Anket

2006 toyota corolla 1.6 terra mı yoksa 2006 opel astra classic II  twimport mu?

2006 toyota corolla 1.6 terra
25 (83.3%)
2006 opel astra classic II twimport 1.6
5 (16.7%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: corolla mı astra mı?  (Okunma sayısı 8322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zeki Derman

• Hiperaktif Toyotacı
  • power of honda
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla mı astra mı?
« Yanıtla #60 : Ekim 06, 2012, 23:06:21 »
kimse malını kötülemez .2 amca oğlumda hayırsızdı gelip gitmezlerdi sağolsunlar .ıkısıde opel astra aldılar ay aşırı sırasıyla ankara ya gelıyorlar arabaları servisteyken bizde sohbet muhabbet edıyoruz tesekkurler astra :))
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ekim 06, 2012, 23:06:21 »

Çevrimdışı İsmail Aksu (23535)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ekim 07, 2012, 13:11:11 »
kimse malını kötülemez .2 amca oğlumda hayırsızdı gelip gitmezlerdi sağolsunlar .ıkısıde opel astra aldılar ay aşırı sırasıyla ankara ya gelıyorlar arabaları servisteyken bizde sohbet muhabbet edıyoruz tesekkurler astra :))
1 ay dolsun yazarım hatta çok uzun bir süre kullanacağım arabayı :) plakalarınıda özelden pm gonerınde serviste gerçekten kayıtları varmı baktırayı bakıma gidince ;)
...Wir Leben Autos...

Çevrimiçi faruk çalışkan

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ekim 07, 2012, 14:46:56 »
Hep başkalarının etrafında sanırım bu servisten çıkmayan opeller? Benim etrafımda dolu insan var opel kullanan gerçekten bakım haricinde yok şurası arıza yaptı yok burasından bu ses geliyor diye servise giden görmedim? Aracı alan bir daha yine opel alıyor. Kocaeli Kaya'da sürekli benimle ilgilenen servis danışmanı arkadaşın da dediği aynen şöyle: 'Bizi bırakan opel ya da vw alıyor ama opelini volkswagenini buraya bırakıp bizden araba alan pek görmedim.' Ben opelci ya da almancı değilim ama bu kadarı da gerçekten fazla. Bu forumda neden bu opel ya da vw sürekli arıza çıkarıyor lafı anlamıyorum. Ben de 2 hafta önceye kadar aurise biniyordum. Herkes toyota al toyota al dedi bende aldım. Ama şimdi rahatlıkla söyleyebiliyorum ki abartılacak bir yanı yokmuş gerçekten...Arabayı 2 ayda zor sattım ve şimdi diyorum ki bir daha Toyota almayacağım. Bu benim kendi fikrim lütfen fanatikler anlayışla karşılasın.

Çevrimdışı Zeki Derman

• Hiperaktif Toyotacı
  • power of honda
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Ekim 08, 2012, 02:14:59 »
Hep başkalarının etrafında sanırım bu servisten çıkmayan opeller? Benim etrafımda dolu insan var opel kullanan gerçekten bakım haricinde yok şurası arıza yaptı yok burasından bu ses geliyor diye servise giden görmedim? Aracı alan bir daha yine opel alıyor. Kocaeli Kaya'da sürekli benimle ilgilenen servis danışmanı arkadaşın da dediği aynen şöyle: 'Bizi bırakan opel ya da vw alıyor ama opelini volkswagenini buraya bırakıp bizden araba alan pek görmedim.' Ben opelci ya da almancı değilim ama bu kadarı da gerçekten fazla. Bu forumda neden bu opel ya da vw sürekli arıza çıkarıyor lafı anlamıyorum. Ben de 2 hafta önceye kadar aurise biniyordum. Herkes toyota al toyota al dedi bende aldım. Ama şimdi rahatlıkla söyleyebiliyorum ki abartılacak bir yanı yokmuş gerçekten...Arabayı 2 ayda zor sattım ve şimdi diyorum ki bir daha Toyota almayacağım. Bu benim kendi fikrim lütfen fanatikler anlayışla karşılasın.

1 ay dolsun yazarım hatta çok uzun bir süre kullanacağım arabayı :) plakalarınıda özelden pm gonerınde serviste gerçekten kayıtları varmı baktırayı bakıma gidince ;)

sizin ne derin yaralarınız varmış böyle:)  niçin yazılanları üstünüze alınıyorsunuz hiç bir aracın fanatiği değilim daha önce hep wv ve hondam oldu sadece 10 aylıgınada bır kere toyotam.ben şahit olduğum bir olayı yazdım.opel in yılmaz savunucusu oldunuz.bendeki araç neyse en iyisi odur elin iyisi bitmez sizin aldığınız ikinci el arabaların sıfırınada bindik zamanında cok sıfır arabaya bındım ama 120 km hızla gıderken kendını kapatan tek bır aracımız oldu oda opel vectra 2004.babam arabaya yazılım yüklemekten bende acer bilgisayara format atmaktan bıktıgımdan ıkısınıde sattık kurtulduk bırdahada kapıya koymayız :)senin araban sana iyidir benim arabam bana.sorunsuz inş yıllarca binersin 1 ay sonra yazmak zorunda kalmazsın.plaka meselesinde yazılacak cok sey var  ama susuyorum.

''cahille girme münakaşaya.ya sinirini zıplatır tavana,ya da yazık olur adabına''

Çevrimiçi faruk çalışkan

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Ekim 08, 2012, 11:00:45 »
Sizin yaranız varmış ki amcaoğullarınızla görüşmenizi sağladığı için opele teşekkür ediyorsunuz... Cahilliğinizi bilmem ama yazık olacak bir adabınız zaten yok. Yetkili servis danışmanının söylediğini aynen aktardım...Üzülerek demek istiyorum ki eski toyotadan eser yok. Siz opeli kapıya koymayacaksınız ben de toyotayı sorun ne? Nedir bu üslubu bozma?

Çevrimdışı Mesut Akın

• Assistant Manager
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT NLP130)
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 117 kere teşekkür etti
  • 350 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ekim 08, 2012, 13:50:01 »
sizin ne derin yaralarınız varmış böyle:)  niçin yazılanları üstünüze alınıyorsunuz hiç bir aracın fanatiği değilim daha önce hep wv ve hondam oldu sadece 10 aylıgınada bır kere toyotam.ben şahit olduğum bir olayı yazdım.opel in yılmaz savunucusu oldunuz.bendeki araç neyse en iyisi odur elin iyisi bitmez sizin aldığınız ikinci el arabaların sıfırınada bindik zamanında cok sıfır arabaya bındım ama 120 km hızla gıderken kendını kapatan tek bır aracımız oldu oda opel vectra 2004.babam arabaya yazılım yüklemekten bende acer bilgisayara format atmaktan bıktıgımdan ıkısınıde sattık kurtulduk bırdahada kapıya koymayız :)senin araban sana iyidir benim arabam bana.sorunsuz inş yıllarca binersin 1 ay sonra yazmak zorunda kalmazsın.plaka meselesinde yazılacak cok sey var  ama susuyorum.

''cahille girme münakaşaya.ya sinirini zıplatır tavana,ya da yazık olur adabına''

Zeki bey arkadaşlar kendi düşüncelerini dile getirmiş aynı sizin gibi neden bu arkadaşlarımızın yorumlarına bukadar sert tepki veriyorsunuz anlamak mümkün değil ! lütfen biraz daha sakin olun.

Çevrimdışı Zeki Derman

• Hiperaktif Toyotacı
  • power of honda
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Ekim 08, 2012, 17:23:15 »
 tırnak işareti içindeki sözüm aynen geçerli kişilere özel değil kim üzerine alınırsa ona.dediğm gibi herkesle münakaşa olmaz ben kendi adıma özür dilerim insan kendi söylediği söze önce kendi uymalı hata yaptım.incindiyseniz tekrardan özür dilerim.

Çevrimdışı Mesut Akın

• Assistant Manager
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT NLP130)
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 117 kere teşekkür etti
  • 350 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ekim 08, 2012, 19:01:23 »
Zeki bey bu yaklaşımınız için kendi adıma teşekkür ederim.

Çevrimdışı Serhat Vurkıroğlu

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #68 : Ocak 15, 2013, 01:02:30 »
Aynen oyle ayrıca gaza abanınca deliii gbi yakar . 2004 vectra vardo 1.6 motor performans bakımından şöförü aglatıcak cınsden ayrıca 95 bın km deydı. Astaralar ozellıkle ecotec motora sahıp astralar yakıtta cok zengın performans da fakir durumda. Ara hızlanmalarda sahınlerle beraber yürüyebılır :D

Eski bir konuyu güncellemek istemezdim, zaten arkadaşımız kararını vermiş ve tecrübelerini paylaşmış.....ama Ecotec  motorların roll performansını nasıl şahinlerle bir tutabiliyorsunuz anlamak mümkün değil.  Bence bir kez daha düşünün...Performans için 1.6 ecotec motorların, vectraların ağırlığından dolayı yetersiz olduğu konusunda hem fikiriz ve bence avensislerde de 1.6 motorlarda durum aynı ancak astralar için 1.6 ecotec gayet yeterli....tabii kullanmasını bilene...
saygılar
unutmadan bence....Alman araçları her zaman konfor ve güvenliği ön planda tutar.. japonlar ise ekonomik olmayı...

Araçlardaki kişiler arkadaştır.İddia vs yoktur.
Honda Vti : Filtre
Vectra : 2.0 GLS     Ecotec .. Headers - boru - ekzos ..

Çevrimiçi Mahmut M.Dalı

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 647 kere teşekkür etti
  • 432 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Ocak 15, 2013, 01:12:46 »
Serhat bey bu videolar büyük ihtimal silinir benden söylemesi .

Çevrimdışı Fatih Koçak

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Araç: Corolla
  • 21 kere teşekkür etti
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Ocak 15, 2013, 01:16:05 »
zaten üst meseja ithafen verilmiş ama adil olmamış. aynı işlemler yapılmış bi vti olsaydı karşısında keşke nolurdu acaba  :islik:
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı Mehmet Ali Yıldız

• Assistant Manager
  • just do it
  • Araç: Camry
  • 192 kere teşekkür etti
  • 271 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Ocak 15, 2013, 10:14:04 »
Eklenen videolar trafik ve birlikte yaşam kurallarına aykırı olduğundan silinmiştir.Ancak trafiğe kapalı ortamda ve uzman kişilerce gerekli önlemler alınarak çekilmiş videolar paylaşılabilir.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı Erdem Özkan

• Fanatik Toyotacı
  • Birazda Alman takılalım :)
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Ocak 15, 2013, 10:30:42 »
Bende birkaç birşey yazayım istedim :D twinport astra şimdi olmasa bile ilerleyen zamanlarda egr denen illet şeyden başınız çok ağrıyacak.Opellerde şöyle birşey var arıza oldun mu bulması çok zor düzgün bir çözüm bulunamıyor.Şuanki aracımız vectra a kasa burda olduğu kadar opel forumlarındada takılıyorum.Astra h kasalarda sorun çok oluyor.Birde buna twinport eklenince.J kasalar güzel.Arabaların son hızı kaç olduğu değil ara hızlanmalar önemli benim için.Toyota varken o inanılmaz ataklığı çoğu opelde bulamazsınız.Astranın güzel yanları yok mu var tabiki içeriye aldığı sesin az oluşu filan sayılabilir.Günümüzde sac kalınlığından çok kabin için güvenlik önemli.Japon araçların sacları incedir ama çelik bariyerler vardır oldukça sağlamdır.Gibi gibi gider.Şuan araç alacak olsam gönlüm japonda yine.

Çevrimdışı özer öztürk

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Ocak 15, 2013, 14:24:42 »
Dizel alacaksan ikisi de alınmaz.
Benzinli alacaksan ikisi de alınır. İkisi de aynı zaten. Çok benzer motor,  otomatikte (maymun otomatiği M/M) ise tamamen aynı.
Neyin kavgası bu....
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı Serdar Aydın (17823)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Ocak 16, 2013, 00:48:25 »
Dizel alacaksan ikisi de alınmaz.
Benzinli alacaksan ikisi de alınır. İkisi de aynı zaten. Çok benzer motor,  otomatikte (maymun otomatiği M/M) ise tamamen aynı.
Neyin kavgası bu....

maymun otomatiği deyiminize çok güldüm allah sizden razı olsun :D
onuncu köy

Çevrimdışı Mete Kartal

• *
« Yanıtla #75 : Ocak 16, 2013, 00:52:18 »
acill
arkadaşlar farklı bir konu olacak ama yardıma acil ihtiyacım var
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-cok-temiz-0-hata-sahibinden-corolla-109701178/detay
bu araçlar hakkında bilgisi olan varmı
acill

Çevrimdışı Ali YILDIRIM

• Assistant Manager
  • Honda hayat onda :)
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 32000
  • 101 kere teşekkür etti
  • 194 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Ocak 16, 2013, 01:01:02 »
acill
arkadaşlar farklı bir konu olacak ama yardıma acil ihtiyacım var
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-cok-temiz-0-hata-sahibinden-corolla-109701178/detay
bu araçlar hakkında bilgisi olan varmı
acill

Mete Bey başka bir başlık altında yazdığınız iletiyi başka yetlere taşıyarak daha hızlı çözüm bulamazsınız. Forum içinde mesaj kirliliğine sebep oluyorsunuz. Tekrar etmesi durumunda mesajlarınızı silmek zorunda kalacağım.

Bilgilerinize.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı Mete Kartal

• *
« Yanıtla #77 : Ocak 16, 2013, 01:05:40 »
yarın bu belirtmiş olduğum araca bakacağım araç hakkında hiçbir bilgim yok interneti araştırdım bir bilgi bulamadım eski honda kullanıcısıyım acil bir şekilde
bilgiye ihtiyacım var bu araçtan türkiyede az varmış bildiğim bu araba arkadaşın yakınının bir şey de diyemiyorum
konu bundan ibaret

Çevrimdışı Ali YILDIRIM

• Assistant Manager
  • Honda hayat onda :)
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 32000
  • 101 kere teşekkür etti
  • 194 kere teşekkür edildi
corolla mı astra mı?
« Yanıtla #78 : Ocak 16, 2013, 01:09:13 »
Anlıyorum ama aynı mesajı 3-4 yere yazarak forum kurallarına aykırı davranıyorsunuz. Profil bilgilerinizi tamamlamanızı da öneririm.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı Mete Kartal

• *
« Yanıtla #79 : Ocak 16, 2013, 01:09:52 »
ok

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #79 : Ocak 16, 2013, 01:09:52 »

Etiketler: