Gönderen Konu: Geely nasıldır ???  (Okunma sayısı 70841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Toyota Club Türkiye

Ynt: Geely nasıldır ???
« Yanıtla #60 : Aralık 13, 2011, 21:53:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Aralık 13, 2011, 21:59:53 »
Serdar sen bide buna bak :)

bizdemi arac cıkarsak piyasaya napsak yahu :D :D :D :D :)
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Aralık 13, 2011, 22:13:38 »
Ben. Oğuzhan daha iyi metaluroloji uzmanı o ama bende az cok demir çelik fabrikasında çalısanların anlattığı kadarıyşa bılıyorum eritel demir kalıtesız olmaz ama ne kadar kalıtelı isterlerse o kadar kalıtelı yaparlar ilk yazımda bıraz hatalı yazdım galıba pardon sonuçta zevk meselesidir araba ama ban kimse demesin 2000 model s40'ın kadar sağlam şase var bu gellyde  pek inanmam

ne demek istediğini anladım.. ama burdan da şu anlam çıkıyor.. s40 ın eski şaselerini eritip yeni araçlarda kullanıyor.. yok böyle bişe.. s40 ın eskilerinin kaç tanesi çinde olacak ki toplatıp eski şaseleri eritip yeni araçlarda kullanacak.. ama şöyle bir durum olabilir.. kaliteden yoksun bir firmanın atık demir parçalarını alıp eritip şase şekline sokuyorlarsa gerçekten çürük olur ki o zaman ncap tan 4 yıldız alabilecek dayanıma sahip olamazdı bu araç.. ama etraftaki fabrikaların artık ürünlerini toplayıp eritip uyguluyorlar desekte çok saçma bişe olur çünkü o zaman her araç farklı kalitede çıkar fabrikadan.. öyle bir şeyin imkanı yok.. aynı şey hurdacıdan her türlü aracın hurdasını alıp eritip şase yapılması içinde geçerli.. öyle olunca kısmette mercedes şasesi olan araca  binmekte olur murat 131 in de.. ayrıca eritilmeden şase haline getirilebilen bir şase var mıdır oda ayrıca bir tartışma konusu da ona hiç girmiyorum :D :D

2000 de de çıkan volvo s40

http://www.euroncap.com/tests/volvo_s40_1997/5.aspx

buda geely emgrand ec7 denen araç

http://www.euroncap.com/results/geely_emgrand/ec7/2011/462.aspx

ikisinin de profesyonel insanlardan aldığı puan aynı fakat en başta söylediğimi yineliyorum.. bir araç yeni çıktı ise piyasa durumu yoklanıp alınmalı.. körü körüne alıp da parayı heba etmesine razı olamam kimsenin..
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Aralık 13, 2011, 22:32:16 »
Yakıt sorunu var madem ben olsam chevrolet cruze'a bakarım paşa paşa binerim :) Cruze'unda fazla yaktığını duydum.Ama gidiyodur da.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Aralık 13, 2011, 22:37:15 »
Yakıt sorunu var madem ben olsam chevrolet cruze'a bakarım paşa paşa binerim :) Cruze'unda fazla yaktığını duydum.Ama gidiyodur da.

Gitmiyorda :D Biraz araştırırsan aracın güçsüz motoru ile ilgili çok fazla yorum bulabilirsin. Ben özellikle yokuşlarda cruze larla oyun oynuyorum :D
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #65 : Aralık 13, 2011, 22:48:21 »
Gitmiyorda :D Biraz araştırırsan aracın güçsüz motoru ile ilgili çok fazla yorum bulabilirsin. Ben özellikle yokuşlarda cruze larla oyun oynuyorum :D

Denemek lazım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Aralık 13, 2011, 23:06:48 »
Alınmaz bu.Çinlilerden her şey alınır.Araba alınmaz.Süslü püslü uyduruk toplama araba.Alanın elinde patlar.Ölü fiyatına satılır.Satması uzun sürer.Macera isteyen alır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
« Yanıtla #67 : Aralık 13, 2011, 23:58:04 »
ne demek istediğini anladım.. ama burdan da şu anlam çıkıyor.. s40 ın eski şaselerini eritip yeni araçlarda kullanıyor.. yok böyle bişe.. s40 ın eskilerinin kaç tanesi çinde olacak ki toplatıp eski şaseleri eritip yeni araçlarda kullanacak.. ama şöyle bir durum olabilir.. kaliteden yoksun bir firmanın atık demir parçalarını alıp eritip şase şekline sokuyorlarsa gerçekten çürük olur ki o zaman ncap tan 4 yıldız alabilecek dayanıma sahip olamazdı bu araç.. ama etraftaki fabrikaların artık ürünlerini toplayıp eritip uyguluyorlar desekte çok saçma bişe olur çünkü o zaman her araç farklı kalitede çıkar fabrikadan.. öyle bir şeyin imkanı yok.. aynı şey hurdacıdan her türlü aracın hurdasını alıp eritip şase yapılması içinde geçerli.. öyle olunca kısmette mercedes şasesi olan araca  binmekte olur murat 131 in de.. ayrıca eritilmeden şase haline getirilebilen bir şase var mıdır oda ayrıca bir tartışma konusu da ona hiç girmiyorum :D :D

2000 de de çıkan volvo s40

http://www.euroncap.com/tests/volvo_s40_1997/5.aspx

buda geely emgrand ec7 denen araç

http://www.euroncap.com/results/geely_emgrand/ec7/2011/462.aspx

ikisinin de profesyonel insanlardan aldığı puan aynı fakat en başta söylediğimi yineliyorum.. bir araç yeni çıktı ise piyasa durumu yoklanıp alınmalı.. körü körüne alıp da parayı heba etmesine razı olamam kimsenin..

Ohooo ben nerdeyim sen nerde. bu yazdıklarımdan hangısınde eskı volvoların şaselerini eritipte yapıyorlar dedim bana bulsana  o cümlemi merak ettım. ÇİN dünyanın her bölgesinden en fazla hurda metal toplayan ülke ben hurda arabaların şaselerinimi kullanıyor dedım ?  o metalleri eritip şase yapıyorlar ama volvo patentli şase diye eskı volvolar kadar sağlam şase olucak dıye birşey yok. ncap testlerıne bakarsan örnek vermiştim ilk 3-5 tane nispeten güzel üretirler sonrası faso fiso olur her çin ürününde bu böyle olmustur. Bu arada çinliler istese sağlam mal üretirler yeterki paradan haber verin ;)  heriflerin yok ya. dini imanı para  hiç bir zaman marka güveni sloganıyla piyasaya cıkmazlar isim değiştirmek onlar için çok kolaydır. işin kısacası 3-5 oyuncak b.kuna ne paramı ne canımı o çinlilerin oyuncaklarına harcamam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Aralık 14, 2011, 00:46:12 »
şu çin malı iphone lar gibi olmuş :) iphone da olmayan daha çok özelliğe sahip çakma iphone lar çift hat tv radyo vs. özellik eklemek o kadarda maliyetli değil heralde .
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #69 : Aralık 14, 2011, 00:54:48 »

Ohooo ben nerdeyim sen nerde. bu yazdıklarımdan hangısınde eskı volvoların şaselerini eritipte yapıyorlar dedim bana bulsana  o cümlemi merak ettım. ÇİN dünyanın her bölgesinden en fazla hurda metal toplayan ülke ben hurda arabaların şaselerinimi kullanıyor dedım ?  o metalleri eritip şase yapıyorlar ama volvo patentli şase diye eskı volvolar kadar sağlam şase olucak dıye birşey yok. ncap testlerıne bakarsan örnek vermiştim ilk 3-5 tane nispeten güzel üretirler sonrası faso fiso olur her çin ürününde bu böyle olmustur. Bu arada çinliler istese sağlam mal üretirler yeterki paradan haber verin ;)  heriflerin yok ya. dini imanı para  hiç bir zaman marka güveni sloganıyla piyasaya cıkmazlar isim değiştirmek onlar için çok kolaydır. işin kısacası 3-5 oyuncak b.kuna ne paramı ne canımı o çinlilerin oyuncaklarına harcamam

farkındaysan bir sürü seçenek saydım ve bunların içinde senin söylediğin durum da var.. uzaydan seslenmiyorum.. madem çin hurda  toplattığı metali eritip yapıyor kalite standardını nasıl oluşturuyor diyorum ihtimallerimin birinde.. sende diyorsun ki ilk seri ürünleri kaliteli yapar sonra kalitesizlere döner.. iyide şu açıdan bak olaya.. bu adamlar 150 bin km veya 5 yıl garanti veriyorlar.. o takdirde bir kısım otomobil kalitesizlikten çürüyecek hemen ve servis geri almak zorunda kalacak.. bu durumun açacağı zararı hesap edemiyor mu araba üretmeyi akıl eden insanlar... yani azıcık usturuplu şeylere inanın.. çin mallarından tiksinen ben bile geely i savunur hale gelmişim  :D.... zamanında aldığım cep telefonunun ne kalitede olduğunu ben biliyorum.. şu konuya bastıra bastıra değiniyorum bakın dikkat edin... kullananlar ne kadar zamanda arıza çıkarmaya başladı söylerler... sabredip kalitesini veya kalitesizliğini göreceğiz.. ben yine toyotadan vazgeçmem ama kaliteli ise alan alsın.. aman alma o kaka demem diyorum

şu çin malı iphone lar gibi olmuş :) iphone da olmayan daha çok özelliğe sahip çakma iphone lar çift hat tv radyo vs. özellik eklemek o kadarda maliyetli değil heralde .

otomotivde durum biraz farklı... bosch gibi markalarla anlaşmalı olarak eklemişler o abs gibi güvenlik donanımlarını falan.. videoda öyle diyor ben bilemem de :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #70 : Aralık 14, 2011, 00:55:48 »

Aynen :) zamanında bende o çakma ıphonelar'dan vardı. Pantolonumun yan cebınde tasıyınca ekran filmi bozulmuştu 220 tl e aldıgım telefona 150 tl verıp ekran fılmı taktırmıştım :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Aralık 14, 2011, 00:58:17 »
valla ucuz olmasının vardır muhakkak bir sebebi diye düşünüyorum bu sadece otomotiv konusunda değil hayatta böyle ne kadar ekmek o kadar köfte ama tipi falan gayet hoş arabanın beğenmedim desem yalan olur .
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #72 : Aralık 14, 2011, 01:07:21 »
farkındaysan bir sürü seçenek saydım ve bunların içinde senin söylediğin durum da var.. uzaydan seslenmiyorum.. madem çin hurda  toplattığı metali eritip yapıyor kalite standardını nasıl oluşturuyor diyorum ihtimallerimin birinde.. sende diyorsun ki ilk seri ürünleri kaliteli yapar sonra kalitesizlere döner.. iyide şu açıdan bak olaya.. bu adamlar 150 bin km veya 5 yıl garanti veriyorlar.. o takdirde bir kısım otomobil kalitesizlikten çürüyecek hemen ve servis geri almak zorunda kalacak.. bu durumun açacağı zararı hesap edemiyor mu araba üretmeyi akıl eden insanlar... yani azıcık usturuplu şeylere inanın.. çin mallarından tiksinen ben bile geely i savunur hale gelmişim  :D.... zamanında aldığım cep telefonunun ne kalitede olduğunu ben biliyorum.. şu konuya bastıra bastıra değiniyorum bakın dikkat edin... kullananlar ne kadar zamanda arıza çıkarmaya başladı söylerler... sabredip kalitesini veya kalitesizliğini göreceğiz.. ben yine toyotadan vazgeçmem ama kaliteli ise alan alsın.. aman alma o kaka demem diyorum

otomotivde durum biraz farklı... bosch gibi markalarla anlaşmalı olarak eklemişler o abs gibi güvenlik donanımlarını falan.. videoda öyle diyor ben bilemem de :D

Senin seçeneklerının  içinden, Ben kendım için tek mantıklı olanına cevap verdım. Ben sana o zararı söyleyım zamanında 5 yıl 150.000 garantılı hyundai era'mızın 2.000 km'de arka sağ cam motoru bozuldu.Kullanıcı hatası denildi bıze Emın ol daha arka koltuga belkı oturan olmamıstır.  babam Şöför tarafından sağ ön camı açmaya çalısırken farketmıştı ama nasıl olduysa bız bozmuşuz :) Birde 3 sene kullandıgımız süre boyunca 2 defa disk değişti allahtan onları garantıye aldılar işin kısaası garantı laftan başka bişey olmuyor bazen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #73 : Aralık 14, 2011, 01:18:54 »

Senin seçeneklerının  içinden, Ben kendım için tek mantıklı olanına cevap verdım. Ben sana o zararı söyleyım zamanında 5 yıl 150.000 garantılı hyundai era'mızın 2.000 km'de arka sağ cam motoru bozuldu.Kullanıcı hatası denildi bıze Emın ol daha arka koltuga belkı oturan olmamıstır.  babam Şöför tarafından sağ ön camı açmaya çalısırken farketmıştı ama nasıl olduysa bız bozmuşuz :) Birde 3 sene kullandıgımız süre boyunca 2 defa disk değişti allahtan onları garantıye aldılar işin kısaası garantı laftan başka bişey olmuyor bazen.

o seçeneklerin içinden mantıklı gelen benim bu kadar da olmaz dediğimse eğer söyleyecek söz bulamıyorum.. çürümüş paslanmış veya motoru 150000 km dolmadan bitmiş aracı garanti almayacak kadar çirkeftir diyorsan ve bu gerçekten olacak bir durumsa bilemem.. oda yine dediğim gibi kullanıcı yorumuna bağlı bir durum.. insanlar alır yada almaz kendileri bilir !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #74 : Aralık 14, 2011, 01:25:31 »
o seçeneklerin içinden mantıklı gelen benim bu kadar da olmaz dediğimse eğer söyleyecek söz bulamıyorum.. çürümüş paslanmış veya motoru 150000 km dolmadan bitmiş aracı garanti almayacak kadar çirkeftir diyorsan ve bu gerçekten olacak bir durumsa bilemem.. oda yine dediğim gibi kullanıcı yorumuna bağlı bir durum.. insanlar alır yada almaz kendileri bilir !

Emrah şöyle söyleyım bizim milletimiz alır :) Huyumuzdur çevreye komsuya hava atmak. 0 araba olsun, görüntüsü olsun,3-5 oyuncak olsun tav oluruz.Güvenliği,kalıteyi, sorunsuzluğu kim takar. O yüzden satın almayı dusunenlere şimdiden hayırlı olsun diyorum daha bişey demiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Aralık 14, 2011, 02:26:20 »
arka stoplara dikkat edermisiniz :)

http://img190.imageshack.us/img190/8546/glyck1002.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/6209/toyotacorollasedandiese.jpg
Adamların zaten henüz kendine özgün bir tasarımları yok ki ,önce pazarda yer edinip gelişip bişeyler çıkartıcaklar ortaya..audi de ki led hikayesi misal ? mersoda yaptı ne demeliyiz şimdi sorarım :D
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Aralık 14, 2011, 09:36:19 »
bu parçanın adı katalizör olabilirmi?
yalan olmasın şimdi :D
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #77 : Aralık 14, 2011, 11:28:54 »
Adamların zaten henüz kendine özgün bir tasarımları yok ki ,önce pazarda yer edinip gelişip bişeyler çıkartıcaklar ortaya..audi de ki led hikayesi misal ? mersoda yaptı ne demeliyiz şimdi sorarım :D

Alper çinlilerin tasarım çıkarma gibi derdi yok. Tasarım demek tasarımcı işe almak demek maliyet demek amerika keşfedildiğine göre yine keşfetmeye gerek yok felsefesinde ilerlıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Aralık 14, 2011, 12:28:20 »
Şuanda masamda bulunan bütün elektronik aletlerin üzerinde Made in China yada Made in P.R.C. yazıyor.

Kullandığım telefon; Sony Ericsson Xperia X10
Yazı yazıdğım klavye ve mouse; A4Tech,
Baktığım monitör; LG
Yazıcım; Canon
Tepemdeki Florasan,
Karşı masada duran laptop,

ve daha sayamadığım bir çok alet. Hepsi Çin malı ve hepside kaliteli ürünler.

LG - CANON gibi kalite markalar ucuz işgücü avantajından dolayı çinde fabrika kurup üretim yaptırıyorlar ama inanılmaz sıkı denetimleri var
Kaliteli çin malları dediğimiz bunlar ,ama aslında çin malı değil, sadece çinde üretilmiş

Mesela honda Türkiyede üretiliyor ama türk malı değil, her kes çok iyi bilirki capon malıdır

Gerçek çin malı her şey ama her şey son derece kalitesiz, adi, alçak, aşşağılık ve en kötüsü kanserojen hammaddeler içeriyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #79 : Aralık 14, 2011, 19:59:46 »
LG - CANON gibi kalite markalar ucuz işgücü avantajından dolayı çinde fabrika kurup üretim yaptırıyorlar ama inanılmaz sıkı denetimleri var
Kaliteli çin malları dediğimiz bunlar ,ama aslında çin malı değil, sadece çinde üretilmiş

Mesela honda Türkiyede üretiliyor ama türk malı değil, her kes çok iyi bilirki capon malıdır

Gerçek çin malı her şey ama her şey son derece kalitesiz, adi, alçak, aşşağılık ve en kötüsü kanserojen hammaddeler içeriyor

++++
 Parçaları çinde birleştirilmiş diye biliyorum bende. :)