Gönderen Konu: 2013 Corolla  (Okunma sayısı 342756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Corolla
« Yanıtla #1820 : Temmuz 03, 2013, 15:49:22 »
Lexus 600h diye bi model gordum gecen nette 2.3 tonluk arac 5 sn de 100 km hiza ulasiyormus... mukemmel rakamlar gercekten.

corolla tarafinda da diger markalardan cok bi eksik tarafi kalmadi donanim konusunda.. sadece cam acma dugmelerinin isigini kaldirmasina cok sinir olmustum da ona da fosfor takip idare etcez.. saglam olusu o eksikligini cok onemsememeyi gerektiriyor.. mmt sanzuman dan da 6 yil icinde vazgecip gecmeyecegine dair duyumunuz var mii sayin Ahmet GÜVE ?
94' reno broadway :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1821 : Temmuz 03, 2013, 16:06:19 »
toyotadan gelen mesaja göre 10 temmuzda özellikler ve fiyat açıklanıyor. Hayırlı olsun .

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1822 : Temmuz 03, 2013, 16:07:16 »
bu da mesajı

Toyota Türkiye senin Duvar yazına yorum yaptı.

Toyota Türkiye: "Merhaba, yeni Corolla modelimizin teknik özellikleri ve fiyatı 10 Temmuz günü açıklanacaktır. Detayları www.toyota.com.tr adresinden veya Toyota Türkiye Facebook ve Twitter sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '09
  • 15 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1823 : Temmuz 03, 2013, 16:14:16 »
Lexus 600h diye bir model gordum gecen nette 2.3 tonluk arac 5 sn de 100 km hiza ulasiyormus... mukemmel rakamlar gercekten.

Abi inan , mercedes s600 den çok ve pahalı satılıyor o araç. Çok da sessiz. Onun için Lexus'a binen çoğu kişi mercedes de neymiş diyor.
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1824 : Temmuz 03, 2013, 18:51:06 »
Lexus 600h diye bir model gordum gecen nette 2.3 tonluk arac 5 sn de 100 km hiza ulasiyormus... mukemmel rakamlar gercekten.

corolla tarafinda da diger markalardan cok bir eksik tarafi kalmadi donanim konusunda.. sadece cam acma dugmelerinin isigini kaldirmasina cok sinir olmustum da ona da fosfor takip idare etcez.. saglam olusu o eksikligini cok onemsememeyi gerektiriyor.. mmt sanzuman dan da 6 yil icinde vazgecip gecmeyecegine dair duyumunuz var mii sayin Ahmet GÜVE ?

MMT den vazgeçmekmi? Neden vazgeçsinlerki? Bu sınıfta tüm modeller robotize şanzıman kullanıyor.

Tam otomatik koysalar dizeldeki kayıpları daha fazla ve avrupa birligi emisyonları nedeni ile araç satamazlar.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1825 : Temmuz 03, 2013, 22:35:12 »
Abi inan , mercedes s600 den çok ve pahalı satılıyor o araç. Çok da sessiz. Onun için Lexus'a binen çoğu kişi mercedes de neymiş diyor.

Mustafa lexus toyotanin kendi icinde gelistirdigi ama toyotadan daha cok dikat cektigi markasi oldu.. abd baskani da lexusa biniyor  :)..adamlar her teknolojiyi koymus.. ah on da biri orollada olsa o donanimlarin   :D :asikadam

MMT den vazgeçmekmi? Neden vazgeçsinlerki? Bu sınıfta tüm modeller robotize şanzıman kullanıyor.

Tam otomatik koysalar dizeldeki kayıpları daha fazla ve avrupa birligi emisyonları nedeni ile araç satamazlar.

Ben bu almancilardan fortculardan biktim hocam.. bu sistemin dsg den cok geri oldugunu soyleyip duruyorlar.. vites gecisleri acemi soforden beter diyorlar.. nasil bir istir.. eskisi gibi vurunusu tikirtisi yigilmasi devam ediyor mu bu kasada da  test ettiniz mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1826 : Temmuz 03, 2013, 23:21:44 »
Mustafa lexus toyotanin kendi icinde gelistirdigi ama toyotadan daha cok dikat cektigi markasi oldu.. abd baskani da lexusa biniyor  :)..adamlar her teknolojiyi koymus.. ah on da biri orollada olsa o donanimlarin   :D :asikadam

Ben bu almancilardan fortculardan biktim hocam.. bu sistemin dsg den cok geri oldugunu soyleyip duruyorlar.. vites gecisleri acemi soforden beter diyorlar.. nasil bir istir.. eskisi gibi vurunusu tikirtisi yigilmasi devam ediyor mu bu kasada da  test ettiniz mi ?

DSG cilere sorulacak tek soru şu;
10000 kmde bile bozuldugunu gördümüz şanzımanın mekatronikparça bedeli 4000 tl işçiligini bilmiyorum. Bu nedir?
Sıfır aldıgınızda DSGli aracı garanti extraya sokmamak nedir VW malına güvenmiyorki ben nadıl güveneyim?

