Gönderen Konu: Yakıt katkıları  (Okunma sayısı 37344 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
Ynt: Yakıt katkıları
« Yanıtla #20 : Ağustos 19, 2014, 21:27:12 »
Zühtü bey araciniz benzinli sanırım. Dizel araclarin enjektorleri daha yuksek basincla çalışıyorlar ve daha hassaslar. Benim aracin dizel olmasina ragmen ilk defa 50.000 km.de kullandim. Benzinli bir aracim olsaydi 100.000 km.ye kadar kullanmayi aklimdan geçirmezdim. Aracim 75.000 km.de ikinci bir defa bu aralar kullanabilirim ya da kullanmayabilirim. Bu arada opet istasyonlarında rom dizel enjektor temizleyici bulamadim. Tokat'ta 2 istasyon, Kayseri, Ankara ve Didim de 1 istasyona baktim ama yok. Dizel arac için arada sirada kullanmak belki iyidir. ister benzinli ister dizel olsun 5.000 kmde bir kullanmak verilen paraya yaziktir.
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 19, 2014, 21:27:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 19, 2014, 23:20:04 »
Araç yeni iken enjektör temizleyici kullanmak, daha çocukluktan diş fırçası kullanmaya benzer, tüketimi artıracak nefes almayı engelleyecek birikimleri daha çoğalmadan yok etmeye başlamaktır. Benim servise gittiğim Toyota yetkilisi kullanmaya başladı bile.

Şehir içi ağırlıklı kullanılan her türlü yakıtlı araçlarda her 5 bin km'de bir kullanmakta fayda vardır, en azından her 10 bin km'de muhakkak.

Enjektör temizleyici kullanmak performans düşüşü yaşatmayacağı gibi yakıt tüketim artışıda yapmayacaktır fakat düzenli olarak her 40 bin km'de hava filtresi üzerindeki MAF sensörününde temizlenmesi ve orjinal hava filtresi kullanımıda gerekmektedir.

Fotoğraftaki Sonax ürünüde olabilir, iyidir. Würth kullanılabilir sadece daha pahalıdır. Her Opet istasyonunda ROM ürünü Injector Cleaner bulunmamaktadır ama bu ürün sadece Opetlerde satılmaktadır, benzincinize getirtmesini söyleyiniz.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #22 : Ocak 15, 2015, 18:26:17 »
Bugün Total yakıt istasyonu yanında beklerken girip içerdeki ürünleri kontrol edeyim dedim ve daha önceden kullandığım Skot marka enjektör temizleyiciye rastladım, daha önceden PO istasyonlarında vardı ve şimdilerde Totale getirildiğini öğrenmiş oldum.

Skot marka da güvenilir bir üründür ve Diesel Antifreezer ürünüde mevcut.

http://www.skotoil.com/index.php?option=com_content&view=article&id=80:injector-cleaner&catid=40:yakt-katklar&Itemid=123

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 335000
  • Model Yılı: '06
  • 64 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 15, 2015, 18:45:12 »
Zühtü bey araciniz benzinli sanırım. Dizel araclarin enjektorleri daha yuksek basincla çalışıyorlar ve daha hassaslar. Benim aracin dizel olmasina ragmen ilk defa 50.000 km.de kullandim. Benzinli bir aracim olsaydi 100.000 km.ye kadar kullanmayi aklimdan geçirmezdim. Aracim 75.000 km.de ikinci bir defa bu aralar kullanabilirim ya da kullanmayabilirim. Bu arada opet istasyonlarında rom dizel enjektor temizleyici bulamadim. Tokat'ta 2 istasyon, Kayseri, Ankara ve Didim de 1 istasyona baktim ama yok. Dizel arac için arada sirada kullanmak belki iyidir. ister benzinli ister dizel olsun 5.000 kmde bir kullanmak verilen paraya yaziktir.

n11 den würth marka aldım. kargo bedava 27 TL ye.

Ekledim işe yarar umarım. Daha çeyrek depo harcadım yakıttan.
2006 2.0 Dizel D-4D Avensis Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #24 : Ocak 15, 2015, 18:57:38 »
n11 den würth marka aldım. kargo bedava 27 TL ye.

Ekledim işe yarar umarım. Daha çeyrek depo harcadım yakıttan.

Elbette işe yarayacaktır sadece o kadar paraya kıyamıyorum :)

ROM ve SKOT ürünleri 10.TL

Her 5.000km'de bir kullanacaksanız bu ürünlerden de kullanabilirsiniz, ben yıllarca kullandığım için güvenilir diyebiliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ocak 15, 2015, 19:38:00 »
Tekin bey Würth 300 ml enjektör temizleyici full depoya mı konacak ve aracım 4000 km de ne zaman kullanmaya başlamalıyım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #26 : Ocak 15, 2015, 20:09:08 »
Tekin bey Würth 300 ml enjektör temizleyici full depoya mı konacak ve aracım 4000 km de ne zaman kullanmaya başlamalıyım.

Üzerindeki talimatı okumakta fayda var, Würth miktar konusunda bilgim yok.

Hangi marka kullanırsanız kullanın en güzeli önce ürünü depoya koyup üzerine yakıt alarak daha homojen karışmasını sağlamaktır.

Bence her 5.000km'de bir kullanmak yeterli geliyor.

Düzenli kullanıldığı sürece motor hiç bir zaman yaşlanmıyor, araç yaşlansa bile motorun hala çok temiz olduğunun en belirgin göstergesini TÜV egzost muayenesi sırasında, görevlinin egzost emisyonunuza inanamayıp 2. defa ölçmesi ile görüyorsunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 330
  • Model Yılı: '93
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ocak 20, 2015, 20:56:06 »
 tekin bey merhabalar ben corona marka aracıma 4 ay önce opetden katkı alıp koymuştum depoda 7 litre gibi bir benzin vardı acaba bu enjektörlere zarar vermiş midir? çünkü arabamda yüksek devirlerde bir titreme silkeleme var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #28 : Ocak 20, 2015, 21:00:44 »
tekin bey merhabalar ben corona marka aracıma 4 ay önce opetden katkı alıp koymuştum depoda 7 litre gibi bir benzin vardı acaba bu enjektörlere zarar vermiş midir? çünkü arabamda yüksek devirlerde bir titreme silkeleme var

Sorununuzun kaynağının enjektör temizleyici veya yakıt katkısı ile ilgisi yok.

Balans ayarlarınızı yenilemelisiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 330
  • Model Yılı: '93
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ocak 20, 2015, 21:05:34 »
Sorununuzun kaynağının enjektör temizleyici veya yakıt katkısı ile ilgisi yok.

Balans ayarlarınızı yenilemelisiniz.
tekin bey kusuru bakmayın da ben bir şey daha sormak istiyorum konuyla alakası yok ama arabanın sentesi atıksa eğer araba egzozdan patlama yapıp araba durduğunda 2 de bir stop edip sonra çalışmamaya başlar mı ? görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #30 : Ocak 20, 2015, 21:32:55 »
tekin bey kusuru bakmayın da ben bir şey daha sormak istiyorum konuyla alakası yok ama arabanın sentesi atıksa eğer araba egzozdan patlama yapıp araba durduğunda 2 de bir stop edip sonra çalışmamaya başlar mı ? görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle kusura bakılacak bir durum yok.

Ateşleme sisteminizi kontrol ettirmelisiniz.

Buji kablolarınız
Distribütör kapağı içi tırnakları
Tevzi makarası
Bujiler orjinal numaralımı
Avans ayarı

Sizin sorununuz yakıt katkısı kaynaklı değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 92500
  • Model Yılı: '15
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ocak 21, 2015, 08:26:09 »
Araç yeni iken enjektör temizleyici kullanmak, daha çocukluktan diş fırçası kullanmaya benzer, tüketimi artıracak nefes almayı engelleyecek birikimleri daha çoğalmadan yok etmeye başlamaktır. Benim servise gittiğim Toyota yetkilisi kullanmaya başladı bile.

Şehir içi ağırlıklı kullanılan her türlü yakıtlı araçlarda her 5 bin km'de bir kullanmakta fayda vardır, en azından her 10 bin km'de muhakkak.

Enjektör temizleyici kullanmak performans düşüşü yaşatmayacağı gibi yakıt tüketim artışıda yapmayacaktır fakat düzenli olarak her 40 bin km'de hava filtresi üzerindeki MAF sensörününde temizlenmesi ve orjinal hava filtresi kullanımıda gerekmektedir.

Fotoğraftaki Sonax ürünüde olabilir, iyidir. Würth kullanılabilir sadece daha pahalıdır. Her Opet istasyonunda ROM ürünü Injector Cleaner bulunmamaktadır ama bu ürün sadece Opetlerde satılmaktadır, benzincinize getirtmesini söyleyiniz.
Toyota yetkili servislerin 2013 d4d aurise 20.000 km enjektor temizleyici kullandigini gordum. Tekin bey hakli , eger sehir icinde kullaniliyorsa dizel araclar icin cok faydali. Ozellikle kışın nem atma ozelliginden dolayi -17 derecede mazot filitresindeki donma ve tikanmanin onune gecmis olursunuz.
Ilk defa kullananlar icin dizel aracin egsoz cikisina beyaz bir bez koyun neler ciktigini gorursunuz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #32 : Ocak 21, 2015, 09:43:40 »
Ilk defa kullananlar icin dizel aracin egsoz cikisina beyaz bir bez koyun neler ciktigini gorursunuz...

Diğer taraftan Yeni diesel motorlarda DPF olduğundan partikül çıkışı benzinli araçlar kadar ama sistemin normal çalışmasını sürdürebilmesi açısından düzenli enjektör temizleyici kullanmakta fayda var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ocak 29, 2015, 09:14:14 »
aşağıdaki yakıt katkısını bu sabah kullandım, (yazıların okunması için jpeg boyutu büyük olduğundan ekteki gibi link koydum)

sn @Tekin Bozbey (21136)  bey bu konuda bir sorum olacak,

kullanım şeklinde 250 ml/ 50 lt için karışım içindir deniliyor, otomatik yakıt fişini aldığımda farkettim ki: aylık yakıt limitim dolduğından pompa 36 litrede kalmış..

bu ikili karışımda benzin karışımının az olması problem oluşturur mu? yakıt ilavesi yapılmalı mıdır

http://i.hizliresim.com/MPQn86.jpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #34 : Ocak 29, 2015, 09:19:35 »
aşağıdaki yakıt katkısını bu sabah kullandım, (yazıların okunması için jpeg boyutu büyük olduğundan ekteki gibi link koydum)

sn @Tekin Bozbey (21136)  bey bu konuda bir sorum olacak,

kullanım şeklinde 250 ml/ 50 lt için karışım içindir deniliyor, otomatik yakıt fişini aldığımda farkettim ki: aylık yakıt limitim dolduğından pompa 36 litrede kalmış..

bu ikili karışımda benzin karışımının az olması problem oluşturur mu? yakıt ilavesi yapılmalı mıdır

Hayır, üstünü tamamlamanıza gerek yok. 50L için demek; daha fazla miktardaki yakıtta katkı miktarı çok az kalacağından etkiside olmayacaktır, anlamındadır. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Ocak 29, 2015, 09:21:40 »
Hayır, üstünü tamamlamanıza gerek yok. 50L için demek; daha fazla miktardaki yakıtta katkı miktarı çok az kalacağından etkiside olmayacaktır, anlamındadır. 

teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ocak 29, 2015, 09:26:58 »
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ocak 29, 2015, 12:34:05 »
Dostlar carboncleanturkiye ilr görüştüm. Yakit katkısı koyacaktim. Kurum atma baslamisti egzozdan. Bi katki tavsiye ettiler bende zamani geldi diye carbonclean yaptirdim kurum atma kesildi. Katkıya 50 tl vermek yerine 85 e temizlik yapildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ocak 29, 2015, 12:37:26 »
Dostlar carboncleanturkiye ilr görüştüm. Yakit katkısı koyacaktim. Kurum atma baslamisti egzozdan. Bi katki tavsiye ettiler bende zamani geldi diye carbonclean yaptirdim kurum atma kesildi. Katkıya 50 tl vermek yerine 85 e temizlik yapildi.

Carbon clear yaptırmanız iyi olmuş.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #39 : Ocak 29, 2015, 12:43:42 »

İyi yapmışsınız güle güle kullanın.

Her 5.000km'de düzenli olarak 10TL'lik enjektör temizleyici kullanarak da sistemi temiz tutabilirsiniz.

Hem bir kerede 40.000km'lik parayı harcamamış olursunuz, hemde o 40.000km'yi temiz sistemle yapmış olursunuz.

Bu işlem için zaman ayırmanıza da gerek kalmaz.