Gönderen Konu: 2013 Corolla  (Okunma sayısı 343275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: 2013 Corolla
« Yanıtla #3020 : Mart 10, 2014, 21:50:32 »
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TOYOTACI
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 31000
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3021 : Mart 10, 2014, 23:23:18 »
merhaba  arkadaşlar.. Allaha şükür yeni corollayla ilk sorunumu yaşamaya başladım:))) ya arkadaşlar 2 haftadır torpido dan gıykkk guyyykkk die ses geliyor hafif bozuk yolda..yol iyice bozuksa çıldırtıyor... deli etmeye başladı resmen.. hanım tuttu torpido kapağını ses kesiliyor.. bırakınca yine devam:((( var mı sizde de böle bi problem??? kapağı açıp sürerkende ses kesiliyor paso açıkta sürülmezki...torpido kapağı falan mı sarkıyor yada kendini mi bırakıyo??
toyota candır,aşktır, tutkudur....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2857 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3022 : Mart 11, 2014, 11:10:07 »
 Tam kilit mekanizmasına geçiş yerine bakmak lazım, hafif boşluk olabilir. Sistemin fotoğrafı var mı? Biraz izole bant bile sorunu ortadan kaldırabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3023 : Mart 12, 2014, 08:06:32 »
abi görüşemiyoruz :)
Buralardayim Kerem abi. Cepten zor oluyor yazmak onun icin okumakla yetiniyorum abi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TOYOTACI
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3024 : Mart 16, 2014, 23:37:38 »
arkadaşlar dün bakırcılara götürdüm aracı.. hazır antalyaya gezmeye gitmişken baktırayım dedim torpidoya.. 2dk da hallettiler. torpidonun takılı tuttuğu yer yuvasından çıkmış onun için ses yapıyormuş... antalyaya giderken sesyapmayı da bırakıp kendiliğinden açılmaya başlamıştı kapak:)))) manavgata kadar ben kapattım o kendini açtı manavgattan sonra koy verdim antalyaya kadar torpido açık gittim:))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3025 : Mart 16, 2014, 23:40:51 »
arkadaşlar dün bakırcılara götürdüm aracı.. hazır antalyaya gezmeye gitmişken baktırayım dedim torpidoya.. 2dk da hallettiler. torpidonun takılı tuttuğu yer yuvasından çıkmış onun için ses yapıyormuş... antalyaya giderken sesyapmayı da bırakıp kendiliğinden açılmaya başlamıştı kapak:)))) manavgata kadar ben kapattım o kendini açtı manavgattan sonra koy verdim antalyaya kadar torpido açık gittim:))))
Timuçin abi geçmiş olsun basit bir sorun olduğu için sevindim hayırlı sürüşler dilerim :)
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TOYOTACI
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3026 : Mart 17, 2014, 21:46:12 »
Eyvallah Selçuk... teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 50 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3027 : Mayıs 08, 2014, 12:54:34 »
selam arkadaşlar cvt active corollalara cc taktıran varmı buralarda hala takmıyor servisler varsa kaç paraya taktırttınız hangi ilde bilgi verirseniz sevinirim. tesekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
  • 9 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3028 : Haziran 02, 2014, 10:04:39 »
merhaba 10 000 bakımında yağ değişimi vs yapıldıktan sonra ort yakıt tüketimim arttı. öncesinde 0w30 olan yağ yerine 5w30 yağ kullanılmış. öncesinde 4.8 olan tüketimim 5.0 a çıktı. yağ değişiminden kaynaklanıyor yoksa başka bir sorunmu vardır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • :)
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '11
  • 22 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3029 : Haziran 02, 2014, 10:22:35 »
merhaba 10 000 bakımında yağ değişimi vs yapıldıktan sonra ort yakıt tüketimim arttı. öncesinde 0w30 olan yağ yerine 5w30 yağ kullanılmış. öncesinde 4.8 olan tüketimim 5.0 a çıktı. yağ değişiminden kaynaklanıyor yoksa başka bir sorunmu vardır?

5/30 yağın yakıt tüketimini artıracağını sanmıyorum. Ben yetkili servislerde kullanma kitapçığında bile yazmayan 10/40 yağlardan sonra kendi ustama 5/30 koydurdum kullanıyorum. Araçta ses de azaldı, yakıt tüketimi vs. artmadı. Başka bir sorun olabilir belki ama sonuçta 0.2 litrelik bir fark büyük bir fark değil,  illa ki yağ değişiminden kaynaklanmayabilir, agresif kullanım, şehir içi dur kalk vs. de yakıt tüketiminizi etkilemiştir. Çok sıkıntı yapmayın... :tamam:
------- E & S & K -------

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3030 : Haziran 02, 2014, 10:25:15 »

Yağ değişiminden sonra yakıtın artması normal değil, hava filtresi vs tam temizlenmemiş olabilir, lastiklerinizin havası inmiş olabilir, kullanım şartları farklılık göstermiş olabilir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
  • 9 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3031 : Haziran 02, 2014, 11:47:13 »
Yağ değişiminden sonra yakıtın artması normal değil, hava filtresi vs tam temizlenmemiş olabilir, lastiklerinizin havası inmiş olabilir, kullanım şartları farklılık göstermiş olabilir.
iş kağıdında filtrelerin temizlendiği lastik basıncının 36 psi olduğu yazıyor. güzergahım ve stilim aynı ama araba gitmiyor gibi geldi ilk başta sonradan biraz daha iyileşti ama daha önceki ataklığı yok gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3032 : Haziran 02, 2014, 11:54:11 »
iş kağıdında filtrelerin temizlendiği lastik basıncının 36 psi olduğu yazıyor. güzergahım ve stilim aynı ama araba gitmiyor gibi geldi ilk başta sonradan biraz daha iyileşti ama daha önceki ataklığı yok gibi.

Bir müddet daha takip edin bence, enjektör temizleyici de koymuşlardır bu arada lastik basınçları fazla olmuş gibi.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3033 : Haziran 02, 2014, 14:57:28 »
Bir müddet daha takip edin bence, enjektör temizleyici de koymuşlardır bu arada lastik basınçları fazla olmuş gibi.

Ben de Goodyearlar yumuşak olduğu için 36 psi basıyorum. Sıkıntısı yok hatta 33 ten daha başarılı. 33 psi bastığımda araba yere yapışık gibi duruyor neredeyse.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 50 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3034 : Temmuz 02, 2014, 18:35:50 »
   Selamlar , sevgiler
    Arkadaşlar 10bin bakımı vakti geldi cvt corolla aracım benzinli telefen açtığım bayiler genelde 400-450 civarında alarız diyorlar bana biraz tuzlu geldi sizce nedir.
      Ayrıca bakım esnasında gereksiz yapılıp para alınan hizmetler varmı size göre varsa neler. hangi yağ koyulmalı birkaç bayinin yanlış yağ koyduğunu duydum. ayni sorunu yaşamak istemem. şimdiden cevaplarınız için tesekkürler cuma günü bakıma gireceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3035 : Temmuz 02, 2014, 23:03:34 »
Arkadas avensıse yaptırmıs forumda 430 odemıs.Sızınkı de muhtemelen aynı tutacaktır.
Faturayıda paylsmıtı umıt bey
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3036 : Temmuz 03, 2014, 03:01:52 »
5/30 yağın yakıt tüketimini artıracağını sanmıyorum. Ben yetkili servislerde kullanma kitapçığında bile yazmayan 10/40 yağlardan sonra kendi ustama 5/30 koydurdum kullanıyorum. Araçta ses de azaldı, yakıt tüketimi vs. artmadı. Başka bir sorun olabilir belki ama sonuçta 0.2 litrelik bir fark büyük bir fark değil,  illa ki yağ değişiminden kaynaklanmayabilir, agresif kullanım, şehir içi dur kalk vs. de yakıt tüketiminizi etkilemiştir. Çok sıkıntı yapmayın... :tamam:

Yağ tüketimi arttırır malesef. Sizin yağınız kalından inceye geçtiği için düşmüştür yada nötr kalmıştır. Ama beyfendinin 0w30dan 5w30a çıkartılmış çok bir yükselme yok ama yakıtı etkiliyormuş.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3037 : Temmuz 03, 2014, 08:49:40 »
Yağ tüketimi arttırır malesef. Sizin yağınız kalından inceye geçtiği için düşmüştür yada nötr kalmıştır. Ama beyfendinin 0w30dan 5w30a çıkartılmış çok bir yükselme yok ama yakıtı etkiliyormuş.

Ben fikrimde sabitim. Yağ kalınlığı çok farklı değil, 0.2 litrelik bir yakıt artması bence normal olamaz. Artış sebebi önceden de söylediğim gibi kullanım şekli ve ortam (ş.içi veya ş.dışı) olabilir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TOYOTACI
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3038 : Temmuz 14, 2014, 19:14:32 »
merhaba  arkadaşlar .. Bu fren balatasından nedir benim  çektiğim. Yine sürtme sesi var..frene basınca susuyor.. Biliyorsunuz daha öncende bu sorunu yasamıştım gecen sene aldığımdan beri.. Ilk 2-3  sefer servis tespit edemedi video ya çektim balataları değiştiler.. Sonra yine oldu 2-3 ay önce ve yine buraya yazdım kolon açtıklarını söylediler hava kanalı olmadığı için demişlerdi... Ve yine aynı sorun.. Arkadaslar bu ses neden yapar? Son seferde disklere bakın hafif dalgalanma var demiştim ama çok çok az problem olmaz demişlerdi ben her 2-3 ayda bir bu problem ile mi uğraşacak yok mu bunun tam çözümü? Disk balatA komple değiştirmek ve balatayıda yenileyince kanal mı açtıralım?  Arkadaslar 5-6 seferi gecti bu problem garantiden değişir değil mi? Değişmez ise yasal olarak araçtan faydalanamadığımı mı söyleyerek mahkemeye mi vermem gerek? Yalnız servise çokça gitmeme rağmen 2 defa servis kağıdı açıldı bu problem ile ilgili.... Komple diskl balata değiştirtsem problem geçer mi?

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 15, 2014, 11:04:52
Yok mu bilgisi olan arkadaş?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corollove-
  • Kilometre: 72126
  • Model Yılı: '07
  • 292 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3039 : Temmuz 16, 2014, 20:09:02 »

timucim ani bakircilarda yaptirman iyi olmus.Turkiyenin en iyi toyota servisi secilmis :)
Toyota Corolla 2007 MMT