Anket

c5'mi avensis'mi

citroen c5
28 (35%)
avensis
52 (65%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: citroen c5'mi, avensis'mi  (Okunma sayısı 28559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Ford C-Max
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: citroen c5'mi, avensis'mi
« Yanıtla #40 : Ocak 28, 2012, 11:49:14 »

bu arada yakıtı kokluyor dediğiniz fordun tdci motorlu cmax i şehir içi 8,5-9 litre arası mazot yakıyor,

Bir yanlışınız var. Sıfır c-max tdci henüz 500 km de, ve hava sıcaklığı genelde eksilerde, araç hep 5-10 dk süreyle şehir içinde kullanılıyor. Yol bilgisayarı ortalama yakıtı 7,7 litre olarak gösteriyor.
Motoru açılsa, hava ısınsa, hep şehir içi de kullanılmasa yakıt oranı daha da düşecektir.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 28, 2012, 11:49:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 28, 2012, 12:26:57 »
 Sema hn., duyarlılığınız gerçekten toplumda da yaygın kanısındayım. Umarım ülkemizin yöneticileri de bu noktada halkımızın sağ duyusuna uyar, şu ana kadar maalesef bunun tersi oldu.
 Ürün menşeileri arasında artık kesin ayrımlar yok arkadaşlar, "ED” bir örnek teşkil edebilir.

Toyota, Türkiye için uygun olan benzinlisini(1.6L) D ve C segmentinde kullanabilmesine rağmen, dizelde böyle bir motor özelliği yok. Bu da, D segmentinde, Toyota'yı rekabette diğer markalara göre bir miktar geriye düşürüyor bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Arıyorum ama bulamıyorum.
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 28, 2012, 13:43:24 »
abi bende gencim daha 21 yaşındayım etme eyleme :D tabiki bastınmı gitsin ama ülkemizde saçma sapan vergi sistemi buna benim açımdan engel en azından. bir bakıma mecburiyetten yani. yoksa kim istemez 2.0 2.2 2.5 v6 falan :)
:D :D  :alkis: :alkis:
Veni, Vidi, Vici.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #43 : Ocak 28, 2012, 16:04:59 »
citroen c5 bence mercedesten çok üstün bi araba ki avensis le bir tutmamalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ocak 28, 2012, 16:14:23 »
citroen c5 bence mercedesten çok üstün bi araba ki avensis le bir tutmamalı
yapmayın allah'ınızı severseniz. hangi fransız aracı 10 yaşında mercedes kadar sağlam durabiliyor. ki c5'in rakibi mercedes c serisi her türlü katlar yani c5'i falan...
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #45 : Ocak 28, 2012, 16:22:17 »
citroen yıllarca ralli kazanmış bir araç kesinlikle çok iyi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ocak 28, 2012, 16:29:54 »
citroen yıllarca ralli kazanmış bir araç kesinlikle çok iyi
pardon ama yıllarca ralli kazanması nasıl onu kaliteli yapar iyi bir araç yapar. hepimiz biliyoruz ki fransızların şanzıman ve motorları iyidir ama kaporta ve sağlamlıkları çok iyi değil 3-5 sene sonra dağılıyorlar... ;)
2001 xsara var araç resmen dökülmeye başladı
2001 astram vardı xsara'nın yanında 0 gibi duruyordu...
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #47 : Ocak 28, 2012, 16:36:49 »
dünyanın en iyi arabasını fransızlar yapar o derece yani

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 28, 2012, 18:27:45 »
bana göre bu kasa model bi araç düşünülüyorsa
1-wv passat
2-ford mondeo
3-toyata avensis
4-renoul laguna
5-pejo 508
6-citröen c5

2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #49 : Ocak 28, 2012, 19:34:43 »

Anlamadığım bir olay da ,devir tasarruf devri diye arabanın en az yakanını ,vergisinin de en düşük olanını arıyorsunuz ,gidip 60-65 milyar para verip c sınıfı araba alıyorsunuz,madem kesenizi okadar çok düşünüyorsunuz  20 milyara lpgli bir  araba alın, geri kalan paranızıda biriktirip daire alın. bu düşünce  resmen ,denizi geçip derede boğulmaya benziyor.

evet devir tasarruf devri. bu devirde sıfır araba almakta bir çok yönden yıllarca tasarruf sağlıyor. işte benimde bahsettiğim bu kadar para verdiğinde tam olarak o paranın her yönde karşılığını veren arabayı alacaksın. tabi herkes kendi çapında tasarru eder. kiminin vergi, kiminin yakıt umrunda olmaz. eyvallah diyoruz. ama her genç güzel bildiği şeyleri almak ister. yanlışmı yapmış, doğrumu yapmış sonradan anlar...
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ocak 29, 2012, 13:33:17 »
Alıntı
trafikte acelem yok ,zaten benim yaşadığım yerde trafikte yok, :) ama onun yerine bol bol virajlı rampalar var, bizim ailemiz kalabalık ve en hafifimiz 100 kg .5 kişi araca binip bagajıda doldurduğumuz zaman araba resmen yere yapışıyor,bu şekilde düz yolda sorun yok ama rampada araba sollamak cesaret istiyor,canını sevdiğim corolla dizelde devri düşünce  zor kendini topluyor , makasda kalıp karşıdakiyle çarpışmak  içten bile değil.bu şekilde çok kaza tehlikesi atlattım.düz yolda xxx km yi birçok defa gördüm ama benim derdim hızlı gitmek değil ,tehlikeli bir durumda makasda bırakmayacak bir güç istiyorum

Anlamadığım bir olay da ,devir tasarruf devri diye arabanın en az yakanını ,vergisinin de en düşük olanını arıyorsunuz ,gidip 60-65 milyar para verip c sınıfı araba alıyorsunuz,madem kesenizi okadar çok düşünüyorsunuz  20 milyara lpgli bir  araba alın, geri kalan paranızıda biriktirip daire alın. bu düşünce  resmen ,denizi geçip derede boğulmaya benziyor.

bu arada yakıtı kokluyor dediğiniz fordun tdci motorlu cmax i şehir içi 8,5-9 litre arası mazot yakıyor, pegeotun 3008 dizelide hemen hemen aynı yakıyor  ,versonun 2.0 dizelide şehir içinde 7,5-8 litre arası mazot yakıyor ,yani tasarruf için alınan arabalarla, muhteşem bir gücü olan ve insanı hiçbir zaman makasda bırakmayacak aracın yakıtları aynı ,versonun emsalleri olan 3008 ve cmax 63 milyar civarıydı,verso ise 55 milyardı  , toyota o dönemde 8 yıllık vergi fazlasını peşinen müşterisine ödedi,126 beygir ve 320 nm torkda alanların yanına kar kaldı.

Ahmet Bey

Mesele aileniz ile birlikte yolculuktayken sollama güvenliği ise size katılırım ancak,daha önce de söylediğim gibi benim şirket arabam connect yüksek tavanlı 110 bg araba müşteri bagaj ağzına kadar doluyken (gerçekten dolu) rampada eğer ki 90 ın altında değilsem vites bile küçültmüyorum 90 ın altına düşersem bir vites küçültmek yeterli oluyor tdci motorlu ford şehir içinde ancak devamlı 2.ve 3. viteste seyrederse sizin dediğiniz kadar yakar benim connect in motoru daha büyük olmasına rağmen uzun yoldu full yolcu+bagaj 95-100 arasında 6.6 yakıyor 110 a çıkarsam 7 yakıyor

şimdi gelelim başka konuya sanırım siz cep telefonu taşıyorsunuz ve muhtemelen en ucuz modeli değil? niye acaba? insanlar da araba alırken bence aynı güdüyle hareket ediyorlar benim auris 1.33 üm var ileride değiştirmek istiyorum ama 55.000 tl ye aynısının dolusundan alacağıma bir üst sınıf almayı tercih ederim bunda da sıfır araba kullanmak istemekle tasarruf yapmayı bağdaştırmakta bence yalnış birşey yok son zamlardan önce adam 210 bin euro verip mercedes s350 cdi 4 matic alıyor ama demiyor ki bu kadar para verebiliyorum nasıl olsa bari güçlü bir v8 alayım çevrenize bir bakın lüks araçların büyük çoğunluğu dizel sizin mantığınızla gidersek bunların araç değil tofaş alması gerekir bir de size ve bütün toyota fanatiklerine tavsiyem toyotayı çok gözünüzde büyütmeyin çünkü corolla ve land crusier i (çakma prado değil tabi) haricinde hiçbir modeli sınıfında başa güreşen modeller değil unutmayın toyota en iyi otomobil üreten marka değil otomobilleri en iyi üreten marka

sayıgılarımla
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ocak 30, 2012, 21:59:17 »
Citroen'in istediğiniz kadar almayın ,Renault zaten işi götürüyor.C5 ilk anda göze hoş geliyor ama benim tipim değil kesinlikle.Yeni Avensis için ise param olsa 1.8 otomatik alır, dönüp arkama bakmam bile.Hele makyajlısını birde görelim canlı canlı:)

VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ocak 30, 2012, 22:02:52 »
Araçları düz yolda belli bir hıza çıkartmak kolay, önemli olan rampada yığılmadan ,bağırtmadan sollamalarda riske girmeden güvenli bir şekilde kullanmak.Yakıt işini ayrıca sürekli şehir içine göre düşünmeyin.Uzun yolda büyük motorun rahatlığı ve ekonomisi başka olur.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Ocak 30, 2012, 22:13:17 »
citroen mükemmel bi araba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2005 avensis 1.6 Elegant
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Ocak 30, 2012, 23:04:28 »
Her ne kadar bugün itibariyle C5 ile avensis karşılaştırılabilir gibi görünse de;
Fransız arabalarının (neredeyse tamamı) miadı en fazla 5-10 yıl.
İspatı: yollara , 2. el araba ilan sitelerine ve galerilere bakın (Citroen, renault, peugeot) zamanında herkesin beğenisi kazanan o arabalar 10 yaşını geçtikten sonra şimdi neredeler?
Ya son sahiplerinde, ya sanayilerde, ya da yok pahasına satılmaya çalışılıyorlar.
Bugünün C5lerinin ve Latitude'larının maalesef 10-15 yıl sonra akıbetlerinin farklı olmayacağını düşünüyorum.
Bu sebeple her zaman toyota.
O varsa sorun yok. 
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Ocak 30, 2012, 23:16:31 »
Alıntı
Her ne kadar bugün itibariyle C5 ile avensis karşılaştırılabilir gibi görünse de;
Fransız arabalarının (neredeyse tamamı) miadı en fazla 5-10 yıl.
İspatı: yollara , 2. el araba ilan sitelerine ve galerilere bakın (Citroen, renault, peugeot) zamanında herkesin beğenisi kazanan o arabalar 10 yaşını geçtikten sonra şimdi neredeler?
Ya son sahiplerinde, ya sanayilerde, ya da yok pahasına satılmaya çalışılıyorlar.
Bugünün C5lerinin ve Latitude'larının maalesef 10-15 yıl sonra akıbetlerinin farklı olmayacağını düşünüyorum.
Bu sebeple her zaman toyota.
O varsa sorun yok. 

çetin bey

öncelikle sizin satın aldığınız sıfır bir arabayı ne kadar süre kullandıktan sonra elden çıkardığınız merak ediyorm. kendimden örnek vermem gerekirse babamın 2001 (ilk kasa) lagunası var 4 yaşındayken en yüksen fiyatını bulduğunda satmadı şimdi verilen rakamlar çok cüzi bu sefer de babam vermiyor hele ki artık sıfır araç almak eskiye kısayla kolaylaşmışken kimsenin 10-15 sene aynı arabaya bineceğini düşünmüyorum. kaldı ki bu konuda en namlı arabalar 50-80 arası amerikanlardır hala tıkır tıkır çalışır (bakımlı olanları tabi) avensiste diyorsunuz bana söylermisiniz xlarge corolla olması dışında ne farkı var avensisin? eski corona gli gib değil coronanın bir karakteri vardı avensis ise carina e den sonra başladığı hayatında hep silik bir tip olarak kaldı şimdi sınıfında passat,superb,508,volvo s60 gibi güçlü araçlar varken avensis almak için en ufak bir mantıklı nokta göremiyorum ama yine de renkler ve zevkler tartışılmaz

saygılarımla
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #56 : Ocak 30, 2012, 23:47:28 »
çetin bey

öncelikle sizin satın aldığınız sıfır bir arabayı ne kadar süre kullandıktan sonra elden çıkardığınız merak ediyorm. kendimden örnek vermem gerekirse babamın 2001 (ilk kasa) lagunası var 4 yaşındayken en yüksen fiyatını bulduğunda satmadı şimdi verilen rakamlar çok cüzi bu sefer de babam vermiyor hele ki artık sıfır araç almak eskiye kısayla kolaylaşmışken kimsenin 10-15 sene aynı arabaya bineceğini düşünmüyorum. kaldı ki bu konuda en namlı arabalar 50-80 arası amerikanlardır hala tıkır tıkır çalışır (bakımlı olanları tabi) avensiste diyorsunuz bana söylermisiniz xlarge corolla olması dışında ne farkı var avensisin? eski corona gli gib değil coronanın bir karakteri vardı avensis ise carina e den sonra başladığı hayatında hep silik bir tip olarak kaldı şimdi sınıfında passat,superb,508,volvo s60 gibi güçlü araçlar varken avensis almak için en ufak bir mantıklı nokta göremiyorum ama yine de renkler ve zevkler tartışılmaz

saygılarımla

Serdar bey;
çok güzel bir noktaya isabet etmişsiniz. Şuanki avensisimi alalı yaklaşık 5 ay oldu.
bundan önceki aracım ise Corona GLİ' idi ve 8 yıl tam bir memnuniyetle kullandım.
Corona'dan memnuniyetim avensisi almamda çok büyük bir belirleyici oldu.
Yazım ve sizin yazınız dikkatli okunduğunda, aynı şeyi söylediğimiz farklı bir şey söylemediğimiz anlaşılacaktır.
Yani: bugün bütün sıfır arabalar alınabilir (eğer 5 yaşına geldiğinde satacaksanız, çok da düşünmeye gerek yok).
ben 6 yaşında bir araba aldığımdan avensisten yana kullandım tercihimi.

Avensisin corolladan farkına gelince: işçilik, malzeme, donanım gibi farklılıkları var.
(2005 model corolla ile 2005 model avensisis arasında): TRC, VSC, ESP, Far yıkama, 9 hava yastığı vb.

2005 model passat,superb,508,volvo s60 ile avensisi de karşılaştırdım aracımı almadan önce.
benim önceliklerim: sorunsuzluk (sanayide ve serviste ustalar ile az münasebet, yolda kalmamak, rezillik çekmemek, işimden gücümden omamak), masrafsızlık (servis ücretleri, passatın servis ücretleri herkesçe malum), fiyat/performans, iç/dış tasarımı (maalesef 2005 passatı beğenmiyorum).
 Fiyat/performansa parantez açmak yerine biraz söz söylemek isterim: passat,superb,508,volvo s60'ın 2005 modellerini avensis ile karşılaştırdığımda ; avensis ağır basıyor.
Bunlar benim önceliklerimin ışığında değerlendirmelerim.
Öncelik sıranız değiştiğinde, passat,superb,508,volvo s60, avensis arasında bir  karşılaştırma yaptığınızda çıkacak sıralama mutlaka farklı olacaktır.
5 aydır avensis kullanıyorum, şimdilik bir şikayetim yok.
Umarım böyle devam eder.
Herkesin de arabasından memnun olmasını temenni ederim.
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Ocak 30, 2012, 23:56:41 »
Alıntı
Serdar bey;
çok güzel bir noktaya isabet etmişsiniz. Şuanki avensisimi alalı yaklaşık 5 ay oldu.
bundan önceki aracım ise Corona GLİ' idi ve 8 yıl tam bir memnuniyetle kullandım.
Corona'dan memnuniyetim avensisi almamda çok büyük bir belirleyici oldu.
Yazım ve sizin yazınız dikkatli okunduğunda, aynı şeyi söylediğimiz farklı bir şey söylemediğimiz anlaşılacaktır.
Yani: bugün bütün sıfır arabalar alınabilir (eğer 5 yaşına geldiğinde satacaksanız, çok da düşünmeye gerek yok).
ben 6 yaşında bir araba aldığımdan avensisten yana kullandım tercihimi.

Avensisin corolladan farkına gelince: işçilik, malzeme, donanım gibi farklılıkları var.
(2005 model corolla ile 2005 model avensisis arasında): TRC, VSC, ESP, Far yıkama, 9 hava yastığı vb.

2005 model passat,superb,508,volvo s60 ile avensisi de karşılaştırdım aracımı almadan önce.
benim önceliklerim: sorunsuzluk (sanayide ve serviste ustalar ile az münasebet, yolda kalmamak, rezillik çekmemek, işimden gücümden omamak), masrafsızlık (servis ücretleri, passatın servis ücretleri herkesçe malum), fiyat/performans, iç/dış tasarımı (maalesef 2005 passatı beğenmiyorum).
 Fiyat/performansa parantez açmak yerine biraz söz söylemek isterim: passat,superb,508,volvo s60'ın 2005 modellerini avensis ile karşılaştırdığımda ; avensis ağır basıyor.
Bunlar benim önceliklerimin ışığında değerlendirmelerim.
Öncelik sıranız değiştiğinde, passat,superb,508,volvo s60, avensis arasında bir  karşılaştırma yaptığınızda çıkacak sıralama mutlaka farklı olacaktır.
5 aydır avensis kullanıyorum, şimdilik bir şikayetim yok.
Umarım böyle devam eder.
Herkesin de arabasından memnun olmasını temenni ederim.

çetin bey

öncelikle aracınızı kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanızı dilerim. benim corolladan farkını sormamdaki sebep,güncel nesil iç mekanının (avensistekilerin biraz daha büyük düğmeli olması dışında) nerdeyse tamamen aynı olmasıdır. kendi aracım auris 1.33 toyotayı çok sevdiğimden yada bayıldığımdan değil taksitlerinin bana en uygun marka ve model olması dolayısıyla aldım şimdi pişmanmıyım? kesinlikle değil ama skoda o zaman 4 yerine 5 yıl vade yapsaydı octavia dsg alırdım keza renault 5 yıl vade yapsaydı fluence alırdım bu toyotaların dayanıklılık meselesi de sanırım toyota sahiplerinin araçlarına titiz bakım yapmalarından olsa gerek turizmde çalıştığım için birçok şirket (ticari) arabası kullanıyorum şunu söyleyebilirim ki bakımlarını yaptıktan sonra connect ten daha taş gibisini bulmak zor keza merc bakımına riayet ettikten sonra taş gibi şahsen citroen sevdiğim bir marka değil hatta yüksek fiyat politikası nedeniyle biraz da ukala olduklarını düşünürüm ama güncel nesil avensis ile c5 arasına c5 i seçerdim eğer ki direksiyonu sabit olmasaydı ama bu genel fikrimi değiştirmez

saygılarımla
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #58 : Ocak 31, 2012, 00:06:09 »
çetin bey

öncelikle aracınızı kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanızı dilerim. benim corolladan farkını sormamdaki sebep,güncel nesil iç mekanının (avensistekilerin biraz daha büyük düğmeli olması dışında) nerdeyse tamamen aynı olmasıdır. kendi aracım auris 1.33 toyotayı çok sevdiğimden yada bayıldığımdan değil taksitlerinin bana en uygun marka ve model olması dolayısıyla aldım şimdi pişmanmıyım? kesinlikle değil ama skoda o zaman 4 yerine 5 yıl vade yapsaydı octavia dsg alırdım keza renault 5 yıl vade yapsaydı fluence alırdım bu toyotaların dayanıklılık meselesi de sanırım toyota sahiplerinin araçlarına titiz bakım yapmalarından olsa gerek turizmde çalıştığım için birçok şirket (ticari) arabası kullanıyorum şunu söyleyebilirim ki bakımlarını yaptıktan sonra connect ten daha taş gibisini bulmak zor keza merc bakımına riayet ettikten sonra taş gibi şahsen citroen sevdiğim bir marka değil hatta yüksek fiyat politikası nedeniyle biraz da ukala olduklarını düşünürüm ama güncel nesil avensis ile c5 arasına c5 i seçerdim eğer ki direksiyonu sabit olmasaydı ama bu genel fikrimi değiştirmez

saygılarımla

toyotanın bir ara reklamlarında kullanmış olduğu sloganın " O varsa sorun yok" kaynağını sizinle paylaşmak isterim.
bir çok ülkede yapılan 5-10 yaş araçlardan müşteri memnuniyeti anketi neticesinde toyota marka olarak açık ara 1. gelmiştir.
ankette sorulan sorulardan bazıları: en son ne zaman yolda kaldınız? servis hizmetlerinden ve ücretlerinden memnuniyetiniz? aracınızın çalışmayan herhangi bir aksamı ya da çözüm bulamadığınız her hangi bir sorunu var mı? gibi benim araçtan tam olarak beklentilerimi karşılayan sorular.
bu cevaplardan bırakın citroeni tofaş çıksa yada tata onu alırım.
bunlar benim kriterlerim (ölçütlerim, değerlendirme cetvelim).
Önceki iletimde de yazdığım gibi öncelikleriniz, kriterleriniz farklı ise mutlaka sonuçta farklı çıkacaktır.
saygılarımla.
2005 Avensis 1.6 Elegant
Küçükyalı/İSTANBUL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ocak 31, 2012, 00:49:45 »
Birbirinize hitaben mesajlara dönecekse, ÖM (Özel Mesaj) sistemini kullanmaniz daha yerinde olur. Son 4 mesaj sanki bir özel mektup edasinda, demek ki bizim okumamiza gerek yok.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante