Gönderen Konu: Corolla 2005 SOL Airbag Sorunu  (Okunma sayısı 6973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Corolla 2005 SOL Airbag Sorunu
« : Mayıs 12, 2012, 08:33:42 »
Merhaba arkadaşlar 5 ay evvel araç aldım ve malesef bu işten hiç anlamadığımı bugün öğrendim.Pert aracı bize kakalamışlar tramerde falan temiz çıkmıştı oysa.Arabayı çalıştırdığımda passenger airbag off yazıyor ve bu yazı 10 sn sonra kayboluyor ve ayrıca sürücü airbag uyarısı da sürekli yanıyor.korna da bazen çalıyor bazen çalmıyor.Kornanın sorununu göstermek için samsundaki servise uğradım orda öğrendim zaten pert olduğunu.Oradakiler kornanın probleminin spiral kablodan kaynaklandığını söylediler ve kablonun fiyatı da 560 tlcik.merak ettiğim bu yolcu hava yastığı uyarısı neden yanar ve neden hemen söner?Sürücü hava yastığının sürekli yanmasının sebebi spiral kablodaki problem midir?Bildiğiniz sağlam toyota çıkmacısı var mıdır?ha diyeceksiniz ki bunları servise neden sormadın o zaman aklımda sadece korna vardı ve pert kaydı olduğunu öğrenince daha duramadım serviste.teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Corolla 2005 SOL Airbag Sorunu
« : Mayıs 12, 2012, 08:33:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Ex Toyota User --Auris Pert--
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: COROLLA 2005 SOL AİRBAG SORUNU
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2012, 15:19:51 »
Isa bey, öncelikle çok üzüldüm duruma ama canınız sağolsun. Aracın hava yastığı lambalarının yanmasındaki sebebe gelince, aracın kaza esnasında yastıkları patlamıştır fakat ya düzgün bir şekilde tamir edilmemiştir ya da hava yastıkları hiç tamir edilmemiştir. Yastık kapaklarının içi boş ya da birkaç bez parçasıyla dolu olabilir. İnşallah ilk söylediğim durum geçerlidir ve umarım çözülür. Yolcu yastığı uyarısına gelirsek, 2005'te var mı bilmiyorum ama o yastık manuel olarak aracın torpidosunun sağ tarafındaki anahtardan kapatılmış olabilir. Eğer açık konumda görünüyorsa, o yastık da problemlidir.  Ama size tavsiyem o aracın hava yastıklarına kesinlikle güvenmeyin, kaza anında şu anda çalışacağını düşünmüyorum. En iyisi sorunu görmezden gelmek değil, işi ehline gösterip en yakın yetkili servise en azından ekspertiz ve bu durumda neler yapılabileceğini öğrenmek için uğramaktır. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2012, 15:23:26 »
Yahu ben de samsuna sattım aracı. İstanbul'dan almamışsınızdır umarım :D.  Aracın plakası kaçtı?
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2012, 19:38:30 »
kaza istanbulda olmuş,ben samsun çarşambadan aldım samsun plakalıydı,çarşambadaki kişi 3.5 yıldan beri aracı kullanıyormuş ve bu durumdan haberim yok falan dedi ben de sadece verdiğim parayı haram etmekle kaldım. neyse bugün bir ustaya gittim spiral kablo arızalıysa yolcu airbag uyarısı da yanar dedi.Samsunda bu kabloyu tamir edenler var dedi ben de aradım ve kabloyu tamir ettirmeye karar verdim. istanbuldan bazı çıkmacıları aradım spiral kablo için 200-250 arası fiyat çektiler,serviste 560.ayrıca yolcu airbagi iptal etme düğmesi var ama çevirince değişen bir şey olmuyor.İnşallah bizim arabada hava yastığı vardır ve sağlamdır diye ümit ediyorum.Bazen çok şey öğrenmek de çok fena oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 140
  • Model Yılı: '03
  • 33 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2012, 00:10:57 »
vay arkadas o kablo neymiş öyle 560 TL 24 ayar altından mı yapılıyormus
2003 CoRoLLa TeRRa 1.6 VVT-İ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2012, 11:38:42 »
Ben kasım ayında Samsun'a sattım arabayı. Biz serviste ekspertiz yaptırmıştık. 0532 731 6640 İbrahim Usta Bostancı Sanayide. Telefonla arayıp, adımı verirseniz elinden geleni yapacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2012, 20:43:31 »
vedat bey ben teşekkürler ilginizden ötürü, ancak ben ordu-fatsadayım.Airbag ışığı nadiren de olsa sönüyor, sizin aracınızın modeli ve markası neydi acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2012, 08:51:58 »
Rica ederim. İstanbul'dan parça alacaksanız yardımcı olabilir diye verdim numarasını. 2005 sol sedandı benim aracım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
COROLLA 2005 SOL AİRBAG SORUNU
« Yanıtla #8 : Mayıs 16, 2012, 15:04:40 »
Geçmiş olsun bizde aldık ustaya servise baktirmadan hem kilometresine aldandık hem fiyatına 2006 model di kilometre 40000 di ve fiyat 17000 di muadilleri 22000 civariydi velasil kelam araba pertmis ama kaydi yokmus bende bava yastigi isigi icin gittim servise orada ogrendim :) ama en azindan orjinal parcalari takmislar ve araba saglam yani kaportayi kotu yapmislar. Bizim hava yastigi isigi gogusteki yolcu koltugu sensorunun jaki cikmis 10 tlye yaptirmistik servis hem 50 tl aldi hem yapamamislardi koltuktaki sensor bozukmusta 500 600 muste biseden anladiklari yok sen bi oto elektrikciye goster

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Mayıs 17, 2012, 16:53:46 »
hocam siz aracı ne zaman aldınız?terra mı sol mu?5 bin daha uygun aldığınıza göre pek de zararınız yok,ben mecbur binmeye devam edeceğim, pert olduğunu öğrenmeden önce bir de tüp taktırdım satmak da istemiyom.kısmet olursa önümüzdeki hafta samsuna gitcem orda bir elektronikçi yapıyormuş bu işi 100-150 arası masraf cıkar dedi.ama bizim bir de hava yastığı sensorları falan bozuksa ne olacak.Ayrıca tramerden pert kaydı 5 yılda siliniyormuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 18, 2012, 00:54:59 »
2010 da aldik terra modeli yalniz bende tup taktim 4 adet jant 4 adet sifir lastik aldim 2.500 tl bu tuttu ufak tefek masraflarda cikardi 500 de ona gitmistir gene bana 21.000 e falan mal oldu evet cok fazla zararim yok ama cahillik yapip bi yere gostermedik. Umarim sizin arabanizin buyuk sorunlari cikmaz boyle insanlarin allah belasini versin hic korku kalmamis

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 224000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 19, 2012, 12:15:45 »
Can bey

Bir şey demiyorum da yani 40000 km deki 2006 model bi aracı 17000 tl ye alırken hiç mi şüphelenmediniz pert veya aracın herhangi birşeyi var mı diye. Fiyat bu kadar uygun bir aracın illaki birşeyi olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 20, 2012, 20:53:17 »
Tabiki suphelen meyi gectik adam
Arkadan darbesi var dedi bizde inandik bi yere gostermedik gittik aldik fazla zararimiz olmadi ama yine de helal etmedik hakkimi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 21, 2012, 07:39:10 »
Tabiki suphelen meyi gectik adam
Arkadan darbesi var dedi bizde inandik bir yere gostermedik gittik aldik fazla zararimiz olmadi ama yine de helal etmedik hakkimi
Arabayı satan adama birşey yapmadınmı sonradan? yoksa bulamadınmı adamı? evliya sabrı varmış valla sende,
üzücü bir durum o adamın cezasını çekmesi dileğiyle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Mayıs 23, 2012, 14:33:27 »
valla insanın başında gelmeden bilemiyor,ben de düşündüm mahkemeye falan vermeyi ama internetten biraz araştırınca mahkeme sürecinin daha sıkıntılı olduğunu gördüm , bende can bey gibi hakkımı helal etmedim sadece.benim aracın piyasası 25 bindi ben 22.5 'e aldım boyalı diye.Ama bizde hatalıyız karşıdakilerde ahlaksızlık,dolandırıcılık,kitapsızlık var ancak bizde de tembellik ve saflık var.İnşallah hayatta yiyeceğimiz tek kazık bu olur ve bir daha tanımadığımız arabay da almayız veya paramız fazla olur da sıfır araç alırız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mayıs 23, 2012, 22:44:37 »
Arabayı satan adama birşey yapmadınmı sonradan? yoksa bulamadınmı adamı? evliya sabrı varmış valla sende,
üzücü bir durum o adamın cezasını çekmesi dileğiyle.
Adami buldum da napim ki sefil biriydi temizlikçi idi ufak tefekte bi adam di vursam yarisi bosa gidecek cinsten bende allahindan bul dedim napim geri versek o zamanlarlar noter pahali idi 500 lira vermistik bide onlardan kazik yemeyelim dedik cunki bizdeki araba ile takas yapmistik neyse saglik olsun 2.5 yildir kullaniyoz hic sikinti cikarmadi cok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2005 SOL Airbag Sorunu
« Yanıtla #16 : Mayıs 24, 2012, 09:09:19 »
valla insanın başında gelmeden bilemiyor,ben de düşündüm mahkemeye falan vermeyi ama internetten biraz araştırınca mahkeme sürecinin daha sıkıntılı olduğunu gördüm , bende can bey gibi hakkımı helal etmedim sadece.benim aracın piyasası 25 bindi ben 22.5 'e aldım boyalı diye.Ama bizde hatalıyız karşıdakilerde ahlaksızlık,dolandırıcılık,kitapsızlık var ancak bizde de tembellik ve saflık var.İnşallah hayatta yiyeceğimiz tek kazık bu olur ve bir daha tanımadığımız arabay da almayız veya paramız fazla olur da sıfır araç alırız.

Merhaba İsa Bey

Araç gri renk hb mi ?

Bu arada ben Samsun da yaşıyorum. Derindere nin her dediğine inanmayın. Uzmanlar özel servisi pek tavsiye etmem. Bizim P/S ile ilgili sıkıntımız vardı çözemediler falan uzun mevzu. Samsun daki BMW servisi benim arkadaşım bizdeki araçta bir problem olunca onların yönlendirmesiyle sıkıntılarımı gideriyorum. Örneğin bizim P/S mevzusunu 2 tane vidayla çözdüler. 0542 5590972 benim numaram Samsun da yardıma ihtiyacın olursa beni arayabilirsin.

İyi Forumlar

Burak Tolga Erdoğan Kardeşimizi Saygıyla Anıyoruz.
Bir zamanlar Yaris i vardı :S

Artık Corolla sı var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Mayıs 24, 2012, 09:37:21 »
merhaba ramazan bey
aracı çarşambadan aldım ve sedan, aracın pert olduğu bilgisayardaki sistemden gördüler ve ben istanbuldaki başka bir yetkili servistende pert kaydı olduğunu öğrendim.Hava yastığı ve korna problemini de samsundaki "SAMEL ELEKTRONİK" diye bir yer varmış  o halleder dedi fatsada bir elektrikçi ben de aradım evet yaparız ve 100-150 arası masraf çıkar dedi samsundakiler.duydunuz mu bu elektrikçiyi?cumartesi samsuna gelmeyi düşünüyorum da.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mayıs 24, 2012, 09:45:10 »
Samel Elektronik duymadım ama tanıdıklarıma sorarım.
Burak Tolga Erdoğan Kardeşimizi Saygıyla Anıyoruz.
Bir zamanlar Yaris i vardı :S

Artık Corolla sı var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Mayıs 25, 2012, 18:07:19 »
yarın samsuna kablonun tamiri için gidecektim ama gitmeden bir arayayım dedim ustayı.garantili mi yapıyorsunuz diye sorunca corollaların spiral kablo tamirinin pek randımanlı olmadığını söyledi ve bizim iş yattı.Şimdi ne yapmalı gidip 560 lira verip serviste mi yoksa 200-250 verip çıkma mı almalı?ayrıca çıkmalar ne kadar güvenilir,önerebileceğiniz sağlam çıkmacı var mı arkadaşlar?