Gönderen Konu: Corolla 2005 sol hız sabitleme CC uygulamasında mutlu son  (Okunma sayısı 90975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '11
  • 10 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Forumda yaptığım araştırma ve incelemeler sonucu arabama cruise control takmaya karar verdim.

Bu konu hakkında size şu soruyu soracağım.

e 13 soketinin 10 nolu pinine 12 v vermek ?

Debriaj sivici yukarıdaki soketin 10 nolu pinine;

Debriyaja basılı değilken mi devamlı 12v verecek? elektrik kesildiğinde mi CC devreden çıkacak?

Yoksa debriyaja basıldığında mı 12v verecek.? elektrik geldiğinde mi CC devreden çıkacak?

Forumda bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan biraz yardım bekliyorum.
Chevrolet Cruze 40,000 km 2011

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
Ynt: Corolla 2005 sol hız sabitleme konusunda yardım eder misiniz?
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2012, 14:19:49 »

Burda e13 soketi hangisi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 17, 2012, 14:42:09 »
Tavsiye için teşekkür ederim fakat sorularım cevap bulamadı hala !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2012, 09:50:42 »
Konuyu yanlış yere açmışım. Onukendinyap bölümüne açsam sıkıntı olmaz galiba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2012, 09:54:40 »
Konuyu yanlış yere açmışım. Onukendinyap bölümüne açsam sıkıntı olmaz galiba.
Konu yalnış yerde sayılmaz.Cevapların az gelmesi üyelerin genelde iyi bildikleri konularda tavsiyede bulunması.Aksi halde kaş yapalım derken göz çıkabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 18, 2012, 10:16:40 »
Konuları birşeltirip iki mükerrer mesajı sildim.Barış bey bu şekilde konuyu taşımış olmuyor mükerrer konu açmış oluyorsunuz.Bu tarz isteklerinizi yönetime bildirir ve biraz beklerseniz zaten yöneticiler gerekli müdahaleyi yaparlar.İyi çalışmalar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2012, 10:23:16 »
Otomatik değilse boşuna uğraşmayın derim, ben daha önce kendi aracımda denedim olmadı. ama otomatik bir 2005 SOl e taktım ve çalıştırdım .  manuel viteste debriyajve frende switc oluyor onun dışında servise gidip beyindeki yazılımda bu destek varmı kontrol ettirmelisiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 18, 2012, 11:15:17 »
2005 düzvites corollaya cruse kontrol taktım
« : Ocak 08, 2012, 11:49:31 »
Alıntı
öncelikle selçuk ve sekan arkadaşıma  önceki verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim   arkadaşlar bildiğiniz üzere otomatik viteslerde montaş kolaydı fakat düz viteslerde  debriaj sivici gerekli idi onuda bulmak zor ce yeri itibatiyle montajı zor ben bu siwici kullanmadan sorunu şöyle hallettim normal cruse kontrolü olan arçlarda  frene basınca  sistem devreden çıkar vites değişince debriaja basınca yani sistem devreden çıkar corollanın devre şemasındada böyle gösterilmiş ben sdece fren kısmını yapmayı başardım ek parça satın almadan frene ufak bir dokunma ile cruse kontrol devreden  çıkıyor yani  normalde debriaja basınca cruse kontrol devreden çıkmalıki gaz otomatik basılı kalmadan vites değiştirelim  fakat frene hafif dokununca cruse devreden çıkıyor yani otomatik olarak gazı kesiyor bu panik anındada önemli   montajı önceki konularda okuyanlar  e 13 soketinin 10 nolu pinine 12 v vermek gerektiği söylenmişti bunu çakmaktan verenler olmuştu tamam ama panik anında cruse kontrol devrede iken araba otomatik gaz vermekte frenede basılınca fren gazada basılı olduğunda aktif tutmayacaktır ve kaza olabilecektir benim yaptığımda  12 v elektrıği fren müşüründen alıyorsunuz ve frene basınca otomatikmen cruse yanı e13 soketinin 10 nolu pinine giden 12 v elektrik kesilmiş oluyor zaten devre şemasınıda inceler seniz böyle debriaj sivici ek olarak  debriaja basın cada elektriği keslyor oda zaten devre şemasında elektriği fren müşüründen alıyor yani iki swicten herhangi birine basınca elektriği kesecek birçimde sistem ayarlanmış ben sadec fren  kısmını ek parça almadan yapmış oldum

Bu konuyu hortlatmak istemediğimden yeni konu açtım. Konuyu açan arkadaşa özel mesaj attım fakat bu aralar foruma uğramıyor tahminim bu yüzden teknik destek alabileceğim başka arkadaşlar olabilir diye düşündüm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • 351 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2012, 10:22:15 »
2005 düzvites corollaya cruse kontrol taktım
« : Ocak 08, 2012, 11:49:31 »
Alıntı
öncelikle selçuk ve sekan arkadaşıma  önceki verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim   arkadaşlar bildiğiniz üzere otomatik viteslerde montaş kolaydı fakat düz viteslerde  debriaj sivici gerekli idi onuda bulmak zor ce yeri itibatiyle montajı zor ben bu siwici kullanmadan sorunu şöyle hallettim normal cruse kontrolü olan arçlarda  frene basınca  sistem devreden çıkar vites değişince debriaja basınca yani sistem devreden çıkar corollanın devre şemasındada böyle gösterilmiş ben sdece fren kısmını yapmayı başardım ek parça satın almadan frene ufak bir dokunma ile cruse kontrol devreden  çıkıyor yani  normalde debriaja basınca cruse kontrol devreden çıkmalıki gaz otomatik basılı kalmadan vites değiştirelim  fakat frene hafif dokununca cruse devreden çıkıyor yani otomatik olarak gazı kesiyor bu panik anındada önemli   montajı önceki konularda okuyanlar  e 13 soketinin 10 nolu pinine 12 v vermek gerektiği söylenmişti bunu çakmaktan verenler olmuştu tamam ama panik anında cruse kontrol devrede iken araba otomatik gaz vermekte frenede basılınca fren gazada basılı olduğunda aktif tutmayacaktır ve kaza olabilecektir benim yaptığımda  12 v elektrıği fren müşüründen alıyorsunuz ve frene basınca otomatikmen cruse yanı e13 soketinin 10 nolu pinine giden 12 v elektrik kesilmiş oluyor zaten devre şemasınıda inceler seniz böyle debriaj sivici ek olarak  debriaja basın cada elektriği keslyor oda zaten devre şemasında elektriği fren müşüründen alıyor yani iki swicten herhangi birine basınca elektriği kesecek birçimde sistem ayarlanmış ben sadec fren  kısmını ek parça almadan yapmış oldum

Bu konuyu hortlatmak istemediğimden yeni konu açtım. Konuyu açan arkadaşa özel mesaj attım fakat bu aralar foruma uğramıyor tahminim bu yüzden teknik destek alabileceğim başka arkadaşlar olabilir diye düşündüm.
Sizin değiminizle konuları hotrlatmak iyidir.Bunun faydası o zamandan bu zamana neler değiştiğini ve geliştiğini görebiliyoruz.Bazen zaten denenmiş bir şey tekrar deneniyor.Sorularınıza cevap bulcağınız ümit ederim.Bu arada bunu deneyen arkadaşa email attınız mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 20, 2012, 11:20:06 »
Merhaba Barış bey,
Elektronik postanızı yeni okudum. Ve yardımcı olmak istedim. Debriyaja basılı değilken devamlı 12v verecek.elektrik kesildiğinde  CC devreden çıkacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 20, 2012, 11:48:52 »
Hocam çok teşekkür ederim. inşallah yapabilirsem forumda resimlerini paylaşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • corolla d4d otomatik 2008
  • Araç: Corolla
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2012, 12:47:34 »
kolay gele abi :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Nisan 27, 2012, 12:29:08 »
merhabalar arkadaslar
bu gun cruise kolunu taktim ve yesil cuise isigini yaktim buraya kadar hersey cok guzel ama e13 soketi konusunda suphelerim var
yukardaki resimde e13 soketinin oldugu yerde 5 adet soket var ama benim arabada 4 adet soket var.

resimde bastan ikinci soketi gosteriyor fakat 5 soket olursa

bende 4 soket var ilk iki soketin pinlerini ust taraftan baslayarak soldan saga dogru saydim ikisininde 10 nolu pini bos

sonuc olarak sabitleme yapmadi.

simdi ne yapmaliyim yardim bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 27, 2012, 15:11:13 »
pardon birde bu kol nasıl çalışıyor.

on düğmesine basınca hızı sabitliyor mu ? yoksa başka tuşlarada basmak gerekiyor mu.?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Nisan 27, 2012, 23:50:53 »
Barış bey,
Kolun 'On-Off' düğmesine basdığınızda Cruise ışığı yandığı zaman sistem hazır fakat devrede değildir. Devreye almak için en az 40Km hıza sahip olmanız ve kolu set yazan tarafa doğru bir kere çekip bırakmanız yeterli eğer bir sıkıntı yok ise araç hızını sabitleyecektir.
Şimdi konnektorler konusu bana aracınızın modeli(2004 üretimdir ama 2005 modeldir mesela üretim yılı önemli), üretim yeri TMC,TMUK VEYA TMMT, sedan yada hb ne olduğunu yazarsanız daha iyi yardımcı olurum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 29, 2012, 20:57:04 »
merhabalar msj okudum işlerim yoğun olduğundan internete pek vakit ayıramıyorum benn kol satın almadan yaptım ama cruise ışığını yaktığınıza göre  E 13 ün 24 ve 13 pinlerinin hatlarını çekmissiniz demektir ama işin püf noktası E13 10 nolu soketi ona 12 v + gelmeli ie4 soket bağlantısı otomatik araçlarda önemli düz viteste önemi yok zaten elektronik şemadada bunu belirtiyor düz vites şemasında +12 v debriaj ve fren swiçleri üzerinden alıyor ikisinden birinede basınca  elektriği keserek devreden çıkıyor bendebriaj siwicini bulamadım o sebeple fren siwicinden yararlandım frene bastığımda devreden çıkıyor(acil durumda) yada dügmeden resetleye bilirsiniz 4 aydır bu şekilde kullanıyorum sıkıntı yaşamadım

Mesaj Birleştirildi: Ekim 27, 2016, 13:07:19
düz vitese takamayan arkadaşlar debriaj siwici olsa idi iyi olurdu ama şart değil düğme ve frenlede devreden çıkıyor ben 15oo km cruiseyi aktif kullandım zateb çoğu kez pek vites değiştirmeyeceğiniz uzun yollarda kullanıyosunuz kaldiki vites değiştireceksem elimle resetliyorum yada frene dokunuyorum devreden çıkarıyorum sonra vites değiştirdikten sonra tekrar set dügmesine basıp hızı sabitliyorum ama hızı motor elektronik olarak sabitlemeye çalıştığı için yokuş çıkarken benzini motora ona göre gönderdiği için yiğilma yaşamıyorum diğer arbalar vites küçültüyorken ben yanlarından hız sabit olarak tırmanıyorum :))

Mesaj Birleştirildi: Ekim 27, 2016, 13:07:43
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img0076ll.jpg/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 29, 2012, 21:29:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Nisan 29, 2012, 21:32:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corollamı özledim
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Nisan 30, 2012, 09:11:55 »
e13 soketinin 10 nolu pini dolu kırmızı beyaz bir kablo bağlı yinede 12v versem bir sorun olur mu?

birde kolu direksiyona sabitlemedim deneme yaparken direksiyonu sök tak ve kol dışarda sallanırken deneme yapamıyorum. kolu direksiyondan değilde soketlere direk bağlasam deneme için yinede çalışır mı?