Gönderen Konu: denso marka yağ filtre ve hava filtresi servis dışında nereden bulunur ?  (Okunma sayısı 34974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • ohc@matsan.biz
    • www.matsan.biz
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
UFUK SÖNMEZ  tarafından bu WEB sayfası içerisinde farklı tarihlerde NICHİRO Automobile Filters’e yönelik
(SAHTEDİR) iddiasına açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur!
Matsan Dış Ticaret Ltd.Şti, 1986 yılından bu yana Japon Grubu içinde yer alan (ISUZU ve HINO hariç) tüm araçlar için
Hava, Yağ Yakıt ve Klima Filtreleri ithal etmekte ve pazarlamaktadır.
NICHİRO olarak ithal ettiğimiz ve Pazarladığımız hiçbir filtre kutusunun içinden çıkan filtrede DENSO ile ilgili hiçbir “MARKA HAKKINA TECAVÜZ” söz konusu olamaz. Sadece Toyota Filtreleri Grubumuzda yer alan 2 Hava Filtresi üzerinde – açıklama bölümünde- cümlenin en sonda “DENSO Type” yer almaktadır! Bu iki kelimenin karşılığı ( bu filtrede kullanılan UNWOVEN  malzeme, Pure White ve +360gr/m2) detayını yansıtır! Bu ince detaya sahip Toyota Filtreleri sadece Polonya’da (DENSO Manufacturing Polska Sp.z.o.o (DMPO), Sosnowiec, Poland adresinde üretilmiş, 2005 yılından bu yana da (DENSO Manufacturing Italia S.p.A. (DMIT),  San Salvo, Italya (DMPO) tesislerinde üretilmektedir. DMPO; Magneti Marelli Grubu bünyesinde yer alan bir fabrikadır, Denso Type Toyota Hava Filtreleri ayrıca Shenzhen/Çin Halk Cumhuriyetinde (Joint Venture) üretilmektedir.
Tarafımızdan ithal edilen ve satılan Hiçbir Polen Filtresi DENSO kutulu olmadığı gibi, Polen filtrelerin üzerinde DENSO
adı da yer almamaktadır!
Dünya üzerindeki  1999 yılı Ekonomik Krizinin ardından Bütün Japon Otomobil Parça üreticileri, üretimlerini  Japonya
dışına önce Thailand’a arkasından Endonezya ve Çin Halk Cumhuriyetine taşımışlar bu ülkelerde yerel gruplarla Ortak Üretim yapmaktadırlar!
NICHİRO bugün Japonya’da sadece Hastahaneler’de ve Ameliyathanelerde kullanılan  Özel KLİMA filtreleri üretmektedir.
Burada yazdıkları arasında NICHİRO’ya SAHTE ve DAIWA için (MERDİVEN ALTI) kelimelerini kullanan UFUK SÖNMEZ’in aslında öncelikle bu konularda bilgilenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
Son bir cümle; DAIWA (Daiwa Sangyo), AKEBONO’yu bünyesinde bulunduran bir başka Büyük, DEV Japon Otomotiv Şirketi olup, bugün Taiwan, Thailand, Malaysia ve Çin Halk Cumhuriyetinde 40’a yakın Fabrikada üretim yapmaktadır! 2000 yılı öncesi BREMBO’ya FERRARİ için fren sistemleri üreten firmadır.
Bugün yine Dünya’nın En Büyük Otomotiv Grubu Fren Sistemleri fabrikalarına üretim yapan Dünya’da Tek Bir Çin’li Fabrika vardır. (xy) Qingdao!
Dünya’da basit bir Ticari Kural vardır; ÖDEDİĞİNİZ PARA KADAR KALİTE SATIN ALIRSINIZ!

NICHİRO’ya duyulan güven ve ilgiye teşekkürler ediyor, bu WEB sayfasına yazılanlara daha fazla ÖZEN ve HASSASİYET GÖSTERİLMESİ GEREKTİĞİ İNANCIYLA bilgilerinize sunuyoruz.   

« Yanıtla #11 : Mart 04, 2013, 14:51:03 »
Orjinal DENSO filtreler piyasada yok kandırılmayın, satanlar da kimseyi kandırmasın Nichiro marka kutusundan çıkan DENSO filtreler SAHTEDİR. Bilginize.

Ynt: denso marka yağ filtre ve hava filtresi servis dışında nereden bulunur ?
« Yanıtla #29 : Mart 05, 2013, 10:53:41 »
Alıntı yapılan: Üye - Mart 04, 2013, 17:50:44
Nichiro filtre sahtedir demedim zaten, Nichiro kutusu içerisinden çıkan DENSO filtre sahtedir dedim, eğer vaktiniz var ise paraya kıyar Japonyadan gerçek Nichiro numunesi de talep ederim (daha önce getirttik, buradakiler ile alakası yok) kendi gözünüz ile görürsünüz.

Ynt: denso marka yağ filtre ve hava filtresi servis dışında nereden bulunur ?
« Yanıtla #34 : Dün, 12:42:12 »
Sahte DENSO filtre ile ilgili Nichiro firmasına yazdığımız yazı neticesinde ve yapılan araştırmalar sonucu,
Ürünlerin sahte olduğunun duyurmamız neticesinde, Nichiro kutusu içerisinde satılan DENSO filtrelerin bazı satıcıları tarafından üretici firmaya iade edilmeye başlandığı ve üretici firmanın bundan sonrasında Türkiye Cumhuriyetinde isim hakkına sahip olduğu marka ile satış yapacağı bilgisini edindik.

Alıntı yapılan: Üye - Mart 04, 2013, 22:33:43
Daiwa diye bir marka takılı, hiçte duymadim. Dış taraftan 3-4 mm iceri aşınma var, limitleri bilemedigim için sordum.

Ben duydum Konya Meydan Otomotiv ithal ediyor, Çin'de merdiven altında üretiliyor, kilo ile satılıyor.Arka disk hava kanallı olmadığı için 3-4mm ciddi rakam, allah muhafaza disk kırılabilir bile en kısa sürede gösterin derim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
 Ömer bey öncelikle konuya gösterdiğiniz hassasiyet için şahsım adına teşekkür ederim, söylediklerim ve yazdığım tüm yazıların kimseyi suçlar nitelikte olmadığını, sadece Toyota kullanıcılarının bilinçlendirilmesi için olduğunu farketmişsinizdir umarım.

Hiçbir firmanın malını,üretimini kötülemek gibi bir niyet ile değil, kullanıcıların her daim iyi ürün kullanmasını istediğim için karşılaştırma adına "daha iyisi" veya "daha kötü" gibi ibareler kullanmışımdır.Yadıklarınıza istinaden aşağıda yazdıklarımı da dikkate almanızı rica ederim.

UFUK SÖNMEZ  tarafından bu WEB sayfası içerisinde farklı tarihlerde NICHİRO Automobile Filters’e yönelik
(SAHTEDİR) iddiasına açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur

Nichiro filtre sahtedir demedim zaten, Nichiro kutusu içerisinden çıkan "DENSO" filtre sahtedir dedim.

Matsan Dış Ticaret Ltd.Şti, 1986 yılından bu yana Japon Grubu içinde yer alan (ISUZU ve HINO hariç) tüm araçlar için
Hava, Yağ Yakıt ve Klima Filtreleri ithal etmekte ve pazarlamaktadır.

İthalatcı yada üretici firma olarak isminizi hiç ifşa etmedim.

NICHİRO olarak ithal ettiğimiz ve Pazarladığımız hiçbir filtre kutusunun içinden çıkan filtrede DENSO ile ilgili hiçbir “MARKA HAKKINA TECAVÜZ” söz konusu olamaz. Sadece Toyota Filtreleri Grubumuzda yer alan 2 Hava Filtresi üzerinde – açıklama bölümünde- cümlenin en sonda “DENSO Type” yer almaktadır! Bu iki kelimenin karşılığı ( bu filtrede kullanılan UNWOVEN  malzeme, Pure White ve +360gr/m2) detayını yansıtır !

Bahsettiğiniz standartları (UNWOVEN  malzeme, Pure White ve +360gr/m2) destekleyen her filtrenin üzerinde "DENSO Type" yazması gereksiz değil mi? Bu yazıyı kimi satıcılar tarafından "Orjinal" adı altında kullanılabileceğini düşünmeniz gerekmez mi? (ki piyasada maalesef öyle kullanılıyor, forumda da örnekleri mevcut)

Ayrıca bildiğim kadarı ile (ilgili kanunu bulamadım, daha önce okumuştum) her ne sebep ile olursa olsun, bir markanın ürünlerinin üzerinde "Tescilli olan farklı bir marka ismini kullanması" ülkemiz ticaret kanunları nezdinde suç teşkil etmektedir.

Tarafımızdan ithal edilen ve satılan Hiçbir Polen Filtresi DENSO kutulu olmadığı gibi, Polen filtrelerin üzerinde DENSO adı da yer almamaktadır!

Bu konuda da yine firma ismi vermediğim gibi, bahsedilen polen filtrelerini de kimin piyasaya sürdüğünü ben de bilmiyorum ancak böyle bir polen filtresinin piyasada olduğunu biliyorum.

Dünya üzerindeki  1999 yılı Ekonomik Krizinin ardından Bütün Japon Otomobil Parça üreticileri, üretimlerini  Japonya dışına önce Thailand’a arkasından Endonezya ve Çin Halk Cumhuriyetine taşımışlar bu ülkelerde yerel gruplarla Ortak Üretim yapmaktadırlar!

Yazdıklarınızdan kırmızı ile işaretlediğim kısımlardan emin misiniz? 555 yürüyen aksam parçalarının, VIC marka filtrelerin, AISIN ürünlerinin birçoğunun vs. vs. üzerinde neden "Made In Japan" ibaresi yer alıyor o zaman? İthalatçı bir firma olmanız sebebi ile üretim yeri ile kutu üzerindeki menşei ibaresi tutarsızlığının ülkemizde ticaret suçu olduğunu bildiğinizi düşünerek, bir kullanıcı olarak soruyorum bu soruyu.

Burada yazdıkları arasında NICHİRO’ya SAHTE ve DAIWA için (MERDİVEN ALTI) kelimelerini kullanan UFUK SÖNMEZ’in aslında öncelikle bu konularda bilgilenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Nichiro filtre içi sahte demediğimi yinelemek isterim, ayrıca Daiwa markası için bir yanlış anlaşılma olduğunu, hakkında yazdıklarım için ilgili ithalatçı firmanın bizzat sahibinden özür dileyerek, forum yetkilileri tarafından silinmesini rica ettiğimi bilmenizi isterim.

Başta da söylediğim gibi burada yazdıklarım, sorduklarım bir kullanıcı olarak tamamen beni ilgilendiren ve herhangi birini suçlar nitelikte olmadığını tekrar belirtmek isterim.

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • ohc@matsan.biz
    • www.matsan.biz
UFUK Bey yazdıklarınız için teşekkür ediyorum. Buradaki sayfaları anlamsız kelimelerle işgal etmenin anlamı yok.
NICHIRO kutusundan çıkan DENSO hava filtresi SAHTEDİR, bu cümle sizin AMA böyle bir filtre YOK!
NICHİRO Hava Filtresi üzerinde yer alan açıklama cümlesi içerisindeki Denso Type’ın ne anlam taşıdığını daha önce yazmıştım!
Yaşımı ve bugüne kadar bu sektördeki çalışmalarımı sanırım kısmen de olsa biliyorsunuz.
1965 yılında, Sirkeci, Nöbethane Caddesi’nde MAKDIZEL’de başladım, KOÇKAYA eğitimliyim ve her zaman DÜRÜSTLÜKTEN yana oldum!
VIC (EIKEN INDUSTRIES CO., LTD) ya da AISIN SEIKI Co.Ltd. (En Az Nippon DENSO kadar büyük bir DEV’dir!), UNION SANGYO, DAIKIN, ATSUGI (UNISIA) bunlar Malezya’nın öncüleridir! "Made in Japan" aslında doğru sayılabilir ifadedir, Parçalar birleştiriliyor, ambalajlanıp kutulanıyor ve Japonya’dan ihraç ediliyor!
İhraç eden KİM? Japon Dış Ticaret Sermaye Şirketleri! ALJ öncesi Türkiye’ye Toyota Otomobilleri (montaj dışında) kim satıyordu? Nissan’ı kim satıyordu?
işin burası ÇOOOOK karışık, burada yazmak zararlı olabilir bir gün karşılaşırsak anlatırım.
Taiho Motor Yataklarının sahibi Hajime Watanabe ( ailenin en büyüğü ) çok yakın dostumdur, Toyota Otomobil Fabrikaları içinde üretim yapan TEK başka fabrikadır! Burada biraz düşünün! AISIN SEIKI 5 km. dışında yer alır! Avrupa’da 1 numaralı Filtre fabrikası DONIT D.O.O.’dur Slovenya’dadır, kullandığı kağıdı –kendi- EMPRENYE eden tek fabrikadır, Mercedes, BMW, Volvo, VW, Opel için O.E. ve FASON üretim yapar hala Made in Germany devam ediyor! Bu Pazar paylarının artırılması konusunda en önemli nokta olmaya hala devam ediyor!

Balata konusunu DAIWA SANGYO’yu (AKEBONO Thailand) çok yakından tanıdığım ve kullandığınız 2 kelime HOŞ olmadığı için yazmak istedim.
Türkiye’de fren balataları konusunu ÖZELLİKLE KALİTE açısından en iyi bilenlerdenim. Bu bir tesadüf değil 1974 yılında Kale Balata’nın kuruluşunda görev aldım o tarihte Fren Balataları üreten önde gelen firmaların HEPSİNİN (DURON) destekli olduklarını (Nurlar içinde yatsın, ALLAH GANİ GANİ RAHMET Eylesin, Patronum, Türkiye’de SANAYİ yatırımlarına GÖNÜL VERMİŞ,
Büyük İnsan ve İşadamı TEMEL KAYA Beyefendiyle birlikte) CARBORANDUM’um İhracat Müdürü (Toprağı Bol Olsun) David Peacook’tan öğrenmiştik!
KERAMİK ya da SERAMİK (Ultra-Premium Ceramic Disc Brake Pads) Dünya’da ilk üreten DAIWA SANGYO (Akebono) ise, ceketinizin düğmelerini ilikleyip konuşmanız gerekir, MERDİVEN ALTI (bu DEV isim için) Ticari Teammüller’e  göre Hoş Olmayan bir benzetme!
İkitelli’de 555 üretiliyormuş, mutlaka sizin oralara da gelmiş olması lazım. Bu tür parçaların suyu çıktı, İstanbul’da üretiliyorsa Uzak Doğu’da da olması çok doğaldır ve kutularına da
Made in Turkey yazılmasını sanırım beklemiyorsunuz!
Dünya’da Otomobil Parçaları Üretim Stratejisi her gün farklı boyutlarda gelişiyor. NIPPON DENSO Yönetimin tamamını PEKİN’e taşıdıysa bu bir tesadüf olamaz. Bugün Çin belki yarın MYANMAR!
Burada yazdıklarınız konusunda daha duyarlı ya da en azından başkalarına RAHATSIZLIK VERMEYEN ve ESNAFLIK RUHUNA yakışır ifadeler kullanmanızı diliyorum, Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 41 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ahmet usta az önce buradaydı, kendisine de izah ettim durumu ama belki bir yanlış anlaşılma olabilir düzelteceğine de eminim.

kutunun üzerinde Made in Japan yazıyor idi,
Toyota orijinal degil mi yani?
Urun Toyota orijinal degilse, yan sanayileri icinde en iyisimidir?

Selamlar,
2010 Auris Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
kutunun üzerinde Made in Japan yazıyor idi,
Toyota orijinal degil mi yani?
Urun Toyota orijinal degilse, yan sanayileri icinde en iyisimidir?

Selamlar,

Toyota kutusunda olmayan hiçbirşey orjinal değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
UFUK Bey yazdıklarınız için teşekkür ediyorum. Buradaki sayfaları anlamsız kelimelerle işgal etmenin anlamı yok.
NICHIRO kutusundan çıkan DENSO hava filtresi SAHTEDİR, bu cümle sizin AMA böyle bir filtre YOK!
NICHİRO Hava Filtresi üzerinde yer alan açıklama cümlesi içerisindeki Denso Type’ın ne anlam taşıdığını daha önce yazmıştım!
Yaşımı ve bugüne kadar bu sektördeki çalışmalarımı sanırım kısmen de olsa biliyorsunuz.
1965 yılında, Sirkeci, Nöbethane Caddesi’nde MAKDIZEL’de başladım, KOÇKAYA eğitimliyim ve her zaman DÜRÜSTLÜKTEN yana oldum!
VIC (EIKEN INDUSTRIES CO., LTD) ya da AISIN SEIKI Co.Ltd. (En Az Nippon DENSO kadar büyük bir DEV’dir!), UNION SANGYO, DAIKIN, ATSUGI (UNISIA) bunlar Malezya’nın öncüleridir! "Made in Japan" aslında doğru sayılabilir ifadedir, Parçalar birleştiriliyor, ambalajlanıp kutulanıyor ve Japonya’dan ihraç ediliyor!
İhraç eden KİM? Japon Dış Ticaret Sermaye Şirketleri! ALJ öncesi Türkiye’ye Toyota Otomobilleri (montaj dışında) kim satıyordu? Nissan’ı kim satıyordu?
işin burası ÇOOOOK karışık, burada yazmak zararlı olabilir bir gün karşılaşırsak anlatırım.
Taiho Motor Yataklarının sahibi Hajime Watanabe ( ailenin en büyüğü ) çok yakın dostumdur, Toyota Otomobil Fabrikaları içinde üretim yapan TEK başka fabrikadır! Burada biraz düşünün! AISIN SEIKI 5 km. dışında yer alır! Avrupa’da 1 numaralı Filtre fabrikası DONIT D.O.O.’dur Slovenya’dadır, kullandığı kağıdı –kendi- EMPRENYE eden tek fabrikadır, Mercedes, BMW, Volvo, VW, Opel için O.E. ve FASON üretim yapar hala Made in Germany devam ediyor! Bu Pazar paylarının artırılması konusunda en önemli nokta olmaya hala devam ediyor!

Balata konusunu DAIWA SANGYO’yu (AKEBONO Thailand) çok yakından tanıdığım ve kullandığınız 2 kelime HOŞ olmadığı için yazmak istedim.
Türkiye’de fren balataları konusunu ÖZELLİKLE KALİTE açısından en iyi bilenlerdenim. Bu bir tesadüf değil 1974 yılında Kale Balata’nın kuruluşunda görev aldım o tarihte Fren Balataları üreten önde gelen firmaların HEPSİNİN (DURON) destekli olduklarını (Nurlar içinde yatsın, ALLAH GANİ GANİ RAHMET Eylesin, Patronum, Türkiye’de SANAYİ yatırımlarına GÖNÜL VERMİŞ,
Büyük İnsan ve İşadamı TEMEL KAYA Beyefendiyle birlikte) CARBORANDUM’um İhracat Müdürü (Toprağı Bol Olsun) David Peacook’tan öğrenmiştik!
KERAMİK ya da SERAMİK (Ultra-Premium Ceramic Disc Brake Pads) Dünya’da ilk üreten DAIWA SANGYO (Akebono) ise, ceketinizin düğmelerini ilikleyip konuşmanız gerekir, MERDİVEN ALTI (bu DEV isim için) Ticari Teammüller’e  göre Hoş Olmayan bir benzetme!
İkitelli’de 555 üretiliyormuş, mutlaka sizin oralara da gelmiş olması lazım. Bu tür parçaların suyu çıktı, İstanbul’da üretiliyorsa Uzak Doğu’da da olması çok doğaldır ve kutularına da
Made in Turkey yazılmasını sanırım beklemiyorsunuz!
Dünya’da Otomobil Parçaları Üretim Stratejisi her gün farklı boyutlarda gelişiyor. NIPPON DENSO Yönetimin tamamını PEKİN’e taşıdıysa bu bir tesadüf olamaz. Bugün Çin belki yarın MYANMAR!
Burada yazdıklarınız konusunda daha duyarlı ya da en azından başkalarına RAHATSIZLIK VERMEYEN ve ESNAFLIK RUHUNA yakışır ifadeler kullanmanızı diliyorum, Selamlar.

Konudaki tüm değerli dostlara Saygılar.

Ama ben gözümle gördüğüme inanırım, kimsenin kimseyi kandırmaya hakkı yoktur olamazda kim bu doğrultuda yürüyorsa ben onun yanında yer alırım ama gelin görün ki Ufuk Sönmez arkadaşımızın bahsettiği durum gayet açık ve net bizzat gördüm ve sonuçlarını ağır ödeyen kişileride gördük.
Saygılar Sevgiler benden.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
teşekkürler arkadaşlar.peki bu filtreyi servis dışında temin edebileceğimiz yer neresi ve denso filtre olmazsa yerine kullanabileceğimiz alternatif nedir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
teşekkürler arkadaşlar.peki bu filtreyi servis dışında temin edebileceğimiz yer neresi ve denso filtre olmazsa yerine kullanabileceğimiz alternatif nedir.

Ergün bey, bende diyarbakır'da ikamet ediyorum. Ufuk bey'den gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 2008 verso aracım için gerekli olan bakım malzemelerini Ufuk beyden aldım. kargo ile gönderiyor. ve gelen ürünler çok kaliteli. ben asakashi , nippon , denso , eneos ve bando markalı ürünlerden aldım. Sormak istediğiniz bir şey olursa. yazabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 89000
  • Model Yılı: '08
  • 26 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ben de şu an denso hava filtresi ve yağ filtresi arıyorum. Ufuk Bey in sitesinde bulamadım. Aracım 2006-2012 kasa rav4. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ben de şu an denso hava filtresi ve yağ filtresi arıyorum. Ufuk Bey in sitesinde bulamadım. Aracım 2006-2012 kasa rav4. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@Ufuk Sönmez (16363)  Ufuk Bey'le birde özelden iletişim kurun, Denso olmasa bile kaliteli bir muadil önerecektir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 89000
  • Model Yılı: '08
  • 26 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
@Ufuk Sönmez (16363)  Ufuk Bey'le birde özelden iletişim kurun, Denso olmasa bile kaliteli bir muadil önerecektir.

Teşekkürler. Kaliteli ürünleri ufuk beyden temin ettim. bundan sonra da temin edeceğim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Ahmet Hoca
  • 9 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
bosch marka filtrelerde en az denso kadar kaliteli...Neden Denso ya takıldınız ki.Fiyatı da gayet makul düzeylerde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 54 ES ?
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: -
  • 19 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
 Bosch adı altında sahte filtreler olabiliyor..

Dikkatli olmakta fayda var..