Gönderen Konu: Toyota Corona'cılar burayaaa...  (Okunma sayısı 67877 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corona'cılar burayaaa...
« Yanıtla #100 : Ocak 02, 2015, 18:57:27 »
merhaba arkadaşlar. rölantıdaki dalgalanma bende de mevcut ama seyir halinde iken herhangi bir tekleme falan yapmıyor. sadece rolantı sizinde dediğiniz gibi dalgalanıyor. bu ısı ve gaz kelebeği sensörünü bulmak kolaymıdır ortalama maliyeti nedir bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler..

@Orhan Morkala (25690) Netten parçacı sitelerini araştırın olmaz ise forumdan @Ufuk Sönmez (16363) arkadaşımız yardımcı olabilir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Ocak 02, 2015, 18:57:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Ocak 02, 2015, 20:07:27 »
@Orhan Morkala (25690) Netten parçacı sitelerini araştırın olmaz ise forumdan @Ufuk Sönmez (16363) arkadaşımız yardımcı olabilir.

teşekkür ederim aytaç bey ancak nasıl özel mesaj atacağımı bilmiyorum. daha doğrusu mesaj yollamak istediğimde Bir Hata Meydana Geldi!
Kişisel ileti gönderemezsiniz.
 uyarısını alıyorum.
I've ßeen aLone aLL aLong....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Carina
  • Kilometre: 245000
  • Model Yılı: '97
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #102 : Ocak 03, 2015, 09:45:50 »
merabalar bende carinacı olarak aranızdayım her konuda yardımcı olurum bayagı şey ögrendim bu aractan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1993 corona 3sfe
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 270000
  • Model Yılı: '93
  • 59 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #103 : Ocak 04, 2015, 00:26:36 »
arkadaşlar aracın devrine göre hızı nasıl sizce. 3000 devirde test eden var mı aramızda.araç kullanırken bu kadar çekebildim  :)

1993 corona 3sfe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • I <3 Corona :)
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #104 : Ocak 04, 2015, 18:42:02 »
@Kaan Gormek (33283) onu bende test ettim. 120 km 3000 devir 100 km 2500 deviri görüyorum :)
I've ßeen aLone aLL aLong....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1993 corona 3sfe
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 270000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Ocak 04, 2015, 21:50:40 »
o zaman fazla bir kaybımız görünmüyor. teşekkürler
1993 corona 3sfe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 303000
  • Model Yılı: '91
« Yanıtla #106 : Şubat 16, 2015, 22:47:52 »
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce 1991 corona gl alarak aranıza katıldım.konfor bakımından diyecek laf yok arabaya ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden toz toprak çürükler ve dağınık bi alt takımla 5.350tl ye eski sahibinin elinden kurtardım emektarıda diyebilirim.araba motorundan pek anlamam ama kaputu açtığımda içerideki karışıklıktan korktum diyebilirim.şimdi üstadlarıma birkaç sorum olacak..

1- Araç p de iken 5-6 bin devre yükseltince yağ su karışımı siyah 1 sıvıyı yaklaşık 1 buçuk m. ileriye atıyor..sebebi ne olabilir..
2- benzinde 75-80 kuruş şehir içi normalmi (benzinli 2000cc kullanmadım hiç)
3- distürübitöre su kaçırdım contası eskimiş (su tuttuk tecrübesizce) kapağı söküp kontak spreyle temizledim 1 kere çalıştı hatta tekleme flan düzeldi ama birdaha çalışmadı( kontağı açınca gıy gıy gıy kayış dönüyo ama ateşleme yok) ne yapabilirim?

Şimdiden dikkate alıp cvp yazan üstadlara teşekkürler.o değerli bilgilerinizden faydalanmak için sabırsızlıkla bekliyorum .esenle kalın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 393000
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #107 : Şubat 22, 2015, 11:05:44 »
mmerhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce 93 model bir corona alarak aranıza yeni katıldım. Arabamın çok ciddi bir problemi olmamakla beraber bir takım eksikleri var. Tamircilere minnet etmeden kendim bu eksikleri gidermek istiyorum. Çok olmasada elim teknik işlere yatkındır.problemlerin çözümünde Kafamıza takılan konularda bize yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Toyota'lı mutlu günler diliyorum...
:-) :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #108 : Şubat 25, 2015, 19:04:42 »
Arkadaşlar! Benim bu Corona'yı aldığım adam radyatöre so koyup çalıştırmış hep. Geçende su bidonunu bi yerinden söküp bakayım dedim olduğu gibi pas döküldü içinden. Artık radyatörün içini düşünemiyorum. İşi bilen bi arkadaş nasıl temizleyeceğimi bi anlatabilirse çok sevinirim. Radyatörü sökmeden, suyu sadece boşaltarak sonuç elde edebilir miyim acaba. Kimyasal ya da sirke koyarak risk almak istemiyorum belki çatlaklar vardır açılır diye.Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #109 : Şubat 25, 2015, 19:18:11 »
Arkadaşlar! Benim bu Corona'yı aldığım adam radyatöre so koyup çalıştırmış hep. Geçende su bidonunu bi yerinden söküp bakayım dedim olduğu gibi pas döküldü içinden. Artık radyatörün içini düşünemiyorum. İşi bilen bi arkadaş nasıl temizleyeceğimi bi anlatabilirse çok sevinirim. Radyatörü sökmeden, suyu sadece boşaltarak sonuç elde edebilir miyim acaba. Kimyasal ya da sirke koyarak risk almak istemiyorum belki çatlaklar vardır açılır diye.Şimdiden teşekkürler.
Pek anlamam ama radyator degistirmek zorunda kalabilirsiniz bi kac konu okumustum radyator konusu var forumda arastirip oraya yazin cevaplayan mutlaka cikacaktir burda cikmaz ise :)
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #110 : Şubat 25, 2015, 19:49:53 »
Evet arkadaşlar ustalar çıksın meydana...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 303000
« Yanıtla #111 : Şubat 26, 2015, 16:56:28 »
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce 1991 corona gl alarak aranıza katıldım.konfor bakımından diyecek laf yok arabaya ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden toz toprak çürükler ve dağınık bi alt takımla 5.350tl ye eski sahibinin elinden kurtardım emektarıda diyebilirim.araba motorundan pek anlamam ama kaputu açtığımda içerideki karışıklıktan korktum diyebilirim.şimdi üstadlarıma birkaç sorum olacak..

1- Araç p de iken 5-6 bin devre yükseltince yağ su karışımı siyah 1 sıvıyı yaklaşık 1 buçuk m. ileriye atıyor..sebebi ne olabilir..
2- benzinde 75-80 kuruş şehir içi normalmi (benzinli 2000cc kullanmadım hiç)
3- distürübitöre su kaçırdım contası eskimiş (su tuttuk tecrübesizce) kapağı söküp kontak spreyle temizledim 1 kere çalıştı hatta tekleme flan düzeldi ama birdaha çalışmadı( kontağı açınca gıy gıy gıy kayış dönüyo ama ateşleme yok) ne yapabilirim?

Şimdiden dikkate alıp cvp yazan üstadlara teşekkürler.o değerli bilgilerinizden faydalanmak için sabırsızlıkla bekliyorum .esenle kalın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #112 : Mart 01, 2015, 11:40:54 »
Arkadaşlar benim Corona'nın radyatör pasından bahsetmiştim. Bununla ilgili olarak radyatör suyu baya bi paslı. Su takviyesi yapan tankı görünce anladım. Çözüm olarak suyu boşaltıp tazyikli suyla gözenekleri açmak, akabinde anti-frizle destekleyerek bu pas tutmuş gözenekler açılırmı?. Ayrıca yoğun pasın oluşturduğu çatlakların açılıp sızıntı yapma olasılığı nedir.?Yada bu sızıntıları anti-friz koyduktan sonra test etme yöntemi varmı? Bu ara baya bi canımı sıkmaya başladı, camların buğulanmasına engel olamıyorum yağmurlu havalarda. Radyatörü komple söküp içimi açmak istiyorum fakat bu defa da takamama ya da sistemde bi aksaklık korkusundan dolayı tereddütle yaklaşıyorum. Zira radyatör sistemi çok karmaşık bi sistem değil. Usta arkadaşlar teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 190000
  • 7 kere teşekkür etti
Usta Corona Tavsiyesi!
« Yanıtla #113 : Aralık 25, 2015, 20:10:42 »
Arkadaşlar herkese merhabalar;
Aranıza yeni katıldım. Corona 93 model gli aldım. Bakımsız kalmış bir araba. Antalya da usta tavsiyelerinizi tecrübe sahibi arkadaşlardan bekliyorum.

Herkese güvenli yollar.
İmpossible is nothing..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 365000
  • Model Yılı: '94
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #114 : Aralık 25, 2015, 20:35:38 »
merhaba . hoş geldiniz...
toyota corona 2.0 gli apeks

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #115 : Mart 09, 2016, 20:19:56 »
Corona veya carina almayı düşünüyorum temiz satılık aracı olan var mı?Bu aracı alırken dikkat edeceğimiz önemli hususlar nelerdir?Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kilometre: 250000
  • Model Yılı: '97
  • 20 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #116 : Nisan 12, 2016, 15:49:12 »
Merhaba Coronacı ve onun amcaoğlu Carinacılar.

98 carina 2.0 GLİ E / otm sahibiyim. Aracım 50TL'lik lpg ile 160 küsür km yok gitti. Bu değer aracın normal tüketimi nedir, yani ortalamada şehir içi/dışı karışık 30-35kr lpg için normal midir? Sormamın sebebi ilk kez 2000 cc benzinli, yaşlı ve kapak contası ve üst kısım komple yenilenmiş bir araç sahibi oluyorum, o sebeple önceki araçlarımla kıyaslama yapamıyorum. Tüketim bilgisi paylaşabilecek arkadaş olursa sevinirim.

Bir de aracımın modeli 2.0GLİ E olarak geçiyor, aracımın gücü kaç bg'dir. Yanin orjinal gücünü soruyorum, zira birçok beygiri yıllar içerisinde ölmüştür orası tamam da doğduğunda neydi?. Satan kişi 100 demişti nette 130 yazıyor ruhsatta 116'ya tekabül eden kw cinsinden bir değer yazıyor. Sırf meraktan soruyorum, hangisi doğrudur?

İyi forumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '94
  • 272 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #117 : Nisan 12, 2016, 17:11:55 »
Merhaba Coronacı ve onun amcaoğlu Carinacılar.

98 carina 2.0 GLİ E / otm sahibiyim. Aracım 50TL'lik lpg ile 160 küsür km yok gitti. Bu değer aracın normal tüketimi nedir, yani ortalamada şehir içi/dışı karışık 30-35kr lpg için normal midir? Sormamın sebebi ilk kez 2000 cc benzinli, yaşlı ve kapak contası ve üst kısım komple yenilenmiş bir araç sahibi oluyorum, o sebeple önceki araçlarımla kıyaslama yapamıyorum. Tüketim bilgisi paylaşabilecek arkadaş olursa sevinirim.

Bir de aracımın modeli 2.0GLİ E olarak geçiyor, aracımın gücü kaç bg'dir. Yanin orjinal gücünü soruyorum, zira birçok beygiri yıllar içerisinde ölmüştür orası tamam da doğduğunda neydi?. Satan kişi 100 demişti nette 130 yazıyor ruhsatta 116'ya tekabül eden kw cinsinden bir değer yazıyor. Sırf meraktan soruyorum, hangisi doğrudur?

İyi forumlar.

Merhabalar
Ankarada şehir içi sakin kullanımda 30-35 kuruş yakıyor.devirli kullanımda 50 kuruşu geçiyor.
Aracınız 126 beygir
bu arada bende trabzonda öğrenciyim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #118 : Eylül 21, 2016, 08:07:16 »
selam aranıza yeni katıldım aracım corona 2.0 91 model aracımda çalıştıktan sonra 5-6 saniye ayagımı gazda tutmam gerekiyor eger gazdan çekersem sönüyor ve bidaha çalışmıyor gaz ayarı bozuluyor bu nedendir lütfen biraz yardımcı olun ve aracımda çok az bir yag yakma sorunu vardı sonra birden yayladan inerken arkadan bem beyaz duman attı yokuş çıkarken hiç bir sorun yoktu inerken böyle bir sorunla karşılaştık ve sonra duman atmaz oldu ve aracımın eski atikligi kalmadı şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 235000
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #119 : Kasım 23, 2016, 10:07:42 »

Aracınızla yüksek devirlere çıktığınızda yada yüksek seviyelere tırmandığınızda hararette yükselme oluyor mu? Genelde tıkandığında bu sorunu yapıyor. Eğer ki yapmıyor ise tıkanıklık olmadığını düşünüyorum ve cok yoğun olmamakla birlikte antifriz kullanılabilir. Sürekli sırf su kullanımı ve antfriz siz kalan radyatöre zaten çok güvenmemek lazım.