Gönderen Konu: Yağ Eksiltme Sorunu  (Okunma sayısı 47966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ynt: Yağ Eksiltme Sorunu
« Yanıtla #240 : Mayıs 24, 2016, 00:38:01 »
Abi bunu bilmiyordum bilgilendirme için teşekkürler .

Açıkçası böyle bir işe kalkışmak bana mantıklı gelmiyor araç 5-6 aylık olsa dediğiniz gibi yapılır . Ama benim zaten 2 senem kaldı 3 senelik mtv ve ötv yi ödeyip gene bu haktan yararlanmaktansa 2 yıl daha bekleyip bir kuruş vergi ödemeden aracı satmak daha mantıklı . Ondan ben bu sorunu kafama takmadan 2 sene daha aracı kullanacam ondan sonrada gidip başka bir araç alımında bu aracı takasta kullanacam .

Bilgilendirme için tekrardan teşekkürler .

Zaman ne çabuk geçiyor .

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #240 : Mayıs 24, 2016, 00:38:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #241 : Temmuz 13, 2018, 14:21:34 »
Abi umarım eksiltme bu seviyelerde kalır ve bir daha uğraşmazsınız . Aslında bunun kesin çözümü motorun komple değişimi ama hem maliyetli olduğundan hem aracın motor numarası değişeceğinden trafikte sorun olacağından servisler yanaşmıyor .

Ben bundan sonra takmıyorum çok çok yapmıcaklar ve 2 sene sonra takasta kullanıp bir daha toyota almamak üzere toyota ile bağlarımı keseceğim .

:alkis:

Abi bu sorunu 50000 km sonra yaşanması bence bu sorunu yaşamayanların araçlarını iyi kontrol etmeleri gerektiğini gösteriyor bence kullanım tarzı ve bakımlarda kullanılan yağ ile alakalı bir durum . Umarım daha fazla sorun yaşayan olmaz ama sizin yaşadığınız bu tecrübe 50000 km altında olan bu sorunu yaşamamış 2010 ve 2011 d-4d lerin bu sorunu yaşama olasılığı olduğunu gösterir . :(

ben 2012 model aracımda 52.000 km de yağ eksiltme sorunu yasadım.aracı yetkılı servıste takıbe aldılar,5.000 km perıyotlarda yağ olcumu yaptırdım.ilk oönce 1.8 litre eksılttı,daha sonra ıntercooler degıstıler ,0.5 litreye dustu.toyota genel merkeze durumu yazdım.komple motor değiştiler araca,garantısıde yoktu.ücretsiz yaptılar

Sizle face üzerinden de konuşmuştuk sizin bu sorunu yaşamanıza inanın üzüldüm umarım eksilme miktarı artmaz . Tavsiyem kafanıza fazla takmadan aracınızın keyfini çıkara bildiğiniz kadar çıkarın ben maalesef kafaya çok taktım ve şu an aracı satıp kurtulacağım günü iple çekiyorum ve en kötüsü de bu . Çünkü ben bu aracı ne heveslerle aldığımı unutmadım ama maalesef bu sorun bende araç kullanım zevki bırakmadı .

Ben bu sorunla ilgili foruma kolay kolay mesaj yazmıcam demiştim ama olmuyor insan yazılanları görünce kendide bir kaç bir şey eklemek istiyor . Kısaca sorunu yaşayanlara tavsiyem boşuna kafalarına takmasınlar çünkü ne yaparlarsa yapsınlar en fazla servis piston ve sekman değişimine gidiyor ve bu çözüm kesin bir çözüm değil . Sorunu yaşayanlar bence ya mahkemeye başvursunlar yada araçlarını 50000-70000 km kullanıp ellerinden çıkarmaya baksınlar.

Herkese kazasız belasız yolculuklar . :)

ben 2012 model aracımda 52.000 km de yağ eksiltme sorunu yasadım.aracı yetkılı servıste takıbe aldılar,5.000 km perıyotlarda yağ olcumu yaptırdım.ilk oönce 1.8 litre eksılttı,daha sonra ıntercooler degıstıler ,0.5 litreye dustu.toyota genel merkeze durumu yazdım.komple motor değiştiler araca,yenı ruhsat cıkarttı muayen yaptırdı yetkılı servis,garantısıde yoktu.ücretsiz yaptılar.bu sorunu yasayanlar aracı yetkılı servıste takıp ettırıp,mutlaka toyota genel merkezine yazsın..

-NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE~