Gönderen Konu: Auris-Araç Hataları !!!  (Okunma sayısı 17876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris-Araç Hataları !!!
« Yanıtla #120 : Mart 19, 2012, 10:52:40 »
Kusura bakmayın ama bizim millet güvenliğinden çok keyfini düşündüğü sürece kazalarda bu tip sorunlar kaçınılmaz.İsmail bey sözüm size değil yanlış anlaşılmasın.Bin tane oyuncaklı araba alır ama güvenlik sistemi araçta nasıldır diye bakmaz.Eminim bir çok sokaktaki sürücü ESP veya VSC vs vs ne olduğunu bilmez bile sorsanız.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Mart 19, 2012, 10:52:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 301700
  • Model Yılı: '07
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Mart 19, 2012, 19:32:35 »
TEKİN bey abicim dediğiniz gibi kavşağa çok süratli girdim beton kütlenin yerinden sökülmesi inanın beni de çok şaşırttı bunda toprağın yumuşak olmasınında etkiside çok
çünkü kaza gününe kadar hava oldukça yağışlıydı..Sürüş sitilime gelince kaza günü hariç o kadar sakinimdir inanın fabrika verisi 8.6 olan aurisme şehir içinde(%30 çevre yolu)
25-30 arası ortalama sürat ile 8.4-8.5 ortalama yakıt tüketimlerini yakalamaktayım bu zamana kadar hep mi böyleydin diye soracak olursanız tabiki hayır bundan 6 yıl önce
ehliyetsiz ve yeni araç sahibi olmuşken durum çok farklıydı bir gün biri ışıkta beklerken kapıyı açıp bizi iyibi benzetecek diye hep aramızda espiri geçmiştir çok şükür öyle bi durum olmadı..Bu genç yaşımda bir çok araba değiştirdim ilk arabam 17 yaşımdayken arkadaşım ile ortak aldığım 95 model serçeydi muayene yok tampon yere sıfır lastikler kabak tam bir
ergen gerisiydim :) ehliyetimı aldıktan sonra bir tane  megan 2im oldu ortalama yakıt tüketimi 13 14 civarı bende değişiklik yok takii 2004 1.6 sol automatic corolla hb mi alana kadar o araba benim olgunlaşma dönemim diyebilirim benim için çok özel bir yeri vardır babam sat dediği için satmıştım yoksa çok memnundum.sonra honda cazz sonrada para
gelince auris ve malum sonuç..o güne gelince kaza günü evden çok geç çıktım evden geç çıkmamım sebebi ise çok ironik.. :D çorabımın tekini bulamadım 10 dk aramışım
anlaşılan bazen insanın basireti bağlınayo başka bir tane alıp giymek aklıma gelmedi :)) geç kaldığımın farkına vardım aceleye getirince de kaza kaçınılmaz oluyo.. biliyorum
çok uzattım ama şunu da eklemek istiyorum o kavşağa o kadar süratli yine girmezdim birincisi süratim o kadar yüksek olduğunu fark edemedim önceki araçlarıma nazaran
sürati pek hissettirmiyordu ikincisi ise sollamaya çalıştığım araç yol vermeyince bende onun sağına geçtim benle birlikte o da sağa geçince hızlanıp onu sağladım o hızı
biraz düşürdükten sonrada kavşağa girmeye çalıştım ve başarısız oldum.. bu sayede kaskosuz ve kemer tokalı arabaya binmemeyi öğrendim..İlgi ve alakanıza sonsuz
teşekkür eder saygılar sunarım..
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 301700
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #122 : Mart 19, 2012, 20:04:11 »
Aylin bey aracın kaza anı videosu yok biraz bakındım ama bulamadım kaza  sonrasının ise okulun güvenliği kayıt yapmıştı oda bende yok malesef..

Can bey söylediklerinizde çok haklısınız bildiğiniz üzere(yani öyle tahmin ediyorum) ben aracı 2. el aldım almadan önce  aurisi test etme şansım oldu 1.6 2009 comfort mmt
araç boş paket olduğu için vsc ile ilgilenmiyorum bile incelediğim nokta şanzumanıydı o kadar da kötü değilmiş deyip almaya karar kıldım tabi bu arada elegant paket sahibi
bir arkadaşımla sürekli araba hakkında konuşuyoruz esp yi sorduğumda ise bunlarda standart dedi tuşu nerde diye sorduğum bunlarda tuş yok devre dışı bırakılamıyormuş
forumlarda okudum öyle diyolar dedi bende doğrudur nede olsa full araba sıfırı 60 binlira olmaza ayıp zaten dedim istanbul pendikte arabayı dumankayada gösteriyoruz
bu arada ordanda şikayetçiyim çok ilgisiz bilgisiz ve farklı fiyat tarifleri var neyse arabayı beğendik yarın yola çıkacaz hava durumuna baktık kar yağışlı bir takım da kış lastiği
aldık yolda gelirken kar bastırdı  arabayı bir kaldırdık tekerler nasıl sarıyo ne bir ekranda yanıp sönen sarı ikaz işareti nede gazı kesip öne yığılma durumu var 2 aldım onda
da sarıyo utanmasa 3 de de saracak.. sonra öğrendimki vsc opsiyonel miş olanlarda çok güzel tuş varmış far yükseklik ayarlama tuşunun yanında
bence toyota için büyük bir ayıp neden soracak olursanız fiat stiloyu bilenleriniz vardır o araçda esp standart boş dolu hepsinde gördüm ben bir buçuk ay birtanesi ile pazarlık
kestik alacaktık nasip olmadı 14.000 tl ye 2004 1.6 dynamic paket 115 000 4 parça boyalı perti pürtü yok esp city mod 6 airbag hız sabitleyici digital klima kararan iç dikiz yağmur far park sensörleri belki şuan fiyata zor ama 16.000 çok rahat bulursunuz ..çok konuşuyorum kusuruma bakmayın Saygılar
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #123 : Mart 19, 2012, 20:07:21 »
Ayli hanım değiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil, Aylin abi.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #124 : Mart 19, 2012, 21:18:59 »
Otomobil bir tüketim aracıdır arkadaşlar evinizdeki beyaz eşya gibi kullanırsınız ömrünü tamamlar değiştirirsiniz.Teknik bilgi desteği veren arkadaşlara teşekkürler ama otomobile kutsal varlık muamelesi yapmamalı bence:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Mart 20, 2012, 15:04:16 »
Sercan Teşekkürler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Land Cruiser
« Yanıtla #126 : Mayıs 06, 2012, 09:58:56 »
Bugün sabah aurise benzin almak için petrollüge gidecektim ,araçda bir vızıltı sesi duydum sol arka kapıyı b stününa baglayan menteşede 2 eşek arısının yuva yaptıgını gördüm , bu ikinci oluyor bu arılar oraya nerden giriyor anlamış degilim, böyle bir sıkıntı yaşayan varmı yoksa sadece benim araçda mı bir sorun var ...
2013 TOYOTA LAND CRUİSER V8 4.5 D-4 D
          ALLAH VAR KORKU YOK
                    (M.U)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 215000
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #127 : Mayıs 06, 2012, 14:39:21 »
ön camlar biraz açıkkan kapıları kapatınca içeriden sallantı sesi geliyor özellikle de sağ kapıdan. camı tutan asansörden mi yapıyor çözemedim neden olduğunu. acaba bi şeyler yerinden mi kurtuldu o mu ses yapıyor bilmiyorum başka kullanıcılarda da var mı bu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #128 : Mayıs 16, 2012, 20:17:08 »
Bugün itibari ile aranıza katıldım. ilk etapta dikkatimi çeken eksiklikleri sıralamak isterim. Tarkan bey ile benzer şeyler düşünüyoruz.

1-Direksiyondaki düğmeler de gece görünmesi için ışıklandırılmalıydı.
2-Orta dikiz aynası küçük.
3-Kaput altındaki açma mandalına güç ulaşılıyor.
4-Tarih-saat ve dış ortam sıcaklık göstergesi panelden bağımsız ayrı bir yerde (otrada radyonun altı veya üstü olabilir) konuşlandırılabilirdi.
5-Arka bagaj üstündeki platform (iplerle bagaj kapağına bağlanan) çok kalitesiz duruyor.
6-Kapılar açıldığında ön orta lamba da yansa daha iyi olurdu.
8-Ortadaki kapaklı kolçak biraz daha önde olabilirdi.
9-Vites altındaki boşluğu hiç anlamadım. O bölge daha iyi değerlendirilebilirdi.
10- Kaput destekle açılıyor. amartisötlü yapılıabilirdi.
11-Yol bilgisayarı direksiyondan kumada edilebilirdi.
12- Kontak kapalı iken radyo çalışmıyor.
Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #129 : Mayıs 16, 2012, 23:44:19 »
Aylin abi avatarında arabanla beraber bir fotoğrafını çekilip koysanda yanlış anlaşılmalara bir son versek :)
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #130 : Mayıs 18, 2012, 15:04:41 »
Aylin abi avatarında arabanla beraber bir fotoğrafını çekilip koysanda yanlış anlaşılmalara bir son versek :)
+1
Auris'11 A/T
Passat B8'15 TSI