Anket

c5'mi avensis'mi

citroen c5
28 (35%)
avensis
52 (65%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: citroen c5'mi, avensis'mi  (Okunma sayısı 28562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: citroen c5'mi, avensis'mi
« Yanıtla #100 : Şubat 09, 2012, 01:15:55 »
sinirden ağlamak üzereyim........ bunu nasıl yazarsınız yaa :olmamış:

(ayrıca v40 değil s40 olacak ....)

size tavsiyem nolur iki firmanın da sitelerine girip bu araçları inceleyin kıyaslayın..
şuna karar vereceksiniz... eğer bi volvonuz varsa tek tekerini verip bu söylediğiniz araçları almazsınız......
Belki size gerçekler acı gelecek ama volvo s 40 ın şase siyle gelly emgrand ın ford focus un şasesi aynı.
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Şubat 09, 2012, 01:15:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Şubat 09, 2012, 06:49:52 »

size tavsiyem nolur iki firmanın da sitelerine girip bu araçları inceleyin kıyaslayın..
şuna karar vereceksiniz... eğer bi volvonuz varsa tek tekerini verip bu söylediğiniz araçları almazsınız......
Bunu kötü ya da iyi bir şey olarak yorumlamak çok doğru olmaz bence. Volvo S sedanı, V vagonu temsil ediyor. Yani yürüyen aksam, motor ile ilgili değil. Yukarıda bahsi geçen araçlar aynı platformdan çıkıyor. Motorlarını, yürüyen aksamlarını karşılaştırabilirsiniz.
Bu durum, üretim maliyetlerini düşüren önemli bir yapı oluşturuyor.

Bugün Mercedes motoru ve alt yapısını kullanan asyalı markalar dahi mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #102 : Şubat 09, 2012, 15:13:40 »

o zaman sizi ağlamaya davet ediyorum :)
focus'un yürürü ile s40 yürürü aynıdır şaseleri aynıdır :)
artık birçok marka maliyetleri düşürmek için bu yolu seçiyor....
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #103 : Şubat 09, 2012, 23:25:10 »

V40=S40=Focus=Mazda 3
Tüm araclar ayni platform üstünde; motorlar bile aynidir.  Misal 1.6 tdci. Volvo'nun ic aksami ve disinida biraz daha allayip pullayip satiyorlar.

Ayni durumu Audi, VW ve Skoda marka araclarda da göreceksiniz. Aracin aslinda tüm altyapisi ayni. Ic mekan ve dis kaporta saci degisiktir. Yedek parca kutulari bile aynidir. Kaputu acin her parcanin üstünde ayni anda Audi, VW, Seat, Skoda yazdigini görürsünüz.

Daha önceden Volvo'yu bir cok kereler incelemis biri olarak gözünüzde cok büyütmemenizi tavsiye ederim. Kalitesi iyidir ama isvec celigi bisiy olmaz gibi bir durum yoktur. Gayet objektif oldugumu düsünüyorum ve yüzlerce farkli model arac kullanmisligim vardir. Ayrica kullandigim araci birakip Volvo alirsam, attan inip esege biniyorum hissini yasayacagima eminim.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • www.formediet.com
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 63000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #104 : Şubat 10, 2012, 00:18:22 »
V40=S40=Focus=Mazda 3
Tüm araclar ayni platform üstünde; motorlar bile aynidir.  Misal 1.6 tdci. Volvo'nun ic aksami ve disinida biraz daha allayip pullayip satiyorlar.

Ayni durumu Audi, VW ve Skoda marka araclarda da göreceksiniz. Aracin aslinda tüm altyapisi ayni. Ic mekan ve dis kaporta saci degisiktir. Yedek parca kutulari bile aynidir. Kaputu acin her parcanin üstünde ayni anda Audi, VW, Seat, Skoda yazdigini görürsünüz.

Daha önceden Volvo'yu bir cok kereler incelemis biri olarak gözünüzde cok büyütmemenizi tavsiye ederim. Kalitesi iyidir ama isvec celigi bisiy olmaz gibi bir durum yoktur. Gayet objektif oldugumu düsünüyorum ve yüzlerce farkli model arac kullanmisligim vardir. Ayrica kullandigim araci birakip Volvo alirsam, attan inip esege biniyorum hissini yasayacagima eminim.

iyi de Murat Bey olayı güzel özetlemişsisniz ama....
size belki saçma gelebilir fakat yine de sormak istedim...
sizin bakış açınızdan bakarsak, o zaman insanlar neden skodaya 1 lira verecekken audiye 5 lira verip alsınlar ki?
herkes aman bunun yürüyen aksamı, saşesi, yedek parçası, şurası burası bilmem nesi aynı zaten dur şu ucuzunu alayım demez mi?
ya da neden demiyorlar? demek ki herkesin bi bildiği var ;)
sadece ortak noktalar var diye bu tür şeyleri eşitleyemezsiniz, hele bunu otomotiv sektöründe hiç yapamazsınız bana göre..
çünkü işin bi de kalite boyutu var.. volvo örneğini vermemin sebebi buydu başka bir otomobil markası için de konuşabiliriz bunu illa volvo olması gerekmiyor o an aklıma kaliteli diyebileceğim o geldi o sebepten yazdım, bu tür olaylarla yoğurt alırken bile karşılaşırsınız aynı hammadde değil mi hepsi sütten yapılıyo derseniz kalitesiz olanını tüketmiş olmaz mısınız?? :huh:

uzun lafın kısası araba sadece motorundan kaportasından veya başka taraflarından ibaret değil bana göre....
öncelikle kendimiz kullanacağımız için tabiki performansı, teknolojisi, konforu, ekonomisi önemli ama geri planda başka şeyler de var bana göre...
kaldırımda yürüyen insanların yanından bi hokus focus mu neyse bi onunla geçmek var bi de volvo ile geçmek var... yarattığınız etki aynı olmaz bence...
tabi tüm bunları polemik yaratmak için değil sadece tatlı tatlı sohbet etmek için yazıyorum...
sizin fikirlerinize sonuna kadar saygı duyuyorum ve tabı kı sızın de böyle davranacağınızı bilerek yazıyorum...

fikirlerinizi paylaştığınız için ve paylaşmaya devam edeceğiniz için çok teşekkürler...
biraz uzun oldu ama benim düşündüklerimin sadece özeti bu...
keşke yanyana olsakta bunu karşılıklı hararetli bi şekilde tartışsak....
Online Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme
http://www.formediet.com
Çünkü En Lezzetlisi Sağlığınız !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Şubat 10, 2012, 00:44:23 »
Furkan bey, insanlarin tüketim tercihleri aslinda cok karisik bir dusunce yapisi ile sekillenir. Benim dikkat cekmek istedigim nokta bahsi gecen urunun teknik altyapisi idi. Yoksa cok farkli faktorler, cok farkli secimlere yol aciyor.

Audi ve VW ornegine gelirsek, Bir A3 ile Golf'e ayni motor ve donanimi eklerseniz aralarinda yaklasik 3 bin eur fiyat farki vardir (Almanya'da). Bu makul bir fiyat farki. Ama her ne hikmetse bu fark Turkiye'de 10bin eur'ya yukseliyor. Dogus oto'nun fiyat politikasi boyle. Ayni serviste ayni usta bile ayni probleme baksa, Dogus oto'nun saatlik iscilik fiyatlari Audi icin %50 daha yuksek idi. Bu durumda ben Audiye ek para vermem. Bunun disinda yas ile alakali olarak bir sure sonra baskasinin ne dusundugunu umursamaz hale geliyorsunuz. Ben tercihlerimi ve tuketimimi kendim icin yaparim.

Acikcasi hammade orneginiz bence bu durum icin kullanilamaz. Hammade ve ara urun farkli seylerdir. Bir Audi ile VW nin fren sistemi aynidir ama yogurt-sut arasinda benzetme ile bence alakasi yoktur.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #106 : Şubat 11, 2012, 15:49:48 »
bu arada arkadaşın c5'ini hayırlı olsun demek için görmeye gittim. bu sayede ilk defa bir c5'i yakından inceledim. bence c5 iç aksamı ve konforu kesinlikle avensisi geride bırakıyor. ama dış görünüşü bence iyi değil. teknolojik olarakta bir çok eksikliği var diyebilirim. bugün megan 2lerin 2004ten bu yana kartlı çalışma sistemine geçtiği bir yerde citroen çok geride kalmış.

bu sorum Murat Küden beye. soyadınız olan küden kelimesinin anlamı nedir? cevapladığınız zaman bende size kürtçe manasını söylerim. saygılar
2011 avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #107 : Şubat 11, 2012, 16:06:28 »
Fransız arabaları artık bir Türk olmuş Renault dışında çok problemli arabalar. Alırken iyi ama satarken kardeş olabilir akrabanız. Bakım konusunda da pek memnuniyet verici olmadığını düşünüyorum. Kardeşimde Peugeot vardı ve satana kadar göbeğimiz çatlamıştı.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #108 : Şubat 11, 2012, 16:14:51 »
Fransız arabaları artık bir Türk olmuş Renault dışında çok problemli arabalar. Alırken iyi ama satarken kardeş olabilir akrabanız. Bakım konusunda da pek memnuniyet verici olmadığını düşünüyorum. Kardeşimde Peugeot vardı ve satana kadar göbeğimiz çatlamıştı.
zaten bizim burdaki piyasa citroene çok yabancı. kesinlikle satışta sıkıntı var. bakım konusu ise bu kadar para sayan bir adam elbetteki bakımınada katlanmak zorunda. ya bide inanamıyorum sırf bluetooth, sunroof ve usb girişi için 3000 tl fazla vermiş.
2011 avensis elegant extra