Anket

2006 toyota corolla 1.6 terra mı yoksa 2006 opel astra classic II  twimport mu?

2006 toyota corolla 1.6 terra
25 (83.3%)
2006 opel astra classic II twimport 1.6
5 (16.7%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: corolla mı astra mı?  (Okunma sayısı 32131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 64 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla mı astra mı?
« Yanıtla #100 : Ocak 17, 2013, 13:22:58 »
Erdem sadece virajlar önemli değil . Mesela bir çok kişi toyotanın düz yolda 120 ve üstü hızlarda ciddi ciddi gezindiğinden şikayetçi . Alman araçlarında ise opel de dahil çok daha yüksek hızda araç milim sağa sola oynamadan düz bir şekilde gider .

Ben bunları bile bile toyota aldım ilk aldığım 2009 model corollamdan da çok memnundum o na dayanarak gittim yine toyota aldım ama aldığıma alacağıma beni pişman ettiler . Bundan sonrada japon araçlarına para vermem . Gider beğenmediğimiz skoda yı alırım japona yine para vermem . Bir aralar niyetimde a4 1.8 tfsi vardı ama onuda yakıttan dolayı almaya korkar oldum . 2 yıl sonra ne olur bilemem ama alacağım araç ya bmw 3.16 olacak yada passat cc . Bakacağız göreceğiz .

Herkesin fikrine de saygı duyuyorum ama ben toyotayı sorunsuz diye tercih etmiştim eğer bu araç bana ciddi bir sorun çıkardıysa ve servis bu soruna umursamaz bir tavırla yaklaştıysa benim toyota almam için artık bir sebebim yok . Çünkü ben toyotayı ne performansı için ne konforu için ne yol tutuşu için seçtim sadece sorunsuzluğu için aldım opel dediğimiz markada da bu saydıklarımın hepsi toyotaya göre kat ve kat var ha opele sorunlu diyenler olabilir kardeşim toyota aldıkta ne oldu . Servise gide gele adamlarla akraba oldum . :)

Ne toyota eski toyota ne opel eski opel cümlende yerinde olmuş . Çünkü ne opel eski sorunlu opel nede toyota eski sorunsuz toyota .

Aynen biz de ilk corollamızdan memnuniyetimiz dolayısıyla toyotaya gittik.
Sonuç hüsran oldu.

Önceki aracımız corsa bile auristen daha sağlam ve güvenliymiş aslında. Kullandıkça anladık bunu.

Şimdi Astra test ettik. Corsadaki motoru astraya da takmışlar. arada 550-600kg fark var. motor küçük geliyor (dizel için. benzinli araca bakmam bile)
Kışın göbeğinde (geçen hafta) test aracına bindik klima açık. Satıvı kapatmaya çalışıyor. Dedim bırak kalsın. Zaten bizden önceki bilerek açmış. Klima açıkken yerinden kalkması için gazı köklemek gerekiyor. 3.vitese kadar yakıtı işti zaten. otoyol girişindeki rampada durdum. zor kalktık 3 kişiyle. zaten vitesi de beşe düşürmüşler.

motoru sorunsuz dizel corolla bulunabilirse (örümcek adam, süpermen gibi birşey bu yani hayal ürünü) çok daha performanslı olacaktır. Ama astradaki donanım ve güvenlik ne corollada ne de auriste var.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Ocak 17, 2013, 13:22:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Birazda Alman takılalım :)
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Ocak 17, 2013, 13:27:13 »
Fatih sizin araç kaç model bilmiyorum sorun 2010 ve 2011 modellerde . Ayriyetten benim bundan önceki aracımda 2009 1.4 d-4d zaten ondan memnun kaldığım için gidip tekrar corolla aldım hemde 10000 tl fazla vererek ben corollayı aldığımda astra sedan 38000 tl civarındaydı . corollayı 51000 küsüre aldım . Aslında aradaki fark 10000 tl dende fazla ama hesap düz olsun . :)

Sana katılıyorum yerden yere vurmamak lazım fakat ben bu aracı sorunsuz diye aldım ve bu sorunu toyota merkez olsun servis olsun çözene kadar akla karayı seçtim eğer ben bir ürünü sağlam sorunsuz diye aldıktan sonra o üründe sorun yaşıyorsam ve bu ürünün ilgilileri bu sorun için çözüm üretmek yerine sorunu çözme konusunda da sorun çıkarıyorlarsa kusura bakma ama ben bu ürünü üreten firmayı yerden yere vururum . Ben şu an aldığım aracı sorunsuz diye 10000 tl fazla ödeyerek aldım üstelik o 10000 tl ucuz olan araçta corolladan çok daha fazla donanım mevcuttu . Bizler parayı yolda bulmuyoruz benim 0 10000 tl yi verme nedenim toyotanın sorunsuz ve güvenilir bir firma olması idi ama maalesef verdiğim paranın karşılığını alamadığım gibi uğraştığım yanıma kar kaldı . Ondan bence yerden yere vurulmayı hak ediyor .

Şu da var sorunun çözülüp çözülmediği da daha belli değil .
O yolda gezinme can sıkıcı bir durumdu araç yüksek kilosu az leylek gibiydi :D donanım konusunda birşey diyemem hiç full arabamız olmadı :( :( sene 2005 de 28000 liraya almıştık sene 2012 eylül 26.750 ye sattık o zamana kadar da bir sıkıntı yapmadı.Şuan eski meski opel kullanıyorum 95 model vectra a taş gibi araba maşallah bazı problemleri var tabi yalnız çözen yok.Bu konuda sıkıntı opellerde bir sıkıntı olduğu zaman bulunmuyor değişik bir sistemi var.Yazın rabbim izin verirse araç değişecez gönül ister tekrar e12 corolla alıyım ama daha uygun fiyatlı olarak fabia 1 1.4 tdi bakıyorum full olarak 2005 2006 kasalar.Almanların arabası sessizdir.Birde şu var kötü araba yoktur bakımsız araba vardır.Bakımını zamanında yaptığın sürece ve hor kullanmadan en az 10 sene sıkıntısız binilebilir.Kronik sorunlar hariç.Uzar da uzar abi böyle bindiğimiz arabadan keyif alıyorsak sıkıntı yoktur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #102 : Ocak 17, 2013, 13:29:15 »
Özer abi 1.3 cdtı opeller kalkmıyor yerinden yokuşta kaçırmadan kaldıran varsa helal olsun derim.Yalnız yetkili ağızdan duyumlara göre bu yaz 1.6 cdtı gelecekmiş.Satışlarını ikiye katlar torku güzel dizel olunca. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #103 : Ocak 17, 2013, 13:35:45 »
Özer abi 1.3 cdtı opeller kalkmıyor yerinden yokuşta kaçırmadan kaldıran varsa helal olsun derim.Yalnız yetkili ağızdan duyumlara göre bu yaz 1.6 cdtı gelecekmiş.Satışlarını ikiye katlar torku güzel dizel olunca. :)

O motoru denedim.
Fiat Bravo da var. Otomatiğini test ettim. Daha plaza bahçesinden bile çıkmadan geri döndüm. Otomatik dedikleri m/m. vites geçişleri çok kötü. Sonra manueli için de gittik. Donanım ve iç malzeme kalitesi çok kötü. Adana'nın yazına dayanmıyor diye duyumlar alınca vazgeçtik.

Sağ alttaki:

Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #104 : Ocak 17, 2013, 13:44:15 »
Otomatik araçlar hakkında hiç bir bilgim o yüzden yorum yapamayacağım.Arap ülkelerinde en çok toyotalar satılıyor çöl sıcaklığına dayandığı için.Diğerlerini bilmiyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Ocak 17, 2013, 15:14:23 »
Aynen biz de ilk corollamızdan memnuniyetimiz dolayısıyla toyotaya gittik.
Sonuç hüsran oldu.

Önceki aracımız corsa bile auristen daha sağlam ve güvenliymiş aslında. Kullandıkça anladık bunu.

Şimdi Astra test ettik. Corsadaki motoru astraya da takmışlar. arada 550-600kg fark var. motor küçük geliyor (dizel için. benzinli araca bakmam bile)
Kışın göbeğinde (geçen hafta) test aracına bindik klima açık. Satıvı kapatmaya çalışıyor. Dedim bırak kalsın. Zaten bizden önceki bilerek açmış. Klima açıkken yerinden kalkması için gazı köklemek gerekiyor. 3.vitese kadar yakıtı işti zaten. otoyol girişindeki rampada durdum. zor kalktık 3 kişiyle. zaten vitesi de beşe düşürmüşler.

motoru sorunsuz dizel corolla bulunabilirse (örümcek adam, süpermen gibi birşey bu yani hayal ürünü) çok daha performanslı olacaktır. Ama astradaki donanım ve güvenlik ne corollada ne de auriste var.

Abi 1.3 cdti astraya gerçekten küçük geliyor . Zaten ben ondan c sınıfı alacaksam bundan sonra dizel olacaksa 1.6 dan aşağısını almam . Renault 1.6 130 bg dci çıkardı . Oda güzel bir motora benziyor açıkçası dizel araba alacaksam onuda test ederdim .

Toyotayı savunan arkadaşlara diceğimde son 10 yılın toyotasını bana sorunsuz olduğu için savunmasınlar . Zaten sorunsuzluk dışında savunalacak bir araç değil en azından türkiyeye ihrac edilen araçlarda bu böyle .

2. eli iyi olabilir fakat bu iyi araba anlamına gelmez . Güzel ülkemde renault torosların da ikinci elleri çok iyi para ediyor . Ama güvenlik ve konfor konusunda çok vasatlar  . Tozlu yolda yolculuk yapmaya gelmez yoldaki toz olduğu gibi arabadadır ama para ediyor . :)