Gönderen Konu: Geely nasıldır ???  (Okunma sayısı 70838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
Ynt: Geely nasıldır ???
« Yanıtla #40 : Aralık 13, 2011, 13:43:23 »
Çok yanlış düşünüyorsunuz abilerim emin olun kullandığınız hemen hemen her ürün , parça çin malı oralarda üretiliyor yarısından çoğuda artık china deilde p.r.c olarak made in leniyor :) ..Çin malının kalitelisi çok fevkalade iş görüyor.Kaldı ki bu adamlar piyasada adlarından söz ettirmek isterken en kaliteli malzemeleri kullanıyorlar..Yoksa euro n-cap testlerinde sadece sağlamlık değil parçaların karışımları içinde ki elementleri hepsi gözden geçirilerek onay veriliyor..Boş değil ki adamlar araçlarını her piyasa sunmayı başardılar ön yargılarınızdan kurtulmalısınız bence..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 13, 2011, 13:43:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Aralık 13, 2011, 13:49:11 »
Bu araba tutulacak demedi demeyin :) yıl başından sonra fiyatları yaklaşık 2 bin tl artacakmış  bu arada
Hospital administrator :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Aralık 13, 2011, 14:21:59 »
ramazan hiç kimsenin ön yargısına bakma.. hangi marka modeli beğeniyorsan onu al.. kimsenin sözünü kıstas alma bence.. hem ön yargılar neticeside hareket etmemiş olursun hemde alacak olduğun aracı kendi beklentilerin doğrultusunda test edip almış olursun.. gitmiş test etmişin anladığım kadarı ile baktığın şeyler hep senin isteklerini karşılıyor mu ona bak.. geely'nin s40 şasesi taşıdığına inanıyorum ben.. çünkü bilindiği gibi volvoyu satın almıştı. ayrıca toyota motorunu kopyaladığı da doğru.. 1.5 lt vvti motoru yok toyotanın ama kia nın rio modelinde kullandığı ve toyotanın vvti sini cvvt diye isimlendirip pazara sunduğu 1.5 lt lik motorunu taşıyor bu emgrand.. yani 99-06 arası corolla modellerinde kullanılan vvti teknolojisinin olduğu anlamına geliyor.. kasa nın sağlamlığı ve metal aksamın kalitesi ncap testlerinden ortaya çıkıyor fakat şu var ki iç mekan kalitesi iyi değilmiş.. ben test etmedim.. 8.etap programının testini izlemiştim ordan biliyorum.. benim kendi yorumuma gelecek olursan da o para bu araca bağlanmaz hemen.. eğer acil araç alma ihtiyacınız yoksa en azından 1 sene bekleyip kullananların yorumlarına bakarak alın derim.. kör kuyuya inip çıkma çabasına girmemiş olursunuz.. bilindiği üzere çinlinin yaptığı bir mp3 çalar bile fazla kullanılmadan arıza veriyor.. en başta yazdığım gibi bu söylediğim sadece tavsiye niteliğinde.. son karar yine senin ;)..

alın benden de bir inceleme :D

Geely Emgrand EC7 - 8. ETAP
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • Araç: Corolla
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Aralık 13, 2011, 14:26:02 »
 satılsın tabi yaa :D  8-)
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Aralık 13, 2011, 14:32:58 »
Çok yanlış düşünüyorsunuz abilerim emin olun kullandığınız hemen hemen her ürün , parça çin malı oralarda üretiliyor yarısından çoğuda artık china deilde p.r.c olarak made in leniyor :) ..Çin malının kalitelisi çok fevkalade iş görüyor.Kaldı ki bu adamlar piyasada adlarından söz ettirmek isterken en kaliteli malzemeleri kullanıyorlar..Yoksa euro n-cap testlerinde sadece sağlamlık değil parçaların karışımları içinde ki elementleri hepsi gözden geçirilerek onay veriliyor..Boş değil ki adamlar araçlarını her piyasa sunmayı başardılar ön yargılarınızdan kurtulmalısınız bence..

Aynı fikirdeyim. Çin'e ihracat yapan bir firmada çalışıyorum, bu nedenle Çin'in şartları ve Çinliler'in prensipleri konusunda bazı tecrübelerim var. Öncelikle şunu bilmemiz gerekir, bugün en kaliteli bildiğimiz ürünlerin bile ya etiketinde ya da içeriğinde Çin malı vardır. Çin'de parayı bastırdıktan sonra en kaliteli ürünü de rahatlıkla ürettirebilirsiniz. O kadar çok firma var ki, istediğiniz kaliteyi rahatlıkla bulabilirsiniz. İhracat odaklı bir politika izledikleri için herhangi bir ürünü istediğiniz fiyata da ürettirebilirsiniz, size kesinlikle hayır demezler :) Fakat o ürünün kalitesi de fiyatı kadar olur :) Dolayısıyla, Çin'den mal alacak bir kişiye yapılan ilk tavsiye "sana teklif edilen fiyat seni kurtarıyorsa fiyatı daha fazla indirme" olur. Fakat, daha fazla kar hırsı ile hareket eden bazı girişimciler ülkelerine getirdikleri kalitesiz Çin malları ile bu ülkenin imajına çok büyük zarar veriyorlar. Fakat, ciddi Çinli firmalar pek yakında tüm sektörlerde adlarından söz ettireceklerdir. Gidişat kaçınılmaz olarak bunu gösteriyor.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Aralık 13, 2011, 14:46:49 »
Şuanda masamda bulunan bütün elektronik aletlerin üzerinde Made in China yada Made in P.R.C. yazıyor.

Kullandığım telefon; Sony Ericsson Xperia X10
Yazı yazıdğım klavye ve mouse; A4Tech,
Baktığım monitör; LG
Yazıcım; Canon
Tepemdeki Florasan,
Karşı masada duran laptop,

ve daha sayamadığım bir çok alet. Hepsi Çin malı ve hepside kaliteli ürünler.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Aralık 13, 2011, 14:55:41 »
Geely Emgrand EC7 - Веселые тесты

youtube da rastladığım bir video daha :D ... adam bingo deyip duruyo gıcık oldum.. sırf bu yüzden almam bu arabayı :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #47 : Aralık 13, 2011, 18:19:43 »
Geely, cheery vs alacağıma eşek alır ona binerim

+17

Volvo şasesınde üretiliyor dıyorsunuzda o şaseyı yaparken hurda demiri erıtıp yapıyorlar. Sanmam zamanın s40 şasesınle bırebır aynı şase taşısın o araba o şasenın üretim hakkını alıp yani şeklil hakkını kafalarına göre malzeme kullanıyorlar sımdı n cap falan demeyın zamanın türkiyeye gelen ılk çin scooterlerı ac belki bilenler vardır ılk çin scooterleri haojin markadır ve acayıp sağlamdır 5 sene paket servısınde kullandık kaç tane söför kaç tane kaza geçirdi senede 1 defa yağı belkı değişir değişmezdı ama hala gıdıyordu gecen yaz bız emeklı ettık :D buda aynı misal olucak ılk baştan göz boyama bır kaç tane sağlama yakın gönderırler sonrası faso fıso bizim ülkemizde sanmıyorum çin arabaları tutsun,belli bir piyasası olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Aralık 13, 2011, 18:23:41 »
+17

Volvo şasesınde üretiliyor dıyorsunuzda o şaseyı yaparken hurda demiri erıtıp yapıyorlar.

iyide hurda demiri eritip şekle sokunca çürük olacağını kim söyledi yahu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Aralık 13, 2011, 19:36:04 »
Ön yargılı yorumlar çok :D Nerden çıktı şasinin hurdadan olduğu  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 296
  • Model Yılı: '08
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Aralık 13, 2011, 19:52:00 »
aracın görünümü çok müthiş ama yakıt fazla performans düşük maks 170 km tabi fabrika verisi. bide kmh göstergeleri bildiğin yeni hyundaı lerinkinden çok fazla benzetilme var arabada resmen 4 çizgili adidas gibi :D
1996 Corolla Gli A/T                   (SOLD)
2004 Corolla Sol A/T                  (SOLD)
2010 Corolla Elegant A/T           (SOLD)
2008 Corolla Elegant D-4D MM/T 2016 VW Polo Lounge Man.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Aralık 13, 2011, 20:13:09 »
Emrah abi araba almak için acele etmiyoruz nisan ayının başına doğru alacağız şimdilik beklemedeyiz.Ama ben bu araç için hala fikirlerlimi değiştirmiyorum gerçekten güzel araç iç döşemesi çok güzel  beğenmediğim tek noktası teyp acma dugmesı kütük gibiydi :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 13, 2011, 20:18:45 »
Ramazan, bugün sanayide resimlerini eklediğim modele brc takıyorlardı. Yakıt sorunu olduğunu söylediler.
Eksozda ölçüm yapan parça(adını hatırlayamadım) sık bozulduğu için, hem yakıt artıyormuş hemde bazen yığılma oluyormuş. Yarın net öğrenirim hangi parça olduğunu.
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 13, 2011, 20:36:14 »
Ramazan, bugün sanayide resimlerini eklediğim modele brc takıyorlardı. Yakıt sorunu olduğunu söylediler.
Eksozda ölçüm yapan parça(adını hatırlayamadım) sık bozulduğu için, hem yakıt artıyormuş hemde bazen yığılma oluyormuş. Yarın net öğrenirim hangi parça olduğunu.
abi yakıtta sıkıntı var gibi.Broşürde 9.7 litre yazıyor.Değerler çok fazla.Vedat abi sen Lpg işini halledebildin mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Aralık 13, 2011, 20:38:10 »
Şok şok şok flaş flaş flaş, araba sanayide şuan :).

Sitesinde daha düşük değerler yazıyor.
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Aralık 13, 2011, 21:07:59 »
Emrah abi araba almak için acele etmiyoruz nisan ayının başına doğru alacağız şimdilik beklemedeyiz.Ama ben bu araç için hala fikirlerlimi değiştirmiyorum gerçekten güzel araç iç döşemesi çok güzel  beğenmediğim tek noktası teyp acma dugmesı kütük gibiydi :D

teybe ayar çekersin ramazan ;)... kolaylıkla değiştirilebilecek bir parça o.. ama dediğim gibi nisan ayına kadar duracaksanız diğer sitelerden kullanıcı yorumlarına bak.. ön yargılı konuşanları sadece oku tınlama fazla :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Aralık 13, 2011, 21:10:20 »

bu parçanın adı katalizör olabilirmi?
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Aralık 13, 2011, 21:24:13 »
Donanım ve görüntü açısından oldukça güzel bir araç, D sınıfı havası var sanki...
önceden de bakmıştım ben bunlara,Geely zaten şu an Volvoyu satın alan çin markası olarak bilinmekte.
özellikler çok iyi, ama tabi kalitede önemli, Çin malı telefonlara benzememesi lazım, dediğin gibi ikinci el piyasası pek yok ama uzun yıllar binilebilecek bir araç bence...
sıfır km ve 30binin altında bir fiyata alınan bir araç ıolarak düşündüğümüzde oldukça makul....
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • serdar_tanitmis@hotmail.com
  • 6 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Her zaman doğruyu söyle hiçbir zaman ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
« Yanıtla #59 : Aralık 13, 2011, 21:42:08 »
iyide hurda demiri eritip şekle sokunca çürük olacağını kim söyledi yahu :D

Ben. Oğuzhan daha iyi metaluroloji uzmanı o ama bende az cok demir çelik fabrikasında çalısanların anlattığı kadarıyşa bılıyorum eritel demir kalıtesız olmaz ama ne kadar kalıtelı isterlerse o kadar kalıtelı yaparlar ilk yazımda bıraz hatalı yazdım galıba pardon sonuçta zevk meselesidir araba ama ban kimse demesin 2000 model s40'ın kadar sağlam şase var bu gellyde  pek inanmam