçlarının özelliği bu. Ona bakarsan mazda araştırmalara göre en sorunsuz araba. Dediğin gibi sorun çıkaracak bir yanı yok. Güzel bir motor var (benzinliler için), yalıtım denen birşey yok, bolca gürültü, ufacık bir taşta boyası atan kaporta, yolda rüzgar ne tarafa çekerse giden bir araba var. Konuda adı geçen Opelde ise, baz donanımında bile toyotanın full versiyonunda olmayan donanım, sağlam bir yalıtım, kendini güvende hissettiren yola yapışan, herşeyiyle bütün kalıp gibi bir araba var. Yavaş yavaş milletimiz de işi uyanıyor bence. Toyota dünyanın en çok satılan arabası olabilir, ama bizim aldığımız arabalar onlar değil:) Türkiyede kim ne satıyor önemli olan bu bence...
    kardeşim genelleme yapmayın beğenmeye bilirsiniz suprada japon gtr da japon 350 z de japon saçma sapan konuşmayın evet toyota donanıma önem vermiyor Türkiye gibi büyük bir pazarda bizde biliyoruz. şuan ae101 kasa 15-16 bin tl o model astra 11-11.5 gibi rakamları görüyorsa söylenecek söz yok arz talep meselesi
===Denenmiş Denenmez===

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #90 : Ocak 16, 2013, 23:46:00 »
    kardeşim genelleme yapmayın beğenmeye bilirsiniz suprada japon gtr da japon 350 z de japon saçma sapan konuşmayın evet toyota donanıma önem vermiyor Türkiye gibi büyük bir pazarda bizde biliyoruz. şuan ae101 kasa 15-16 bin tl o model astra 11-11.5 gibi rakamları görüyorsa söylenecek söz yok arz talep meselesi
Evet haklısın fiyatlar konusunda. Ama dediğin gibi arz talep meselesi. Türkiyede toyotanın piyasası sağlam. Milletimiz tutuyor ve bunun için anlamsız pahalı zaten bahsettiğin kasa toyotalar. 97-98 model arabaya 17-18 isteyen bazı ilginç(!) insanlar var. Ondan daha vahimi o parayı veripte alanlar var ya...Diyecek söz bulamıyorum onlara:) Bahsettiğin araçların da konuyla pek alakası yok zaten... Sonuç olarak bu bir tercih meselesi...Herkes istediği arabayı alır. Ama günümüzdeki güncel araçları düşündüğümüzde, Toyota'yı tercih sebebi yapacak bir nokta yok. Ben bunu demek istiyorum sadece. Aynı paraya aldığın bir golf, bir astra ile corolla ya da auris arasında uçurum var. İnsanımız efsane kasada takılı kalmış, belki de ona güvenerek gidiyor sıfır corolla auris alıyor, bir zaman sonra şok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #91 : Ocak 16, 2013, 23:50:50 »
Fatih honda ya katılırım da toyotanın sorunsuzluğu konusunda hem fikir değilim .

Toyota 2000 li yıllarda 1.6 vvti de yağ yakma sorunu ile ünlendikten sonra bu ününü 2010 da 1.4 d-4d ile devam ettirdi .

Ondan ben bundan sonra sorunsuz diye gidip toyota almam zaten alınması için başka bir sebebi olmadığı için bir daha toyota zor alırım .
Mahmut abi bizde de d4d var. bakım dışında ne servise ne sanayiye gitmişliği var en ufak sıkıntı çıkarmadı. kaç yıllık firma bikaç sıkıntı elbet olacak ama yerden yere vurulmayı da haketmiyor bence. kimsenin tercihine karışamam da yani yanlış bilgilendirme yapılmasa iyi olur diye düşünüyorum. toyota babamın değil sonuçta
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #92 : Ocak 17, 2013, 00:10:32 »
Mahmut abi bizde de d4d var. bakım dışında ne servise ne sanayiye gitmişliği var en ufak sıkıntı çıkarmadı. kaç yıllık firma bikaç sıkıntı elbet olacak ama yerden yere vurulmayı da haketmiyor bence. kimsenin tercihine karışamam da yani yanlış bilgilendirme yapılmasa iyi olur diye düşünüyorum. toyota babamın değil sonuçta

Fatih sizin araç kaç model bilmiyorum sorun 2010 ve 2011 modellerde . Ayriyetten benim bundan önceki aracımda 2009 1.4 d-4d zaten ondan memnun kaldığım için gidip tekrar corolla aldım hemde 10000 tl fazla vererek ben corollayı aldığımda astra sedan 38000 tl civarındaydı . corollayı 51000 küsüre aldım . Aslında aradaki fark 10000 tl dende fazla ama hesap düz olsun . :)

Sana katılıyorum yerden yere vurmamak lazım fakat ben bu aracı sorunsuz diye aldım ve bu sorunu toyota merkez olsun servis olsun çözene kadar akla karayı seçtim eğer ben bir ürünü sağlam sorunsuz diye aldıktan sonra o üründe sorun yaşıyorsam ve bu ürünün ilgilileri bu sorun için çözüm üretmek yerine sorunu çözme konusunda da sorun çıkarıyorlarsa kusura bakma ama ben bu ürünü üreten firmayı yerden yere vururum . Ben şu an aldığım aracı sorunsuz diye 10000 tl fazla ödeyerek aldım üstelik o 10000 tl ucuz olan araçta corolladan çok daha fazla donanım mevcuttu . Bizler parayı yolda bulmuyoruz benim 0 10000 tl yi verme nedenim toyotanın sorunsuz ve güvenilir bir firma olması idi ama maalesef verdiğim paranın karşılığını alamadığım gibi uğraştığım yanıma kar kaldı . Ondan bence yerden yere vurulmayı hak ediyor .

