Anket

c5'mi avensis'mi

citroen c5
26 (33.8%)
avensis
51 (66.2%)

Toplam Oy Verenler: 77

Gönderen Konu: citroen c5'mi, avensis'mi  (Okunma sayısı 9401 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar Aydın (17823)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Ynt: citroen c5'mi, avensis'mi
« Yanıtla #20 : Ocak 26, 2012, 18:40:23 »
Alıntı
c5 in 1.6 dizeli arabayı çekmiyormuş ,daha yeni bir arkadaşım aldı bu yüzden 3 aylık aracını satışa çıkardı ,d sınıfı bir aracın motoru en az 2,0 motor olması gerekir,benim anlamdığım olay bir araca 70 milyar civarı para verirken acımıyorsunuz ama motor hacminden dolayı yılda  1milyar fazla vergi vermek zorunuza gidiyor , yeni çıkan 2.0 motorların yakıt tüketimide nerdeyse 1.6 lara yakın ,üstelik muhteşem güçleride yanınıza kar kalıyor .passatların bile 1.6 dizelleri çekmiyormuş , alanlar hep pişman olmuş.

tamamen safsata ve önyargıdan ibaret şöyle söyleyeyim benim şirket aracım 110 bg lik connet (büyük olan modeli) yolda milletin tozunu attırıyorum motor hacmine niye takıyorsunuz ki eski 2.0 litrelikler de 110 bg di ayrıca bu aracın torku 240 nm bir diğer yanlış konu da arkadaş c5 ile avensisi karşılaştırmanızı istemiş ama burada da sapla saman karışıyor milliyetçilik duygularıyla yanlış yorumlar yapıldığını düşünüyorum şöyle ki eğer fransaya kızacaksanız ermeni (sözde) soykırımını tanıdıklarında kızacaktınız bugün yaptıkları onların ülkesi adına utanç verici birşey benim naçizhane görüşüme gelince de avensisten uzak durun tasarım sıfır donanım corolla kadar albeni hiç yok değişik versiyonlar (değişik motor ve otomatik şanzıman seçenekleri) kısıtlı ikinci el şüpheli (kabul edin ki o bir corolla değil) dolayısıyla c5 dizel kesinlikle daha dikkate değer bir model ben olsam o kadar para verdikten sonra 508 dizel ve skoda superb dizeli de seçenekler arasına katardım
saygılar
onuncu köy

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 26, 2012, 18:40:23 »

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Ocak 26, 2012, 18:42:13 »
Alıntı
Kesinlikle katılıyorum. D sınıfı araç kesinlikle ya 1.8 ya da 2.0 olmalıdır. Yakın zamanda test ettiğim Avensis 1.6, gaza son noktaya kadar basmama rağmen ilk kalkışlarda tepki dahi vermedi. Konuya gelince, Avensis 1.8 ve ya 2.0 alırım.

beyefendi bindiğiniz (yada test ettiğiniz ) araba atmosferik benzinli motora sahip yeni nesil turbo dizellerle mukayese bile edilmez .
onuncu köy

Çevrimdışı Fatih Koçak

• Fanatik Toyotacı
  • Toyosundan uzakta, harap ve bitap...
  • Araç: Corolla
  • 22 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 26, 2012, 19:52:35 »
Bı arkadaşımın babasında vardı 2010 1.6 dizel c5 ve  garip arızaları vardı sabah soğukta vitese geçmemek gibi.. ayrıca 60.000 km de turbo arıza emareleri gösterdi.. fabrika verilerinde 0-100 bizim dizel corolladan daha uzundu.. Tabi arıza meselesi şanssızlık olabilir ama daha az arıza ihtimali olduğunu düşünerek avensis..
..modifiye, modifiye dediğin nedir ki gülüm, ben senin için stock gezmeyi göze almışım..

Çevrimdışı Hakan Öztürk

• Site Yöneticisi
  • Ashes to ashes, dust to dust.
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kilometre: 40
  • 533 kere teşekkür etti
  • 582 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 26, 2012, 21:10:10 »
  Şu anki durumda bende Fransız almazdım, tamamen birlik düşüncesi ile.
Araç karşılaştırmasında ise; dizel c5 in muadili bir Avensis yok maalesef Türkiye'de. Bu noktada C5 derim. Ama vergi ve yakıt problem değilse Avensis. C5 oldukça büyük bir araç ama yürüyen aksamı göründüğü kadar konforlu değildir.

Çevrimdışı Eyüp Sancaktar

• Hiperaktif Toyotacı
  • 54 ES ?
    • Yedek Parçacý
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ocak 26, 2012, 21:20:17 »
2008 sonunda aynı derde düşmüştük , c5'mi passatmı , avensismi diye..

Avensis tercih ettik 1.6benzinli gayet memnunuz..Çok şükür şu zamana kadar hiç bir sıkıntı , sorun yaşamadık..
Her Türlü Bosch Marka Oto Yedek Parça Satıcısı.

Çevrimdışı Fehmi Kırmızı

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #25 : Ocak 26, 2012, 23:13:05 »
1.6 lt. dizel motorun kasayı kaldımayacağına bende katılmıyorum. benim arkadaşta bir peugeot 407 var çekişte maşallah dedirtiyor. yeni jettalardada yanlış hatırlamıyorsam çok iyiydi. şimdiki teknoloji ile 1.2 motorlar bile insana 2.0 motor tadı veriyor. 2.0 motorların hemen hemen 1.6 motorlar kadar yaktığını bir çok kişiden duydum. ama devir tasarruf devri. selamlar.
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı Hüseyin Çolak

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Focus Titanium
  • 15 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ocak 27, 2012, 00:19:42 »
beyefendi bindiğiniz (yada test ettiğiniz ) araba atmosferik benzinli motora sahip yeni nesil turbo dizellerle mukayese bile edilmez .

Serdar Bey dizel olarak düşünmedim. Motor ve güç dengesi bakımından karşılaştırma ihtiyacı duydum. Yoksa tip olarak C5, Avensis'ten daha güzel.
Veni, Vidi, Vici.

Çevrimdışı Ahmet Yaramış

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ocak 27, 2012, 02:29:08 »
1.6 lt. dizel motorun kasayı kaldımayacağına bende katılmıyorum. benim arkadaşta bir peugeot 407 var çekişte maşallah dedirtiyor. yeni jettalardada yanlış hatırlamıyorsam çok iyiydi. şimdiki teknoloji ile 1.2 motorlar bile insana 2.0 motor tadı veriyor. 2.0 motorların hemen hemen 1.6 motorlar kadar yaktığını bir çok kişiden duydum. ama devir tasarruf devri. selamlar.
doktor bir arkadaşım milletin galyanına geldi yeni kasa 1.2 tsi jetta aldı ,arabayı aldığının 1. ayı satılığa çıkardı ,hem çok yakıyormuş hemde performansından menun kalmadı.şimdi gitti 2012 benzinli corolla aldı dünya varmış diyor.küçük silindirli arabalar özellikle yokuşlardaki dur kalklarda ,yada uzun yolda araba sollarken insanı zorda bırakıyor ,yoksa düz yolda bütün arabalar canavar gibi gidiyor. 2.o motorun tadını ve torkunu, inanın hiçbir düşük  hacimli araba vermiyor özellikle ağır araçlarda . citroenin forumlarını takip ederseniz, milletin büyük oranda şikayeti motorun zayıflığından kaynaklanıyor,servislerde artık bunu kabullenmişler ,arabalara ücret karşılığında power box takıyorlar ,hemde aracı garantiden çıkarmadan.kuyumcu bir arkadaşımda vergi olayını düşünerek gitti ,63 milyara opel insignia 1,6  turbo aldı ,arabanın yakıtının şehir içinde 500 krş  ,performanslı kullanımda 650 krş civarında olduğunu söyledi,  arabasını 4 ay sonra 45 milyara zorla sattı,ozaman  ben ona 2.0 dizel insignia al demiştim, fiyatları birbirine yakındı, oda vergi olayını kafaya taktı ,4 ayda 18 milyarını  sildi ,dizelini alsaydı babalar gibi hala biniyor olacaktı, 3 yıldada enfazla 3,5 milyar fazladan vergi verirdi ,bukadar zarar etmezdi.

Benim hala görüşüm aynı ,bir arabaya 70 milyar ve üzeri para verilecekse muhakkak 2.0 motor olmalı,yoksa 1 ay sonra araba hantal  diye söylenmeye başlarsınız .bukadar para verildikten sonra yılda fazladan verilecek 1 milyarda gözünüze batmasın .

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Ocak 27, 2012, 09:03:39 »
Alıntı
Benim hala görüşüm aynı ,bir arabaya 70 milyar ve üzeri para verilecekse muhakkak 2.0 motor olmalı,yoksa 1 ay sonra araba hantal  diye söylenmeye başlarsınız .bukadar para verildikten sonra yılda fazladan verilecek 1 milyarda gözünüze batmasın .

Ahmet bey merak ediyorum trafikte aceleniz ney?aldığınız araba hantal olsa sizi eve yada işe götürmüyor mu? bütün dünya down sizing denen motor küçültme yoluna giderken siz niye akıntıya kürek çekiyorsunuz? günümüzün trendi 1.6 dizel ve mümkünse otomatik olması ben en son fluence edc şanzımanlısını test ettim xxx ye kadar çok rahat çıkıyor soluksuz yetmez mi? yakıtı da kokluyor? keza vw nin tdi motorları keza ford ve psa gurubunun kullandığı tdci motor yakıtı kokluyor.

Alıntı
Motor ve güç dengesi bakımından karşılaştırma ihtiyacı duydum.

Hüseyin bey

benim kastettiğim de oydu kırdıysam özür dilerim.

saygılar
onuncu köy

Çevrimdışı Hüseyin Çolak

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Focus Titanium
  • 15 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ocak 27, 2012, 09:16:26 »
Hüseyin bey

saygılar

Serdar Bey kesinlikle kırgınlık yok. Hangi açıdan baktığımızda önemli sonuç olarak bundan bahsettim. Yoksa sizin dediğiniz gibi 2.0 dizel olacak mükemmel olur.
Veni, Vidi, Vici.

Çevrimdışı Hasan Mildan

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİÐE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • 4 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ocak 27, 2012, 09:25:10 »
Dizel araçlar zaten performans beklentisi için değil, ekonomik oldukları için alınıyor. Özellikle şehir içi kullanımlarda arabanız 1.2 de olsa 2.0 da olsa 3.0 da olsa ne kadar hız yapabileceksiniz? Altınızdaki arabanın neler yapıp neler yapamadığını bilir ve ona göre kullanırsanız ne araç sollarken sıkıntıya düşersiniz ne de yokuş çıkarken sıkıntıya düşersiniz.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı Sema KAÇAN

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ocak 27, 2012, 10:37:07 »
Milliyetçilik yapalım diye zaman zaman damarımıza basan ülkelerin mallarını boykot etme teşebbüsü ülkemizde sık rastlanan bir durum. Ama daha sonra hafızalar ve öfke zayıflayınca eski düzene tekrar dönüş yapmamız da sık görülmekte. En yakın hatırladığım İtalyan mallarını protesto etmemiz olmuştu.

Ancak boykot, işin kolaya kaçılmasından öte birşey değil. Zira, cari açığı oldukça büyük olan, diğer bir değişle hammadde, ara mal, bilgi-teknolojisi gibi birçok ticari unsuru yurt dışından temin eden ithalatçı bir ülkeyiz. Kaldı ki, ülkemizin ekonomik dinamiklerinin devamı açısından boykot gibi bir lüksümüz de yok. Son kullanıcı olarak bir fransız otomobili kullanmayı boykot edebilirsiniz, ancak diğer taraftan kozmetikten tutun da temizlik malzemesine, ilaç sektöründen tutun da elektroniğe kadar haberimiz bile olmadan faydalandığımız ürünleri de mi boykot edeceğiz..?

Peki ne yapacağız? Tüketim ülkesi olmaktan vazgeçip üretim ülkesi olmaya, dış konjoktürün boyunduruğundan kurtulmaya çalışacağız. Uzun vadede olacaksa bile, boykot etmeye niyetlendiğiniz milletlere ancak böyle adam akıllı cevap verebiliriz. Boykot etmek çare değildir gerekli de değildir.
muhtacız zihniyeti ile hareket edersek bunlar hep başımıza gelecektir.neticede otomobil lüks tüketim klasmanında olan bir ürün o yüzden boykot etme lüksüne fazlası ile sahibiz. ayrıca Artık Türkiye üretim yapan bir ülke konumunda bizim kimseye ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum. bireysel anlamda bilinçli olunması taraftarıyım ben almıyorum ne kozmetik ürünlerini ne temizlik ürünlerini...vs.

Çevrimdışı Özdem Özdemir

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ocak 27, 2012, 11:10:09 »
Mantıklı düşünecek olursak Avensis benzinli şu andaki fiatı 57.500TL.Biraz opsiyonla 56.000TL'ya alınır.Arkadaş Citroen'i 67000TL'ya dizel almış.Arada 11.000TL ark var.Soru şu; Az yakar diye 11.000TL fark verip C5 alınır mı?Buna değermi? 11.000TL en az 3.5 yıl benzin parası demek.Bakım maliyetlerinide eklediğinizde maliyetini 4 yılda çıkarır demek.Benim tercihim her zaman dizelden yana ama yukarıdaki hesaba göre bu çok farketmiyor.2.ci elinide düşündüğünüzde tercihim Avensis den yana.

Çevrimdışı hüseyin çubukçu

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #33 : Ocak 27, 2012, 11:15:04 »
Avensis derim. Fransızdan uzak durun..

Çevrimdışı Fatih HARMANBAŞI (10832)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ocak 27, 2012, 13:19:07 »
1.6 motorun yetip yetmeyeceği tamamen kişiye kalmış birşey. bende vectrayı almadan önce gitmez kalkmaz çok yakar gibi yorumlar aldık. ama kimseye kulak asmadan aldım çok şükür ne kalkmama nede sollamalarda falan sıkıntım var. ama tutupta c segmenti bir arabalarla yarışmaya falan kalkarsanız tabi geçemezsiniz bunu bilip aldıktan sonra sıkıntı yok özellikle hız değilde konfor ve yol tutuşuna donanıma önem veriyorsanız 1.6 d segmenti bir araç her türlü ihtiyacınızı karşılar...
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı Fehmi Kırmızı

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
« Yanıtla #35 : Ocak 27, 2012, 14:09:50 »
Mantıklı düşünecek olursak Avensis benzinli şu andaki fiatı 57.500TL.Biraz opsiyonla 56.000TL'ya alınır.Arkadaş Citroen'i 67000TL'ya dizel almış.Arada 11.000TL ark var.Soru şu; Az yakar diye 11.000TL fark verip C5 alınır mı?Buna değermi? 11.000TL en az 3.5 yıl benzin parası demek.Bakım maliyetlerinide eklediğinizde maliyetini 4 yılda çıkarır demek.Benim tercihim her zaman dizelden yana ama yukarıdaki hesaba göre bu çok farketmiyor.2.ci elinide düşündüğünüzde tercihim Avensis den yana.
siz sadece aradaki fiyat farkını ele almışsınız. birde benzinli avensis aldığı zaman fazladan benzine vereceği parayı, şayet lpg takarsa onun maliyetinide göz önünde bulundurun. e dizel avensisin durumunuda biliyorsunuz. şimdi burda bir gerçek varki; avensiste dizel 1.6 ve 1.8 motorlu araçlara ihtiyaç var.
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı Hüseyin Çolak

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Focus Titanium
  • 15 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ocak 27, 2012, 15:22:00 »
1.6 motorun yetip yetmeyeceği tamamen kişiye kalmış birşey. bende vectrayı almadan önce gitmez kalkmaz çok yakar gibi yorumlar aldık. ama kimseye kulak asmadan aldım çok şükür ne kalkmama nede sollamalarda falan sıkıntım var. ama tutupta c segmenti bir arabalarla yarışmaya falan kalkarsanız tabi geçemezsiniz bunu bilip aldıktan sonra sıkıntı yok özellikle hız değilde konfor ve yol tutuşuna donanıma önem veriyorsanız 1.6 d segmenti bir araç her türlü ihtiyacınızı karşılar...

Araca 1.6 motor koymuşlar demek ki bu da iş görüyor. Tabi ki görecelidir Fatih Bey dediğiniz durum. Ama şu gerçek var aracı test ettiğimde araç hızlanmada problem yaşıyor. Ben gencim şahsen böyle bir araba kullanmam. Ayrıca aşırı bir performans beklentimde yok. Saygılar.
Veni, Vidi, Vici.

Çevrimdışı Fatih HARMANBAŞI (10832)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ocak 27, 2012, 20:06:32 »
Araca 1.6 motor koymuşlar demek ki bu da iş görüyor. Tabi ki görecelidir Fatih Bey dediğiniz durum. Ama şu gerçek var aracı test ettiğimde araç hızlanmada problem yaşıyor. Ben gencim şahsen böyle bir araba kullanmam. Ayrıca aşırı bir performans beklentimde yok. Saygılar.
abi bende gencim daha 21 yaşındayım etme eyleme :D tabiki bastınmı gitsin ama ülkemizde saçma sapan vergi sistemi buna benim açımdan engel en azından. bir bakıma mecburiyetten yani. yoksa kim istemez 2.0 2.2 2.5 v6 falan :)
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı Mehmet Tombak

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 69000
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ocak 27, 2012, 21:05:52 »
Abi uzak durun fransızlardan.. >:(
mehmet hocam

Çevrimdışı Ahmet Yaramış

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ocak 28, 2012, 06:35:25 »
Ahmet bey merak ediyorum trafikte aceleniz ney?aldığınız araba hantal olsa sizi eve yada işe götürmüyor mu? bütün dünya down sizing denen motor küçültme yoluna giderken siz niye akıntıya kürek çekiyorsunuz? günümüzün trendi 1.6 dizel ve mümkünse otomatik olması ben en son fluence edc şanzımanlısını test ettim 150 ye kadar çok rahat çıkıyor soluksuz yetmez mi? yakıtı da kokluyor? keza vw nin tdi motorları keza ford ve psa gurubunun kullandığı tdci motor yakıtı kokluyor.

Hüseyin bey

saygılar
trafikte acelem yok ,zaten benim yaşadığım yerde trafikte yok, :) ama onun yerine bol bol virajlı rampalar var, bizim ailemiz kalabalık ve en hafifimiz 100 kg .5 kişi araca binip bagajıda doldurduğumuz zaman araba resmen yere yapışıyor,bu şekilde düz yolda sorun yok ama rampada araba sollamak cesaret istiyor,canını sevdiğim corolla dizelde devri düşünce  zor kendini topluyor , makasda kalıp karşıdakiyle çarpışmak  içten bile değil.bu şekilde çok kaza tehlikesi atlattım.düz yolda xxx km yi birçok defa gördüm ama benim derdim hızlı gitmek değil ,tehlikeli bir durumda makasda bırakmayacak bir güç istiyorum

Anlamadığım bir olay da ,devir tasarruf devri diye arabanın en az yakanını ,vergisinin de en düşük olanını arıyorsunuz ,gidip 60-65 milyar para verip c sınıfı araba alıyorsunuz,madem kesenizi okadar çok düşünüyorsunuz  20 milyara lpgli bir  araba alın, geri kalan paranızıda biriktirip daire alın. bu düşünce  resmen ,denizi geçip derede boğulmaya benziyor.

bu arada yakıtı kokluyor dediğiniz fordun tdci motorlu cmax i şehir içi 8,5-9 litre arası mazot yakıyor, pegeotun 3008 dizelide hemen hemen aynı yakıyor  ,versonun 2.0 dizelide şehir içinde 7,5-8 litre arası mazot yakıyor ,yani tasarruf için alınan arabalarla, muhteşem bir gücü olan ve insanı hiçbir zaman makasda bırakmayacak aracın yakıtları aynı ,versonun emsalleri olan 3008 ve cmax 63 milyar civarıydı,verso ise 55 milyardı  , toyota o dönemde 8 yıllık vergi fazlasını peşinen müşterisine ödedi,126 beygir ve 320 nm torkda alanların yanına kar kaldı.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #39 : Ocak 28, 2012, 06:35:25 »

Etiketler: