Anket

c5'mi avensis'mi

citroen c5
28 (35%)
avensis
52 (65%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: citroen c5'mi, avensis'mi  (Okunma sayısı 28612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ne mutlu toyota'm var diyene!
    • toyotaclub
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
citroen c5'mi, avensis'mi
« : Ocak 25, 2012, 22:37:05 »
benim yakın bir akrabam ne kadar söylediysemde beni dinlemeyip avensis almadı. yerine c5 aldı. sizce doğru bir tercihmi? benim tercih etmeme sebebim ise citroen c5'in avensis'ten birkaç eksiğinin olması. fikir beyan eden herkese teşekkürler.
2011 avensis elegant extra

Toyota Club Türkiye

citroen c5'mi, avensis'mi
« : Ocak 25, 2012, 22:37:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Ynt: citroen c5'mi, avensis'mi
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2012, 23:55:06 »
valla ben avensis derdim.nede olsa japon sorunsuzluğu.2. el olarakta avensis fransız'lar bence birsüre sonra çok sorun çıkartıyor(bence diyorum katılmayanlar olabiilir) özellikle şu son yasa tasarısından sonra fransız malı hiç alınmaz
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2012, 08:47:47 »
Yakınınız yanlış yapmış, kesinlikle Avensis, bir kere Japon, daha problemsiz bir araç. C5 in donanımı daha fazla olabilir ama o bir fransız ben olsam fransız malını hiç düşünmem bile ve 5 kuruşta para vermem fransızlara. Bedavaya verseler bile almam, aslında alırım sonrada cayır cayır yakarım o arabayı. Maalesef Fransaya fransız kalanlar var hala.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2012, 09:04:53 »
Ben de şahsen tercihimi C5'den yana kullanırdım :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 26, 2012, 09:09:12 »
Artık araç yada başka bir ürün ne kadar kalitelide olsa Fransızlara paramı kaptırmamaya gayret ediyorum.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Akaryakıt ve hayat pahalılığını kınıyorum...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2012, 09:20:04 »
Ne Fransız arabalarına ne de Fransız arabalarına binilmez ve de para verilmez!
2011 Toyota Avensis Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '00
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2012, 09:26:43 »
Bence Citroen C5'in tasarım ve makyaj kısmı Avensis'ten çok daha güzel. Ancak iş uzun vadede sorunsuz kullanıma gelince kesinlikle Avensis derim. Ben 96 model Corolla aldığımda benimle beraber bir arkadaşım çok temiz bir 2006 model C4 aldı. Iğdır'ın yolları gerçekten çok fena durumda. Bir süre kullanımdan sonra özellikle yürür aksamına fazla miktarda masraf yaptı, aracı biraz toparladı ama daha fazla dayanamadı daha 10.000 km binmeden 8 ayda aracı sattı. Ben ise 2 senedir yağ ve filtre bakımlarını yaptırarak binmeye devam ediyorum. Aldığımdan bu yana 40.000 km oldu. 96 Corolla ile 2006 C4 kıyaslanmaz ama benim yakından gördüğüm bu. Kısacası benim kendi gözlemim Citroen güzel görünümlü, oldukça donanımlı araç üretiyor, bu araçlar çok sağlam olmuyor. Bu arada bu araç Fransız malı ise bir defa daha oturup düşünmek gerekir ne derece doğru olduğuna ilişkin.
2000 AVENSİS SOL OTOMATİK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2012, 09:35:30 »
nasılki toyotada sorunsuz model olarak geçenler var ise citroenin de sıkıntısız modeller arasında c5 i var diyebiliriz... yalnız c5 de dikkat edilmesi gereken alınan aracın dizel otomatik olmaması, mcp şanzıman (yarı otomatik) olması aracın yolda yığılma yapmasına ve dizel modelinin kasayı kaldıramadığını yetkili servisinden öğrenmiştim... c5 in dizel otomatik modelinde alınacak araç 2,0 olandır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Araç: Corolla
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2012, 09:45:29 »
bu soru küçükken cocuklara sorarlar ya annemi mi daha çok seviyon babanımı sorusuna benzemiş :)  :D :D :D ikiside birbirinden değerli...:D
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2012, 10:22:10 »
milliyetçi açıdan bakıldığında Fransız olan hiç birşeyi kullanmamak kullandırtmamak gerek o yüzden Citroen tabiki yanlış bir seçim.. Fransız olan herşeye hayır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Ford C-Max
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 26, 2012, 12:19:47 »
Yakınınız yanlış yapmış, kesinlikle Avensis, bir kere Japon, daha problemsiz bir araç. C5 in donanımı daha fazla olabilir ama o bir fransız ben olsam fransız malını hiç düşünmem bile ve 5 kuruşta para vermem fransızlara. Bedavaya verseler bile almam, aslında alırım sonrada cayır cayır yakarım o arabayı. Maalesef Fransaya fransız kalanlar var hala.
Senin bir şekilde C5 in olacaktı da sırf Fransız malı diye onu cayır cayır yakacaktın!
Öyle bir insanla karşılaşanınız varmı? Çok iddialı bir söz ama uygulamaya dökmek imkansız.
Boykot etmek gerekli buna katılıyorum. Ama insanın menfaatine oldumu ne Fransız dinliyor ne de boykot.
İnsanımız boykota bu kadar önem verseydi Renault da bu kadar satmazdı.

Ben ikisinden birisini tercih edecek olsam; Avensis biraz daha önde olurdu. Daha bilindik bir marka, daha sağlam, bence daha karizmatik, ikinci eli daha güçlü.
C5 ise daha donanımlı.
Ama bu sınıf bir araç alacak olsam VW 1.6 TDI Passat alırdım.
Passat olmazsa C5 i eleyip, Mondeo dizel 1.6 veya 2.0 seçeneklerini alırdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Mantıklı düşünsene?Aklın fikrin nerde?Yavaş.!
  • Araç: Corolla
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 26, 2012, 12:22:43 »
C5 kullandım 15 günlük bi süreydi herhalde ancak avensis de kullandım.Bana göre avensis c5den hem kullanım rahatlığı olarak hemde ses yalıtımı olarak daha üstün.C5 traktör gibi çalışıyor.
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 26, 2012, 12:55:33 »
milliyetçi açıdan bakıldığında Fransız olan hiç birşeyi kullanmamak kullandırtmamak gerek o yüzden Citroen tabiki yanlış bir seçim.. Fransız olan herşeye hayır.
Milliyetçilik yapalım diye zaman zaman damarımıza basan ülkelerin mallarını boykot etme teşebbüsü ülkemizde sık rastlanan bir durum. Ama daha sonra hafızalar ve öfke zayıflayınca eski düzene tekrar dönüş yapmamız da sık görülmekte. En yakın hatırladığım İtalyan mallarını protesto etmemiz olmuştu.

Ancak boykot, işin kolaya kaçılmasından öte birşey değil. Zira, cari açığı oldukça büyük olan, diğer bir değişle hammadde, ara mal, bilgi-teknolojisi gibi birçok ticari unsuru yurt dışından temin eden ithalatçı bir ülkeyiz. Kaldı ki, ülkemizin ekonomik dinamiklerinin devamı açısından boykot gibi bir lüksümüz de yok. Son kullanıcı olarak bir fransız otomobili kullanmayı boykot edebilirsiniz, ancak diğer taraftan kozmetikten tutun da temizlik malzemesine, ilaç sektöründen tutun da elektroniğe kadar haberimiz bile olmadan faydalandığımız ürünleri de mi boykot edeceğiz..?

Peki ne yapacağız? Tüketim ülkesi olmaktan vazgeçip üretim ülkesi olmaya, dış konjoktürün boyunduruğundan kurtulmaya çalışacağız. Uzun vadede olacaksa bile, boykot etmeye niyetlendiğiniz milletlere ancak böyle adam akıllı cevap verebiliriz. Boykot etmek çare değildir gerekli de değildir. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 26, 2012, 13:33:39 »
bende fransızları sevmem hatta citroen ile kaza bile yaptım sırf arabanın dandik yol tutuşu yüzünden ama donanım olarak c5 derim he diğer türlü toyata ama c5 yerine başka arabamı bulamamış ? demek geliyor içimden... :)
Opel VecTRa C 2oo5 Comfort
Toyota CoroLLa E12 2004 Sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • toyotaclub
« Yanıtla #14 : Ocak 26, 2012, 13:58:21 »
hemen şunu ekleyeyimki; bu arkadaşımın c5 alma sebeplerinden biride şuydu. adam diyorki benzinli arabaya binmem. illaki dizel olacak. avensis'in dizel olanları hem 2000 motor hemde fiyatları 85.000 lira civarı. aldığı araba 1.6 dizel vede full. fiyatı ise 67.000 lira. fransa işina gelince bende boykotların uzun süremediğini ve pek etkili olmadığını düşünüyorum. maddiyat oldumu işler biraz değişiyor. ama vatandaşın bu kadar duyarlı olması gerçekten gurur verici. :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • toyotaclub
« Yanıtla #15 : Ocak 26, 2012, 14:05:18 »
Milliyetçilik yapalım diye zaman zaman damarımıza basan ülkelerin mallarını boykot etme teşebbüsü ülkemizde sık rastlanan bir durum. Ama daha sonra hafızalar ve öfke zayıflayınca eski düzene tekrar dönüş yapmamız da sık görülmekte. En yakın hatırladığım İtalyan mallarını protesto etmemiz olmuştu.

Ancak boykot, işin kolaya kaçılmasından öte birşey değil. Zira, cari açığı oldukça büyük olan, diğer bir değişle hammadde, ara mal, bilgi-teknolojisi gibi birçok ticari unsuru yurt dışından temin eden ithalatçı bir ülkeyiz. Kaldı ki, ülkemizin ekonomik dinamiklerinin devamı açısından boykot gibi bir lüksümüz de yok. Son kullanıcı olarak bir fransız otomobili kullanmayı boykot edebilirsiniz, ancak diğer taraftan kozmetikten tutun da temizlik malzemesine, ilaç sektöründen tutun da elektroniğe kadar haberimiz bile olmadan faydalandığımız ürünleri de mi boykot edeceğiz..?

Peki ne yapacağız? Tüketim ülkesi olmaktan vazgeçip üretim ülkesi olmaya, dış konjoktürün boyunduruğundan kurtulmaya çalışacağız. Uzun vadede olacaksa bile, boykot etmeye niyetlendiğiniz milletlere ancak böyle adam akıllı cevap verebiliriz. Boykot etmek çare değildir gerekli de değildir.
+100 :alkis: :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ocak 26, 2012, 14:54:16 »
Senin bir şekilde C5 in olacaktı da sırf Fransız malı diye onu cayır cayır yakacaktın!
Öyle bir insanla karşılaşanınız varmı? Çok iddialı bir söz ama uygulamaya dökmek imkansız.
Boykot etmek gerekli buna katılıyorum. Ama insanın menfaatine oldumu ne Fransız dinliyor ne de boykot.
İnsanımız boykota bu kadar önem verseydi Renault da bu kadar satmazdı.

Ben ikisinden birisini tercih edecek olsam; Avensis biraz daha önde olurdu. Daha bilindik bir marka, daha sağlam, bence daha karizmatik, ikinci eli daha güçlü.
C5 ise daha donanımlı.
Ama bu sınıf bir araç alacak olsam VW 1.6 TDI Passat alırdım.
Passat olmazsa C5 i eleyip, Mondeo dizel 1.6 veya 2.0 seçeneklerini alırdım.

Ben C5 e 5 kuruş vermem dedim, bedava verseler almam dedim, bedava olursa alır yakarım dedim. Yoksa o kadar parayı hayatta C5 e vermem de onu almamda, o kadar para vereceksem seveceğim ve zevkle binecğim bir araba alırım. Tabi ki de onu yakmam. Para vererek yaktığımız şey sigara, odum-kömürdür, para verilen hiç bir şey yakılmaz.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ocak 26, 2012, 15:21:41 »
bende fransızları sevmem hatta citroen ile kaza bile yaptım sırf arabanın dandik yol tutuşu yüzünden ama donanım olarak c5 derim he diğer türlü toyata ama c5 yerine başka arabamı bulamamış ? demek geliyor içimden... :)
Size katılıyorum ama kaç kişi alternatifi olduğu halde yabancı ürünler yerine yerli ürünleri tercih ediyor? Yabancı ürünlerin o kadar çok ve herkesin kolayca ulaşabildiği bir ülkede yerli üretici, yerli sanayici nasıl üretim yapacak kendisini geliştirecek. Maalesef biz artık tamamen tüketim toplumu olmaya doğru itiliyoruz. Fabrikalar yıkılıyor yerlerine alışveriş merkezleri yapılıyor, her yer alışveriş merkezi doldu, bir alışveriş merkezinden diğerine neredeyse yürüme mesafesinde gidilebiliyor. Tabi ki boykot bir çözüm değil ama şuanda yapabileceğimiz en kolay şey bu, yoksa ben Carrefoura gitmesem batacak mı? Yok. Bir şekilde tepkimiz de göstermemiz gerekiyor.
Geçen haftalarda BMW ile ilgili bir türban tartışması vardı. 3 adet BMW siparişi bu yüzden iptal edilmiş. Fazla değil 3 tane. Borusan yetkilileri basın toplantısı yaparak türbanlı kullanıcıların BMW imajına zarar verdiğini söyleyen yetkilinin görevine son verildi ve kamuoyundan özür  dilendi. Bireysel tepkilerde bazen işe yarayabiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 26, 2012, 17:39:03 »
hemen şunu ekleyeyimki; bu arkadaşımın c5 alma sebeplerinden biride şuydu. adam diyorki benzinli arabaya binmem. illaki dizel olacak. avensis'in dizel olanları hem 2000 motor hemde fiyatları 85.000 lira civarı. aldığı araba 1.6 dizel vede full. fiyatı ise 67.000 lira. fransa işina gelince bende boykotların uzun süremediğini ve pek etkili olmadığını düşünüyorum. maddiyat oldumu işler biraz değişiyor. ama vatandaşın bu kadar duyarlı olması gerçekten gurur verici. :alkis:
c5 in 1.6 dizeli arabayı çekmiyormuş ,daha yeni bir arkadaşım aldı bu yüzden 3 aylık aracını satışa çıkardı ,d sınıfı bir aracın motoru en az 2,0 motor olması gerekir,benim anlamdığım olay bir araca 70 milyar civarı para verirken acımıyorsunuz ama motor hacminden dolayı yılda  1milyar fazla vergi vermek zorunuza gidiyor , yeni çıkan 2.0 motorların yakıt tüketimide nerdeyse 1.6 lara yakın ,üstelik muhteşem güçleride yanınıza kar kalıyor .passatların bile 1.6 dizelleri çekmiyormuş , alanlar hep pişman olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Arıyorum ama bulamıyorum.
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 24 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 26, 2012, 18:34:37 »
c5 in 1.6 dizeli arabayı çekmiyormuş ,daha yeni bir arkadaşım aldı bu yüzden 3 aylık aracını satışa çıkardı ,d sınıfı bir aracın motoru en az 2,0 motor olması gerekir,benim anlamdığım olay bir araca 70 milyar civarı para verirken acımıyorsunuz ama motor hacminden dolayı yılda  1milyar fazla vergi vermek zorunuza gidiyor , yeni çıkan 2.0 motorların yakıt tüketimide nerdeyse 1.6 lara yakın ,üstelik muhteşem güçleride yanınıza kar kalıyor .passatların bile 1.6 dizelleri çekmiyormuş , alanlar hep pişman olmuş.

Kesinlikle katılıyorum. D sınıfı araç kesinlikle ya 1.8 ya da 2.0 olmalıdır. Yakın zamanda test ettiğim Avensis 1.6, gaza son noktaya kadar basmama rağmen ilk kalkışlarda tepki dahi vermedi. Konuya gelince, Avensis 1.8 ve ya 2.0 alırım.
Veni, Vidi, Vici.