Ama donanımlarından dolayı birgün bende VW alarak karşılaştırma yapmak istiyorum. Ama otomatik olacagını için sorunun çözülmüş olması gerekiyor.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 18 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1827 : Temmuz 03, 2013, 23:39:41 »
bu bir celiskimi?
bmwnin yaptığı onun için iyi ,biz toyotacılar için kötü olmuş demek istemiştim. O madde olmasaydı 2.0 dizel lexuslara binebilirdik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1828 : Temmuz 03, 2013, 23:57:06 »
bmwnin yaptığı onun için iyi ,biz toyotacılar için kötü olmuş demek istemiştim. O madde olmasaydı 2.0 dizel lexuslara binebilirdik.
2.5 lexusa binersin insallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1829 : Temmuz 04, 2013, 00:03:57 »
Geçenlerde 2005 model 2.5 litre IS 250 vardı sahibinden de 60bin tl istiyordu.  :) değer mi evet 60bin her tlsi helal o arabaya.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1830 : Temmuz 04, 2013, 01:54:32 »
DSG cilere sorulacak tek soru şu;
10000 kmde bile bozuldugunu gördümüz şanzımanın mekatronikparça bedeli 4000 tl işçiligini bilmiyorum. Bu nedir?
Sıfır aldıgınızda DSGli aracı garanti extraya sokmamak nedir VW malına güvenmiyorki ben nadıl güveneyim?

Ama donanımlarından dolayı birgün bende VW alarak karşılaştırma yapmak istiyorum. Ama otomatik olacagını için sorunun çözülmüş olması gerekiyor.

Haklisiniz..  dsg olup bide turbo motorlu oluyor ki aracin omru iyice kisaliyor.. donanimkonusun da da  aman aman eksik degil gibi yeni corolla tarafinda.. hele de focustan yana sadece sehir guvenlik ve serit takip sistemi yok onlarda avensiste bile yok galiba  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1831 : Temmuz 04, 2013, 03:46:34 »
Lexus' un tek dizeli Is220d her halde. Değil mi Kadir Abi?

Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1832 : Temmuz 04, 2013, 09:46:23 »
Lexus' un tek dizeli Is220d her halde. Değil mi Kadir Abi?
Hic gormedim  :wacko: hangi yillar uretilmis?

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1833 : Temmuz 04, 2013, 10:02:33 »
lexus konusuna dönmüş , corolla out lexus in.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1834 : Temmuz 04, 2013, 10:07:48 »

Hic gormedim  :wacko: hangi yillar uretilmis?

2008-2012 arası var abi. ooyyo.com 'da da var.
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1835 : Temmuz 04, 2013, 10:14:13 »
lexus konusuna dönmüş , corolla out lexus in.
:rofl: :rofl:
Yavuz bey konu yakinda 2 yasina girecek ama ortada daha corolla yok:) Mecbur saga sola kayiyor.
2008-2012 arası var abi. ooyyo.com 'da da var.
Tamam kardes gordum. wiki'den baktim simdi, bizim buralarda olmadigi icin nette hic dikkatimi cekmedi :) 2.2d 170hp ve 180hp versiyonlari varmis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1836 : Temmuz 04, 2013, 10:23:31 »
Alıntı
abd baskani da lexusa biniyor

bu ne palavra yahu. abd başkanları cadillac'a biner olmadı lincoln var aynen italya başbananının maseratiye binmesi,alman şansölyesiyin merc,audi,bmw arasında gezmesi,ingiliz başbakanının jaguara binmesi ve bütün dünyada önemli liderlerin,patronların ve ceo ların çoğunun mercedesi tercih etmesi gibi.
onuncu köy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1837 : Temmuz 04, 2013, 10:31:46 »
bu ne palavra yahu. abd başkanları cadillac'a biner olmadı lincoln var aynen italya başbananının maseratiye binmesi,alman şansölyesiyin merc,audi,bmw arasında gezmesi,ingiliz başbakanının jaguara binmesi ve bütün dünyada önemli liderlerin,patronların ve ceo ların çoğunun mercedesi tercih etmesi gibi.

Aynen oyle Obamanin makam araclarindan biride Lexus. herzaman heryerde bu araca binmiyor ama resmi makam araclarinin icinde Lexus'ta var. Hatta Lexus forumlarinda Obama ne zaman uye olacak diye geyikler bile donuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1838 : Temmuz 04, 2013, 10:47:31 »

internete çok az obama ve lexus yazın palavra olmadığını görürsünüz
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1839 : Temmuz 04, 2013, 10:51:00 »
:rofl: :rofl:
Tamam kardes gordum. wiki'den baktim simdi, bizim buralarda olmadigi icin nette hic dikkatimi cekmedi :) 2.2d 170hp ve 180hp versiyonlari varmis.

Türkiye'ye gelse kötü olmaz hani.
Camry 3.5