Şu da var sorunun çözülüp çözülmediği da daha belli değil .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #93 : Ocak 17, 2013, 00:17:11 »
biliyorum abi o sıkıntının sadece o kasalarda olduğunu ama eğer sorun çözülmüyorsa haklısın. keşke olmasaydı ama olabiliyor kul yapısı sonuçta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #94 : Ocak 17, 2013, 00:19:04 »
Arkadaşlar kimse yoğurdum ekşi demez özellikle araba konusunda bunun söylenmesi mümkün değil. Bu nedenle şu araç kötü bu araç iyi gibi yorumlar kişi göre değişebilir. Bu nedenle yorumlarınızda marka fanatikliği ya da marka düşmanlığı yapmadan objektif olmaya çalışmanızı rica ediyorum.

Kendi fikrimi de paylaşayım bu arada. Hem Opel'in hem Toyota'nın C ve D sınıfı araçlarını kullandım. Şimdiye kadar sahip olduğum araçlar arasında en sorunlusu Vectra idi fakat bu Opel'in kötü olduğu anlamına gelmez. Aracın bana gelmeden önce nasıl kullanıldığını ve bakımlarının nasıl yapıldığını bilmediğim için bunu söylemek haksızlık olur. En sorunsuzu ise Avensis idi fakat LPG takılamadığı için yakıt konusunda memnuniyetsizliğim oluştuğundan satmak zorunda kalmıştım. Ama Avensis'in de sorunları ve hataları var benim bu sorunları yaşamamış olmam aracı sorunsuz yapmıyor. İki araç arasında bir tercih yapacak olursam Corolla derim ama bu Astra'nın kötü olduğundan değil Corolla'yı seviyor olmamdandır.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #95 : Ocak 17, 2013, 00:24:24 »
biliyorum abi o sıkıntının sadece o kasalarda olduğunu ama eğer sorun çözülmüyorsa haklısın. keşke olmasaydı ama olabiliyor kul yapısı sonuçta.

Fatih benim derdim zaten aracın sorunlu olması değil . Daha önceki mesajlarıma bakarsan bu sorunu ilk fark ettiğimde de konularda hep toyotayı önermişimdir .Fakat bu sorun nedeniyle merkezin ve servisin bana yaşattıklarından dolayı ben bir daha toyota almam .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #96 : Ocak 17, 2013, 00:33:02 »
2013 yılında bile araç sahibi olmanın çok çok çok aşırı lüx olarak görüldüğü ve insanlara vergisinden akaryakıtına kadar tam bir zulüm zinciri oluşturulan bir ülkede ae101 mercedestir 17 binde eder 18 binde
===Denenmiş Denenmez===

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Birazda Alman takılalım :)
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #97 : Ocak 17, 2013, 11:37:24 »
Ne toyota eski toyota ne opel eski opel.Yola tutunma konusu bana biraz saçma geliyor :D Yani viraja 140 150 ile mi giriyoruz 80 90 en fazla her araba tutuyor.Yani hızlıca girip test ettiniz mi.Opellerin yol tutması iyidir biliyorum ama merak ettim en son kaç km hızda virajda tutundunuz ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #98 : Ocak 17, 2013, 12:54:36 »
Ne toyota eski toyota ne opel eski opel.Yola tutunma konusu bana biraz saçma geliyor :D Yani viraja 140 150 ile mi giriyoruz 80 90 en fazla her araba tutuyor.Yani hızlıca girip test ettiniz mi.Opellerin yol tutması iyidir biliyorum ama merak ettim en son kaç km hızda virajda tutundunuz ;)

Erdem sadece virajlar önemli değil . Mesela bir çok kişi toyotanın düz yolda 120 ve üstü hızlarda ciddi ciddi gezindiğinden şikayetçi . Alman araçlarında ise opel de dahil çok daha yüksek hızda araç milim sağa sola oynamadan düz bir şekilde gider .

Ben bunları bile bile toyota aldım ilk aldığım 2009 model corollamdan da çok memnundum o na dayanarak gittim yine toyota aldım ama aldığıma alacağıma beni pişman ettiler . Bundan sonrada japon araçlarına para vermem . Gider beğenmediğimiz skoda yı alırım japona yine para vermem . Bir aralar niyetimde a4 1.8 tfsi vardı ama onuda yakıttan dolayı almaya korkar oldum . 2 yıl sonra ne olur bilemem ama alacağım araç ya bmw 3.16 olacak yada passat cc . Bakacağız göreceğiz .

Herkesin fikrine de saygı duyuyorum ama ben toyotayı sorunsuz diye tercih etmiştim eğer bu araç bana ciddi bir sorun çıkardıysa ve servis bu soruna umursamaz bir tavırla yaklaştıysa benim toyota almam için artık bir sebebim yok . Çünkü ben toyotayı ne performansı için ne konforu için ne yol tutuşu için seçtim sadece sorunsuzluğu için aldım opel dediğimiz markada da bu saydıklarımın hepsi toyotaya göre kat ve kat var ha opele sorunlu diyenler olabilir kardeşim toyota aldıkta ne oldu . Servise gide gele adamlarla akraba oldum . :)

Ne toyota eski toyota ne opel eski opel cümlende yerinde olmuş . Çünkü ne opel eski sorunlu opel nede toyota eski sorunsuz toyota .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #99 : Ocak 17, 2013, 12:55:25 »
Ben opeli test ettim esp devreye girdi hahah :D benim aracta esp olmadigi için aliskin degildim, panik oldum hala aklima geldikce gülüyorum.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!